Pruhledne hospodareni

Verze pro tisk |

Co rikate na dnesni prohlaseni hejtmana Libereckeho kraje ze 99.9% obyvatel detailni informace o hospodareni kraje nepotrebuje, a proto je zverejnovat nehodla. Jedna se o prilohy k jednani zastupitelstva. Rozpocet cca 2 miliardy Kc.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Pruhledne hospodareni

http://www.ct24.cz/regionalni/113563-liberecky-kraj-taji-pred-verejnosti-informace-z-jednani-zastupitelstva/
Údajně by kraj potřeboval vytvořit jeden speciální odbor pro skrývání osobních údajů v dokumentech :). Na co potřebují krajští zastupitelé osobní údaje? Proč rovnou netvořit dokumenty bez nich? Na co potřebuje zastupitel vědět datum narození případně adresu bydliště? V České Lípě od začátku roku funguje zveřejňování všech podkladů včetně příloh, hlasování i kompletní zápisy a nebyly potřeba žádné personální změny. Když něco nechceme, odůvodněme si proč to nejde...

Nahoru

99.9% obyvatel kraj nepotrebuje.Zrušit.

Nejsou to náhodou naše peníze ?
"O čem se skutečně bude jednat, se veřejnost v řadě případů vůbec nedozví," řekl předseda klubu starostů Martin Půta. V minulosti byl například velmi zavádějícím způsobem pojmenován bod, kde kraj projednával trasu rychlostní silnice R35 Českým rájem. Kdyby tehdy materiál neměl přílohy, odpůrci by se to vůbec nedozvěděli. Na druhou stranu by ale jednání proběhlo bez několika stovek rozhořčených kritiků stavby s transparenty a právě o to vedení kraje podle Půty jde.
Liberecký kraj zveřejňuje stále méně informací, kritizuje opozice.
http://www.r1genus.cz/clanky/ceskolipsko-3/liberecky-kraj-zverejnuje-stale-mene-informaci-kritizuje-opozice-9293/

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Pan hejtman si zřejmě neuvědomuje, že 99.9% občanů nepotřebuje hejtmana...

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Tak tohle je přirovnání roku. Škoda, že si to nepřečte.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Tomu nevěřím. Vždyť je teprve leden.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Vidím to tak, že hejtman veřejně opomíjí zájem, tedy práva, 0,1% obyvatel. V duchu současných mravů jde o menšinu (velmi výraznou MENŠINU) a to si opravdu dovolil hodně. Na druhou stranu, když ho potřebuje (jiných) 0,1% obyvatel, tak nepochybně zůstane vše při starém.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

To číslo mi připomíná volby za Husáka. Tehdy 99,9% občanů loajálně volilo a zbytek - velmi výrazná menšina - byli potížisti, kteří se oháněli lidskými právy a nabourávali tak úsilí pracujícího lidu.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Pan hejtman by potřeboval jiného stomatologa,který by se mu podíval na zoubek.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Zveřejňování podkladů by mělo být normou. Určitě je nutno pochválit Č. Lípu za nastoupený trend. Snad se časem podaří odstranit i technické komplikace, které užívání provázejí (odkazy v odkazech ...). Jen poznámka ke stanovisku p. Hudce: i na MěÚ v CL tento postup určitě přinesl vícepráci. Základní údaje o osobě, fyzické či právnické, je nutno v materiálech uvádět. Dost dobře si neumím představit smluvní vztah, uzavřený mezi městem a např. "Josefem Novákem, možná z České Lípy". Nejen u převodu nemovitostí je nutná řádná specifikace smluvních stran. Jak by pak zastupitelé mohli zodpovědně rozhodovat?
Navíc, mnohdy jde o údaje, které jsou zjistitelné z volně dostupných zdrojů. V tom mi stanovisko ÚOOU ohledně zveřejňování usnesení a materiálů projednávaných orgány územní samosprávy příjde jen jako "házení klacků pod nohy" právě té, mnohými oprávněně a správně požadované, otevřenosti.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Mě by docela zajímalo hospodaření našeho města.Kolik činí příspěvek od státu na obyvatele Vítkova, Vlčího Dolu a Heřmaniček, a kolik peněz se do těchto obcí sype.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Vidím, že jste se dnes rozepsala (jste-li žena) a já tak trochu s Vámi :-). Nejjednodušší by bylo vydat se na MěÚ za ing. Josefem Zachrlou, vedoucím finančního odboru a položit mu tyto dvě otázky přímo (nejlépe písemně). Ze zákona je povinen odpovědět. Jak ho znám, odpoví ochotně.
Jen povšechně - obec má příjem od státu podle zákona o rozpočtovém určení daní. Ten je v zásadě konstruován na počet obyvatel obce - města. Rozhodně nerozlišuje obyvatele z CL - náměstí od obyvatel CL ve Vlčím Dole, Dobranově, Heřmaničkách, Žizníkově ...
Takže zcela hrubý a letmý výpočet teoretického podílu by mohl být například takto: převod financí od státu/počet obyvatel CL x počet obyvatel VD, D, H, Ž ...
No a "kolik se do těchto obcí sype"? Nejprve poznámka na okraj - nejde o samostatné obce, ale o části obce (města) Česká Lípa. A výpočet bude dost "dramatický". Podíl z platů na MěÚ - úředníci jsou tam v pracovní dobu i pro Vás, podíl ze zajištění svozu odpadků, úklidu, ale i údržby komunikací, veřejného osvětlení, atd. atd. ....
Požádejte ing. Zachrlu, nebo třeba některého zastupitele.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Dovolil jsem si obnovit pár nenáckovských témat. Promiňte, ale už mi to věčné přehrabování se v nácíčcích a romících leze krkem. Je pravdou, že panu Chotovi zatím nikdo nevysvětlil, kdo je vlastně pořadatelem Farmářských trhů a jaké jsou tam finanční toky. Tady to zrovna moc průhledný není.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Malé obce jsou prodělečné.Doplácení veřejné dopravy,,kolik potřebují světel na počet obyvatel,údržba komunikací atd.Pan Chot nemá pravdu .Daně jsou přerozdělovány nejen dle výběru ve státě,ale i okrese,či obci.V obci je to daň nemovitostní a daně fyzických osob.Kdo to udělal v Šumavě milionářskou ves?Bakala svými daněmi.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

mě by zajímaly finanční toky ohledně parkování a vybírání a nájmu.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Děkuji "Kafkovi" za obnovení témat.
Například rozpočet města na r. 2012 je nyní velmi aktuální - myslím, že v pondělí budou mít zastupitelé první (z plánovaných tří) neveřejných projednávání návrhu rozpočtu. Bylo by dobré zveřejnit zavčasu byť i pracovní návrh rozpočtu tak, aby se občané mohli připravit a také vyjádřit.
Co se týká Farmářských trhů - vím, kdo je pořadatelem, ale zajímají mne finanční vztahy na lince: město - L. Uhlík - prodejci. Tedy kdo, komu a kolik platí.
A co se týká daní - myslím si, že mám pravdu. Ale tím odkazem na zákon o rozpočtovém určení daní jsem to velmi, velmi zkrátil.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

MADe,to už nejsou toky,alébrž otoky,ba odtoky.

Nahoru

Re: Pruhledne hospodareni

Můžete vědět kolik p. Uhlík zaplatí městu za pronájem prostranství.Mělo by být vyhláškou.Vztah Uhlík prodejci je soukromý,nemusí ho nikterak zveřejňovat
Daně jsou na město převáděny finančními úřady.Rozdělují se podle počtu osob přihlášených k trvalému pobytu.
Komkrétně-daň fyzických osob,nemovitostní daň a daň placená obcí vybraná na území obce-
České Lípy
Daň ze závislé činnosti-vybraná na okrese
DPH a Daň práv. osob vybranná v rámci státu.
Výkon státní správy/MěÚ/ je částečně kryt státní dotací podle rozsahu.Příjem ze správních poplatků zůstává v kase města,stejně jako vybírané Poplatky stanovené vyhláškou-psi,domovní odpad,vstupné,VHA atd.

Nahoru