10. výročí od povodní

Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - březen 2014

Verze pro tisk |

Kdo se chce podívat na celý záznam jednání , najde ho snadno na titulní stránce webu města a má na to jeden týden od zasedání. Předesílám, že se to trochu protáhlo a také návštěvnost veřejnosti byla tentokrát vyšší. Já zde zmíním, pár postřehů a komentářů, které
by divákům bez upozornění možná unikly.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Komentovaný výběr postřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Na jednání zastupitelů se přišlo podívat dost občanů , což je potěšující . Předpokládám, že to bylo především proto, že se měla projednat žádost zastupitelů sociální demokracie o změny v projektu rekonstrukce náměstí . Proběhla opět diskuze , ale po přestávce, kterou pak starosta vyhlásil ,aby
skupina stavebně technických zastupitelů připravila návrh usnesení se hlasovalo . A byl to pat. Takže zase nic. Možná příště :-). To se taky zastupitelstvo bude vyjadřovat k petici, kterou pan Danys tentokrát regulérně předal.
Danys si postěžoval, že se mu ztratily na některých místech petiční archy a že to bylo na zásah starosty.
Ten mu na to řekl : Já snad ani na to reagovat nebudu, pane Danysi. Je ale vidět, že archy už pročítal , neboť zastupiteli Chittussimu vyčetl, že jeho podpis tam nalezl 2x . Zastupitelka Šepsová , zřejmě ve snaze pomoci starostovi a snad i zlehčit význam petice a množství lidí, kteří se takto vyjádřili proti novým parkovacím místům na úkor parku, sdělila všem přítomným, že její známí (zvědové) jí hlásili : Danys obchází hospody před zavíračkou a téměř pod nátlakem nechává podroušeným hostům petici podepsat.
Za pozornost ještě určitě stojí oznámení starosty , že od dopravní policie přišel dopis, kterým se má změnit zavedený jednosměrný provoz v Kalinově ulici a to obráceně. Je pravděpodobné, že se následně změní i dopravní poměry v té části náměstí, která se právě projednávala.
V závěrečné volné diskuzi se přihlásil jako první pan zastupitel Válek a vysvětlil nám, proč se zdržel hlasování o náměstí a že je pro zelené náměstí a souhlasí s návrhem zastupitele Valdmana (ČSSD). .....Od kdy ? Pan starosta se rychle přidal k panu Válkovi a dodal ,že tato diskuze měla proběhnout v minulém roce.
Danys hlasování fotil, takže určitě brzo na jeho nástěnce uvidíme, jak se k tomu kdo staví.
Dávám starostovi za pravdu , ale proč diskuzi sám nevyvolal ? Dnes tvrdí, že se náměstí stane politickým bojem a některé subjekty tady takto vystupují. Zaspal a teď je mrzutý z toho , že jiní na tom před komunálními volbami sbírají body. Proč nevyzval minulý rok své kolegy zastupitele, aby se k připravovanému projektu postupně vyjádřili v Novoborském měsíčníku. Jsem si jist, že by občané reagovali.
Snad si z toho vezmou všichni poučení na příště , pokud se zas vyskytne něco podobného.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

No, kdo má možnost kuknout on-line, nemusí čekat na duhové nástěnky :) Jistě si všiml, že před důležitým hlasováním odešel zastupitel Nastič a už se nevrátil. Hlasování o náměstí bylo sice asi důležité, ale to, co tam předváděl pan Chittussi při čtení usnesení bylo tak zamotané, že si snad ani nikdo nemohl uvědomit, o čem hlasoval. Ještě pro zajímavost názor z Dotazů na webových stránkách města ze 3. 4. http://www.novy-bor.cz/cz/mesto-novy-bor/dotazy-a-odpovedi/dotazy-a-odpovedi//vsechny-dotazy/
Mimochodem, všiml jste si pane Zahradníku, co si vzala z jedanání zastupitelstva média? Jen a pouze registr kol.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Máte pravdu, kdyby to navrhované usnesení i jen přečetl třeba zastupitel Rýdl, bylo by určitě srozumitelnější než když ho jen přečetl zatupitel Chittussi. Média, všiml jsem si, jsou dost jalová , myslíme jistě oba Čld. Možná to bude tím, že se jednání nezúčastní . Přímý přenos sledovat to jsou jsou 2 a půl hodiny času a záznam taky tak. Možné je, že nejraději pak zveřejní to, co jim je jako nekonfliktní a navíc kladné téma předloženo městem a není nutné se v takové zprávě ani nijak orientovat. Jen se to prostě otiskne. Nebyla to ale jen tato jedna zpráva, abychom jim nekřivdili. Zaznamenal jsem ještě další zveřejněnou kladnou zprávu a to, že bude otevřeno Komunitní centrum v bývalé LDN : pro děti, mládež a seniory. U těch mě teda dostal ten název - Spravedlivý senior o.s., nevím vůbec , co si pod tím mám představit . Mimochodem z programu jednání zastupitelstva byl stažen bod o prodloužení ,,rezervace,, objektu pro Zdravou jídelnu o.s. v Kalinově ulici. Nevíme ale , zda nově vzniklá situace má znamenat, že myšlenku Zdravé jídelny Koblížek už opustil, když opakovaně vypisuje projekty s žádostmi o dotace a do výběru MPSV se zatím nedostal. Čekal bych, že
někdo z Rodiny v centru ( Koblížku nebo Zdravé jídelny ) se na jednání dostaví a něco k tomu řekne na
vysvětlenou. Možná zareagují tady ?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Na jednu stranu jsem potěšen,že jsem se dožil Zvonokos ve vedlejším městě.Eulálii Čubíkovou nahradil P.Danys. Ten nejprve pro noviny tvrdil,že má už pětset podpisů,za týden jen 200 ,ale brzo pětset,pak lidé houfně podpisovali na "demonstracích",aby z toho bylo 460 podpisů/CHittusi 3 krát/.Až se to prověří,počítám kolem 300.
Že je to předvolební téma nemůže být pochyb.Docela legrační je přístup Chittussiho nebo Valdmana.Ti ten samý projekt odsuhlasili,dokonce poslali k žádosti na dotace..A najednou mění názory o 180 stupňů.Legrační je i obhajoba-teprve když se má začít stavět to pro něbylo aktuální.Nebo se mění názor,protože návrh je 15 let starý.Jako by se náměstí dělalo na desetiletky.Ti odpůrcfi zesměšnují sami sebe.
Za pozornost stojí i Danysovo vymístění zastupitele Džavíka.Demokrat s totalitními manýry.
Uksa taky podal žalobu na starostu,Danys se vyjádřil,že s Džavíkem neskončil.Barikádníci asi vstupují na další stupínek,hlavně,aby se dostavili na projednání.
Dalším pobavením bylo Sudoku.Akorát není slyšet odpověď pana Šepse po které následoval smích a potlesk.
Zkrátka v Novém Boru je veselo a stačí k tomu 3 lidé.
Jelikož se v Náměstí pokračuje těšme se na Danyse hlídkujícího,Danyse na jeřábu,Danyse přivázaného k bagru,Danyse zakopaného v zeleni..Na to určitě přijede i TV

Nahoru

Anonymně komentovaný průběh jednání ZM Nový Bor. Proč? - ...

Mně se líbí jak si tady dva zastupitelé Mgr. Valdman + Bc. Šepsová ( anonymně!!!) vyměňují mezi sebou názory na průběh posledního ZM.
Oba řeší to, co nám četl pan Chittussi.Paní palando (palanda ?) ( Bc.Šepsová zastupitelka i radní) nám ve svém příspěvku ( viz výše) sděluje: " co tam předváděl pan Chittussi při čtení usnesení bylo tak zamotané, že si snad ani nikdo nemohl uvědomit, o čem hlasoval."
Nikdo znamená i Bc. Šepsová. Na zasedání se tvářila stejně ( jako vždy), jako osoba, které je vše jasné a nepotřebuje nic vysvětlit.
Sdělení bylo skutečně zamotané a reagoval na něj dotazem pouze zastupitel Doškář, zda by to pan Chittussi nemohl přečíst ještě jednou. Zastupitel Mgr. Šeps, který skoro celou dobu jednání řešil lehkou sudoku, propukl huronský posměšný smích, s cílem poškodit zastupitele Doškáře. Odradil tím další zastupitele a nikdo vlastně dál již nediskutoval. Pouze pan Džavik vznesl spíše technický dotaz (co znamená vedení města).
Vzhledem k tomu, že zastupitel Mgr. Šeps již poslední 3 zasedání řeší ( vyplňuje a gumuje) lehkou sudoku, měl by se vzdát svého mandátu. Pan starosta by mu měl zcela určitě odebrat finanční odměnu. Voliči tuto informaci obdrží zřejmě v květnovém čísle Zpravodaje.

Jinak musím opět podtrhnout přehled, odpovědnost a chování pana Ing. Válka.

Josef Doškář , zastupitel

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Koukám, že soudruh demokrat Vltavín zase všechny po ránu urazil. A v deset už poběží podávat trestní oznámení na ty, kteří mu oplatí stejnou mincí. Tak jak jste dopadl minulý týden, mám čekat nějakou obsílku z Haidy?

Nahoru

Re: Komentované hraní sudoky. Z jednání zastupitelů NB - ...

Hilblil se ozval! Zrak ho neklame , mozek ano. Je to již třetí anonymní zastupitel. Bude to zřejmě papá paní palando (y?, a?).
Je to zřejmě ten, který hraje při ZM lehkou sudoku a často gumuje. Je to zřejmě ten, který i na půdě ZM hovořil o tom, že si někdo dělá z huby sráč a pak si najde výmluvu na to, že se do toho tak zamotal , že si z huby udělal sráč sám. Je to ten, co několikrát veřejně hovořil o jebání ( šukání ) žen v NB.
Máte skoro pravdu soudruhu hilbile, dnes jsem nepodal žádné trestné oznámení, byl jsem na přestupkové komisi a obnovil řízení na které se velmi těším. Paní doktorka o nic nepřijde a příslušný obnos zaplatí .

Pane zastupiteli Šepsi odstupte! Tím, že hrajete sudoku na jednání zastupitelů urážíte voliče. Jste arogantní.
Za svými příspěvky stojím. Rád se s Vámi sejdu i u jakéhokoliv soudu, či přestupkové komise! Konejte, prosím!
Odstupte!

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

To je teda odhalení :o)). A pod jakým nickem je tady pan starosta a další spiklenci proti vltavínovu vidění světa?

Nahoru

Re: Komentované hraní sudoky. Z jednání zastupitelů NB - ...

Pan starosta je rozumný. Do těchto novin zásadně nepíše. Ostatní zastupitelé se podepisují. Na př.: Viktor Novotný, Ing. Válek...
Pane Šepsi nemanévrujte. Odstupte!!!

Vaše chování uráží voliče!! To tam vážně sedíte kvůli tisícikoruně. Že Vám není hanba?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pane Doškáři, nedělejte ze sebe ještě většího hlupáka a odstupte!!! Vaše chování uráží i těch pár voličů, kteří vám dali hlas. To tam vážně sedíte kvůli tisícikoruně. Že vám není hanba! Jak to vlastně bylo s tím konopím u vás doma?

Nahoru

Re Komentované sudoku- bomba z posledního ZM NB

Pane Šepsi, odstupte, v klidu.
Vezměte si příklad z pana Ing. Válka. Je klidný, rozvážný, když něco řekne tak to sedí! Proto je vážený! Odstupovat nemusí a nikdo to od něho nechce.
Na zastupitelstvu se chová klidně. Vaše reakce jsou unáhlené a cholerické. Konopí doma žádné nemám. Nemám doma ani trpaslíky. Jeden trpaslík Vám byl hodně podobný, šel hodně na odbyt. Bohužel ani toho už nemám. Doma Vám mohu nabídnout alkohol. Rád bych Vás upozornil, že opět zase ujíždíte. Doporučil bych, vrátit se zpět k poslednímu jednání zastupitelstva.
Zásadní věc již víme.Několik hodin jste hrál sudoku. Jak jste dále přispěl k úspěšnému jednání? Dobře jste se ujal doplňovacích voleb do osadního výboru. Potom již nic, arogance a sudoku!

Jinak si opět celou diskuzi ukládám!

Počkejme si na cholerickou reakci pana pedagoga. Co pak nám sdělí?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Gratuluji, pane hillbille, už si vás Vltavín taky spojil s někým, komu nemůže přijít na jméno :) Svého času míval ve zvyku obsazovat každého diskutéra, kterému nevěřil jméno, podobou pana Tichého, dle hesla "podle sebe soudím tebe". Aspoň se mu rozšířilo portfolio :D

Nahoru

Re: Komentovaná sudoku. Z jednání zastupitelů NB - ...

Co by této diskuzi řekla Saša Uhlová, podle Bc. Šepsové, dcera "budsmanky" Šabatové. Paní Zoro Šepsová,
když nevíte kudy kam, odvádíte pozornost od komentovaného přenosu. Ty časy jsou dávno pryč. Držme se posledního jednání ZM. Já si myslím, že jsem všechno již sdělil.
Když nedáte jinak, můžeme se opět vrátit k tématům, která rozjela Vaše paní matka.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Opět prosím redakci, aby účet Vltavína zrušila. Vyhrožuje zde ostatním diskutujícím trestními oznámeními, sbíráním materiálů, uráží ženy, zastupitele atd. Myslím, že v hyde parku nemá co dělat.

Nahoru

Re: Komentovaná sudoku. Z jednání zastupitelů NB - ...

Vážený pane hilebile,

opět ukládám celou diskuzi. Rád se s Vámi sejdu kdekoliv! Já Vás mám rád!
Bylo by dobře, kdyby jste čtenářům sdělil, které zastupitele jsem urazil v této komentované diskuzi z jednání ZM NB!

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Já jen pro pana Zahradníka dodám, že k tématu novoborského přijetí centrálního registru kol byla reportáž na českém rozhlase a psalo se o tom i v babišnovinách. K informacím bohatě stačí on-line, nevidím důvod, proč podezírat novináře z nezájmu. Spíš se snaží zachovat si zbytky zdravého rozumu :D

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pan zastupitel předjímá výsledek přestupkového řízení s dr.Šepsovou- uvádí,že dr.Šepsová zaplatí příslušný obnos.. Pan Doškář je zastupitelem v Novém Boru a dr.Šepsová je občanem Nového Boru.
Řízení se bude konat na MěÚ v N.Boru a pan zastupitel předem ví,jak dopadne. Platí totiž ten,který je uznán vinným z přestupku nebo ten,který s enedostaví jako navrhovatel.
Více se k tomu vyjadřovt nebudu. Ukládám tuto diskusi pro správní orgán.
Omlouvám se všem za rozpoutanou diskusi.
Lépe se píše o knihách.
Až se vrátíme z Horní Mezopotamie z biblických míst,tak třeba něco napíšu o tom.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

A jak to bylo, Vltavíne, s tou pěstírnou u vás na půdě?
Odstupte, zastupiteli, odstupte!!!!
Zastupitel koukal v osmé až dvanácté minutě zasedání do prázdna. Vůbec se neúčastnil jednání. To vám to opravdu za tu tisícovku stojí? Odstupte, zastupiteli, odstupte. A pro pořádek, jdu si uložit celou diskusi pro jednání správných orkánů.

Nahoru

Re: Komentovaný výběr-to se mi nelíbí..

Paní Šepsovou mám spjatu se 17 listopadem,kdy jsem jezdil do Boru.
Skutečně mi vadí,když někdo vyhrožuje,dokonce ženě..
...byl jsem na přestupkové komisi a obnovil řízení na které se velmi těším. Paní doktorka o nic nepřijde a příslušný obnos zaplatí .
Jak může někdo s takovouto jistotou tvrdit dopředu,že někdo prohraje na přestupkové komisi a bude platit?
Mám jediné vysvětlení,pokud je to myšleno vážně.-korupce
Měla byjste paní Šepsová toto zazálohovat /já už to mám/ a předložit tajemníkovi úřadu a starostovi k prošetření.
Stejně tak by bylo dobře toto na přestupkové komisi předložit.
Těšit se a mít zálibu v jednáních na přestupkových komisích...to radši nekomentuji

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Námitky - hlavně pro ty mladší čtenáře - jsou prosté:

1) Přesvědčených příznivců politiky Strany a Vlády od poválečných voleb 1946 neustále ubývalo a ubývalo. No a když chtěli režimní plánovači a kádrováci mít dost lékařů, právníků, inženýrů, učitelů apod., museli stále častěji nezásadově sem tam přimhouřit oko.
2) Selským rozumem: rozhodně ne každý tehdejší příslušník uvedených profesí byl odporný kolaborant, jak nám propagandista Holý tady mimoděk vnucuje.
3) Kromě toho měli soudruzi ve všem pořád větší bordel. Až se jim to nakonec samo rozpadlo pod rukama.

Holý Beran dobře ví, proč se schovává za vymyšlená jména... Možná by se měl taky zamyslet nad freudovskými obrannými mechanismy. Lidově se tomu říká "máslo na hlavě" :o)))

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pane Holý!Jistě víte,že za minulého režimu i současného na tom byli a jsou nejlépe veksláci.Ti byli s Stb jedna ruka,obstarávali jim bony a zboží ze Západu a byli navázaní na ty nejvyšší komunistické kruhy.V privatizacích pak tento kapitál,nabytý i s pomocí Stb využili a dnes si jezdí v mercedesech.K tomu nepotřebovali ani vzdělání.Jistě jste četl Kmentu.
Aby jste si doplnil znalosti o tom,jak se dostávalo na VŠ.
Komunisté měli na VŠ svou organizaci,která vytvořila tzv.Protokol o přijímacím řízení.
V něm byly čtyři kolonky./ mém případě /
30% Test z biologie,30% z chemie,30% původ a 10% pohovor.
Pokud váš děd Ing.byl poslán k lopatě,otec nemohl studovat, tak jste měl dělnický původ a cestu otevřenu.
Navíc v 60.letech se uvolnila atmosféra,po odhalení stalinismu Chruščovem se poměry uvolnily,takže na VŠ se dostávali i děti se škraloupem rodičů.
Jistě se shodnem na zrůdnosti takového systemu a na správnosti toho,že členové KČP,kteří ho opěvovali na školách v libereckěm kraji mají zákaz vstupu do škol a ředitelé byli před nimi varováni Krajským úřadem.
Je smutné,že někteří z NB s nimi spolupracují,místo toho,aby se jasně distancovali.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Nějak se nám ta diskuze odklonila od tématu. Vrátím ji zpátky k březnovému zasedání zastupitelstva.
Stále mi vrtá hlavou to stěžování pana starosty, že na diskuze o rekonstrukci náměstí byl celý rok a teď už nejde nic měnit. Vypadá to, že mu to tak vyhovovalo, nikdo se celý rok k občanům neobracel s tím, že by se mohli vyjádřit ,že vedení města chce znát jejich názor , dokud se toho nechytil Danys .
Objektivně vzato, my občané ani neznáme postoj jednotlivých 21 zastupitelů v této věci . A má pravdu starosta, když říká, že začalo předvolební klání. Někteří zastupitelé svůj postoj přehodnotili a změnili, veřejně se k tomu přihlásili, což je jistě zcela regulérní. Jejich budoucí voliči to sledují anebo si to navzájem povědí.
Nejčersvějším příkladem je p. zastupitel Válek. Další jsou ze svých výroků a činů jasně čitelní - např. p. zastupitel Džavík. Nezíská voliče v řadách obránců zeleně na náměstí . Je ale možné, právě proto,že je tak čitelný, že je získá mezi automobilisty, kteří preferují další parkovací místa na náměstí. Tam můžeme přiřadit i ty další, kteří hlasovali pro likvidaci zeleně. Získali tak u voličů nálepku " barbarů " , neboť v dnešní době umenšovat zeleň není ani trochu in. Možná si vylepší svůj image do voleb nějakým altruistickým činem , mají na to půl roku. do podzimních voleb. Mě ale nejvíc zajímá postoj těch ,kteří se zdrželi, já totiž jejich smýšlení v té věci neznám a daří se jim úspěšně je tajit.
Ale chtěl bych je znát, abych mohl volit podle toho, jak si s nimi např. u tohoto problému notujeme. Pane starosto, vyzvěte své kolegy zastupitele, aby občanu každý otevřeně vyložil, jaký má na to názor a proč? Taky je vyzvěte, atˇse zeptají svých voličů, občanů , jak to chtějí mít. Tak by snad měla vypadat zastupitelská demokracie., nebo se mýlím ? Míním tím hlavně v budoucích záležitostech, kdy názory nejsou jednotné.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Můžete mi pane Zahradníku vysvětlit dvě věci?
1.Neměl náhodou toto již dávno udělat tehdejší starosta či
místostarosta Valdman,když podával projekt k dotaci?Myslím to referendum-ptát se každého občana?
2.Když to tak náramně voliče zajímá,proč se nikdo nedostavil prohlédnout si projekt na radnici,nebo do kanceláře ing.Rýdla,když k tomu byli opakovaně vyzváni.Nakonec i ta petice dopadla skoro fiaskem.
Jak je celá akce třeba čitelná?
ČSSD,zřejmě Chittusi,který projekt znal a věděl o záboru,přesto,že projrkt odsouhlasil tuto informaci záměrně předává Danysovi.Je naprosto čitelné,co Danys se svými užitečnými idioty udělá. .
Proč tato strategie?
1.Poštvat lidi proti vedení města před volbami.
2.Pokud se akce neuskuteční,zbyde "volných" 10 mil.které sice našetřilo současné vedení města,ale použít by se dalo ku slávě opozice.
3.Eliminovat akci,která by jistě bodovala ve volbách u voličů.
Jen aby se to neobrátilo protii osnovatelům plánu.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Samozřejmě, že to mohl udělat i dřívější starosta, ten si ale veřejně lidem nestěžuje při jednání zastupitelstva, zatímco současný ano. Proto je řeč o něm.
Růženíne, trochu vám uniklo, co mě jako voliče nejvíc zajímá , že to je to, jak se který zastupitel ke
zmenšení parku staví. Volič totiž ani nemusí chodit na radnici prohlížet projekty, na to tam má zvolených svých 21 zastupitelů a ti nesou zodpovědnost za svá rozhodnutí. Volič má ta jejich rozhodnutí sledovat. Mě jako občana zajímá, jak můj názor reflektují nebo naopak.
Nevím o nikom, kdo by chtěl poštvat lidi proti současnému vedení města. Za sebe mohu jen říci,že bude jen dobře, když lidé budou své zvolené zástupce a jejich rozhodování sledovat třeba už nyní a ne až ve volební kampani pár dní před volbami.
Danys sice kalí vodu,ale nelze mu upřít, že zájem některých lidí také vzbudí. Vždyť jeho petici jich pár stovek podepsalo . Myslíte, že by se to podařilo třeba vám ?
Věřím stále, že tato etapa rekonstrukce náměstí proběhne a současně si přeju, aby zeleň v parku na náměstí zůstala tak, jak je. Nejsou to přeci spojité nádoby :-)

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pane Zahradníku,měl by jste jásat,že na Náměstí zeleně přibude a není vyloučena další zeleň.Proč tedy např.Standa Valdman nerozjel kampaň před tím,než zanesli projekt k žádosti o dotaci?Snad věděl ,co v projektu je.Proč dnes hází na starostu nového,co tedy on už měl udělat dávno?
Sleduji Zastupitelstva a nevšiml jsem si,že by si pan Dvořák stěžoval.Maximálnš na Uksu a Danyse,kteří soustavně otravují se svými manipulacemi veřejnosti.
Neslyšel jste tam toho bývalého odboráře,co vykřikoval-Pojďte dolů,ať Vám lidé řeknou,co si o vás myslí!
Já se byl podívat na první demondtraci.Napočítal jsem tam 12 lidí,Danyse a polepené auto v ohrádce z igelitu.To je ten lid?
Nedělejte z lidí blbce s poudačkami o historickém parku.Jistě existuje skupina,kde převažují lidé s menším intelektem a ti to budou"žrát".Pár chytřejších na tom profituje.Ostatní ne.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Ať zeleň přibude, ten park bych ale nechal tak, jak je dnes.
Za zastupitele Valdmana mluvit nemůžu, zeptejte se ho sám, je to jeden z těch zastupitelů , kteří s lidmi komunikují, tak vám snad odpoví.
Možná jsem měl u starosty místo slova stěžoval napsat stýskal anebo snad lépe kňoural, vyberte si. Bývalého odboráře jsem slyšel, jeho projev už není to, co to bývalo, ale je ve svém názoru stále konzistentní a to je poměrně cenné. Stejně tak jsem slyšel i dalšího starého pána - občana, který má naproti místu , kde mají přibýt parkovací místa místo parku svou nemovitost s galerií. Protestoval jako účastník řízení už tehdy na začátku všeho - marně.
A nakonec - nikde nezmiňuji historický park, to jste si mě s někým spletl a určitě nedělám z lidí blbce,trochu se snažím jim otevřít oči, to přiznám a přeju dobrou noc.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

To mě citujte, kde jsem tvrdil, že máte doma pěstírnu konopí. Relativně slušně, na vaše poměry, jsem se zeptal, jak to s ní bylo. Jak to s ní bylo, ptám se znovu, pane Vltavíne?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů Přestupek- ...

Přestupky proti občanskému soužití

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

a) jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch,

c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednán

....Paní doktorka Šepsová ráda zdůrazňuje, že za svých mladých let pohybovala často v psychiatrické léčebně.Napadlo mne, zda se tam náhodou v rámci mladické nerozvážnosti neseznámila se svým mužem. Je možné, že s tím může svést i ten malý pohlavní orgán v trenkách.
.... byl jsem na přestupkové komisi a obnovil řízení na které se velmi těším. Paní doktorka o nic nepřijde a příslušný obnos zaplatí .

Řekl bych,že to je docela jasné.

Nahoru

Paní doktorka jede do Mezopotámie. Heč!´Užasné!!!.

Je možné pane učiteli, že máte absťák a sháníte konopí. Nemám pane učiteli. Nikdy jsem neměl a nemám ho ani na půdě, ani ve sklepě. Oceňuji, že se dnes po ránu chováte "slušně".
Vraťme diskuzi tam kam patří.

Paní doktorka Šepsová se utká s panem Doškářem. Pan Doškář si na sporu s paní doktorkou Šepsovou vyláme zuby a nebo to bude naopak. Pan hilbil si bude muset odpykat postih za tvrzení, že pan Josef Doškář má na půdě svého domu marihuanu. Pan Josef Doškář na půdě svého nikdy žádnou marihuanu neměl. Pan Šeps si bude muset zvyknout, že za každé křivé obvinění ho stihne patřičný trest. Paní Šepsová bude pykat za za vyjádření, že pan Josef Doškář lže, v případě, že pan J. Doškář nelže. V případě, že pan Josef Doškář lže, bude muset přijmout trest J. Doškář.Pan Šeps i dcera paní Šepsové i paní MUDr. Šepsová si budou muset zvyknout na to, že jsou občané jako každý jiný. Mají stejná práva a povinnosti jako pana Danys, nebo pan Uksa, nebo Rom, nebo Vietnamec, nebo Ukrajinec, nebo já.
I na Vás platí stejný metr. Žijeme ve svobodném, právním státě.
Budete si na to muset zvyknout. Žádný strom neroste do nebe.
Paní doktorka Šepsová ráda zdůrazňuje, že za svých mladých let pohybovala často v psychiatrické léčebně.
Napadlo mne, zda se tam náhodou v rámci mladické nerozvážnosti neseznámila se svým mužem. Je možné, že s tím může svést i ten malý pohlavní orgán v trenkách.
Paní doktorce Šepsové přeji hezkou dovolenou v Mezopotamií. Klidný let a šťastný návrat. Já jsem v Mezopotámií byl před 8 mi léty. Je úžasné kam se dneska může podívat obyčejná praktická lékařka z N. Boru. Přeji ji zejména, aby se tu šťastnou zprávu, že bude babičkou dozvěděla jako první!

To, že paní doktorka lže, jsem prokázal a rozeslal všem ZM! Rád zveřejním důkazy! Zastupitelé města je mají!

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Je tristní číst předešlé příspěvky. Proč se nesejdou někde v hospodě? Proč se schází na radnici města? Neřadí se většina z diskutujících mezi elitu města Nový Bor ?

Nahoru

Pan Danys protestoval, parkoval na trávě.

Před chvíli skončilo protestní parkování pana Danyse na travnaté ploše " centrálního parku" mezi radnicí a muzeem. Pan Danys tak protestoval proti likvidaci zelených ploch. Proces údajně sledoval pan starosta s Ing. Jeništou. Auto pana Danyse bylo údajně obklíčeno 4 policisty. Pan Danys se vyhnul násilnému zákroku. Po cca 1/2 hodině odjel.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

pane reinkarnovaný Holý Berane.Bylo by dobře uvést zdroj kdy jsem něco takového podepsal.Ale to jsou jen takové bla,bla.
Stranické kádry nedělaly přijímačky a byly o 5 až 10 let starší než my.Je vidět,že trpíte nedostatkem vzdělání.No každému není shůry dáno.Svědčí o tom i další bláboly.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Nemusí to být jen nedostatkem vzdělání.
http://www.denik.cz/aktuality/alzheimer-muze-postihnout-i-mladsi-problem-je-vcas-ji-odhalit-20140330.html

Nahoru

Re: Pan Danys protestoval, parkoval na trávě.

Pan Danys protestoval proti likvidaci zelených ploch tím, že tu zelenou plochu už rovnou předem svým autem likvidoval? Tomu říkám tedy hrdinství.

Nahoru

Re: Komentovaný výběr-Danys v zeleni,jak jsem včera předpokl ...

Tak to máme
1.Parkování na nezpevněné ploše.
2.Parkování na zeleni.
3.Nepovolený zábor veřejné plochy
4.Závažné porušení Vyhlášky o ochraně veřejné zeleně...
No bude to mít mastný,chlapec.
A to po něm můžou chtít,aby doložil doklad o zdravotní způsobilosti řídi vozidlo.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Vltavíne, nechte Šepsovy Šepsovými a napište raději , jak jste daleko s mapováním stavu vozovek v Novém Boru. Jak to vypadá ? To lidi ve městě zajímá víc , než spory které máte s doktorkou Šepsovou .

Nahoru

Re: Komentovaný příběh.

Milý Stando, mne Šepsovi vůbec nezajímají. Reaguji pouze na jejich invektivy. Jinak já jsem svobodný člověk. Sám si určuji momentální priority. Nestihám. S výsledky práce jsem spokojený. Nepovažuji za nutné je vykřikovat do světa. Těch 80 km, co patří městu, však projedu.

Nahoru

Re: Komentovaný příběh.

Milý Machisto, trápí vás stihoman? Pravděpodobně. Mě jste označil za otce pallandy:-)))) Na otázky, jak to bylo s pronájmem či provozováním pěstírny konopí ve vaší nemovitosti mlžíte. Jak kolovrátek opakujete a kopírujete své "pravdičky" z Kremlu, BObostrany, Danysovin a jiných nedůvěryhodných zdrojů. Věřím, že v příštích komunálních volbách se nad vámi zavře voda a město NB si vydechne. Co jste za zoufalce jste i těm pár vašich voličů již dokázal. :-)))))

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Smazán jeden příspěvek, dočasně zablokován účet Vltavínovi.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

No jo, Bárto, ale jak se dozvíme , jak to s těma silnicema vypadá ?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Sednete na kolo a objedete si je.

Nahoru

Re: Komentovaný výběr - srandista Holý

Dva převratné objevy holého Berana:

1) Holý Beran s Vltavínem nesouhlasí. V čem? Všimli jste si toho snad někdy?
2) Vltavín je velikán. No comment...

Jestliže nechce H-B sám patřit mezi diskutující nuly, měl by se konečně podepsat.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Dnes jsem obdržel zprávu z i novin:
.
Zpráva pro uživatele jménem vltavín:

Váš účet na webu I-NOVINY.cz byl aktivován.

Nyní se můžete přihlásit k www.i-noviny.cz kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:

http://www.i-noviny.cz/user/reset/92/1396783704/00699c37fbfe8c8010ec1789c40692b5

Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.

Po přihlášení budete přesměrován/a na
http://www.i-noviny.cz/user/92/edit kde si budete moci změnit heslo.

Do novin, kde o příspěvcích rozhoduje pan majitel, nebo známí pana majitele, děkuji - nechci.

.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Třeba byste si mohl postěžovat také takto: To je hrozný, přijdu k Danysovi domů, chci se mu vykadit pod stůl a on mě vyhodí. Děkuji, k Danysovi už nepůjdu.
To samé u Berana, u něj si třeba nemůžu vzít nic bez jeho svolení z ledničky. A u Uxů je to vůbec nejhorší, nesmím tam močit do umyvadla v kuchyni. Děkuji, do domů, o kterých rozhodují jejich majitelé, už nevkročím.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Dobrý den, informace k našemu záměru otevřít Zdravou jídelnu v areálu Kalinovy ulice jsme zveřejnili na našich webových stránkách: www.rodinavcentru.cz/?page_id=223

Bohužel stále čekáme na zasedání závěrečné komise na MPSV, která by se měla sejít příští měsíc. Až se tedy naše téměř dvouleté snažení o otevření jídelny konečně uzavře, vydáme k tomu tiskovou zprávu.

Mějte se tu hezky.

Petra Vlčková
Rodina v centru, o.s.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Ještě přidám jeden postřeh, mohl by být stejně tak u tématu Partnerská města, ale byl bych možná nařčen z toho, že na Partnerství měst nahlížím příliš kriticky.
V závěru posledního zasedání ZM, předložil starosta ke schválení zastupitelům rozpočtové opatření, kterým má Nový Bor uhradit 35 tisíc EURO bance SAB Dresden jako vratku za nevyčerpání fin.prostředků na společný projekt za partnerské město Oybin. Jeho starosta teprve před několika dny přiznal, že tuto částku v jejich městské kase nemají a tak to nemohou vrátit. Aby se částka nezvyšovala o úroky, zaplatí ji tedy Nový Bor a město Oybin nám ji má vrátit, má to být smluvně ošetřeno. I takové může být Partnerství měst.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Krásný přklad vzájemné výpomoci dvou partnerských měst

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Krásný přklad vzájemné výpomoci dvou partnerských měst

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pokud jsem to dobře pochopil, obě města si vzala prostředky od banky , ale projekt realizoval jen Nový Bor a
Oybin nikoliv. Nebylo vysvětleno, co s nimi tedy Oybin provedl, když je už nemá, aby je nespotřebované vrátil bance. Jestli to nemyslíte ironicky, tak mě taková chvála výpomoci v tomto případě značně udivuje.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Asi špatně čtete, Vltavín je už od neděle odblokován. Vy vlastně nečtete, vy se sem chodíte jen vyzvracet.

Nahoru

Re: Komentovaný výběr postřehů z jednání zastupitelů NB

Von holý Beran moc neumí číst + porozumět přečtenému, tak pro jistotu:

7. Duben 2014 - 7:09 | vltavín
Dnes jsem obdržel zprávu z i novin:

Váš účet na webu I-NOVINY.cz byl aktivován.
Nyní se můžete přihlásit k www.i-noviny.cz kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče...
...
Do novin, kde o příspěvcích rozhoduje pan majitel, nebo známí pana majitele, děkuji - NECHCI.
(= Vltavínovo zcela svobodné rozhodnutí, žádné polYtbyro!)

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Takovéto hlášky komentuje starosta Dvořák-další obvyklá manipulace.Dobrou zprávou pro Bumeranga Nováka vulgo Holého berana je,že má na jednáních zastupitelstva podobného znalce,Velikána,který chodí radit,jak se to má dělat.Přitom nerozezná místní komunikaci a silnici III.třídy.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Vy máte ale opravdu problém se čtením. Vltavín může diskutovat jako každý jiný. Přístup mu byl na dva dny omezen, protože vyhrožoval ostatním diskutujícím. A rozhodně nevím, proč bychom se měli nechat urážet nějakým pseudoholým. Takže jestli máte s i-novinami problém, najděte si jiné.

Nahoru

Re: Komentovaný výběr z jednání ZM NB

Vždyť to píšu: Holý Beran ZASE NECHÁPE, nebo JAKOBY NECHÁPE?, že měl JD možnost DO 24 HODIN se JEDNOU přihlásit NATRVALO :o)))

Nahoru

Re: Komentovaný výběr-holý Beran..

je blb prvního řádu v sovětském stylu.A nyní se bijte Velikáne.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Co kdybychom se zabývali postřehy z jednání ZM ? Pane Tichý nemáte taky nějaký zákaz ?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Zajímavým postřehem je Robert Uksa a jeho vystoupení,které obvykle starosta označuje za další manipulace veřejnosti.
Tak cituji.../stále omílané dotace,které město nezískalo na Náměstí /...já kamkoliv přijdu,řeknou mi Cíl 3 Obnova historických center,lze žádat !
Tak jsem se podíval na Cíl 3 a ejhle
Program Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko má zanechat trvalé stopy ve společném dotačním území. Cílem je udržitelný územní rozvoj prostřednictvím realizace společných hospodářských, sociálních a kulturních aktivit – krátce: více Evropy pro Česko a Sasko!
Program je zaměřen na podporu přeshraniční hospodářské, kulturní a komunální spolupráce, rozvoj cestovního ruchu, podporu vzdělání a sociální integrace, zlepšení dopravní dostupnosti přeshraničního regionu a ochranu životního prostředí.
O obnově historických center nic,kde to bere?
Uksa dále...potkám paní Jourovou /ministryně/,ptám se...budou dotace?...Na konci roku budou
Tak mrkněme na ministryni a její stránky
05.02.2014: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová pozastavila vyhlášenou výzvu k předkládání žádostí o dotaci na Podporu rozvoje strukturálně postižených regionů 2014. Současně nařídila nejpozději do konce března 2014 upravit tento dotační podprogram tak, aby více splňoval zákonem stanovené cíle a směřoval k přímé podpoře podnikání a tvorbě pracovních míst.
„Naším úkolem je oživit regiony nejvíce postižené hospodářskou recesí a tím zmenšit rozdíly mezi jednotlivými kraji. Rozvoj infrastruktury podporující podnikání a snížení nezaměstnanosti ve strukturálně postižených regionech je prvotním zájmem nás všech,“ zdůvodnila své rozhodnutí ministryně.
Tak co Vy na to pane Zahradníku?Manipulace obyvatel nebo ne?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

A ještě něco předhodím-Danyse v kontextu Holého.
Danys mne zval dokonce na svoji demonstraci,prý mi půjčí i mikrofon,abych řekl svůj názor.
Podporuji rozšířené parkování a současně zeleň na odhlučnění a odprašnění Náměstí další zelení před školou a u hlavní komunikace.Přijďte se podívat na mé pozemky,odhlučněné a odprašněné živým plotem.Sám vím,kolik prachu tam je při stříhání a kolik hluku zachytí.
Ptám se,je možné,aby Danys z této akce/dle něj demonstrace/ vymístil,dle jeho slov, radního který přišel slušně diskutovat?

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

U Uxy je mým zajímavým postřehem , který ovšem neuslyšíte, ale jedině uvidíte, jeho kufříček s přeškrtnutým hákovým křížem. Má ho pokaždé sebou. A ty jeho řeči vůbec neberu jako manipulaci obyvatel,
neboť jim nikdo nerozumí. Prostě jenom prudí, není třeba ho brát zas tak vážně. A s tím vymístěním radního z Danysovy demonstrace to vidím podobně jako vyloučení Doškáře z i-novin. Svolavatel ( majitel ) si rozhoduje, koho tam chce mít a koho ne. Dříve se taky třeba na demonstracích do odpůrců střílelo :-)

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Plně jste to vystihl holý Berane.Těžko říci,kde Uksa přišel na nápad,že v Cíli 3 jsou žádosti na revitalizaci náměstí.Nic asi nezkusil
Mně to totiž hned trklo,stejně jako vaše plácání výše.Naše škola totiž díky Cíl 3 získala dotace na vybudování učebny ekologie a obnovitelných zdrojů.Trochu jsem se na tom podílel,včetně další dotace na spolupráci škol Cvikov-Johnsdorf,která již běží několik let.
Takže o tom něco vím,narozdíl od vás.Stejně tak to vědí i děti ve škole,protože součástí přidělení dotace byla i osvěta u žáků o Cíli 3.Možná se Uksa přijde podívat k nám do školy a přečte si nástěnky k tomuto tématu a nebude pak uvádět na Zastupitelstvu takový nesmysl.I když asi spíš jen prudí
Revitalizace náměstí byla vyhlášena ROP SV v r.2008.V současné době tam nic takového není a asi nebude.
Na leta 2014-2020 už jsou totiž vyhlášeny priority pro Liberecký kraj.
Nebudu to celé přetiskovat,ale revitalizace náměstí tam není.Jistě si to dovedete vyhledat
P.S.Na co dostala ta Okrouhlá a Nový Oldřichov tu dotaci?Za jakých podmínek?A neslyšel jste,jak to s tou dotací v Okrouhlé dopadlo?
Nastudujte si to ať neděláte veřejně toho hlupáka.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Pane Berane, většině občanů Nového Oldřichova je úplně jedno, že naše starostka zajistila dotaci ve výši až 1.523.825,32 Euro. Dokonce je jim jedno i to, že díky jí získanými dotacemi se letos rozpočet obce z běžných řádově 4 milionů zvedl na letošních řádově 30 milionů. Část občanů dokonce nesouhlasí s tím, abychom dotaci využili. Podobná část občanů starostce veřejně závidí zákonem stanovený plat. Pro ty, které zajímá, na co Nový Oldřichov MŮŽE dostat dotaci. Jde o rekonstrukci kulturáku na Centrum pro vzdělávání a kulturu z Cíle 3 - AHOJ SOUSEDE - HALLO NACHBAR. Zvu všechny srdečně na Rallye žebřík, jeden z tzv. měkkých projektů celé akce v sobotu 26.4. na místním hřišti. Více v dubnovém čísle obecního zpravodaje http://www.obecnovyoldrichov.cz/index.php?nid=2176&lid=cs&oid=226882

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

...ale v minulosti to tak nebylo ..Pane holý Beran,máte asi stejného rádce jako ten Robert Uksa.Kontrolujte,co vám našeptává,ať taky neplácáte třeba
...já kamkoliv přijdu,řeknou mi Cíl 3 Obnova historických center,lze žádat !
Ale podíval jsem se na ty stránky Okrouhlé-pěkný binec.
Tak se podívejte na Úřední desku
§ 39
(1) Záměr obce prodat, směnit nebo darovat nemovitý majetek, pronajmout jej nebo poskytnout jako výpůjčku obec zveřejní po dobu nejméně 15 dnů před rozhodnutím v příslušném orgánu obce vyvěšením na úřední desce3b) obecního úřadu, aby se k němu mohli zájemci vyjádřit a předložit své nabídky. Záměr může obec též zveřejnit způsobem v místě obvyklým. Pokud obec záměr nezveřejní, je právní jednání NEPLATNÉ. Nemovitost se v záměru označí údaji podle zvláštního zákona15a) platného ke dni zveřejnění záměru.
(3) K NEPLATNOSTI právního jednání z důvodů stanovených v odstavci § 39 odst. 1 přihlédne soud i bez návrhu.

Obec má zákonem o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů stanovenu povinnost zveřejnit návrh rozpočtu před jeho projednáváním zastupitelstvem obce, aby se k němu mohli vyjádřit občané. Návrh rozpočtu musí být nejméně po dobu 15 dnů přede dnem jeho projednání na zasedání zastupitelstva obce zveřejněn vhodným způsobem a ve vhodném rozsahu na ÚŘEDNÍ DESCE a způsobem umožňujícím dálkový přístup (na elektronické úřední desce).

OKROUHLOU nám pane holý Beran raději za vzor nedávejte.Docela by mne zajímalo,kdyby se někdo ozval-byla by všechna rozhodnutí zneplatněna?Co pak?

Zdroj...http://www.ouokrouhla.cz/uredni-deska

Nahoru

Re: Komentovaný výběr znáte to?NB r.1969

http://www.youtube.com/watch?v=MZwbosbbb_s
jsou tam dva díly.

Nahoru

Re: Komentovaný výběrpostřehů z jednání zastupitelů NB - ...

Ještě jednu poznámku ke stále neukončenému projednávání l.etapy rekonstrukce náměstí se záborem parku anebo jinak. Řada zastupitelů při navrhovaných usneseních nakonec hlasovala jinak, než deklarovala předtím ( nebo se vzdala hlasování ). Jsem tím zmaten, domnívám se, že někteří správně nepozumněli tomu, co p. Chittussi četl a nedivím se jim. Uvítal bych, kdyby v takových případech předkladatel, zde pan starosta, před hlasováním jednoduše řekl : kdo je pro oříznutí parku hlasuje ano. Kdo je pro záchranu parku bude hlasovat ne. Prohlédl jsem si totiž na Danysově nástěnce fotografii hlasování, je překvapivá.
Kde jsou ty časy, kdy tajemník Metál při každém hlasování o usnesení sčítal zvednuté ruce pro a proti a každý měl dost času podívat se, jak který zastupitel hlasuje. Teď je hlasování na digitální tabuli, ale takový mžik, že to nestačíte postřehnout a hned se jede dál. Mělo by se to zveřejńovat tabulkou v zápise.

Nahoru