KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Verze pro tisk |

V pátek jsem z neoficiálních zdrojů zaznamenal na naše regionální poměry značně překvapivou a neočekávanou informaci, že Mgr. Milan Bárta, gymnaziální pedagog, šéfredaktor I-novin, známý překladatel, scénárista a publicista, nositel sedmého stupně keška-majstr, manžel a rodič, končí k 1. lednu 2013 nejenom na českolipském gymnáziu, ale především jako šéfredaktor zdejších "I-novin.cz".

Původním povoláním jsem novinář, tak ctím zásadu korektnosti a ověření informací, nejlépe ze 2 nezávislých zdrojů. Tak jsem v přechozích dnech učinil. Bylo by jistě dobré vložit tuto informaci až zítra, aby nebyla nepatřičně zpochybněna dnešním finálním dnem roku 2012. Vůči příznivcům tohoto média by to však nebylo o.k.

Nejenom za příznivce a aktivní přispěvatele, ale i za možné odpůrce a běžné čtenáře pokládám za nutné, nečiní-li tak nepochopitelně a neomluvitelně (proč asi, vážení přátelé) vedení a majitelé tohoto velice prosperujícího média, uvést jasná fakta.

Pan Bárta byl opakovaně osloven, k dohodě nyní již podle dostupných informací závazně došlo, panem poslancem a doktorem Vítem Bártou, s nabídkou vedení dlouhodobě připravovaného celostátního periodika. Zahájení bylo podmíněno zvolením pana Vítka Bárty do funkce předsedy VV, to je nyní zřejmé (po rezignaci Radka Džona).

Nové celostátní periodikum má být úzce propojeno s novým televizním kanálem a dalšími souvisejícími aktivitami mediálního (nejenom) magnáta Ing. Andreje Babiše, který je ve trojce nejbohatších Čechů. Ten také stanovil podmínku, že do roka musí být nové periodikum mezi třemi nejčtenějšími v ČR.

Upřímě řečeno, za nabízenou mzdu a bonusy, bych na místě pana magistra Bárty také neváhal (běžel bych, až bych si nohy zlámal). Raději ani výši částky neuvedu, chápu však, že v těchto sférách je běžné, že prezidentský plat je tak nějak spíše kapesné...

Panu Milanu přeji hodně tvůrčích sil do nové profese a nového projektu! Vedení a majitelé I-N snad budou mít štastnou ruku a najdou nového schopného šéfredaktora! Věřím, že ve shodě s většinou sympatizantů zdejšího HP, nám pan MB bude chybět...

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

To se dalo čekat, lepší peněženka než chemie. No co, třeba bude dobrej!

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Bárta k Bártě sedá, vrána vránu si hledá.
Pane Šádku, když jste novinář, vemte to po něm :-)

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Je bych upřesnil, že asi nebudu překladatel, když jediné, co jsem přeložil, je asi padesát stránek textu o jedovatých organismech (z ruštiny), a scenárista taky ne, páč mám co dělat se scénářem vlastního života (i ten mi evidentně píší jiní). Ale jsem rád, že aspoň panu Šádkovi budu chybět. Nekončím se seriálem o českolipské neoficiální kultuře (underground), takže jen připomínám, pane Šádku, že bych se s vámi rád sešel, anebo aspoň využil některých vašich známostí.

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Tím,že hodláte pokračovat s Undergroundem,jste mi udělal radost i když ty poslední divadelní a taneční díly mi neříkají zhola nic.Pro mě je to jenom vatovité Star Dance.

Nahoru

Re: Konec?

Gratulace panu Šádkovi aneb Silvestrovská mystifikace se ujala?

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Mohu potvrdit, že informace investigativce p. Šádka je zcela pravdivá, pouze potřebuje drobná upřesnění:
- nejedná se o politika Víta Bártu, nýbrž o rockera Václava Noida Bártu resp. jazzmanna Dana Bártu
- investorem nebude p. Babiš, ale p. Živec resp. p. Prokeš.
- cílem je, aby se deník stal nikoliv třetím nejprodávanějším, ale naopak třetím nejméně prodávaným (vydavatelům jde o kvalitu, nikoliv o kvantitu)
- Mgr. Bárta neodejde ze školy, naopak (se svoji třídou) postoupí do vyššího ročníku
- Int. deník převezme ceněnný název I-noviny.

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

S tím mám historku, která se hodí spíše někam do pointovky. Volala mi jednou dcera umírajícího pána, který si přál, aby mu u smrtelné postele zazpíval Dan Bárta. On měl v mobilu čísla Dana i moje (Dan fotí vážky, a tak jsme se nějak přes přírodu aspoň virtuálně dali všichni tři dohromady). Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že tím, kdo má u smrtelné postele zazpívat, nejsem já. Když se mě do telefonu zeptala, jestli mluví s panem Bártou, logicky jsem odpověděl, že ano. Pak už mi rovnou vysvětlovala, co má na srdci. Já chtěl vyhovět, ale moc písní už zpaměti neznám, nejlépe snad Nohavicův Pochod marodů, a ten mi nepřišel zrovna nejvhodnější.

Nahoru

Re: KONEC MAGISTRA BÁRTY V IN

Pro tento účel by byl vhodnější Aleš Bárta. Jenže jak dostat varhany k posteli umírajícího? Dan Bárta jde zpívat K. Schwarzenbergovi (Koncert za slušného prezidenta 9.1.). Poté, co jsem se z výše uvedeného příspěvku dozvěděl, na jaká vystoupení se Dan specializuje, začínám mít o prezidentského kandidáta strach. Karle, vydrž aspoň 5 let!

Nahoru