Jak jsme na tom s kulturou ?

Verze pro tisk |

V kočičím kalendáři na tento týden nebylo hlášeno nic.V radiu ale dnes připomínali Mezinárodní den divadla, to nás zaskočili.
To mě přivedlo k zamyšlení, kdy jsem byl naposled v divadle.
Je to hodně dávno.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Napadlo mě ještě zkontrolovat, jak jsme na tom doma s kulturou vůbec. Na měsíčním rozpočtu je na to zvláštní kolonka. Má ale sestupnou tendenci. Některý měsíc v ní není nic, zatímco v jiných se sumičky utěšeně zvyšují.
Co to může signalizovat ? Jsem snad nekulturní ?

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Mě by docela zajímalo,jestli je travesti show kulturou.Vážně by mě to zajímalo.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Pokud má takový soubor v repertoáru například baletní představení Labutí jezero, tak to asi kultura bude. Umírající labuti v mužském provedení může být vrcholným kulturním zážitkem.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Umírající labuť co by Whitney Houston :-)

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Divím se, že se divíte. Světový den divadla se slaví už 50 let. Letošní poselství k divadelníkům a divákům je od Johna Malkoviche, amerického herce, režiséra a producenta:

„Přeji vám, aby byla vaše práce strhující a originální, aby byla hlubokomyslná, jímavá, vedoucí k zamyšlení a aby byla zcela jedinečná. Přeji vám, aby nás přiměla zamyslet se nad otázkou, co znamená být člověkem a upřímně vám přeji, aby tato reflexe vycházela ze srdce, aby byla nezaujatá a milostiplná. Přeji vám, abyste dokázali překonat protivenství osudu, cenzuru, chudobu a nihilismus, což nepochybně řadu z vás čeká. ... Doufám, že ti nejlepší z vás – budou to totiž pouze ti nejlepší z vás a jenom ve vzácných a prchavých okamžicích – dokážou zformulovat tu nejzákladnější ze všech otázek: Jak žijeme?"

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Chtěl jsem říci asi toto: Zvažuji podobně jako jiní (Dark Side), za co své penízky utratím. Kultura to není, minimalizuji výdaje . Knihy už nekupuji, mám jich dost a ty , které nemám , si půjčím s minimálními náklady v knihovně. Pěstuji tak přiměřeně kulturu ducha a kulturu těla samozřejmě taky.
V pondělí jsem se chystal na kulturní večer, ale nevyšlo to. Ta 8letá skotská rychle zmizela z regálu Lidla, odpoledne už nebyla. Asi jsme jim udělali reklamu !
Dnes už bylo doplňeno, tak jsem ji koupil. Kultura být musí !
Ona má ta kultura mnoho tváří. Já si myslím, že travesti show tam určitě patří. Je to hlubší zážitek než některá ,, představení " dnešní politické kultury.
A 28.března býval Den učitelů, p. učiteli Bártovi přeju hodně nových studentů( nadaných).

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Děkuji! Dám si večer na vaši počest jedno klášterní z Ettalu.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Pan Bárta si užívá těch nadaných žáků.A co ti chudáci následovníci Komenského,na které zbydou ti nenadaní?
Jinak jsem si přivezl z Kauflandu 10kg různých žitných mouk na chleba.Díky pane Milane za tip.Kultura je i gastronomie.Takový Frgál je součástí Českého národního kulturního dědictví.Tuhle jsem to slyšel.Máme na to od EU nějakou ochranou známku,aby to nemohli kopírovat číňani

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Součástí ČNKD bývala i čínská vepřová konzerva.Přál bych si,aby ji číňani okopírovali.To,co je v regálech dnes,je jen ochotnická fušeřina.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

To by pak součástí ČNKD mohla být i KDP- konzervovaná dávka potravin, neboli kádéčko, které jsme fasovali na vojně za generála Dzúra. V plastovém tubusu byly tří masové konzervy a jedna s nějakým desertem. V jedné bylo vepřové maso, které bylo opravdovým masem. Jestli bylo z Číny se nedalo z obalu vyčíst, design obalu byl hrozný. Kdyby si lidová armáda nechala navrhnout obal od Andyho Warhola ve stylu jeho ztvárnění konzerv Campbellovy polévky, nevznikl by tehdy mezi vojáky ke kádečkům takový odpor.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Kádéčko jsem na vojně ochutnal snad jednou,tomu by ani Warhola nepomohol,ale čínská konzerva,to byl pojem.To je můj dojem.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Pamatuju taky tu vynikající čínskou vepř.konzervu, to jemný masíčko zapuštěný v sádle a sosu.
Pochoutka byla rozetřít na chleba a na to cibuli. Si myslím ,že ta konzerva byla skutečně dovoz z
Číny , od čínských soudruhů za lidovou cenu 9.50 Kčs. Dali jsme jim kvalitní traktory a oni nám dali kvalitní konzervy. A pak jsme se s nima nějak rozkmotřili a byl šlus a ende i s konzervama. No a teď
v novodobým kapitalismu je všechno jinak. Z Číny máme dovezený všecko počínaje všemožnýma serepetičkama a konče mizerným česnekem bez česnekové chuti. Akorát, že dovoz i výrobu zajišťují
západní globalisté a pěkně se na Číňanech pakují a my jsme na to čím dál víc odkázaný.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

A tomu se říká kultura obchodování a tak jsme zase tam,kde jsme byli.U kultury.Ale neplačte,sami si za to můžeme.Dopustili jsme likvidaci skoro všeho a teď skoro všechno dovážíme.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Jen ty mafiány máme své a leckdy i kvalitnější než jinde.

Nahoru

Re: Jak jsme na tom s kulturou ?

Jsme v háji. Napsal bych to jinak, ale dbám na kulturu projevu. Když se tady na maloměstě objevil první discont Plus, jásalo se - ty ceny proti sámošce ! Ta už pak stejně dlouho nevydržela a
teď chodí všichni do supermarketů nebo k Vietnamcům. Ti to brzo ráno koupí taky v supermarketu a trochu si přirazí. Jen tak soukromě podnikáme malé pokusy ze zavedeného systému trochu vystoupit. Např.už víc než čtvrt roku jsme nekoupili chleba. A vejce nám ,,snáší " soused a my mu házíme slepicím přes plot.
A když zábavu (kulturu) tak taky ve vlastni režii a ne tu, která se nám tlačí .

Nahoru