KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

Verze pro tisk |

Konec světa se nezadržitelně blíží! Stálí přispěvatelé Hydeparku patrně žhaví klávesnice ke svým posledním příspěvkům, ve kterých ze sebe vydají to nejlepší a myšlenkově nejhodnotnější, současně se povznesou nad letité spory a s dojetím odpustí svým neustále omylným a jedinou pravdu nepochopitelně nechápajícím oponentům. Prostě se konečně všichni budou mít rádi, avšak běda, pokud konec světa nebude…

Na mnohých místech světa lidé horečně finišují s přípravami na konec světa a očekávanou apokalypsu. Budují speciální kryty v zájmu vlastního přežití, jinde jsou naopak zatýkáni pro šíření poplašných zpráv.

Zcela jistě uvidíme, jak vše dopadne, zda skutečně s odkazem na kalendář Mayů nastane konec světa, nebo naopak podle jiných názorů se výklad Mayů vztahuje na začátek nové éry lidstva – období univerzální harmonie.

Není bez zajímavosti, že názor o konci světa nenechal v klidu ani část občanů Česka. Podle neoficiálních zdrojů například v našem regionu schválily pověřené stavební úřady takřka dvacet žádostí o „nadstandardní sklepy“, v některých případech sedm metrů do hloubky, patrové a včetně rozvodů elektřiny, vody, vzduchotechniky…

Stranou nezůstaly, byť utajeně, i nejmenované orgány a organizace. Před několika lety byla například vedena jednání o obnovení krytu pro představitele regionu, vybudovaného v padesátých letech minulého století pod budovou tehdejšího OV KSČ na Mírovém náměstí (nyní T.G.M.) v České Lípě, kde byla i funkční podzemní propojovací chodba do budovy radnice a dokonce úniková tajná chodba (dnes prakticky neznámá po zničení dokumentace), která končila v lokalitě Špičáku v dosahu letiště. Chodba se budovala v naprostém utajení, práce prováděli vězni a to výhradně v nočních hodinách, přiváženi byli ve vozech bez oken… Původní kryt byl na tehdejší dobu na velké technické úrovni, nechybělo zázemí pro možnost dlouhodobého pobytu, salónky, jednací místnost pro 30 osob, samostatné energetické zdroje, technicky špičkové komunikační zázemí apod. Zda je kryt obnoven a připraven na možný konec světa pro zachování regionální politické reprezentace je spíše otázkou pro příslušné tiskové mluvčí, pokud již nejsou v krytu…

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

Až se kola zastaví,vyhrňme si...nohavice.Někdo tu přeživší politickou reprezentaci bude zase muset živit.Není takový konec světa,jež by politik nepřežil.

Nahoru

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

Tomu budování v naprostém utajení (pro Soudruhy, v 50. letech, Dark Side!) docela věřím. A plánovitému zničení dokumentace taky.

Víte ale něco přesnějšího, pane Šádku, o jednáních o obnovení krytu? Bylo přijato nějaké rozhodnutí? A kým? Není to jen nějaká poplašná zpráva?

Ale když chce těch 20 nejmenovaných p...odivínů vyhazovat peníze... v USA je jich víc. Čistě teoreticky: Není lepší skončit s nadhledem a hned jako v MELANCHOLII Larse von Triera - než si to "užívat" jen o trochu déle v přepychovém krytu?!

Nahoru

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

Musím souhlasit s panem Zahradníkem, který sice "nepatřičně a nevhodně" glosoval u jiného téma, ale také jsem to slyšel, že konec světa u nás byl a když to viděl, tak řekl: tady již jsem byl... Máme se stydět? Díky vládě tohoto státu a obdivuhodně skvělých komedií koaličních stran již vskutku není co dodat... Za sebe pouze dodávám, že se stydím, kde žiju! Premiér ČR s trapnostmi na entou a náš pan prezident - těžko vhodně komentovat...

Nahoru

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

Konce světa jsme se sice nedočkali, konce vládních a politických trapností možná také ne...

Nahoru

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

A život jde dál!

Nahoru

Re: KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ

...blbům ze všech politických stran navzdory.
Vám všem ostatním přeju pěkné svátky a v příštím roce co nejvíc úspěchů.Pak se zase popadneme do křížku :-))

Nahoru