10. výročí od povodní

výročí 17.listopadu

Verze pro tisk |

Třeba téma , co je díky 17. listopadu 1989 jiné . Jestli to vůbec někoho ještě zajímá ?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: výročí 17.listopadu

Zkuste napsat panu Tichému, co vám listopad kromě demokracie přinesl.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Na ironicky míněnou výzvu budu reagovat sám, a snad se připojí další:
S manželkou jsme oba už pár let v důchodu, patříme tedy k té „nejzuboženější“ vrstvě lidí, kteří v naší „spálené a rozkradené zemi“ živoří.
Naše hobby je cestování a turistika. V roce 1997 jsme poprvé mohli letět do Egypta a od té doby cestujeme pravidelně: Island, Skandinávie, Rakousko a Německo, řecké ostrovy, Malta, Kypr, Tunisko atd. (Mít pas je dnes samozřejmost, nemusíme prosit o devizové přísliby nebo o výjezdní doložku, nejsme odkázáni na posudek kádrováka nebo uličního výboru. Bohužel už nestihneme využít všechny možnosti, o které nás minulý režim připravil.) Samozřejmě cestujeme i po Česku, letos například do Mikulova nebo do Jičína. Abychom si udrželi kondici, jezdíme taky do lázní. (Jako samoplátci, nepotřebujeme k tomu čekat na poukaz od ROH za loajalitu k režimu.)
V součtu máme zhruba dvojnásobek průměrného důchodu. Nic jsme nerestituovali, nemáme jachtu, letadlo, dokonce ani auto. Mám jen horské kolo. (Je v pořadí druhé; vybíral jsem si ho z desítek možností, nemusel jsem hlídat dodávku a vystát frontu jak bývalo kdysi nezbytné.)
Je zakázáno brát s sebou cokoli do hrobu (Cimrman), tak si teď už postupně vybíráme vklady na stavebním spoření a penzijním připojištění nebo v podílových fondech. Nemáme žádnou hypotéku ani půjčku, dalších let se v tomto ohledu nebojíme. Na dně šuplíku máme dodnes „jistotu desetinásobku“ jako připomenutí, že se každá investice zúročit nemusí.
Knihy, které mě zajímají, si prostě koupím nebo půjčím. (Nemusím už každý čtvrtek stát ve frontě na bestsellery jako kdysi. Výběr už neomezuje železná opona ani nesmyslná cenzura. Jediný problém je udržet si přehled po tak široké nabídce.) Podobně rozsáhlá nabídka je v oblasti filmu, divadla, hudby všech žánrů, výtvarných výstav apod. (Nikdo už nerozhoduje o tom, co smíme číst, vidět nebo poslouchat, aby to probůh nedeformovalo náš kladný poměr k režimu.)
Mohl jsem vydat dvě knihy. (První rukopis ležel v šuplíku 40 let!) Můžu napsat a zveřejnit, co uznám za vhodné, a sám si za to nesu odpovědnost.
Má to i odvrácenou stránku: svoboda slova bohužel platí i pro nejrůznější pseudocelebrity, bulvár a přiblblé seriály se stovkami dílů o ničem. (Žena za pultem nebo Major Zeman byli přiblblí jistě míň, ale o to jsou nebezpečnější.) A svobodu často zneužívají taky mašíblové a kverulanti všeho druhu na celostátní i lokální úrovni. Ale to je jen malá daň, dá se to přežít.
Prezidenta jsem si nezvolil a s jeho některými výroky a skutky rozhodně nesouhlasím. (Ale ovlivňuje můj život mnohem méně než soudruzi Gottwald, Novotný nebo Husák.) Výsledek parlamentních voleb nijak neoslňuje. Ale pomohl jsem zvolit starostu Farského a učitele Horáčka, a jsem si jistý, že jsou oba slušní lidé a budou prosazovat rozumné věci.
Máme čtyři dospělé děti a osm vnoučat a ani o jejich budoucnost se nebojím. Věřím, že si vnoučata zvolí studium a pak i povolání v souladu se svým nadáním a zájmem. (Nebudou přitom odkázáni na milost a nemilost primitivních kádrováků, jak jsem to zažil sám a v oslabené míře ještě i naše děti.)
Z popsaného plyne, že mám taky trochu štěstí, které je v životě nezbytné. Není vyloučeno, že budu muset čelit nějaké ráně osudu, neštěstí nebo nemoci, ale nebudu za ni obviňovat režim. Už chápete, kolego Zahradníku, proč mě tak pobouří, když kdokoli zpochybňuje svobodu a demokracii, ve které žijeme, ačkoli ještě před čtvrt stoletím jsme nevěřili, že to ještě někdy bude možné?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pane Tichý,
napsal jste to hezky a upřímě. Říkám to bez ironie a srdečně vám přeji váš spokojený život. Mohu s vámi
souhlasit, věřím tomu, že hodně lidí žije stejným zůsobem, nejsou však slyšet, protože nemají důvod si stěžovat.
O zpochybňování svobody a demokracie napíši o změně k horšímu, která se mě nepříjemně dotýká. Za socialismu bylo žádoucí nezpochybńovat systém, neptat se. Všichni s tím byli srozumněni a každý se
choval podle svého naturelu. Ti , kteří drželi hubu a krok i disidenti.
V současné době svobody a demokracie se můžeme vyjádřit ke všemu a i různými způsoby ( angažovat se, protestovat, psát petice, demonstrovat, umělecky tvořit ). Máme svobodu a máme na to právo. Můžeme se ptát, ale reakce nemusí být žádné a odpovědi nemusí být pravdivé - a to je v podstatě nepostižitelné.
A to je tak všechno. Vidíte nějaký rozdíl ve výsledku ? Já ne . K čemu nám taková svoboda je ?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Když jsem chtěl svobodou a demokracií zaplatit cizincům pitnou vodu (kterou tady vlastní) tak se mi vysmáli,že prý vím co si můžu se smradlavou českou demokracií.....kam že si jí mám zarazit......že oni chtěj peníze,hodně peněz a ne nějakej českej polistopadovej smrad.Takže nejen s vodou šetřím ještě více,aby byla ještě dražší.Takže co mi listopad kromě výše zmíněných absurdit přinesl?Hlučné nic a Tiché prd.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Škoda, že se neozval někdo z mladší generace, jak se jim vede .

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Nevím, jestli jsem mladší generace, ročník 1968. Něco teda už pamatuju. Chápu, že se mým rodičům staralo o děti lépe, měli na ně více času, číhalo na ně méně nebezpečí, ale mít dneska malé děti a žít v totalitě, přemýšlím o emigraci. Už jsem moc přičichl k demokracii, mě už dobrovolně v totalitě nikdo neudrží. A dotýká se mě osobně, když někdo takový jako Beran nazývá nejšťastnější období mého života fraškou.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

"Beran" nezklamal, přesto odpovím na jedinou jeho konkrétní námitku (ztratili jsme práci = my všichni?!): Aktuálně je bez práce 556 681 lidí, tj. 7.6 %. Zbytek do 100 % (tj. skoro 7 miliónů práceschopných) ten problém nemá. A už vůbec nerozumím té nedůvěře do budoucna, v středo-levou vládu, na kterou zrovna čekáme. Ta pro nezaměstnané nic neudělá?

I když mi Zahradník zase vynadá, přepíšu pro něj odstavec Petra Pitharta, protože to zformuloval za mě: „Hodnoty jsou srozumitelné, jen když jsou v našich životních příbězích porovnávány a váženy: něco za něco. Když se činy sami bereme za slovo. Jít na schůzi petičního výboru, ačkoli bych mohl zůstat doma, nevyhýbat se svědectví u soudů, něco začít organizovat, ačkoli by to mohli udělat jiní, ozvat se proti lumpárně v redakci či ve firmě, ba i v úřadě, nechat se zvolit do čela občanského sdružení, ačkoli bych mohl jít na pivo. Zapískat na píšťalku a ohlásit korupci a pak snášet rány či nevoli skoro ze všech stran. Dát na něco peníze, ačkoli je sám potřebuji. Vstoupit do slušné strany, kandidovat za ni. Tak jako o hodnotách nelze mluvit, k oběti nelze nikoho vyzvat. Musí se pro ni rozhodnout každý sám. A jedině ona dá pak světu hodnot smysl, srozumitelnost, věrohodnost. Ctít jedny hodnoty znamená jiné obětovat.“ (konec citátu)
Za sebe k tomu dodám: už jen mezi „držením huby“ a svobodou slova je přece podstatný rozdíl, a nikoli k horšímu, jak (omylem?) píšete! Nikdo netvrdí, že něco ve společnosti ovlivnit je snadné, a jedinec na to sám nestačí. Sotvakdy přednesete návrh tak geniální, že ho většina okamžitě přijme. Háček je v tom, že ostatní mohou vidět problém i jeho řešení jinak, i proto nemusí být reakce zpočátku žádné. Získat lidi pro nějakou novinku není, nikdy nebylo a ani nebude snadné, a neprobíhá to automaticky.

A až zas někdy pojedete do ciziny, až budete měnit zaměstnavatele, až půjdou vaše děti nebo vnuci studovat, připomeňte si sám, v čem je současný režim lepší...

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Mě to fakt nedá....Herr Tichy,říkáte sedm milionů práceschopných????Svatá prostato,kde??????

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Soudruh Hlodavec má krátkou paměť.Voda za socialismu.Byla skutečně za málo.Ale za málo peněz málo muziky.Labe nebylo řeka ale páchnoucí stoka.Lidé v Ústí ji pili pouze přefiltrovanou a chlorovanou-jedovatý hnus.
V potoku u mého domu sice byli pstruzi ale oni i potok páchl lizolem.desinfekcí z blízkého Martňáku..Bílina se teprve nyní stává vhodnou pro ryby.Ploučnice zamořená radioaktivitou.Celé oblasti měly překročeny normy jedovatých dusičnanú z průsaků umělých hnojiv.Na jižní Moravě dokonce umírali na tuto vodu kojenci.
Děkuji za to,že mohu třeba v Děčíně jít na ryby a vidím metr skrz průhlednou vodu,která nepáchne.Žes e ponořím do potoka a nepáchnu lizolem,že kdekoliv splňuje voda z kohoutku normy a neohrožuje zdraví.
To ale stálo stovky miliard-kanalizace,čistírny,normy v zemědělství,vyýstavba nových vodojemů a vodovodů.Když na to komunisté kašlali a zdraví národa měli u...musí se to zaplatit nyní,Hlodavče
Pokud by jsi Hlodavče sledoval televizi i komunistická Kuba se potýká nezaměstnaností.Je sice nezaměstnanost,ale kolik lidí z nich je tzv. nezaměstnatelných?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Růžovko,ty jeden vodohospodáři....ty jsi unikát.Škoda jen,že ses tou stokou neotrávil.A nebo ne,kdo by nás teď tady bavil.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Hlodavče, hlodavče, asi jste nedával ve škole pozor. Je to prosté: Ve statistikách se skutečně uvádí nezaměstnanost jako podíl práceschopných občanů. Zopakujte si procenta a trojčlenku, snad látku páté nebo šesté třídy. Možná jste měl jako Rychlonožka tenkrát rýmu. Počet lidí, kteří by pracovat mohli a chtěli, je logicky nižší než 10 miliónů obyvatel, protože děti a důchodci se do základu pro výpočet nezahrnují.

556 681 : 7,6 x 100 = 7 324 750 (základ)
7 324 750 - 556 681 (nezaměstnaní) = 6 768 069 (pracující)
Laskavě si to přepočítejte. Váš rozšafný nadhled a výsměch je jen hloupý. Svatá prostoto...

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Přidám něco k čistotě vody, co se ovšem taky dotýká dodržování zákonů v naší společnosti. V roce 2008
začal platit Zákon o zákazu vypouštění odpadních vod do vodních toků a vsakováním do půdy. Není to přesná citace, ale podstata je řečena. Znamená to, že vše musí jít do čističky , ze žumpy nebo uzavřeného
septiku pravidelně vyvážet . Kontroluje někdo zda se ten zákon o čistotě vod povrchových i podzenmích dodržuje ? Uděluje sankce ? U nás v Boru ne, proto nesdílím s Růženínem takovou radost .
Je to lepší než bylo, ale do skutečně čistých toků máme ještě hodně daleko.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

A ještě jedna informace ze sobotní MFD, abych neutralizoval "Beranovu" nenávistnou propagandu:

"Po násilném potlačení pražského jara v roce 1968 začaly čistky v komunistické straně, propouštění ze zaměstnání, obnovení cenzury a zrušení mnoha zájmových a politických sdružení. Za bezmála neutrálním slovem "normalizace" se skrýval vyhazov 327 tisíc lidí ze strany a 350 tisíc lidí z práce. Není divu, že jsme i čtvrt století po pádu komunismu poznamenáni normalizační mentalitou." (konec citátu)

Tak vypadaly ty proslulé "životní jistoty" po bolševicku. Po únoru 48 se už jednou odehrál ještě horší masakr i s obětmi na životech. Nejhorší na tom je, že z nesmyslné třídní msty poškodili iniciátoři února i "normalizace" celou republiku, a tím i sami sebe! Vedoucí pracovníci, vědci, vysokoškolští profesoři, umělci a další se museli živit jako kotelníci, pumpaři, myči oken apod. A nemohli dělat svou práci, kterou by dělali rádi, ve prospěch celé společnosti. Nikdo už nevyčíslí o jaké materiální i kulturní hodnoty jsme tím přišli.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Poslyšte vašnosto,na sociální výpočty nelze aplikovat elementární matematiku.Jak chcete trojčlenkou definovat pojem "práceschopný občan",který notabene pracovat sice chce a může ale nepracuje neboť mu bylo živobytí sebráno.Výuka matematiky na škole obecné a sociální situace v době krize kapitalistické totality jsou dva úplně rozdílné subjekty,které spolu naprosto nesouvisí.
Jinak to že jsem se skutečně pokusil zaplatit vodu svojí svobodou je pravda,byla to spíš taková recese co se stane.Nikdo jí nechtěl.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Je samozřejmé, že mají statistici metodiku, jak definovat uvedené skupiny obyvatel, aby bylo možné posuzovat vývojové řady a taky porovnávat státy mezi sebou.

Ale pokud máte výsledný statistický údaj o počtu a procentu nezaměstnaných, stačí skutečně už jen kupecké počty, abyste zjistil, o jakých počtech obyvatel je v "Beranově" propagandě řeč (jak jsem vám předvedl konkrétně).

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pro Hlodavce.V Ústí nad Labem je vysoce nad celostátním průměrem rakovina ledvin,Proč asi?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Tak to zase vypadá, můj drahý věčný ilegální oponente, že tady chcete amatérsky řešit to, co už rozhodli statistici: Někteří důchodci pracují, i když by nemuseli... matky na mateřské nejsou "nezaměstnané"... manželky/manželé úspěšných podnikatelů/podnikatelek pracovat nemusí a žádnou práci nehledají... přestárlí věční studenti VŠ taky práci nehledají, i když by věkem už patřili mezi nezaměstnané... hotoví středoškoláci si často udělají delší poslední prázdniny a teprve se rozhodují, co a kde budou dělat... někteří nezvolení poslanci se už přihlásili na úřadech práce, ačkoli si našetřili dost... atd.
Procento nezaměstnanosti se ale VŽDY vztahuje k nějakému základu "práceschopných" lidí.

Jádro pudla, jak říká klasik, je v tom, že jste nás paušálně označil jako lidi bez práce s černou budoucností - takže jsem se jménem těch miliónů "zbývajících" ozval. Howgh.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Růžovko,asi proto že za komunistů pili vodu.A protože teď si můžou (zřejmě na pracáku) svobodně číst Kunderu a Havla,je vše v pořádku (dle režimu).Mimochodem,ve statistice někdo musí být nejlepší a někdo nejhorší.To je takové pravidlo statistické matematiky,víš?A statistický průměr neříká vůbec nic.Je to jen holé číslo.To o dvou lidech a jednom chlebu,kdy jeden se nacpe a druhému kručí,ale satisticky v průměru mají oba stejně plná břicha,to už tady fakt donekonečna opakovat nebudu.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pan Tichý by potřeboval ne po lopatě,ale lopatou.......

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Vraťme se k tématu . Vezměme věkovou kategorii páru důchodců se společnými příjmy tak, jak to popsal p. Tichý. Nežijí tedy v nouzi, ale v té by nežili ani jako důchodci v socialismu. Jejich hobby není a nikdy nebylo cestování do zahraničí, možná cestování vůbec , volného času by měli dost.. Knihy, fim, divadlo a kultura vůbec tak, jak ji popisujete, je netáhne. Kdo je prezidentem je jim taky šumafuk . Dědoušovi může stačit chodit na ryby a babče luštit křížovky a koukat na bednu. Takových lidí je dost.
Za socialismu je možná tak ještě otravoval propagandistický tv program , ten nynější je ale mnohem otravnější a agresívnější. Nenacházím pro takové lidi žádnou pozitivní změnu. Ne takovou, ve
stylu tvrzení -banány si můžete koupit kdykoliv anebo dostatek toaletního papíru v nejméně 10 dezénech.
Nezdá se mi, že by se jim dýchalo volněji ze svobody a otevřených hranic. Bojí se, cití se spíš ohroženi změněnou společností kolem, která stále hrubne. To také přinesla svoboda a demokracie.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Milý hlodavče.Zavzpomínej na socialismus.Můj konkretní případ.Výdělek učitele 1850 čistého- 300Kčs novom.půjčka,dvě děti,jedno těžce nemocné,dostali jsme na ně 50Kč,manželka ale nemohla pracovat.A víš jaký byl rozdíl mezi mnou a těmi tvými nezaměstnanými?Neseděl jsem doma na prdeli a nestěžoval si.Zavedli jsme malé hospodářství-slepice,králíci ovečky,prasátko.Navíc jsem obstojně ovládal hudební nástrojel,tak jsem po víkendech hrál.Jinak by jsme chcípli hlady,ale to tenkrát nikoho nezajímalo.
A ještě .Po politických akcích komunistů dopadli moji prarodiče tak,že byl Ing pomocný topič a středoškolačka pomocná kuchařka.Dostali samozřejmě tak malý důchod,že pracovali do 75 let,aby aspoň trochu žili.
Ty báchorky povídej někomu,kdo v komunismu nežil.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Zkusím vaši tehdejší situaci pro srovnání přeložit do současnosti růženíne. Pokud nepřesně, klidně mě opravte. Ćistý výdělek učitele 18 000 Kč -5 000 Kč měsíčně hypotéka na byt , příspěvek na nemocné dítě 1500 Kč .Manželka s dítětem doma. Mít barák zkusím malé hospodářství ale co v bytě ? Ovládám hudební nástroje, klidně bych hrál i třeba na pohřbech. Copak to ale dneska někdo zaplatí , živou hudbu ? A
nedělní čaje, to už je dávno pryč, teď tak leda diskotéka. Jestli chcípnem hlady, nikoho nezajímá.
Prarodiče může probrat někdo jiný v dalším příspěvku.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Zaslechl jsem štěkání a mňoukání - ozvali se psi a kočky.
Nebýt 17.listopadu neznali by chutné granulky a pořád by byli odkázaní na to, co spadne páníčkovi se stolu.
Zvířecí miláčkové si rychle zvykli a ti by určitě neměnili.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Kolego Zahradníku, váš modelový příklad "osiřelého" párku důchodců by byl dost výjimečný případ. Spíš měli taky dospělé děti, vnuky, nějaké sourozence, tedy i synovce a neteře - a aspoň někoho z nich se zatraceně týkaly vymoženosti reálného socialismu.
O problémech dostat se na vysněnou školu nebo s kádrováky při hledání slušnějšího místa jsem už psal. Ale napadají mě další změny: Když se někdo rozhodne, může dnes zůstat třeba rok doma a nebude stíhán pro příživnictví. Fandové si můžou bez problémů zajet na zahraniční zápas nebo koncert, který je zajímá. Otcové už nemusí nedůstojně postávat na dvoře porodnice, aby jim manželka ukázala novorozeně za oknem ve druhém patře. Domovy důchodců ze všeho nejvíc připomínaly kasárna, a rodina musela být ráda, že je tam vůbec místo, když jinou možnost neměla. Výběr v obchodech a restauracích, úplně jiné chování číšníků, prodavačů, průvodčích, úředníků... Atd. A vůbec vám tenkrát nevadilo, že bylo třeba dávat bacha, co se doma říká před malými dětmi, aby z toho třeba nebyl průšvih? Nebo jste i na to už zapomněl? Že váš život často závisel na rozhodování úplných primitivů, kteří ovšem měli "kladný poměr" a schvalovali "internacionální pomoc"?

Nakonec nevím, proč ty období vůbec porovnáváme; reálný socialismus se už nikdy nevrátí, chválabohu. A dnešní režim je reformovatelný, stačí přece (postupně) zdokonalovat politický systém a (postupně) napravovat blbosti a prkotiny, které nás otravují.
A společnost, která hrubne? To je přece průvodní jev nabyté svobody, s kterou se pořád ještě učíme zacházet. Je to vidět i v těchto diskuzích...

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Berane, Berane, zase samá lež. Až zas někdo půjdete podávat trestní oznámení za pomluvy, tento Beranův příspěvek tam přihoďte, ten je na to zralý.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Milane, ale hypotéka je výdobytek kapitalismu, ne?:-) Zkuste hudební těleso, zábavy, pohřby - to frčí stále. Nebo třeba doučování, třeba i těch hudebních nástrojů, např. http://www.naucim.cz/. Je ale samozřejmě smutné, že dnes na průměrnou obživu rodiny nestačí jedna slušná práce, nicméně bylo to někdy jinak? Též standardy žití se posunuly, před 30 lety nikdo neplatil mobily, internet, auto nebylo pravidlem atd.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Lež 1: Zastupitelstvu prý šéfuje Petr Novotný - to je úplně mimo, směr udávají uvolnění (placení) zastupitelé, tj. starosta s místostarostkou, jak je i logické a přirozené. Odpůrci záměrně vytvářejí aureolu kmotrů a míří na nízké pudy masy, místo aby si vážili toho, že jsou zde úspěšní lidé ochotní investovat své zkušenosti pro město.
Lež 2: Beran tvrdí, že mi místo v zastupitelstvu otec koupil. Tím pomlouvá tátu, mě i Vláďu Žílu, který skutečně získal o 8 hlasů více než já, ale nebyl patrně z 8. pozice připraven přijmout roli zastupitele, proto se ji vzdal.
Lež 3: Beran tvrdí, že je táta STBák, ačkoliv má jistě informace ze zastupitelstev, kde táta vysvětloval, jak se věci mají ve skutečnosti a že se cítí být obětí STB, stejně jako řada jiných lidí, kteří nějak vyčnívali a dostali se do hledáčku státní moci, např. aby získávali ekonomické informace ze zahraničí jako agenti Stb. Hrubá demagogie je spojení placený agent či že udával lidi za peníze. Ačkoliv odpůrci mají celý spis, dospěli k závěru, že bez podobných účelových lží vlastně na něj nic nemají (a ke snaze vyměnit aktuální zastupitele se hlasitě hlásí), proto vytvářejí tyto konstrukce, aby vypadal jako udavač, kterým ale nikdy nebyl. I Danys se zmohl na nástěnce pouze na vytažení zprávy ze zahraniční cesty v Německu jako nejhoršího materiálu ze spisu, kde je zmínka např. o Kojzarových - s paní Kojzarovou jsem mluvil a potvrdila, že ji táta tehdy pomohl, nikoliv ublížil.
Lež 4: Táta nedal peníze lezcům. Sportovní výbor složený ze zástupců jednotlivých stran (a sportů) navrhl radě a zastupitelstvu rozdělení dotací. Jde o rozhodnutí 3 kolektivních orgánů, které se všechny shodly. Na dotaz, proč dostali lezci méně než by chtěli, padla, tuším, odpověď, že uváděli v žádosti nepravdivé údaje. Lezci nebyli zdaleka jediní, kteří nedostali peníze v plné výši dle své žádosti, plnou částku nedostal snad nikdo, jako ostatně vždycky. Na dodatečný nátlak lezců schválilo zastupitelstvo lezcům ještě další podporu - úhradu nákladů na lezení na stadionu Jiskry v Novém Boru. Jen tak mimochodem, i lezci dostávají od státu podporu na reprezentaci státu a na výchovu talentů - proč by to mělo nějak masivněji podporovat zrovna město, když to srovnáme např. s publicitou, kterou za to město získává? Jen pro doplnění: táta je jedním ze zastupitelů, kteří podporují sport (Jiskru, kulečníkový klub a další) ze svých vlastních prostředků.
Lež 5: že šéfuji městským financím. Jsem předsedou finančního výboru, jehož role je ale úplně jiná, navíc jen poradní vůči zastupitelstvu. Skutečným šéfem financí města je vedoucí finančního odboru ing. Anděl.

Shrnuto podtrženo - proč se tu někdo tolik snaží špinit práci současných zastupitelů? Neskáčou, jak by si někdo přál?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Shrnul bych to tak:

Holým-Beranům jde o ovládnutí radnice a města, za jejich "starostí o veřejné záležitosti" se skrývá permanentní předvolební propaganda. Občas se dokonce v tom smyslu i explicitně prokecnou.
Pod heslem Čím hůř tím líp a Účel světí prostředky napadají kdekoho pod jakoukoli záminkou, a tím si už sami vyrobili řadu oponentů, kterým podobné metody oprávněně vadí.
Vadí to ovšem i veřejnosti (pokud se o jejich aktivity vůbec zajímá), takže v komunálních volbách to projeli na celé čáře. A dopadnou stejně i v příštím roce.
Vyplývá snad z kontextu jejich (neoprávněných) stížností, (nevyslyšených) žalob a (pomlouvačných) diskuzních příspěvků nějaký přijatelný politický program ve prospěch města? Ničeho takového se nedopátráte.

Jediná otázka, na kterou neznám odpověď: PROČ jsou tak dlouho a tak vytrvale naprosto nepoučitelní - a proto i kontraproduktivní?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Klasická cimrmanovská neschopnost myšlenku (spíš ale výmysly) opustit?

Oba pány Novotné neskandalizují ani voliči (kteří by se podle "Berana" měli cítit podvedeni, ačkoli ani lustrační ani volební zákon porušen nebyl!), ale nestěžují si ani ti údajně poškození aktivitami StB (výše je přesvědčivá zmínka o paní Kojzarové). Sám "Beran" ale určitě mezi jejich voliče ani mezi poškozené nepatří.

Jako obvykle zneužívá zjevný nesmysl: člověka, kterého se rozhodne pošpinit, účelově činí odpovědným za rozhodování KOLEKTIVNÍHO orgánu, jako by vůbec nevěděl, jak funguje zastupitelská demokracie. Anonymního Berana-Holého ale neznáme, možná je sám zvyklý pohybovat se v kmotrovském prostředí, a tak jenom podle sebe soudí jiné.

O šíření zla a nenávisti nemá smysl polemizovat. Kdo si přečte tuto diskuzi, jasně to rozliší.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Zase se Vám tam vloudilo několik lží. Citovaný zákon říká:
"Za spáchané zločiny a další skutečnosti, uvedené v odstavci 1 jsou plně spoluodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři, organizátoři a podněcovatelé v politické i ideologické oblasti." K tomu má osoba v hledáčku Stbáků skutečně daleko. Cituji ze zprávy Stb (i s hrubkou): Jmenovaný byl vytypován jako osoba vhodná k využití do problematiky Ostatních států Nato, neboť udržuje do zahraničí mnoho styků." Následoval sběr informací a pak verbovka s podpisem vázacího aktu... Vy byste nepodepsal? Důležité je, že při styku s STB táta skutečně nikomu nezpůsobil žádné problémy. Stačí si přečíst jednotlivé zprávy - udání, jak píšete vy. A odměny? To jak chtěli Stbáci přivézt z Německa kazeťák? Nechte toho věčného překrucování.
Lustrační zákon se týká úplně jiných funkcí a zase tu mícháte hrušky s jabkama.
Ad volby - jako lídr kandidátky jsem s výsledkem Nového Nového Boru spokojený a beru ho jako úspěch. I kdybych se nedostal jako náhradník do zastupitelstva, hřála by mě skutečnost, že tam jsou minimálně 4 normální lidé, kterým mohu věřit a ne takoví jako jste vy, plní lží a nenávisti. Vy říkáte zákulisní praktiky, zákon o obcích říká, že mandát vzniká zvolením, tak si ujasněte, které zákony platí a které ne.
Ad lezci - nepodsouvejte mi žádnou nenávist a zlo, fandím i lezcům, však můj syn též leze, jen pod DDM. Vůbec nechápu, z čeho jsem byl usvědčen, možná jen nerozumíte tomu, že jsem mluvil o dotaci z MŠMT pro lezecký svaz, který zajišťuje reprezentaci lezců. Mezinárodní chodec dostal před tím jen asi 5 či 10% oproti minulosti, nejde tedy o nic tak výjimečného. Osobně se způsobem dělení dotací na sport též nesouhlasím, nelíbí se mi např., že šachisté dostávají příspěvek od města ve výši asi 5% svého rozpočtu zatímco jiní mají i přes 50%. A krátký pohled na stránky lezců napovídá, že se normálně trénuje a je tam stále vyfoceno i těch 6 mládežnických členů, takže tady zase matete veřejnost zavádějícími informacemi.
Takže stále ta stejná písnička.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

"Za spáchané zločiny a další skutečnosti, uvedené v odstavci 1 jsou plně spoluodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři, organizátoři a podněcovatelé v politické i ideologické oblasti.
Je snadno prokazatelné,že spousta těchto lidí nalezla a přikryla se hávem Klub českého pohraničí.
A tady je jádro pudla- tato organizace je nazvána oficielně levicovými extremisty a sleduje je jak policie tak BIS.
A s touto skupinou prokazatelně spolupracuje,dokonce působí z jejich pověření a pořádá společné akce jedna všeobecně známá skupina z Nového Boru.
O nich si nejlépe stačí přečíst
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/levicovi-extremiste-zneuzili-deti20120214.html
Jasně,lžou, kopou kolem sebe,halí se do pseudovlasteneckých barev.
Myslím,že takový Beran je zářný příklad
Jeho výroky už má policie.Uvidíme.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu ten Beran je buďto blbej nebo navedenej

plete sem zákon,který dává předpoklady pro výkon funkcí ve státní správě a na samosprávu se absolutně nevztahuje.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Souhlas s Růženínem, Beran míchá hrušky s jabkama a trpí právním bezvědomím. Spis byl zveřejněn v domě místní sklářské firmy, co tam bylo tak hrozného o pracovnících ambasád? Nic. KGB a GRU? Úžasné sci-fi. Že si Mánek s Daumem stěžují na dotace do sportu je evergreen od doby, kdy byli ve sportovním výboru oni - tehdy byli spokojení. Mám pocit, že jejich důvody se shodují s důvody Berana.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Viktore pozor,on Beran zas takové právní bezvědomí nemá naopak,někdy se až člověk podiví.Ale to je jeho strategie.Rozpitvávat své lži,ono už se něco uchytí.Zvlášť když se tváří přesvědčivě.Asi oba víme,kdo toho komedianta hraje.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu,taková je praxe

Za spáchané zločiny a další skutečnosti, uvedené v odstavci 1 jsou plně spoluodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři, organizátoři a podněcovatelé v politické i ideologické oblasti."
Takže např.Wikipedie heslo RSDr.Václav Šípek
RSDr. Václav Šípek (* 12. srpna 1931 Horní Roveň[1][2]) byl český a československý politik Komunistické strany Československa, vedoucí tajemník Krajského výboru KSČ pro Severočeský kraj a poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění a ÚV KSČ za normalizace. Po roce 1989 novinář Hraničáře KČP a aktivista KLUBU ČESKÉHO POHRANIČÍ.
Stačí si zadat
http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-hrstky-lidi-slavily--vyroci-konce20100510.html
Projít si foto a zajímavou diskuzi,kde jeden Aby bylo jasno se dokonce chlubí,že pokračovali přes odpor tehdejšího místostarosty.
Co dodat.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Viktore,
nepropadejte sebeklamu za svůj úspěch ve volbách. K odvaze, třeba možná i recesi, nechat se napsat na kandidátku přičtěte, že jste synem svého otce, takto úspěšného podnikatele a skláře v Novém Boru.
Přiznejme si, to vašemu výsledku dost napomohlo. Nějaké vaše osobní angažmá ve prospěch města před volbami jsem bohužel nezaznamenal. Motivací pro vás bylo, jak jste sám přiznal : "Politika mě láká tím, jak mě odpuzuje. V zastupitelstvu byste,dle vašich slov, rád prosadil větší průhlednost zakázek v hospodaření a zadávání veřejných zakázek." Proč to tedy jako předseda finančního výboru neděláte? Proč jste včera nevystoupil proti, na jednání zastupitelstva , když pan starosta řekl p. Danysovi, že mu smouvu uzavřenou s Farní charitou nedá? Brzy to všichni mohou moci sledovat v přímém přenosu. Je v ní snad nějaké
vojenské nebo bezpečnostní tajemství. Smlouvy o užívání majetku jsou zcela jistě veřejně přístupné. Tím ovšem nechci říci, že si ve své funkci zastupitele ,radního a předsedy finančního výboru vedete špatně, naopak.
A teď trochu odbočím: Jestlipak jste dočetl na jaře rozečtené Prázdné místo od Rowlingsové ? A co otec,
četl to ? Doporučuji všem zastupitelům, jako "povinnou četbu " :.-)

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Milane, hovořil jsem o úspěchu NNB, jako lídr jsem byl skutečně "vykroužkován", což osobní úspěch lídra není, ale holt nejsem doktor, učitel (ani knihkupec, což zafungovalo i v Lípě:-), abych byl dostatečně známou osobou v celém městě. Před volbami jsem byl pouze členem Redakční rady a funkcionářem šachové klubu, trenérem mládeže.
Safra, Vy máte paměť, to je ještě nějaký předvolební rozhovor:-). Musím říct, že jsem spokojen se současnou koalicí na radnici v Novém Boru, protože se nepolitikaří a nekrade a u všech je vidět snaha dělat to co nejlépe pro město. Velmi mě potěšilo hodnocení pamětníků, že tak věcná jednání rady ještě nepamatují.
Zveřejňovány jsou teď např. všechny podklady pro zastupitele, to dřív nebylo. Zakázky jsou na veřejném profilu zadavatele. P. Danys navrhl zveřejňování všech smluv, což je naprosto nehlasovatelný návrh, už třeba jen proto, že město uzavírá i řadu bagatelních smluv nepísemných a nemá cenu je ke zveřejnění připravovat. Pravda je, že mi takový požadavek z lidu poněkud sešel z očí, když mám k dispozici takovou hromadu smluv - všechny které schvaluje RM a ZM, což je ale stále jen zlomek všech smluv města, většina je v pravomoci vedoucích odborů. Poptám se uvolněných, proč nezveřejňujeme více smluv třeba jako v Semilech, zda tušíme, co by to stálo peněz a času úředníků atd.
Požadavek P. Danyse na smlouvu s Farní charitou, která třeba zde na i-novinách vyšla asi týden před tím, vnímám jako pouhé divadlo (či kino, chcete-li, když teď bude videozáznam:-). Divím se, že už měsíce o ubytovně šíří pomluvy a přitom nemá ani smlouvu a základní fakta. Jenže jemu vlastně také nejde o pravdu a město, ale stejně jako Beranovi jen o výměnu aktuálních zastupitelů za sebe. Proti tomu ostatně nic, jen kdyby to dělal férově a bez šíření pomluv a dezinformací.
Rowlingová celkem dobrý, především úžasné charaktery. Co čte táta skutečně netuším, z mé anglické verze by ale asi odvázaný nebyl, i když se anglicky domluví:-).

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pane Zahradníku,trochu se mýlíte.Viktora znám možná 15 let.Jistě otec je významnou osobností a prosadit se vedle něho je těžké .Nicméně sleduji Viktora,vášnivého šachistu a co, jako velice mladý člověk, dokázal.Pamatuji borské šachisty ,když ještě hráli soutěž v hale u souseda proti Cvikovu.
Dnes jsou klubovými mistry Evropy.To nedokázal žádný sportovní klub u nás.
Jako úspěšný manažer působí i ve vrcholových orgánech šachu ČR
Možná je trochu jiné povahy než Beran a jeho Pepci Vyskočové,kteří svůj každý prd vyvěšují na nástěnky,protlačují do tisku a pod.aby si jich veřejnost všimla.
Sám uznáváte,že funkci zvládá dobře a tak jeho pozice v příštích volbách bude ještě silnější.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

To s těmi broučky mi připomnělo, jak odpůrci pomníku nenávidí jistou Němku, která prý za války vykřikovala, že Čechy je potřeba vyhubit jako krysy.
Beran je ale milostivý a místo dezinsekce by si vystačil s odstavením parazitů od koryt. Už jsem strachem bez sebe, jak bez koryta uživím rodinu. Za svých obecních cca 1000 Kč měsíčně si odsloužím každý měsíc zastupitelstvo, 2 rady, finanční výbor, průměrně 1-2 výběrové komise, občas valnou hromadu městských společností, školskou radu, nějakou tu svatbu a do toho podle chuti sem tam nějakou veselou debatu. A není to jen o sezení, ale hlavně o přípravě, tedy prostudování všech podkladových materiálů.
Berane, jaké jsou profesní a inteligenční předpoklady pro práci radního? Na morální se neptám záměrně, tam máme evidentně každý jiný pohled.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Bohužel Tě musím Honzo opravit, to číslo je dost fikce, metodika výpočtu nezaměstnaných se během neoliberálních vlád, eště že už jsou pryč, účelově měnila, a to tak, aby číswla vycházela nižší, na přesnější odhad doporučuji se optat například českolipského rodáka Ondřeje Hory, doktora sociální politiky.
Ale v zásadě se tam nepočítá celá řada lidí, hlavně ale tedy lidé vyřazení s evidence, kteří jsou ale ve valné většině stále bez práce, a také obrovská skupna lidí donucená situací a neexistující nabídkou práce dělat na černo. Což je zas a jen výsledek neoliberálních hokusů.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Michalovi M.: Přeme se zbytečně. Ano, metodiky výpočtu procenta nezaměstnaných jsou různé a ovlivní výsledek. Ale počet pracujících je stále x-krát vyšší, a o to v debatě Beran-Tichý PŮVODNĚ šlo.

"Beranovi": Co kdybyste ovládl nutkání zneužívat kombinace CtrlC + CtrlV? Neustálým opakováním celých odstavců přesvědčivost svých argumentů nijak neposílíte. Naopak čtenáře jen otrávíte.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu je opravdu Beran tak hloupý?

Chudák Beran opět nechce pochopit jedno.Nebýt Národního socialismu v Německu a jeho tvůrců,nebylo by organizačně vytvořeno Gestapo,které působilo,jak působilo.
Nebýt představitelů KSČ,neexistovala by Stb,neexistovali by její důstojníci,neexistovali by agenti,kteří mnohdy do svých pozic byli dotlačeni promyšleným nátlakem zločinné Stb.Taková je hierarchie,Takové jsou metody totalitních režimů
Nezdá se vám pane Berane,že daleko horší než čin pana Novotného ,je fakt,že za svobody se hlásí k organizaci vedené ze zákona zločinci jako takjemníci KV KSČ,členové ÚV KSČ,absolventi škol v Moskvě pro komunistické kádry?Že se nestydí za to,že dokonce pracují z jejich pověření?Že na svých fotografiích oslavují masové vrahy Stalina,Gottwalda?
Nikdo je nenutí s nimi spolupracovat.Dělají to dnes ze svého svobodného rozhodnutí.Za komunismu odmítnutí znamenalo perzekuci celé rodiny.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Viktore, s tou tisícovkou za funkce jste to dost podcenil, jako by to pro vás byly peníze, které ani nestojí za řeč.
Pro všeobecnou informovanost vypíšu jaké jsou schválené odměny neuvolněných zastupitelů v NB :
člen zastupitelsva města 600 Kč měs.
člen ZM + rady města 1800
člen ZM +člen výboru 1300
člen ZM +předseda výboru 1500
člen ZM +člen RM + člen výboru 2000
člen ZM +člen RM + předseda výboru 2200
předseda osadního výboru - nezastupitel 600
člen výboru - nezastupitel 400

Vycházíme-li z kombinace vašich funkcí , tak je odměna 2200 Kč před zdaněním. Samozřejmě odměna je závislá na účasti zastupitele na jednáních .
Pak máme u nás NB ještě uvolněné zastupitele - starostu a místostarostku , jejich
plat se odvíjí z tabulek (celostátně platných) podle počtu obyvatel obce . Tolik pro veřejnou informovanost.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Milane, máte dvakrát pravdu - jednak rodinný rozpočet skutečně nestojí na "korytu" na městě, jednak jsem si to zkontroloval a nejčastěji chodí 1742 Kč, což bude ta plná částka po zdanění, téměř neabsentuji.V srpnu mi přišlo pod 1000 Kč, to bylo ale za červenec, kdy nebylo zastupitelstvo.

Berana musím pochválit za přechod k férovější politické kritice, třeba mu to vydrží. Nastartovali jsme práci všech osadních výborů a zpravidla se zastupitelstvo řídí jejich názory. Starosta teď na zastupitelstvu i vyjmenovával, co vše bylo pro ně uděláno - na jejich přání. Má to samozřejmě své meze, však město má projektů za stovky milionů a realizovat může každý rok jen pár. Též plán údržby komunikací máme do roku 2027, nejsou peníze na okamžitou opravu všeho, když majetku má město přes miliardu a dost je ho za předchozí léta ve špatném stavu.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Možné řešení je Viktore taky to,co jsem kdysi zajistil ještě jako starosta -každý rok se jedno,tzv. Výjezdní jednání Zastupitelstva konalo v Drnovci,Lindavě a nebo Trávníku.Občany to bylo velice kvitováno,napravily se různé šeptandy,uslyšeli byste i jiné názory než Odpůrcovské.Zkuste pouvažovat

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Růženíne,
jednání zastupitelstva přece musí být ze zákona veřejné a dostupné všem, kdo mají zájem se ho zúčastnit.
To by dost dobře nešlo mimo Nový Bor. Už z principu, umíte si představit jednací místnost třeba v Pihelu,
kam by se mělo vejít třeba sto zájemců a ti borští by tam museli přicestovat ? Samozřejmě , že se zastupitelé mohou sejít s občany obcí kdykoliv a v jakémkoliv složení , ale nemůže se to nazývat zasedání zastupitelstva. Možná to nevíte, ale p. starosta se s osadními výbory a občany v obcích schází.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pane Zahradníku,nikde není stanoveno,kfe se musí Zasupitelstvo uskutečnit.Bylo to třeba ve společenské místnosti kabiny Lindava,restaurace Trávník,nebi kulturní místnost Drnovec.Pokud někomu vadí,že se nedostane do Pihelu,tak co mají říkat pihelští?
Moje zkušenost je ta,že přišlo několikanásobně lidí než ve Cvikově.Pro ty obyvatele je důležité vidět,že je o ně zájem.A hlavně po počátečním dusnu,vzniklých připomínkami jedna paní povídala,se po vysvětlení atmosféra obrátila a lidé nám mnohdy nakonec i zatleskali.Další starosta Jarda Hanzlíček v tom úspěšně pokračoval.
Uvedu i příklad.V Trávníku se na na nás sesypali chalupáři,s tím,že je diskriminujeme,protože ve Cvikově se tehdá pohybovaly ceny pozemků cca 30-50Kč.A jim za stovku.Když jsem jim ukázal vyhlášku pro oceňování pozemků,kde pozemky k rekreaci byly jednoznačně za stovku,vše se vyjasnilo.A mnoho,mnoho jiných věcí.
Vše je to o komunikaci.Jinak jednání osadních výborů jsem se taky účastnil

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Vážený pane Allahu!Bylo by dobré objektivně uvést,co to číslo 75 % zaměstnaných znamená a jak se vypočítává.Taky by bylo dobré říci,že je to navýšení o 10% k současnému stavu.
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Employment_statistics/cs
Stejně je s mírou chudoby,která se vypočítává z medianu disponibilní kupní síly a PPS.Víte,že jedny z nejhorších výsledků má vedle Rumunů,Estonců taky Švýcaři a Norové?A my z toho vycházíme jako jedni z nejlepších?
Oblíbené humanitární bombardování.
Takže pro vás je 200 tis.obětí v Jugoslávii,statisíce uprchlíků málo.Lepší je sledovat to zpovzdálí,jen ať se vraždí dál.Možná by to přerostlo i v celoevropský konflikt,možná světový/již potřetí/.
Tak bych mohl ve vašem příspěvku pokračovat.Myslím,že přejímáte takové ty populistické řeči a z nich děláte závěry.Neberte to osobně,dnes je to módní.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu,Beran zas plká a nic neví

Jste tak hloupý Berane,že nic nevíte o Místním referendu-jasnému prvku přímé demokracie?A to se věčně chcete plést do místní politiky?Prosím vás už zmlkněte,nebo to referendum vyvolejte.Moc vás v tý Plzni nenaučili.
A volby-další prvek přímé demokracie jsou příští rok.Lidé vyštípou tu partu přihlouplých rádoby politiků jako vždycky.

Nahoru

()

()

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Taková drobnost k té slavné "přímé demokracii": kdyby se komunální volby 2010 řídily prostým "kdo má nejvíc hlasů a tudíž nejvíc důvěry občanů, získává nejvyšší funkci", pak by složení vedení města Nový Bor vypadalo takto:
starostka S.Silná (1062 hlasy)
místostarosta: S. Valdman (1011 hlasů)
rada města: J. Dvořák (923 hlasy)
Z. Šepsová (895 hlasů)
P. Novotný (863 hlasy)
L. Bém (838 hlasů)
J. Vojta (827 hlasů)
Něco mi říká, že takové obsazení by se Beranovi nelíbilo. Už proto ne, že demokratické volby nejsou stejné jako klikání na anketu v Českolipském deníku, kde tehdy s přehledem klání o novoborského starostu k pobavení nemalé občanské obce vyhrál pan Konopín. Totiž tehdy ještě Vltavín. Chápu, že některým pánům by se podobný způsob voleb velmi líbil, ale to jim je naštěstí platné jak mrtvému zimník.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

To Allah Akbar - Jsem potěšen , že se najde a ozve 35letý mladý člověk s tak pevným a jasným vlastním názorem a přehledem, který umí myslet kriticky a svou hlavou a nevěří slepě tomu, co mu nabulíkují třeba ve školách nebo v tisku.. Bude-li vás takových více , je v tom naděje. Někdy to vypadá, že jsou všichni
,, pod vlivem ,, médií a vlastní rozum a úsudek nepoužívají nebo už ani neumí používat. Já se klidně pod
všechno , jak jste napsal, taky podepíšu

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pane Allahu,vy opravdu věříte na základě EUROstatu cituji Poté, co míra zaměstnanosti v EU-27 u osob ve věku mezi 15 a 64 lety, měřená na základě šetření pracovních sil EU (EU LFS), dosáhla v roce 2008 vrcholu (65,8 %), začala se v následujících letech snižovat a v roce 2010 činila 64,1 .....
Že průměrná nezaměstnanost v EU byla v roce 2010 36 %?A vy tomu pane Zahradníku radostně přitakáte?Že v Německu a Švédsku byla v roce 2010.nezaměstnanost 28% a v Maďarsku dokonce 45% !!!! Že skoro polovina žen v EU je nezaměstnaných?
A nebo je to tím,že míra zaměstnanosti mezi 15-64 lety je úplně něco jiného než míra nezaměstnanosti a metodika výpočtu je absolutně jiná?
Bohuželk právě tací,co někde něco pochytí,nerozumí tomu a dělají závěry jsou idealní figurky pro tzv.socialní inženýry jak říkám.A přitom jsem dal dokonce odkaz.
Před třemi roky vyšla u nás senzační zpráva o EU,která zakázala českým dětem nafukovací balonky.To bylo radosti právě takových..A přitom stačilo si v čestině najít příslušnou směrnici.Týkala se hraček dovážených do EU-víme co se sem z Číny dostávalo a jediné-bylo tam doporučení dávat na balonky upozornění,že je mohou snadno malé děti nadechnout do dýchcích cest.Tečka
Ale asi chcete 100% míru zaměstnanosti osob 15 až 64 let.Takže v 15 do práce,žádná studia,ženy odrodit a druhý den do práce,žádné předčasné důchody,žádné ženy v domácnosti,invalidi šup k lopatě.Ať ti přemýšliví mají pravdu.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Růženíne, není to o tom, zda věříme nějakým médii zveřejněným počtům. Ty jsou jednou takové a příště v jiné statistice jiné, prostě jak se to hodí , aby podepřely to , co předkládají jako skutečnost. Já věřím sobě a svému úsudku . To o čem se osobně nemohu přesvědčit, nepříjmám automaticky bez výhrad. Zajímá-li mě to skutečně, pak najdu víc informací z různých zdrojů a porovnávám. Zase sám a neberu hned názor, který je mi předhozen jako fakta. Můžete zkusit vysvětlit, jak to děláte vy, že tomu věříte a proč.
A k té zprávičce o nafukovacích baloncích , mám zábavnější speciálně pro vás, jako znalce německého jazyka. Koupil jsem v supermarketu lojové koule pro sýkorky. Doma na účtence mezi jiným čtu česky -
kukuřičné knedlíky 3x. Chvíli jsem zaváhal, to jsem přece nekoupil. A byl to taky špatný překlad , že ?
No a EU je takový Babylon jazyků, že se to stane i v překladu důležitějších věcí.
Tady šlo jen o sýkorku a kukuřici :-)

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Možná to má docela racionální vysvětlení: když má několik výrobků STEJNOU cenu, nezadávají už ty další do databáze, takže se opakuje text toho prvního. Nebo je to chyba programátora, že se podle ceny načte první titulek na řadě? Rozhodně to ale není "chyba v překladu". Zkusil jste do supermarketu zavolat, když to vidíte jako problém?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu výsledky kumunálních voleb

Gratuluji všem kteří, získali vysoký počet hlasů a v zásadě vedou dnes naše město. Čísla, které uvádí pallanda, odpovídají sumářům zveřejněných po volbách. Vámi uváděný výsledek je stejně zkreslený ,jako zvolený starosta NB,v předvolebním průzkumu čtenářů ČD. Výsledek je daný podmínkami voleb, zejména tím , za jak úspěšnou (oblíbenou) stranu kandidáti nastupovali.
Uvádím procentuelní výsledky úspěšnosti kandidátů v jednotlivých stranách ( výběr orientační)
1. VV MUDr. Eva Hladká 13,2 %
2. Unie pro sport MUDr. Miroslav Coufal 13.6 %
3. US-DEU Ladislav Džavík 14.3 %
4. HN.ZA Harm. Ing. Radek Nastič 11,0 %,
Jak by dopadli výše uvedení kandidáti, kdyby kandidovali za „ oblíbené“ strany?
Zřejmě by se umístili na předních místech.
Pro zajímavost procentuální výsledky kandidátů „úspěšných“ stran.
SNK ED Stanislava Silná 8,29 %
ČSSD Mgr. ST. Valdman 7,84 %
SLK Mgr. Dvořák 7,71 %
TOP 09 Bc. Šepsová 7,4 %

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Pane Zahradníku,dělám to/po zkušenostech/ právě tak,že si naleznu relevantní zdroje,nejlépe přímo od pramene.Viz EUROstat,kde se dozvím,co je to zaměstnanost,jak se počítá ,jak je to v jednotlivých zemí atd.
A vyjde mi úplně jiný obraz než že 75% zaměstnanost = 25% nezaměstnanost.
Uvedu další příklad.Firma Genomac,která zpracovává genetický výzkum obyvatel ČR zveřejnila kolik je tu Slovanů,Germánů,,Židů atd.A výsledek byl 30% Slovanů a 10% původních obyvatel.Redaktorka MFdnes z toho udělala V Čechách je jen !40% Slovanů-10%původních Čechů a 30% co přišli při stěhování národů.Odvysílala to televize ,rozhlas,psaly o tom noviny.Chápete tu blbost?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

To s těma kukuřičnýma knedlíkama bylo asi z nepozornosti v překladu nebo možná i v překlepu . Německy je sýkorka Meise a kukuřice mais.( Meisenkn.. maisenkn.....) Překladatel zboží určitě neviděl a tak to přeložil jako kukřičné knedlíky i když nejsou z kukuřice, ale z loje se směsí semen a když už knedlíky , tak jsou to knedlíky pro sýkorky .
Na reklamaci to určitě není, jsem rád a sýkorky taky. Zmínil jsem to spíš pro pobavení.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

No pane Doškář Vaše vývody jsou trochu mimo.Pokud by platila teorie Velkých stran pak by museli bodovat Komunisté,Zemanovci ,Zelení atd.Opak je pravdou.
Jde o jedno .Na některých kandidátkách jsou tzv známí lídři,kteří si seženou do počtu 21 kohokoliv,třeba i rodinné příslušníky .Strany které uspěly mají daleko větší výběr dobrých kandidátů.
A že nejde o STRANY, ale o OOBNOSTI svědčí to,z kterých pozic se do zastupitelstva tyto osobnosti dostali,,neboli museli získat spousty preferenčních hlasů.
Rýdl-7.v pořadí
Šepsová 7
Bem 11
Novotný11
Džavík 7
Šeps 12
Chlup 7 atd.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Jinak pane Zahradníku,jistě jste se pobavil,já taky.Asi by mělo být Samenkugel,ale nevím.Věřím,ale že kvalita překladatelů v Bruselu je jiná než v OBI.
Ale k těm Slovanům.Nikoho nenapadlo,jak je možné když sem přišli Slované v tom 5-7 stol.,kde se tu vzalo těch 10 % co tu již bylo.Podle mého povinná četba,Jiráskovy Báje a pověsti,kterým všichni uvěří.

Nahoru

Lustratio aeterna?

Ze stejnojmenného článku právníka Jiřího Přibáně v sobotních LN:

"...lustrační zákon je výjimečný a zákonodárci ho původně jako takový koncipovali a ospravedlňovali. Na obranu lustrací se proto uváděly především dva argumenty, a to časová omezenost na dobu pěti let a dále také skutečnost, že se vztahují na správní, NE DEMOKRATICKY VOLENÉ funkce.
...argument, podle něhož demokratická legitimita musí mít přednost před lustračním zákazem vykonávat veřejnou funkci, nyní oslabil prezident, když chce lustrace vztáhnout i na ministry, přestože vláda je ústavní orgán závislý na důvěře Poslanecké sněmovny. ... Prolamuje se princip, podle něhož volby mají před lustracemi přednost, který původně lustracím poskytoval legitimitu.
Hlavní omyl nemalé části české veřejnosti i politiků tak dodnes spočívá v tom, že lustrace nechápe jako preventivní a dočasné opatření, ale svéráznou a trvalou ODPLATU, která jako laciný morální fetiš překrývá vnitřní rozporuplnost zákona. Jak postupem času klesá preventivní význam lustrací, ukazuje se stále víc nejen CYNISMUS nebo POSEDLOST, s jakou přistupujeme k vlastní minulosti, ale také bezmoc, s jakou přijímáme přítomnost." (konec citátu, zvýraznění moje; platnost zákona byla nejdřív prodloužena o 5 let, v r. 2001 podruhé bez časového omezení)

Na virtuálního "Berana" to sedí, co říkáte?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Milí zastánci přímé demokracie, podívejte se na Slovensko, konkrétně do Banské Bystrice a na to, kdo bude novým županem. U nás se úskalí tohoto modelu naplno projevila při přímé volbě prezidenta - dnes sedí, lépe řečeno leží na hradě někdo, kdo během těch pár měsíců pozbyl i ty drobky důstojnosti, které kdy měl a národ - včetně jeho vlastních voličů - si z něj leda tak utahuje.

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

Umíte vůbec číst? Nedělejte pořád z novoborských voličů pitomce. Věděli všechno, co tady pořád už roky omíláte a vystavujete po městě, a zvolili si na 4 roky své zastupitelstvo.
Máte ponětí o tom, jak funguje zastupitelská demokracie? Nemohli byste to konečně respektovat? Nebo celé 4 roky povedete tu vaši tragikomickou předvolební propagandu, která sice kdekoho otráví, ale výsledek je právě proto nula?

Nahoru

Re: výročí 17.listopadu

A já si zase myslím že 24 let po pádu do totality by lidská společnost bez Beranů měla být samozřejmostí.Tož tak.

Nahoru