"Modrá velryba" je v Česku!

Verze pro tisk |

Toto varování před hrou, která ponouká děti k sebevraždám, už asi zaregistroval každý, kdo zrovna nevylezl ze své nory kdesi v oblasti rumunských Karpat. A to je právě chyba.

Modrá velryba totiž především není hra, kterou by si člověk stáhl odněkud do počítače. Není potřeba se nikam registrovat, nic instalovat. Je to fenomén sociálních sítí, kde je rozruch konstruktérem reality, ne naopak.
Příběh začal na sociální síti VKontakte, což je ruská obdoba Facebooku, a tam by také skončil, nebýt hysterie ruských médií a veřejnosti, které si povšimla i zahraniční média a zprávu o vraždící hře poslala dál do světa. ...
Depresivní citáty, fotky ze hřbitovů, oprátky, rozřezané ruce… Stránek s tímto obsahem existuje v Česku nepřeberné množství, většinou se jedná o blogy labilních puberťáků, které čtou další labilní puberťáci, zvědavci a jistě i pár skutečně narušených a nebezpečných jedinců.

http://forum24.cz/az-prilis-nafoukla-velryba-az-prilis-nebezpecny-fejk/

A logická rada na závěr?
... varování je důležité i pro české rodiče a netýká se (jen) Modré velryby. Věnujte se svým dětem, mluvte s nimi, sledujte, co je součástí jejich světa, mějte s nimi důvěrný vztah. Šest z pěti dětských psychologů to doporučuje jako prevenci.

Přehled témat Nové téma