Hysterie „rozhořčených“

Verze pro tisk |

Ve stejnojmenném článku Bohumil Doležal reaguje na anketní příspěvky Petry Hůlové a Michala Viewegha v MF DNES.

Doležal mj. píše: Módní vlny „rozhořčení“ končí v lepším případě v písku, v horším masovým krveprolitím. Lidé si představovali něco nového, lepšího, nevědí přesně co, a taky proto jsou teď bezmezně zklamáni. Pod jedním praporem se sdružuje pestrá společnost od fotbalových rowdies a neofašistů přes různé děti čistého živého až po anarchisty a agresivní neokomunisty. Gorilí demonstrace na Slovensku jsou dobrý příklad. Jsme maximalisté: zasloužili bychom si přece něco daleko lepšího. Proč? Tenhle svět je nedokonalý, dokonalý z něho neuděláme. Jen když se budeme hodně snažit, bude možná o fous lepší. To nám ale nevoní, už zase bychom ho chtěli zbourat. (konec citátu)
I v našich lokálních poměrech máme své „rozhořčené“...

Celý článek:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-hysterie-rozhorcenych-dat-/p_spolecnost.asp?c=A120214_224853_p_spolecnost_wag
V tamní diskuzi nepřehlédněte např. příspěvek M. Moravcové.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Hysterie „rozhořčených“

Dnes jsem si přečetl příspěvek jednoho člena občanské novoborské veřejnosti,který to vidí jako záměr k občanské diskuzi, která má " nabudit " státní orgány , jak se na příslušnou záležitost zaměřit.
Mám pocit,že někteří už ani neví,co vlastně chtějí.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pokud je někdo rozhořčený,tak je to řidič autobusu Roman Smetana.Držím mu palce !
My ostatní umíme jen kecat a vést rádobypsychedelické(!) debaty.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane kolego růženíne, jestli narážíte na diskuzi v ČLD o vývoji mačetové kauzy, ta je o něčem jiném. Dokonce bych s DP tentokrát v tom hlavním souhlasil (zločin mají vyšetřit orgány k tomu určené, ne internetoví „všeználci“).

Pan Doležal upozorňuje na pošetilé nálady ve společnosti, že by stačilo naházet všechny politiky do Vltavy (něco podobného hlásal už dr. Sládek) – a hned budeme žít v ráji. Je to staré známé dělení na MY a ONI, které jsme podvědomě zdědili po obou totalitách. Jenže to už přece neplatí. Pokud o nějakých nepravostech víme, každý z nás může napsat kritický článek nebo dokonce podat (věcně podložené!) trestní oznámení. Podpořit blízkou politickou stranu. Založit občanské sdružení nebo novou stranu a získávat další příznivce. Nebo osobně kandidovat na politickou funkci a názorně předvést, jak se má politika dělat :o)))

Není to lehké, ale to nebylo nikdy, úspěch není předem zaručen. Vždycky bude třeba trpělivě získávat i ty, kteří to třeba vidí jinak. A demokraticky sjednávat kompromisy. „Tenhle svět je nedokonalý. Jen když se budeme hodně snažit, bude (naše země, naše město) možná o fous lepší...“

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Jane!Trochu jsem se asi špatně vyjádřil.Měl jsem na mysli jednak kostrbatou řeč,ale hlavně nezásadovost postojů.Ti rozhořčení užívají vždy to, co se hodí.PD zde volá po nezávislosti "státních orgánů".V případě NB MěÚ už je to o něčem jiném.Tam se již musí dbát na názor "občanské veřejnosti",která k tomu má svá " nezadatelná demokratická práva".
Možná jste si všiml mé reakce na výrok PD.....
No, to snad ne ! Jsme v právním státě a postup k udělení trestu nepřísluší přece *ulici , ale státním orgánům v trestním řízení a podob.! .....
Zajímavé.Zde by to vadilo,ale taková Budinka,nebo NB náměstí je naprosto v pořádku.
Nemyslím,že by nějaká diskuze pod článkem v CL deníku ovlivnila soudce.Ale veřejné mínění v obci,pokud se organizovaně a cíleně vypouští polopravdy a lži,ovlivnit může.Jen několik málo lidí se tomu postaví.Však víte.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Není to tak jednoduché. Upozorníte na nepravosti - vystavíte se bagatelizaci problému v lepším případě a posměchu vlastní osoby v tom horším.
Napíšete věcný informační článek s žádostí o zveřejnění a ČLD ho přijme s tím, že ho zveřejní a pak bez vysvětlení neuveřejní, ale identitu žadatele si zjišťuje.
Něco založit a získávat příznivce se bez nějaké podpory lokálních médií také jednoduše nepodaří. Že by nějaké neviditelné pouto médií s místní veřejnou správou, či spíše samosprávou ?

To je malý příklad toho, jak to tady funguje a proč jsou lidé naštvaní. To, co popisuje, je jak by to mělo fungovat. Pane Tichý jste v pohledu na realitu naivní.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Tichý,zasmál jsem se.Kdyby měl každý,kdo chce upozornit na nepravosti,zakládat občanské sdružení,nebo,nedej bože,novou politickou stranu,či osobně kandidovat,tak bychom se tu všichni asi zbláznili.Už takhle k tomu nemáme daleko.Tuhle jedni zakládali stranu a utekl jim pokladník s penězi :-))

Nahoru

Re: Příkladná akce „rozhořčených“

Víc takových lidí, víc takových občanských postojů.

http://www.blisty.cz/art/62355.html

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Vezměme si příklad a až se objeví první volební plakáty vyzkoušíme to napříč tím zlodějským spektrem.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Jsem pro . Už se těším na volby.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Trochu názor z druhé strany.Mnoho těch rozhořčených rádo kritizuje,ale aby si zjistili o co jde je nad jejich síly a pohodlí.Pokud jsem byl starostou,dával jsem si dobrý pozor,aby se v okolí mého domu nedělo nic za obecní peníze.Přesto se nevyhnete akcím,s kterými jsem neměl nic společného.Plicní léčebna v mém sousedství si přivedla plyn,aby netopila uhlím,SČVK provedl plánovanou výměnu vod.řadu a obec Svor se připojila na kanalizaci Cvikova.Samozřejmě si to udělal darebák Walter a za obecní peníze.Vysvětlovat nemá cenu,ti kritici ještě nepochopili a chápat nechtějí,.Prohrnování sněhu -vysvětluj někomu,že mi ho prohrnula dokonce Tatrovka v 7.hod. a jim pouze traktor a až v půl osmý,že "moje"silnice je ve správě státu a "jejich" obecní.A obec udržuje mnohem více km silnic než SÚS.Nad chápání většiny.Taky jsem se setkal s delegací na zastupitelstvu,vedené dokonce jedním zastupitelem,kteří požadovali novou silnici,protože platí silniční daň!?Nakonec mi ukázali ústřižky o zaplacení povinného ručení.
Možná by bylo dobře zavést přidělení počtu hlasovcích práv dle skutečně odevzdávaných daní.To by těch křiklounů odpadlo.
K doporučenému článku.Zaujalo mne... proč se o něco starat, když Kalousek rád na sviňárny otevře kasu.....Typický příklad "znalosti" fungování státu.Nedávno jsem zaslechl takovou mediálně naprosto okrajovou zprávu na Čt 24...V loňském roce díky opatřením ministra Kalouska zvýšily firmy Rating ČR,čímž došlo k úspoře 16mld Kč na úrocích ze státního úvěru.
V podstatě mediálně absolutně nezajímavé.Ta facka ,to bylo něco.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Řidič Smetana je následováníhodný příklad, já jsem naopak naivní, protože nevidím realitu.

Dobrá. Co vlastně udělal pan Smetana? Pokreslil v Olomouci předvolební plakáty ODS, ČSSD a KDU-ČSL. Dokresloval na hlavy politiků např. anténky, doplnil nápisy "lháři, trubky, prostitutky". 31 poškozených plakátů bylo na vozech jeho zaměstnavatele, olomouckého DP.
Co tím dal pan Smetana veřejnosti na vědomí? Že někdo nechce volit zmíněné tři strany. Ale to je přece v demokracii samozřejmé. (A přitom nenapravil ani jediný místní problém, jen urazil desítky kandidátů, které paušálně označil jako lháře a prostitutky.)

Dark Side už píše o "zlodějském spektru", ale to je přesně ta generalizace, na kterou Doležal upozorňuje. "Darebák" Walter (sorry) uvádí krásné lokální příklady podobného uvažování.

Kolega Zahradník se tu zmínil o článku pro ČLD. O co šlo? Pokud to bylo tak důležité, nabídl článek taky liberecké MFD nebo panu Bártovi? Kdo si zjišťuje jeho identitu a proč?

Doporučený článek v BL je přesně takové plácnutí do vody, které vyzývá k jakési revoluci, ale poslouží nejvýš jako hromosvod "rozhořčených". Než na případ Smetana pozapomenou a najdou si zas úplně jiné téma...

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Psát o politickém spektru mi přišlo nicneříkající.Říci o zloději,že je zloděj,není nic generalizujícího,že ne :-) ?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

K tomu Smetanovi.Představ si Darku,že zatepíš fasádu Tvého domku s programem Zelená úsporám a uděláš třeba červený štuk.Já přijdu a posprejuji tu novou fasádu.Hájit se budu tím,že nesnáším červenou,barvu komunistů a navíc je to se státní ,dotací na kterou jsem přispěl taky,takže vlastně na to mám právo.Myslíš,že bych měl být souzen?Jaký je rozdíl mezi mým poškozováním cizí věci a tím Smetanovým?Co spravedlnost,má být slepá?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Nedávno se mi dostala do ruky obsáhlá báseň,která popisuje,jak bylo to rozhořčení konečně vyřešeno a nastávají zlaté časy.Napsala ji Hermina Runge z Kunratic,krátce po připojení Sudet k Říši a byla z toho tak nadšená ,že ji nechala rozmnožit v tiskárně Jerzabek.
Jmenuje se Vzpomínka na zlé doby a konečně pěkný život,který nás čeká diky Vůdci/volně přeloženo/.
V první části je vypsáno vše špatné z republiky až po školní výlet,kdy se nim chovali Češi jako k žebravým muzikantům.Jistě mnohé pravda,ale samozřejmě ani zmínka o tom dobrém.To je takový znak těch rozhořčených.
Nyní ale nastávají zlaté časy.Vyšší platy jako v Říši,skoro žádná nezaměstnanost,všichni spokojení a nadšení,jak se jim dobře vede.A k tomu Vůdce,který se stará nejen o blaho Německa,ale celé Evropy.Nalétá stovky km,aby zachránil mír,protože prošel první válkou a dobře ví,co znamená.A Slováci,Maďaři i Slezané se také přidali k nim a nechali tu špatnou republiku.
Atd,atd.Báseń končí Kurort Kundratitz/lázně/.Kunratice se teď stanou lázněmi,protože mají mléko,vejce,maso a dobré pekaře a pohostinné lidi.A budou sem jezdit lidé z celé Říše a všem bude fajn.Finale je ale dost šokující .Ve vlajce je červená.Určitě proto,aby Vůdce přivedl svůj lid k takovému blahu a spokojenosti,která panuje v Sovětech.Asi komunistka.
Co k tomu dodat.Rozhořčeným se dostalo slyšení u Hitlera a Stalina.A ti jim konečně všechno vyřeší.Nyní budou všichni spokojeni až do konce života.A běda jak ne....

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Něco jiného je fasáda domu a něco jiného je kus pochybného papíru.Nechtěj vědět,co bych si o tobě asi myslel,kdybys v tomhle nerozlišoval.Spravedlnost a Klára Veselá-Samková to určitě v dnešní společnosti vidí trochu jinak,ale omlouvá je to,že pozbyli selského rozumu.U toho Smetany to byl navíc politický akt,ale u sprejerů jde jen o to jejich mizerné a zanedbané ego,čili atak.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Nezlob se na mne,ale oba případy jsou pro mne poškozování cizí věci.Někdo si to zaplatil,nechal zhotovt.Možná ty poškozené plakáty měly cenu jako případná oprava fasády.
Nevím,co je pochybný a nepochybný papír.Mnozí sprejeři se domnívají,že se umělecky vyjadřují.
Omlouvat něco politickým aktem,no to by jsme zas byli u Horákové.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

chápu tě,ale trvám na svém.Ponechme si každý to své.Volební plakát je pochybný v každém případě.To nepochybně,jak nám potom ukazuje už dvacetiletá praxe.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Předvolební bilboard či plakát bývá tak jako každá reklama většinou lživý. Co do obsahu tak vzhledu. Kandidátce se pomocí PowerPointu ubere 10 kg, zvýrazní se jí lícní kosti a ubere jedna brada. Hamburger má naopak na plakátě 10 dkg navíc, výrazný make up a přidá se mu více zeleniny. Jestli někdo přikreslí kandidátovi na fotografii rohy nebo tykadla, je to co do principu stejné, jako když je kandidát prezentován pomocí stranou najaté mediální agentury jako učiněný anděl se svatozáří, který se chystá páchat jenom samé dobro.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Věřím,že leckterému místnímu politikovi je to líto,ale ti vrcholoví z toho mindráky určitě nemají.Zato vlastní hroší kůži.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Panu Tichému:
Článek měl vyjít v ČLD v přesném termínu, protože ČLD má největší záběr mezi lidmi. Nejsem
autorem toho článku ani ,, ombudsmanem ,, autora. Důležité to bylo aktuálně , příspěvek byl načasovaný k určitému termínu, ale proč to nevyšlo, ví nejlépe v ČLD a zrovna tak proč zjišťovali ,kdo je kdo a jaký má telefon a pak to stejně nevydali.
Otázka pro růženína:
Všichni si pamatujeme, jak se v poslední volební kampani házela organizovaně vejce na jednoho politika. Vcelku beztrestně. Hodit si mohl každý. Na jednoho se smí házet vejce a jiným se nesmí přimalovat na plakát tykadla?
Znamená to tedy, že se mohou házet vejce příště na každého vrcholového politika třeba ze současné vládnoucí strany?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Mistr v úpravě fotografií je Bobošíková.Viz
http://www.novinky.cz/domaci/188884-do-voleb-potahnou-bobosikova-a-volfova-spolecne.html
http://www.bobosikova.cz/nazory-suverenity--38.html
Mimochodem ten pán vedle z vedení Suverenity co s ní tak usilovně bojuje proti Sud. němcům je můj bývalý soused.Co jsem mu připomenul jeho původ,tak už zmlknul a v blozích se věnuje EU a Romům,kteří nám taky křivdí.Jinak to ale byla moc slušná rodina a jeho segra děsně fajn.
Asi ho ta vrcholová politika změnila a začal dělat tu klamavou reklamu.Ale Lucie Bílá na něj nemá taky dobrý vzpomínky.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Co vím Milane,tak někdo házel vajíčka,někdo kameny.Pokud si dobře pamatuji,byli obviněni z výtržnictví.I když asi ne všichni.
Ale k těm podvodům.Brácha čekal v Děčíně na manželku.Bylo tenkrát hrozný horko a ČSSD měla mítink.Pivo zdarma.Šel si teda dát.Tak se mi tu podepište a já ho zatím načepuji.Nedal si ho.Byla za tím ukryta nějaká petice už nevím proti čemu.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

No dobrý, v mojí otázce nejde ale vůbec o soc.dem. , ale o vejce a tykadla.
Co je horší ? Je to srovnatelné ? Nebo společensky přijatelnější ? Nebo větší újma ?
Nebo jak u koho ?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Samozřejmě,že nejde jenom o sociální demokracii.Jde pouze o ta tykadla,která jsou v tomto případě názorem, ať se to i někomu nelíbí.To všechno je ovšem zástupný problém a na takové si politici na všech úrovních zadělávají sami.Nebo by snad chtěli být chráněni zákonem jako za socialismu? Pak jsou to jenom srabi!

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Souhlas !

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Já ale zásadně nesouhlasím.Nešlo o soc.demokracii ale napsal jsem i kamenem.Dostal jím Topolánek.Pokud chceme žít v společnosti ,kde platí právo,nelze prostě tolerovat žádné jednání v rozporu se zákonem.Jenže u nás jaksi toto neplat.Ono to má dokonce tradici.Co vadilo u Sud.němců,nevadilo u Slováků.K.H.Frank měl soud i kvalitního obhájce,do prostých lidí se střílelo.Pokračovalo to u komunistů,ti si dokonce pořídili bez jakéhokoliv zákona vlastní armádu LM.A pokračuje to dodnes.Podívejte za co odstupují prezidenti v Německu.A u nás Klaus.Co privatizace,švýcarské fondy,maďarští sponzoři,obdiv ke KGB.Co tam dělá?Na co zpoléhají ti političtí lumpoé a na ně napojení korupčníci.?Ono se to nějak omluví,politicky zdůvodní.A funguje to.
Nezlobte se na mne,vždyť vy je v tom podporujete.Spravedlnost musí být slepá a měřit všem stejně..
Ten pán měl tu samou možnost.Nechat si zhotovit plakáty dle svého názoru a vyvěsit je.Ne poškozovat cizí věc a svého zaměstnavatele,po kterém mohli chtít náhradu.Já bych ho vyhodil i když bych s ním mohl sympatizovat.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Ty partaje dostávají na svou činnost od státu peníze. Stát je vybere ve formě daní. I od pana Smetany. Pochybuji, že kdyby si pan Smetana nechal zhotovit plakáty, že by mu na to stát přispěl.
Ani to "pivo zdarma" v Děčíně nefinancovala ČSSD ze svého. To co vyberou na příspěvcích od svých členů jim nestačí ani na platy svých zaměstnaců.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Taky raději,růženíne,sympatizuji s tímhle pánem,než s uhlazeným politikem,který je "v právu",ale v rozporu s dobrými mravy víc než ten řidič autobusu.Je třeba položit otázku - Kdo víc škodí této,už dvacet let se rozvíjející,společnosti? Užitečný řidič,nebo zbytečný politik...

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Dovolím si jen zopakovat: Pan Smetana nenapravil ani jediný místní problém, jen urazil desítky kandidátů, které paušálně označil jako lháře a prostitutky. A mezi nimi pravděpodobně i ty, kteří - na rozdíl od něj - se odhodlali jít do voleb a něco s tím udělat.

Můžete s ním sympatizovat, nebo ho mít za hrdinu, ale žijeme v právním státě, chválabohu. To už tady obhájil růženín. Omlouvat "menší" zlo poukazováním na jiné, "větší" - to připomíná handrkování chlapečků na pískovišti.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Česká republika se nachází ve vrcholném stadiu mafiánského kapitalismu.Dobře organizované skupiny zkorumpovaných politiků,státních úředníků a šéfů polostátních kolosů za pomoci štědře placených právnických kanceláří a karibských poradenských firem za bílého dne systematicky vykrádají a o další miliardy ze státního rozpočtu i z dotací EU přicházíme kvůli pražským,severočeským,jihočeským,středočeským,plzeňským a dalším kmotrům.
Nevykládejte mi tu o nějakém právním státě :-))

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pokud jsi si nevšiml,dnes padla obvinění právě v mafianské kauze Jihozápad.Možná jsi zaznamenal,že v loňském roce otevřela policie více korupčních afer,než za celou dobu před tím.
Ale pokud nebude platit,že každý kriminální čin a přečin bude vyšetřen a potrestán slepou spravedlností,dál se nepohneme.A nemůže platit,že toho nepotrestáme,protože,to co dělá,je nám sympatický.Nebo že mohu poškodit jako daňový poplatník cokoliv vytvořeného s dotacemi a podobné nesmysly.
Vy nadáváte,že tu neexistuje právní stát,ale zároveň vymýšlíte důvody,proč by tomu tak nemělo být.To já nechápu.
Ale pokročme jinam.Víte tedy něco,co s tím?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Nepřehánějte, Dark Side. Na východ nebo na jih od nás jsou jistě prohnilejší systémy. A taky s Růženínem doufám, že se to začíná měnit k lepšímu. M. Moravcová pod ten úvodní článek napsala: „Když on každý je maximalista jen k těm druhým. Někdo si přikrádá sociální dávky, jiný se fláká v práci a okrádá svého zaměstnavatele, třetí si odnese domů náhradní díl k automobilu a ten si prodá, čtvrtý pronajímá obecní byt, pátý se napíchne na elektřinu před hodinama a tak dále. Všichni ovšem řvou, že kradou ti ostatní a jsou největšími moralisty. Nedělám si iluze, ale neodsuzuji všechny šmahem a neskáču proto z Nuseláku.“ – Ti nahoře jsou přece úplně stejní jako my dole.

Připomenu ještě prostou modlitbičku, kterou kdysi citoval prezident JFK. Hodí se i nekřesťanům, a nejen v politice: „Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu – a dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil.“

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Neohánějte se JFK,který nebyl žádným svatouškem.Tento citát mu dal do úst určitě někdo jiný.Pokud jde o mě - já jsem nikdy neukradl ani tu mizernou čokoládu v samoobsluze,takže mohu s klidným svědomím říci,že opravdu kradou ti ostatní.Nejsem moralista,ale nejsem ani jako ti nahoře.Jsem si tím jist! Vy asi ne.A že jsou ještě někde prohnilejší systémy než tady? Jan Tichý (viz výše 11:36) - omlouvat "menší" zlo poukazováním na jiné, "větší" - to připomíná handrkování chlapečků na pískovišti. - Člověče,vždyť vy si odporujete aniž o tom víte.Nepřipomíná vám to nic?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Taky myslí tak trochu- politicky!
http://www.novinky.cz/krimi/259640-anglican-branil-brnenskou-operu-prastil-policistku-a-s-bibli-radil-pred-soudcem.html

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Tak to teda bylo Růženíne maso! Kam se hrabe na Vickeryho řidič Smetana. Tohle by soudkyně Langerová nerozdejchala.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Sleduji diskusi. Kdykoliv jsem se chtěl přidat, napsal to za mne Dark Side - a lépe.

Možná je to tím, že jeho "rozhořčenost" nepodléhá ani "hysterii", ani "umírněnosti". Zkrátka tak akorát. Někde jsem zaslechl, že trůny kleptokracií se kymácejí, lidé chystají defenestrace a 15.3.2012 se chystá třetí pražská. Věřím, že Dark Side potvrdí můj názor, že taková defenestrace by byla sice pěkná věc, spousta "rozhořčených" by řvala blahem, ale výsledek by stejně stál za hovno, jak by s trochou své individuální "hysterie" prohlásil hostinský Palivec.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Darku,já Ti věřím,že jsi neukrad ani čokoládu.Já taky ne.Ale to mne neopravňuje říkat ...takže mohu s klidným svědomím říci,že opravdu kradou ti ostatní....A nevěřím,že jsme sami,co nekradou.Znám třeba vašeho místostarostu Vlčka.Je to můj dlouholetý soused,znám ho od narození,učil jsem ho.Myslíš,že krade,když je nahoře?
Mluvíš o nejprohnilejším systemu.Takhle mluvili národovci , rozbili RU a založili první republiku.Ta byla tak prohnilá,že se ve svobodných volbách zvolili spravedliví komunisti.Těm se zazvonilo,protože něco tak hrozného tu ještě nebylo.A už je to zase v pr......
Nebylo lepší zůstat u těch Habsburků?Podle statistik bylo před první sv.válkou České království ekonomický a sociální výkvět Evropy,tvořící 66% potencialu RU.Od té doby,co si vládnem sami,to jde jenom s kopce.A donekonečna se vymlouvat na cizáky,co nám to hatí,taky nejde.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Děkuji. růženíne, potvrdil jsi moje mínění o následcích převratů. Učiním, doufám, zadost "umírněným": někdo si polepšil, jiný pohoršil, není systém ten, aby se zavděčil lidem všem.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Souhlasím s Palivcem i se Šťouralem.Bohužel,řešeno s růženínem,vládnout si sami,to neumíme.Je sice mnoho povolaných,ale málo vyvolených.Danys,ten tu chybí,ale asi si v nějakém vlasovém studiu kompletuje svou poničenou paruku (tupé).

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Novak!Omlouvá Vás chabá znalost historie zdejšího kraje.Pisatelkou je Hermine Runge,Kunnersdorf bei Zwickau Nr.381.Vydavatel Buchdruckerei Rudolf Jerzabek.Aby jste si doplnil vzdělání.Názvy Kunnersdorf,Petersdorf,Röhrsdorf,Johannesdorf,Arnsdorf jsou odvozeny od jména lokátora a přípony Dorf,vesnice.Lokátor byl pověřenec českého krále,hlavně Přemysla Otakara II.při tzv.vnější kolonizaci.Jejich úkolem bylo zmapovat neobydlené území a nabídnout ho v rámci územního celku Sv.říše římské k prodeji zájemcům.Ti si pozemek zakoupili a odváděli z něho vrchnosti tzv. desátky.
Takže žádné byli pozvaní,tak mohou jít,jak se všeobecně rádo tvrdí.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Šťourale,myslíš,že převraty se dělají pro lidi?Ti jsou jen potřební k tomu aby se v jejich jménu provedl.A za tím stojí mocenské a ekonomické zájmy určité skupiny lidí v pozadí.Že je pak ten "lid" frustrovaný je na bíledni.
Samozřejmě ani demokracie není dokonalá.Ale zatím nikdo nic lepšího nevymyslel.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Nemyslím, že se převraty dělají pro lidi, ale v jejich jménu, to jo. Možná v minulosti heslu "v zájmu lidu" i někteří revolucionáři věřili, ale nejspíš brzy poté změnili názor nebo byli sežráni.

Osvícená monarchie je lepší než demokracie. Akorát, že tak dokonalou jí ještě nikdo neviděl. :-)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Osvícená monarchie by byla zcela nepřijatelná pro politické figurky okresních formátů sdružujících se v pochybných seskupeních typu jako je poslanecká sněmovna,či senát.Už vůbec ne pro slouhy místních samospráv.Ale věřím,že existují výjimky.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Waltre ci soudruhu uciteli prohanet deti pri telocviku, bych ucenim nenazyval. Mozna tak tech par odsuplovanejch hodin :)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Dark Side, protestoval jsem jen proti vašemu přehánění. V právním státě chválabohu žijeme. Právo "dělají" lidi jako Berka, Vesecká, Rampula - ale taky další stovky soudců a prokurátorů, o kterých nevíte vůbec nic konkrétního, protože jim není co vytknout.

A politici? Vzpomínám na Pithartův rozhovor, když skončil ve funkci předsedy vlády a začal zas chodit s igelitkou nakupovat. Předtím mu všechno obstarávali tajemníci a sekretářky, šoféři mu otvírali dveře a sám přiznal, jak bylo těžké tomu tlaku nepodlehnout a zůstat normální.

Tu čokoládu vám věřím. Ale tam nahoře se vyskytují docela jiná lákadla a pokušení. Proto jsou tak důležité různé kontroly, zpětné vazby, průhlednost rozhodování, opozice i dohled médií. Vaše paušalizace je přece škodlivá i proto, že pak někdo řekne: No co, kradou přece všichni, tak proč bych taky nepomoh´ rodině?!

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Copak čokoláda ! Někdy to nemusí být ani žádná lákadla. Ti malí místní politici často a snadno
podlehnou opojnému pocitu moci a rozhodování. Zpětné vazby je nezajímají. Dohled médií není
vítaný. Kontroly nejlépe jen formálně a průhlednost jen když se hodí.
Nejdůležitější je, aby se o tom nedozvěděla opozice, víte, co by s tím udělala ???

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Milane je tady můj velice oblíbený opoziční politik Vojtěch.Doufám,že taky něco přidá ze svých zkušeností.
Ale tak trochu nemáš úplný přehled o dění v komunální politice.Pokud se opozice o něčem nedozví,je to její chyba.Je přece komise kontrolní,finanční.Každý zastupitel má právo nahlížet do veškerých zápisů,předkládat interpelace atd.
Nedovedu si představit,jak něco ututlat.Buďto opozice nefunguje jak má,nebo by v tom jela taky.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

No to bych nerekl, ja jsem Vojtech Vojtech, ktery chodil s Tomasem Vlckem do stejne tridy, jelikoz od roku 1999 ziji v Anglii, tak moc v opozici proti Vam nebudu a politikem se uz vubec necejtim:) Zrejme si me pletete s nekym jinym, jestli ale chcete pripomenout tak sem presne ten zlobivej zak Vojtech kteremu ste pri suplovani vrazil facku:) Mozna si ejste vzpomenete. Takze kdyz nejsem politik, ani opozicni politik tak uz zbejva vyresit jestli sem Vas oblibeny:)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Vážený pane Novak.Kdo si plete Kundratice a Kunratice nechte na čtenářích.Myslím,že nemáme zájem o vaše opětovné kafemlejnkování,které pouze odrazuje diskutující.Pokud hledáte nějakou smysluplnou věc,doporučuji opravit zfalšované doklady/ panem Doškářem?/ na stránkách Lidice a vyhledat dokumenty o průběhu Stanného soudu.Takhle to vypadá,že někdo zneužil památku nevinných lidických obětí pro své osobní cíle.Na další budu odpovídat,pokud diskuze bude k tematu.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Přehled mám docela dobrý. Zastupitelé z obou stran materiály moc nečtou, není to jejich
povinnost , že ?
Někteří snad ani nemluví. K ničenu se nevyjadřují . Umí jen hlasovat. Když je požádáte o pomoc
při řešení nějaké záležitosti , hrají mrtvého brouka .
Koalice to drží a opozice je laxní ke všemu. A většina lidí se o místní politiku vůbec nezajímá a
to koalici i opozici docela vyhovuje. Jejich práce ( nebo nečinnost) a rozhodování tak není pod veřejnou kontrolou.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Zdravím Vojtěchu!Já myslel,že jsi Vojtěch,co chodil s Tomášem do třídy.Ten je dnes velkým funkcionářem ČSSD.A co tě zaválo do Anglie a nestýská se?Radši ale jwalter@seznam.cz

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Tak už mi tady chybí jen Romana P., do které jsem byl zamilovaný ve třetí třídě :o))

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Díky úsilí politiků byla zachována světová nejistota (Karel Čapek) ;-)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Ano ja sem ten Vojtech co chodil do tridy s Tomasem. Velky funkcionar bude muj jmenovec Dalibor tusim ale ten je o par let (tusim 3) starsi a s Tomasem do tridy nechodil. Ale je fakt ze to je uz davno:) Jinak odesel sem do UK, jak bych to rekl proste za lepsim. Nerikam ze je zde vse idealni, ale rozhodne obycejnemu cloveku nehazou lide ze samozpravy a potazmo zakony klacky pod nohy. Je to tu takove jednodussi bych rekl.:) A hlavne dobra prace je tu dobre zaplacena bez ohledu na to jestli clovek meje okna, je popelar nebo pracuje hlavou:)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Hnědý růženín, Jiří Walter ze Cvikova výše píše:"doporučuji opravit zfalšované doklady/ panem Doškářem?/".
Bylo by dobré kdybyste zveřejnil originaly, které pan Doškář zfalšoval.
Zřejmě to budou nové Kunratyce.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Dalibor je Vojtěchu dnes již Doc.Ing.Dr CSc. a já nevím co ještě.Jeho obor je org. chemie,biochemie.Má již patenty.Díky jeho objevu se již nemusí šroubovat zlomeniny a pak šrouby znovu odoperovat.
Politikem je jeho brácha Michal.
Spousta dětí,co jsem učil, je rozeseta po celém světě.Na je dnu stranu jim fandím,na druhou stranu je mi líto,že spousta šikovných Čechů hledá a nachází uplatnění mimo republiku.Ale než žít s těmi trapnými prudiči s komunismem zažraným pod kůží-viz výše-ani se jim nedivím.Hlavně ,že tu možnost mají.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Tichý,máte taky originál ROZKAZU pplk Sekáče?Já mám asi vlčí mlhu,protože žádné
...Rozkaz velitele pěšího pluku 47 k vykonání trestů dle stanného práva....tam nevidím.
Buďto je na vině ta vlčí mlha,nebo má pan Doškář příliš bujnou fantazii.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Tak Milos Novak nám tady fakt už chyběl. Jistě taky víte, kolego Růženíne, že v příloze té petice kopie rozkazu je, a jsou tam i další dokumenty, které text petice přímo vyvracejí (farní kronika).

Ale radši zpátky k tématu, zase od B. Doležala:
Benjamin Kuras píše o tom, že francouzská královna Marie Antoinetta doporučovala francouzské chudině, aby jedla koláče, když nemá chléb. Výrok byl zlomyslně připsán krajně neoblíbené královně po vypuknutí revoluce. Pokud je mi známo, pochází ze VI. knihy Rousseauových Confessions, v době jejich vydání (1782) ho nikdo královně nepřipisoval. Ostatně podle svědectví Alexise de Tocquevilla nebyla situace v době před vypuknutím revoluce ve Francii zdaleka tak bídná, jak se všeobecně soudí (Tocqueville při té příležitosti dospívá k pozoruhodnému závěru, že revoluce zpravidla nevznikají v době nesnesitelné dusivé bídy, ale v době, kdy se situace jakž takž konsoliduje a lidé dostanou roupy – odtud mj. autorovo okřídlené konstatování, že nejnebezpečnější chvíle pro špatný režim je ta, když se pokouší polepšit). Nechci královnu adorovat, jde mi jen o spravedlnost: revolucinářům (tak to revolucionáři zprava i zleva dělají) se nějak hodilo na ni před revolucí a hlavně po ní nahrnout všechnu špínu, která byla po ruce. Pak ji ve zmanipulovaném monstrprocesu "odsoudili k smrti" a fakticky zavraždili. Je to hnusné. Daleko opovrženíhodnější než ta ubohá ženská jsou hajzlové jako Robespirerre, Saint-Just, Danton, Marat a jak se všichni jmenovali. (konec citátu) Taky "rozhořčení"...

Ještě jeden citát si neodpustím, je z této diskuze a neměl by zapadnout: "Většina lidí se o místní politiku vůbec nezajímá a to koalici i opozici docela vyhovuje. Jejich práce (nebo nečinnost) a rozhodování tak není pod veřejnou kontrolou." Jinými slovy: občané (kdosi kdesi trefně napsal: ovčané!) nevyužívají možnosti, které mají a pak se diví.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Proč by se lid měl proboha zajímat o politiku,když na tu má přece své volené slouhy.Lid má jiné starosti než pátrat po tom,co řekla Máňa Antonínová.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Našel se jeden z lidu, který chtěl své možnosti využít a napsal email voleným slouhům ,starostu nevyjímaje. Šlo o nějaké nepravosti . Aby byla jistota, že si to všichni přečetli, zadal v emailu pokyn : potvrdit přečtení aby měl jistotu, že to otevřeli a přečetli. Někteří přečetli a reagovali, někteří přečetli a
nereagovali a u starosty se objevilo - smazáno bez přečtení. Co dodat ?
Není to to samé, jako hodit do koše dopis od občana voliče bez přečtení ?
Pan Tichý opět popisuje, jak by to mělo být, ale můj příspěvek popisuje, jak to chodí.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Ano, rozkaz pplk. Sekáče byl proveden v době vyhlášeného stanného práva. Stanné právo platilo pro všechny občany. Platilo i pro vaše i příbuzné ve Cvikově, kteří je buď odevzdali, nebo schovali, nebo je vůbec neměli. Vojáci 47. pluku dělali namátkovou kontrolu na základě udání ochotných německých občanů. Vojáci šli najisto. V případě Marty Wernerové se vraceli dokonce dvakrát. Zbraň wehrwolfa, /který byl milencem M.Wernerové/ našli v kufříku, který si u ní wehrwolf uložil.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Nikoli "jak by to mělo být", pane Zahradníku: Tenhle svět je nedokonalý, dokonalý z něho neuděláme. Jen když se budeme hodně snažit, bude možná o fous lepší. (viz úvodní text)
Někteří přečetli a reagovali... co bylo dál?

P.S.: Vltavín posté opakuje svoje mystifikace - navrhuju nereagovat.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Snažíme se, ale je to dost demotivující , jak vidíte .
Dobrá, předpokládejme , že ti o nichž tu mluvíme , si naše diskuze alespoň přečtou i když se jich nezúčastňují a uvědomí si při tom, že tak úplně bez kontroly zase nejsou.
A vůbec, proč s námi tady nediskutují, mohli by leccos objasnit ,nemají to někteří zakázáno ?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Podvodník Jan Tichý, podvedl především zastupitele města, sám se nechal podvést příbuznými rodiny Trägerů, kteří z něj udělali veřejně hlupáka. Jan Tichý obhajuje bývalé nacisty a esesáky, kterým byl, mimo jiné, postaven pomník - jediný tohoto druhu v Evropě.
Jeho lži a argumenty, prý, říká se, jsou vyvráceny.Stačí si zadat a vygooglovat- Petice Lidice.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Teď vidím, že jsem neodpověděl na vaši otázku...co dál ? Ti ,co reagovali, mi dali za pravdu ,
ale vystoupit s tím nechtěl žádný. A jako občan nemohu vystoupit s návrhy, s jakými může
vystoupit zastupitel. To víme a oni to taky ví, takže nic. Proto to " rozhořčení " všude kolem.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pane Milane!Já plně chápu Vaše rozhořčení.Mně taky naštvávalo,že odpovědně připravuji materiály pro zastupitelstvo a mnozí na jednání přišli a teprve tam otevírali obálky s podklady,které měli 10dní doma.
Jinak myslím,že neznáte zákon o obcích protože máte právo
c) vyjadřovat na zasedání zastupitelstva obce v souladu s jednacím řádem svá stanoviska k projednávaným věcem,
d) vyjadřovat se k návrhu rozpočtu obce a k závěrečnému účtu obce za uplynulý kalendářní rok, a to buď písemně ve stanovené lhůtě, nebo ústně na zasedání zastupitelstva obce,
e) nahlížet do rozpočtu obce a do závěrečného účtu obce za uplynulý kalendářní rok, do usnesení a zápisů z jednání zastupitelstva obce, do usnesení rady obce, výborů zastupitelstva obce a komisí rady obce a pořizovat si z nich výpisy,
f) požadovat projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou obce nebo zastupitelstvem obce; je-li žádost podepsána nejméně 0,5 % občanů obce, musí být projednána na jejich zasedání nejpozději do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději do 90 dnů,
g) podávat orgánům obce návrhy, připomínky a podněty; orgány obce je vyřizují bezodkladně, nejdéle však do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději do 90 dnů.

Takže omlouvám se za přetisk,ale pravomocí máte mnoho,jen je využít.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Znám velmi dobře zákon o obcích a tak pro pořádek doplním ještě práva a povinnosti zastupitele.
Proč pro nás může být dobré obrátit se na svého zastupitele ?
§82 zákona o obcích říká:
Člen zastupitelstva obce má při výkonu své funkce právo
a) předkládat zastupitelstvu obce, radě obce, výborům a komisím návrhy na projednání.
b) vznášet dotazy, připomínky a podněty na radu obce a její jednotlivé členy, na předsedy výborů,
na statutární orgány právnických osob, jejichž zakladatelem je obec, a na vedoucí příspěvkových organizací a organizačních složek, které obec založila nebo zřídila, písemnou odpověď musí obdržet do 30 dnů.
c) požadovat od zaměstnanců obce zařazených do obecního úřadu, jakož i od zaměstnanců právnických osob,které obec založila nebo zřídila,informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jejich funkce, informace musí být poskytnuta nejpozději do 30 dnů.
V §83 zákona o obcích je pak m.j. , že zastupitel je povinen hájit zájmy občanů obce....

No a teď se společně podívejme na rozdíly v právech občana a zastupitele a taky na ty termíny vyřízení. Čtvrt roku pro občana je tak akorát, aby to samo vyhnilo. K tomu, aby se zastupitel ve
věci občana angažoval s ním musí nejen souhlasit, ale i mít odvahu nepravost přednést,
přestože může vzbudit nevoli některých ostatních kolegů zastupitelů.
Je s nimi těžké pořízení, nechtějí z houfu, ale je to ke škodě věci. Ztrácejí kredit.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Vidíš Milane a tady to je právě příklad,jak neprávem vzniká rozhořčení.Předkládat návrhy,připomínky atd.je v podstatě stejné se zastupiteli.Proč je ale rozdílný termín?Zastupitel má termín 30dnů,pro výkon své funkce.Tzn.připravit si,ověřit si podklady a pod.pro jednání výborů zastupitelstva a pod.
Pokud ty předkládáš návrh orgánům obce,musíš brát v potaz,že se dle zákona schází minimálně jednou za 90dní.Což je u menších obcích dostatečná praxe.
Tedy 90dní není tedy proto,aby něco vyhnilo,ale je to reflexe termínů zasedání orgánů obce.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Ano, i to , že se zastupitelstvo obce musí sejít nejméně za 3 měsíce je mi známo. Z toho to rozhořčení nepramení. Vím, že to není proto, aby to vyhnilo, ale bohužel to obvykle vyhnije, to je realita. Koho po čtvrt roce zajímá, že někdo na něco poukazoval. To už je zapomenuto, pamatuje si to akorát původce toho zjištění, protože stále čeká, jak to dopadne, zatímco kdyby to přednesl zastupitel , má to jiný rychlejší průběh a dopad.
Občan sice může nahlížet a vyjadřovat se atd. , ale k projednání zde potřebuje podepsaných 60 lidí.
A nejpodstatnější je, že občan nemůže navrhovat usnesení - to může jen zastupitel.
No a získejte ho pro vaši věc ! :-) Poraďte jak a prubnu je !

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Jedna technická, kolego Zahradníku: zastupitelé přece nejsou (ideově) jednotná masa, přinejmenším je na každé početnější radnici vládnoucí koalice a kritická opozice. A opoziční zastupitelé si právě kritikou současného vedení budují před veřejností pozici pro příští volby.

Jakákoli snaha o změnu k lepšímu je pracná a vyžaduje odhodlání a čas. Viz třeba pražské tahanice kolem pana Rampuly, kde se zdá být jasné, kdo je kdo. A ministr Pospíšil dokonce ani nevyloučil možnost, že bude odvolán on sám. Pak by se toho musel ujmout někdo další.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Samozřejmě, nejprve občan musí vyloučit tu část zastupitelů, o které ví, že jeho věc nepodpoří.
Zbyde jich méně než polovina. Pak vyloučí ty s kterými nemá dobrou zkušenost , nejsou mu z nějakého důvodu sympatičtí a ten vybraný musí být pro něj ,ale i pro ostatní zastupitele především důvěryhodný.
Když ale oslovený z jakéhokoliv důvodu odmítne, třeba jen proto, že nechce jít do střetu, tak jste
v háji.
Pozici před veřejností netřeba budovat, to už jsem psal výše, veřejnost se o ně nezajímá. Jinak
bychom tady neměli opakovaně zvoleného zastupitele, který ani na jednání ZM nechodí.
Anebo ty, kteří nemluví.
K centrální politice se nevyjadřuji, jsme všichni odkázáni na podání médií a to je dílem fikce a dílem tendence, jsou tam různé spodní proudy .
Věřím a vyhodnocuji jen to, co sám vidím , slyším a vnímám.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Náhodou jsem dnes otevřel Jiřího Grušu zrovna na téhle stránce:

"...Masaryk tvrdil, že bude potřebovat padesát let, aby život mimo zlodějny přitahoval trvalou většinu. I dnes je u nás jednodušší ironizovat šlechtu a církev než přemýšlet o šlechetnosti a víře jako solidních komponentách úspěšného života.
...mám radost, že finta demokracie funguje i u nás. Ten, kdo ráno volí voloviny, se nesmí divit, že je dostane k večeři. Naštěstí je ale demokracie o menšinách. O úchově opozic a o tom, že volby jsou zdravotní test politického organismu. Notářské ověření dohody o politickém provozu na příští čtyři roky. V tomhle ohledu nemáme horší výsledky než bývalá NDR, Polsko nebo Maďarsko."

Karel Hvížďala: Grušova hlídka na Rýnu (rozhovory z let 1983 - 2011)
Chytré a nakonec docela optimistické, ne?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Preferoval bych naopak většinový volební systém. Finta demokracie tady už nefunguje.
Ty opakované účelové poslepované koalice na státní i místní úrovni lidi už znechucují. Většina zvolená voliči je odsunuta do opozice a ve vedení je nesourodá koalice - v Boru, v Lípě i v Praze.
Mně to přijde naopak skličující , další důvod k rozhořčení.
Optimismus hledám úplně jinde, teď třeba nachystat rouby a očekávat jaro. To nezklame !

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Na rouby už je pomalu pozdě ne?

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

snad na parouby :-)

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

To je pravda, ale jádroviny až do konce února.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Tak jsem zjistil,za co je stíhán ten čmárající autobusák
§ 228 Poškození cizí věci
(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou.
A teď raďte,jak by jste se zachovali jako "slepá" spravedlnost.Naplnil skutkovou podstatu?
Pikantní je,že ještě více bude potrestán ten/3/
... spáchá-li takový čin na věci jiného pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Jo a ještě mám dle vás extremní sklon :o))).Ta totalita se na někom vyřádila.Řekl bych tak nějak extremisticky.

Nahoru

Re: Hysterie „rozhořčených“

Pokus o vrácení diskuze k původnímu tématu = několik hesel, která mi přeposlal známý, taky vysokoškolák.

Nabízíme studentům hesla k "Týdnu neklidu":
Plzeňská práva - náš vzor!
Univerzita Karlova na 259. místě ve světě - na to jsme hrdí!
Snažit se a být nejlepší? Proboha proč?
Diplomky made in Google!
Všechno chceme zadarmo - školy, hudbu, filmy, informace!
Nevěřte nikomu nad třicet! Mohl by mít znalosti a zkušenosti.
Fair play? Co to je?

Nahoru