Meziměstská doprava

Verze pro tisk |

Za týden by měly být změněny nejen linky MHD, ale také linky ČSAD Česká Lípa po celém okrese. Ovšem na jejich webu se nic v novinkách od začátku července neobjevilo a ještě teď ve středu u okénka informací na nádraží nic ženské nevěděly.. Přitom kolují obavy o zrušení spojů hlavně v návaznosti na připravované zavírání fabrik. Myslím, že se doprava z a do Lípy týká ještě více lidí, než jezdí MHD. Nu a plánujte si jet k příbuzným na vánoce či rozvrh směn v práci, když nic dopředu nevíte.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Meziměstská doprava

No, ČSAD Česká Lípa ke svým stránkám moc mateřsky nepřistupuje. No ale nové jízdní řády všech linek jsou na webu celostátního informačního systému na adrese http://www.portal.jizdnirady.cz/Search.aspx?c=7&mi=2 s tím, že si musíte zadat číslo linky a jízdní řád si stáhnout. Nic moc pohodlného, ale nikde jinde o připravovaných změnách nikde nic, bohužel.

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Před chvílí jsem poslala e-mail na ČSAD, konkrétně mě zajímá dojíždění za školou do Prahy, už by bylo opravdu načase zveřejnit aktualizovanou verzi, když u současných jízdních řádů je platnost do 11.12.... Pokud se dočkám odpovědi, zkopíruji ji sem :-)

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

No kromě toho, že dojíždění do tý trapný Prahy je zločin sám o sobě (nadsázka), tak na stránce http://www.portal.jizdnirady.cz/Search.aspx?c=7&mi=2 si najděte jízdní řády pro linku 500032 pro spojení ze sloupu do CL a 500005, 151710, 510900, 510901 a 510902 pro spojení mezi CL a PHA. Nevím, jestli už jsou v IDOSu, ale zkuste zadat odjezd po 12. prosinci a uvidíte, zda to najde, ale myslím, že už jo.

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Tak mi právě dorazil e-mail:

"Dobrý den, Již jsou na www.csadcl.cz ( ode dnešního poledne ) S pozdravem David Mahdal"

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Ano, konečně. A tak už vím, že nám zrušili z Nových Zákup do České Lípy další spoj v 13.15. Jako dárek lidem jedoucím na odpolední směnu.

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Po prostudování: kritizovaný rušený spoj z Nových Zákup nahradili o 27 minut dříve jedoucím spojem do Zákup, kde lze za 30 minut přestoupit směrem Česká Lípa . Je to horší, ale ne tragické.

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Asi jako zpestření života byla na žádost radnice vytvořena u nemocnice druhá autobusová trasa a zastávka ve směru na Zákupy. Některé autobusy nejedou přímo, ale projíždí kolem Arbesu. Protože je tam silnice úzká a sníh je odstraňován pozdě, tvoří se i díky parkujícím autům zácpy a lidi tam bydlící opravdu lituji. Lidé čekající na jedné ze dvou tamních zastávkách občas neodjedou, prostě bus jede jednou k té, podruhé k druhé zastávce a když se netrefí, mají smůlu. Důchodci a nemocní přeběhnout od zastávky k zastávce nestačí. A taky pak intenzivně nadávají na město i řidičům, kteří za to nemohou. Výhoda je pouze pro přijíždějící , mají to do nemocnice blíž o 150 metrů. Kdyby všechny busy ve směru Zákupy stavěly na stejné zastávce, problém by skoro zmizel (teda až na ty zácpy v ulici u Arbesu).

Nahoru

Re: Meziměstská doprava

Měl jsem stejný problém, díky kterému jsem nedojel včas do zaměstnání (a nebyl jsem zdaleka sám). Opravdu jsem netušil, že 11. 12. je zastávka "U Nemocnice" jinde, než 12. 12.. A to ještě nejméně do 21. 12. byla původní "U Nemocnice" (dnes "U Ploučnice") označena v místě výlepu jízdních řádů poškozeným, ale čitelným, původním názvem.

Nahoru