MOUDRÁ SKOLILA POLITIKY

Verze pro tisk |

MOUDRÁ SKOLILA POLITIKY
K.O. PRO SKOKANA A DVOŘÁKA
https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik/

Boj o místo v představenstvu! Takový dojem jsme měli v květnu z řady obsáhlých mediálních zpráv v souvislosti s údajně uvolněným místem v pětičlenném představenstvu a.s. Severočeská vodárenská společnost po Haně Moudré, které v červnu končil čtyřletý mandát. Funkce v představenstvech a dozorčích radách jsou mezi politiky všech stupňů velmi vyhledávanými „pašalíky“, důvodem k nevraživosti a závisti, mnohdy jde totiž o lukrativní posty, kdy za relativně málo práce jsou nadstandardní odměny.

Zastupitelstvo města Česká Lípa k nelibosti některých (např. Českolipská drbna: „Co to Skokan se Žateckou hrajou za hry? Koho bude Skokan zastupovat za rok a půl, až nebude zastupitel?“) poněkud překvapivě nominovalo opozičního zastupitele Petra Skokana, který ovšem ve vedení SVS již v minulosti působil, města a obce zastupoval více než 12 let. Zastupitelstvo města Nový Bor přitvrdilo nominací starosty Jaromíra Dvořáka, který uvedl, že samosprávy nemají svého zástupce v představenstvu už tři roky (období, kdy Moudrá není starostkou ČL a dlouhodobě žije v Královéhradeckém kraji). Nominaci Skokana – „pouhého zastupitele“ – Nový Bor sice respektoval, ale nepovažoval za šťastnou.

O novém členu představenstva SVS, největší vodárenské společnosti v Čechách i v širším středoevropském regionu, měla rozhodnout valná hromada akcionářů v červnu. Ta se v Teplicích sešla 15. června. Zástupci měst a obcí odhlasovali nákup 50,1 procenta akcií společnosti SčVaK, která zajišťuje provoz vodárenské infrastruktury, od francouzské společnosti Veolia. SVS (dosud měla 49,1 procent akcií) tak získá plnou kontrolu nad vodárenstvím v severních Čechách již v roce 2018.

Boj o místo v představenstvu skončil K.O. pro Skokana a Dvořáka, „obyčejný občan“, skolil politiky. Akcionáři totiž posvětili pokračování dosavadního mandátu Hany Moudré ve funkci místopředsedkyně představenstva SVS. Je zajímavé, že média (oproti nominacím) veřejnost informovala spíše okrajově…

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: MOUDRÁ SKOLILA POLITIKY

A voda bude :)

Nahoru

Re: MOUDRÁ SKOLILA POLITIKY

Paní Moudrá má suprový vedlejšák a pánové protikandidáti ostrouhali. Hlavně, že ta voda bude! Možná...

Nahoru