Západní Evropa dnes.

Verze pro tisk |

V západní Evropě to vře. Mohutné stávky ve Francii, Brexit Velké Británie se zdá nejistý... A naši lokální politikologové stále mlčí. Vzpomenu na Majdan , jak se to tu dlouho propíralo . Zdá se, že se necítí být experty na dění na západě a neví jak se k tomu se postavit.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Západní Evropa dnes.

Současná Evropa je poněkud divoká . Do nedávna se předpokládalo nebezpečí jen z východu a teď to vypadá, že může přijít z druhé strany.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

V Belgii dnes padla vláda.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Ne že bych nevěděl, ale spíš to zase bude ztráta času:

Vaše zlomyslné komentáře mě opakovaně vedou k úvahám o vaší skutečné motivaci (proč taky zůstáváte anonymem, že jo). Čím hůř, tím líp? Jako byste vůbec nevěděl, že jste i s celou svou rodinou na stejné lodi s námi ostatními Evropany.

Kromě toho je nebezpečí - a NEBEZPEČÍ! Události ve Francii, GB, Německu (plynovod?), Belgii apod. nás (ČR) mohou ohrozit nejvýš tak ekonomicky nebo jinou drobnou nepříjemností. Jsou to totiž přátelské, neagresivní a právní státy se zažitou ústavní a politickou kulturou.

Zpráva BIS je skutečně o něčem docela jiném...

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Není třeba se zase vyjadřovat k mé osobě. To bych prosil.
Zkuste napsat k tématu , ať už neutrálně nebo zlomyslně, jak jste označil mé na slova úsporné příspěvky. Tedy jen jestli to umíte :-)

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Pan Zahradník již trpí ztrátou paměti. Jinak by nám přiblížil taky půl roku staré video z Ruska, kde to vřelo mnohem více, včetně toho, že ruští policisté to řežou hlava nehlava. Víc demonstrujících, víc zatčených
https://www.youtube.com/watch?v=yavdWKK_qWo
Jinak ale může být spokojen. I na něj si BIS vzpomněla
Dělá Rusům čučkaře z přesvědčení.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

To co koluje na amatérských záběrech z Paříže rabování, ničení památek, ničení majetku má jedno společné. Ty skupinky výtržníků pokřikují rusky. Snad nám to pan zahradník vysvětlí.
https://zpravy.idnes.cz/francie-rusko-demonstrace-protesty-nasili-macron-zlute-vesty-pbb-/zahranicni.aspx?c=A181211_094337_zahranicni_luka

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Vy asi Hitlerovi věříte, že v Gliwicích to byli Poláci ...
Zajímavé, že ve francouzských médiích o tom není ani slovo.
Ale mám vysvětlení: ruština je velmi podobná ukrajinštině a ty zahraniční "bijce" tam poslal Porošenko :-)))

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Připomínám, že na demonstracích v Praze obvykle vídáme anglicky psaná hesla. Podle logiky moldavita to asi znamená co ?

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Takže co víme z Francie? Mezi "žlutými vestami" se objevili proruští "aktivisté", kteří mimo jiné spolupracovali s ruskými státními "médii". Asi jste už viděli fotku dvou maníků s vlajkou samozvané doněcké republiky.
Do online boje se pustili i ruské trollí továrny, kdy jde o tisícovky botů a trollích účtů. Ty se situaci snaží ještě více eskalovat.
Další zajímavým zjištěním je, že ty partičky demolující výlohy a auta, tak jsou jim dávány příkazy v ruštině.

Je tak jasné, že tématu "žlutých vest" se zhostí i česká proruská a extremistická scéna. Tedy kromě dezinformačních webů i proruští full time "aktivisté",
Což dokazuje i zdejší sešlost

Dále doporučuji ke studiu něco o vašich spřízněných duších
https://hlidacipes.org/zlute-vesty-pocesku-vysoka-skola-zivota-mandelinka-bramborova-a-napojeni-na-spd/?fbclid=IwAR3d6r54aBNz8gMTGw0I2Phpcbl-dLRzfTZX35zZ4OJ84WzW1prz5qLch70

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Neumím francouzsky, ale ruštinu znám
https://twitter.com/ProtestSPb/status/1069897132612771840

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

V Bělorusku je ale zase klid. No v podstatě pokud tam nejedete, jsou to řeči, kdo co psal. Či kdo chce, aby se mluvilo o něčem jiném.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes. A co východ?

Třeba Maďarsko. Tam jsou na počet obyvatel stejné protesty jako ve Francii. Zatím bez násilných činů?

A rozdíl?

Zatímco o událostech ve Francii se široce publikuje v přímých přenosech, o maďarských se moc nedozvíme. Zpravodajství nefunguje a mlčí. Zvolení poslanci s právem vstupu do veřejných medií jsou brutálně vykázáni.Tak to je asi ten rozdíl mezi demokracií západního vzoru a vzorem autokracie států V4. I našemu gerontovi by se moc ala Maďarsko líbila.

Nahoru