Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Verze pro tisk |

Genetická analýza lidí z hromadného hrobu na louce Budínka u Dobronína přinesla první nečekané výsledky. První dva vzorky DNA odebrané u příbuzných možných obětí v Německu se totiž s profily kosterních ostatků nalezených na Vysočině neshodují. Pracovníci Kriminalistického ústavu v Praze přinesli po třech měsících bádání první výsledky průzkumu. "Ani v jednom případě nebyla zjištěna shoda s profily stanovenými z kosterních pozůstatků na louce Budínka", upozornila mluvčí Kriminalistického ústavu v Praze Petra Srnková.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

No, než budete radostí zcela mimo sebe, nepočkáte si na úplné výsledky? A mimochodem, myslíte, že ti mrtví spáchali rituální sebevraždu a natruc se zahrabali pod zem, aby další generace měli co řešit? Prostě tam někdo někoho zabil. To je dané. Juchat nad tím, že to nejsou ti, kdo měli být je ubohé. Už jen proto, že ti postrádaní jsou mrtví a jestli jsou jinde je snad jedno. A drzá lež v čem? Že jsou to jejich příbuzní? Kde se sakra 60 let po válce bere v lidech taková nenávist? Zabíjeli Němci, zabíjeli Češi. Byl to hnus, ale myslím, že jsme jinde, alespoň doufám. Neříkám zapomenout, ale stále hledat jakékoliv možnosti na urážení mi přijde trapné. Kolik lidí myslíte že to zajímá? Jaká diskuze tady bude? Žádná. Možná, že vy tady ještě něco vypotíte, ale já už nebudu odpovídat.Život je krátký a upřímně, vaše starosti by jsem chtěl mít...

Nahoru

Nacista nemusí být jen Němec.

On totiž nacista nemusí být jen Němec. Může klidně mluvit i česky, jako třeba Bumerang. S těmi nacisty má společnou přinejmenším tu nenávist a schvalování vraždění. Je třeba tvrdě denacifikovat, bez ohledu na národnost nacisty!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Bumerang je nacista?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ale, ale, vážení, to Manfred Fuchs tvrdil, že tam leží zavražděný jeho dědeček. Zárověň to potvrzoval a i o tom velmi "důvěryhodně" psal předseda jejich sudetoněmeckého místního spolku Fritz Hawelka. Vzorek DNA dodal Manfred Fuchs, jeho tvrzení, že jsou v zemi tělesné ostatky jeho zavražděného dědečka je vyvráceno, Fritz Hawelka je tím pádem také nedůvěryhodný. Dále upozorňuji, že nalezené kosterní ostatky patří pouze devíti lidem a ne minimálně patnácti jak se nám snažili ti dva dobráci vnutit. Dovolím si upozornit, že nedaleko Dobronína je obec Kamenná jediná vzorová obec SS v Třetí říši. Všichni dospělí muži z obce Kamenná totiž vstoupili do řad zločinného spolčení SS. Tito vyhlášení mordýři řádili po celém Jihlavsku, klidně tam tak můžou být oběti jejich běsnění. Jinak Rudé gardy v Dobroníně vedl Němec z Rakouska Kaltzinger, který v té době neuměl ani česky. Pokud tam vůbec byli nějací zavraždění Němci, tak se Němci vraždili mezi sebou. Celé pátrání by si tak měl platit Fritz Hawelka a Manfred Fuchs nebo německá strana. Jinak podle nejnižších možných odhadů od dubna do června na tisíc zavražděných lidí Němci připadal jeden zavražděný Němec. Myslím, že život každého člověka by měl mít stejnou cenu, ale určitě v žádném případě nelze povyšovat životy zločinců z NSDAP a SS nad životy jejich zavražděných obětí.

Nahoru

Re: Nacista nemusí být jen Němec.

Bumerang je kus tvrdého australského dřeva opracovaný šutrem, který v ruce držel domorodec. Následně pak tento domorodec Bumerang vrhnul na kořist a zabil jí. Nacisté nechali svoje vězně stavět plynové komory a pak je do nich nahnali, aby je zabili, jako svou kořist.
Mirku, opravdu slepuješ neslepitelné, ale já Ti radím být ve střehu, aby Tě Bumerang nezasáhl do toho, čím právě tyto slepenice vymýšlíš.
Ty nejseš nacista a ani neonacista, Ty jsi ve svých představách právě ten Bumerang, ale pozor když Bumerang netrefí svůj cíl, tak se může vrátit do místa svého vrhu a svého vrhače úderem citelně potrefiti. Nestalo si Ti již to někdy v minulosti - že jsi netrefil ???

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Bohužel ještě dnes někteří potomci nacistů a esesáků a jejich pohůnci užívají geobbelsovy metody, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Souhlasím s Bumerangem, panové Fuchs a Hawelka by měli zaplatit veškerá pátraní a DNA zkoušky a další náklady spojené s jejich sprostou lží o zavražděných Němcích.

Nahoru

Re: Nacista nemusí být jen Němec.

Tohle je na mne moc složité. Pro mě, když se někdo vyjadřuje a myslí jako nacista, tak ho za nacistu pokládám. I když třeba sám sebe deklaruje velkkého jako antifašistu a demokrata, i když dští oheň a síru na nacisty dávno mrtvé. Holt nikdo žádnou sofistikou nedokáže popřít fakt, že jako existovali němečtí antifašisté, tak existovali a existují čeští fašisté - a nemusí jít jen o neonacisty.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pardon, "i když sám sebe deklaruje jako velkého antifašistu", omlouvám se za překlep.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Mirku,udělej si konečně jasno a nebo si zaplať exclucive zájezd do některého koncentráku.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Vzhledem k tomu, že budu tak o generaci starší než vy, mám přímé informace od nejbližších příbuzných, kteří tu dobu zažili. Spíš vy máte trochu mezery v informacích. Což je dost nebezpečné. Trochu jiné balení nebo trochu jiná barva ještě neznamená, že jde o jiné zboží.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

A proto tam nalepíme tu správnou nálepku.Za to tykání se omlouvám.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Neměl byste si plést nálepku s tím, co je skutečně uvnitř obalu. Když zboží smrdí, voňavá nálepka to nezachrání.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Převčírem jsem se vrátil z návštěvy KT Rawensbrücku. Nemohu pochopit, jak tam dnes mohou lidi normálně žít! Jinak pane Mirku určitě záleží na tom, zda třeba Vaše rodiče byli za války v Rawensbrücku, nebo byli někde v roli pozorovatelů. Může být, že Vám říkali, že válka je vůl a svinstvo!
Tento sice správný názor, vyhovuje zejména potomkům bývalých nácků, kteří kryjí nacistická a esesácká svinstva!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Neví někdo kam se vzorní příslušníci SS z jediné vzorné obce SS v Třetí říši, Kamenná-Bergsdorf, ležící hned vedle Dobronína, mohli ztratit? Vše by mohli objasnit!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Bumerangu, o Vámi uváděných skutečnostech nic nevím, respektive vím jen z této diskuse. Ale jsem trochu zmaten a mám z Vás pocit, že slepě stojíte na jedné straně. Není mi jasné, že se píše o hrobu patnácti, respektive devíti lidí, a srovnávací analýza byla provedena u dvou vzorků, ale Vy píšete, jako by to bylo již 100 procentně vyvráceno. Co těch zbylých 13, respektive 7??? A kdyby shoda nebyla nikdy zjištěna, co to znamená? Že umřeli hromadným úlekem a šli se zakopat? A jste si jist, že osoba, kterou považujete, či jste považoval, za svého děda má znaky DNA odpovídající Vašim dědičným DNA znakům?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Nacisti dbali na čistotu rasy. Tak pokud se nějak na vesnici "mydlili", tak jen mezi sebou. Pokud by ti pohřbení byli němečtí obyvatelé, tak by tam nějaké DNA muselo být. Dnes je to vyvráceno. Mrzí mě, že to média přecházejí již tak okrajově. Napřed mediální humbuk, když se vše vyvrátí, tak je klid.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Zpráva o tom, že nesouhlasí DNA obětí z Budínky a jejich možných potomků zaskočila i Johanna Nieblera. "Devět obětí, to by bylo v pořádku, ale že se DNA u pana Schimka a také v našem případě neshodují, to nechápu. Překvapuje mě to," řekl Niebler, který se narodil v Dobroníně. Dnes žije v Mertingenu v Německu. Těch překvapenej a evidentně ulhanejch je také daleko víc než dva. Zde je nutno pochválit dobronínské zastupitele, že napřed požadovali DNA. To v Novém Boru, tam naletěli jelimánci v zastupitelstvu Janu Tichému a postavili tam na Lesním hřbitově na nejčestnějším místě pomník uprchlému nacistovi a esesákovi Alfredu Trägrovi , největšímu válečnému novoborskému zločincovi.

Nahoru

Pěkný příklad 100x opakované lži

o „největším válečném novoborském zločinci“ (který ale podle rozkazu z 2. června 1945 měl být kvůli pouhému nálezu rádia vypovězen do Německa).
Pro Bumeranga opakuju, i když to samozřejmě ví: Archiv Litoměřice vydal příručku „Kdo byl kdo v Říšské župě Sudety“, která uvádí desetitisíce aktivistů nacistického režimu. Z devíti borských zastřelených Němců mezi nimi není ani jeden! Na můj výslovný dotaz, proč do seznamu nezařadili zdejší členy NSDAP a SS ani potenciálního spolupracovníka SD, ředitel archivu M. Poloncarz odepsal: „Oslovil jsem kolegy, ti zapátrali po údajích, které by Vás mohly zajímat, ale prakticky bez úspěchu. Zatím jsme nikde nenašli žádné materiály, které by svědčily o angažovanosti devíti jmenovaných osob.“ Příručku zpracoval kolektiv 35 odborníků ze 4 archivů s využitím dalších archivních fondů v Berlíně a v Praze. A všichni jsou uvedeni celým jménem, Bumerangu.
Ale k věci:
http://www.policie.cz/clanek/dobronin-profily-dna-obeti-stanoveny.aspx – podle této zprávy Kriminalistického ústavu Praha z 15.04.11 není zatím vyšetřování skončeno, proto jsou závěry, které tu čteme, předčasné. „Závěr antropologického průzkumu Masarykovy univerzity je nejméně třináct obětí, závěr Kriminalistického ústavu je nejméně devět obětí. Víc bych to nechtěl komentovat,“ řekl vyšetřovatel případu Michal Laška.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Doporučuji všem navštívit stránky www.lidice.cz, levý sloupek, vlevo dole Petice Nový Bor. Tam má každý možnost nalézt z Bundesarchivu dokumenty, svědčící o příslušnosti Alfreda Trägra k dvěma zločineckým organizacím NSDAP a SS. To je fakt a pravda a s tím nelze diskutovat. Jinak pane Tichý, byl jste to vy, kdo v MF dnes, liberecké příloze, v roce 2007 v rozhovoru tvrdil, že všech osm popravených byli nacisté. Závěry, které zde uvádím jsou hlavně pravdivé, pane Tichý. To se o vašich závěrech nikdy říci nedalo a nedá. Jinak pane Tichý za nález rádia se v době stanného práva, kdy byli u moci vaši chráněnci, nacisté, popravovalo. Tady byl Trägr, jako osoba neznající kázně, vypovězen měsíc před oficielními deportacemi německého obyvatelstva. Tím unikl zaslouženému trestu.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pan Tichý je popleta, ale jinak i dobrý účelový manipulátor. Manipuluje s věcmi které mezi sebou nesouvisí, ale vhodně je propojí.
Bumerang píše o největším novoborském zločinci Alfrédu Trägerovi. který dokázal po sobě dokonale zamést stopy. O členství Trägera v NSDAP a v SS není v českých archivech do poloviny května 45 žádná zmíňka. Nemohl Vám tedy nikdo dát, na váš výslovný dotaz, proč do seznamu nezařadili zdejší členy NSDAP a SS ani potenciálního spolupracovníka SD odborní pracovníci z českých archivů, jinou odpověď než tuto. Výše uvedení nacisté nemohli být v seznamech uvedeni, protože v českých archivech vedeni nebyli.

Jejich členství v NSDAP jsem prokázal až já, když jsem sehnal důkazy z Bundesarchivu. Ty prokázaly
členství v NSDAP u Ing. Richtera, A. Rachmanna, MUDr. Trägera /navíc včetně v SS/.U Trägera je v archivu v Lípě ještě záznam, že byl zbaven funkce primáře a byl vzat jako příslušník SS a NSDAP do vazby.

Podle českých archivů členství u M. Wernerové v NSDAP je průkazné / chybí datum narození/, její vyjádření o tom že Čechy musí vyhubit jako krysy ji proslavilo.Podle posledních svědectví dozorovala s pistolí za pasem návštěvníky v kině. Zamezovala tomu, aby německá děvčata neseděla vedle českých chlapců a nedocházelo k případnému prznění německé rasy. Byla určitě největší nacistkou v tehdejší Haidě a nestyděla se za to!
Vy to pane TICHÝ víte! Proč tedy lžete? Vysvětleni je na snadě! Obhajujete bývalé nacisty a esesáky!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Morálka je jen jedna, a jedno svinstvo v žádném případě neomlouvá jiné.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Kdo prožil válku,případně i přišel o své nejbližší,ten bude mít asi jiný názor.Je namístě položit otázku - Kdo začal válku?!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ani to, že nacisi začali válku, neomlouvá zvěrstva. Žádná. Válka proti nacismu byla válkou proti nelidskosti. Tudíž musí být tvrdě, ale podle zákona potrestána každá nelidskost. Padni, komu padni.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pardon, "nacisti začali", omlouvám se za překlep.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Kdyby ji vyhráli,tak žádná zvěrstva by z naší strany nebyla.Opravdu je mi jich líto,že to pro ně dopadlo tak špatně.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

V opačném případě bys své komentáře dnes psal z Patagonie nebo ze Sibiře.Pokud vůbec.

Nahoru

Re: Pěkný příklad 100x opakované lži

Pane Tichý, cituji z vašeho článku, který je plný nadějí, ale jen těch vašich :..." podle této zprávy ( DNA ) Kriminalistického ústavu Praha z 15.04.11 není zatím vyšetřování skončeno, proto jsou závěry, které tu čteme, předčasné...".

Mám stále větší pocit, že vaše osobní ukojení se týká vyhledáváním nějakých zavražděných jednotlivců na konci II.světové války, jednotlivců, kterými by se prokázalo, že vraždil i Český národ a to prakticky 1:1 s nacisty. Vaše smýšlení je velmi nebezpečné a alalrmující k těm milionům povražděných nacisty za II.světové války!!!!
Osobně jsem přesvědčen o tom, že vaše osobní touhy, které jsem výše popsal, jsou pouze vaše touhy !!!
Danys Pavel - odpůrce tak zv.památníku na Lesním hřbitově, památníku s příslušníkem SS !!!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

" Mirku " , to nebyl žádný překlep, takové je tvoje skutečné smýšlení a toto tvoje smýšlení bych klasifikoval jako "překlep" přírody, prostě každý se "nepovede" a ty to zajistě chápeš jak to myslím ve spojistosti s tebou.

Nahoru

Diskuze by byla k něčemu užitečná,

kdyby se účastníci fundovaně vyjadřovali k věci.
1) Historik Vltavín si mohl snadno ověřit, že autoři příručky „Kdo byl kdo...“ využívali kromě svých archivů v Litoměřicích, Opavě, Zámrsku a Plzni také fondy Spolkového archivu v Berlíně (tj. Bundesarchivu!), Národního archivu v Praze a Archivu bezpečnostních složek. Pracovali tedy s materiály dostupnými dnes – nikoli v květnu 1945 – a kromě toho jsem ředitele archivu na politickou příslušnost zastřelených v dotazu výslovně upozornil.
Publikace uvádí 59 707 biogramů osob, v dubnu 1943 měla ale NSDAP v Sudetech 526 760 členů, 16 % obyvatel župy. Z porovnání obou čísel je zřejmé, že samotné členství k zařazení do seznamu aktivistů nacistického režimu nestačilo. Taky to má logiku, my starší pamatujeme i konformní členy totalitní vedoucí strany, kteří politiku Strany a Vlády moc nepodporovali. (A připomínám, že u pěti zastřelených nebylo prokázáno ani to členství...)
V předloňském článku http://www.i-noviny.cz/svedectvi-odsunu-32-kdo-byl-kdo-v-risske-zupe-sudety-21237 jsou další podrobnosti o borských nacistech. Informace o příručce lze taky vygooglovat.
2) Pochybuji, že si Bumerang a Danys Pavel zprávu kriminalistů prostudovali. KÚP přece uvádí, že se (zatím) povedlo identifikovat DNA devíti obětí z předpokládaných nejméně 13, které určili antropologové. S identifikovanými vzorky porovnali (zatím) 2 vzorky příbuzných obětí z Německa. I když srovnání bylo negativní, je jisté toto: jakékoli závěry, které tu čteme, jsou předčasné.
Snad by stačilo formulovat příspěvky trochu přesněji a nevydávat ideologická hesla, zbožná přání nebo hypotézy za prokázanou realitu.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Tichý, osvěžte si paměť, v liberecké regionální příloze MF dnes jste 8.října 2007 uvedl, že všichni popravení byli členi NSDAP. Na www.lidice.cz najdete doklady z Bundesarchivu o členství Trägra v NSDAP a SS. Již pouhé členství v NSDAP a SS byl zločin a bylo také trestáno 5 až 25 lety těžkého žaláře. S tím nelze diskutovat.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Tichý,
vše se vyvíjí. Já, Josef Doškář jsem na základě informací z Bundesarchivů prokázal, že MUDr. Träger byl nacista a esesák, Ing. Richter byl nacista, nacista byl také A. Rachmann.
Do té doby mně všechny české archivy odpovídaly, že výše uvedení nacisté v českých archivech vedeni nejsou. Proč se schováváte za něco, co je překonané?
Vždyť i vy sám tyto skutečnosti uvádíte.
Bratři Rachmanové byli váleční zločinci. Träger byl nacista a esesák. Nacista byl prokazatelně i Ing. Richter a fanatickou nacistkou byla i M:Wernerová.
Pane Tichý, jste obhájce nacistů a je nutné Vás, za tyto postoje postavit před soud!"
Pane Tichý, vaše postoje nejsou normální a zřejmě to skutečně souvisí s justičním omylem, vykonaným na neviné Němce Gebertové, kterou nechal pověsit Váš otec!
Zřejmě za tento čin trpíte a nedokážete se s ním vyrovnat. Je to důsledek tichého hororu!
Rád bych se s vámi soudil! Jste na tahu!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Doškáři, o lidech typu pane Tichého se říká, že jsou Lamy nebo Ichtylové. Tam je vše zbytečné. Ichtyla nikdo v týhle republice neodsoudí, po přezkoumání jejich duševního stavu, každý soud ten případ odloží pro Ichtylovu psychickou nezpůsobilost vnímat soudní jednání. Pana Tichého osobně neznám, ale jistě to bude takový malý podivín s vousy.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Haf! Helejte, Roberte, Lama je neumětel počítačový, a jak znám d-fense, je mi jasné, koho by měl v městečku pod Klíčem za ichtyla :) Tak tedy opatrně, aby se to neobrátilo zase tak trochu proti těm tvým zájmům. Asi tak stejně jako změna ministra vnitra. S Kubicem už kamarádčoft není, co? Haf!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

No nefantazírujme, nemluvme o tom, co by, kdyby, vycházejme z reality. Nad nacismem jako politickým režimem 1933-1945 v Německu (a jinde) jsme vyhráli, a zaplať pámbu za to. Teď je ještě třeba vyhrát nad tou nákazou, jíž stačil nakazit mysl řady lidí, včetně Čechů. Ti, kdo vraždili v roce 1945 německé civilisty (skuteční nacisti většinou dávnou utekli), ty už stačil nacismus nakazit. Pak teprve bude nacismus poražen. Pokud se nám to nepovede, bude tu vždy nebezpečí recidivy. Viz dnešmí neonacismus!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Jsou jen jedni nacisti. Ti co byli v NSDAP. Ti popravení byli jasně definováni jako novoborští nacisté Janem Tichým v MF dnes 8.října 2007 a na Trägra to přišlo z Bundesarchivu. Pak jsou jeich sympatizanti a to jsou neonacisté.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Doporučuji shlédnout film režiséra Antonína Moskalyka "Kukačka v temném lese", podle scénáře Vladimíra Körnera. Körner o tomto tématu ví leccos. Je jeho celoživotní. Jako bonus výborný herecký výkon Olega Tabakova v roli velitele koncentráku. Pak můžeme pokračovat v diskusi o nakažlivosti nacismu, o jeho proticivilizačních tendencích, chytlavých pro každou jednoduchou mysl, dvakrát pak pro ty se sklonem k agresivitě.

Nahoru

Bumerang už zase záměrně zkresluje,

co jsem 8. října 2007 uvedl v MFD. Už tehdy jsem samozřejmě rozlišoval mezi členstvím v NSDAP a fanatismem skutečných nacistů. Příslušný odstavec končí takto:
„Zdůrazňuji, že novoborský incident se odehrál čtyři týdny po válce. Pokud tu byl nějaký aktivní nacista, většinou to o něm vědělo celé město, a docela jistě si už 8. května sehnal civil, falešné doklady, a vydal se na západ, aby se dostal raději do amerického než ruského zajetí. Pokud to neudělal, tak byl ve vyšetřovací vazbě nebo ve sběrném táboře v České Lípě. Nejméně dva nacisti se také v Boru zastřelili s celou rodinou. Ve městě tedy zůstali jen obyčejní lidé, neměli na svědomí žádné zločiny, a byli přesvědčeni, že se jim nemůže nic stát.“
Tzv. velký retribuční dekret 16/1945 Sb. v § 3, odst. 2 stanovil trest těžkého žaláře od pěti do dvaceti let pro ČINOVNÍKY nebo VELITELE v NSDAP nebo SdP nebo Vlajce, Hlinkově nebo Svatoplukově Gardě, nebo v jiných fašistických organizacích podobné povahy. To ovšem není trest za pouhé členství, jak tvrdí Bumerang.
Odpůrci by snad už mohli vzít na vědomí, že většinu novoborského zastupitelstva – které v posledních pěti letech zasedá už ve třetím složení – svými argumenty opět nepřesvědčili. Osobními útoky na každého, kdo se odváží s nimi nesouhlasit, to nijak nezmění.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Tichý neustále překrucujete základní skutečnost, 8 Němců bylo zastřeleno za držení zbraní na zabíjení lidí v době stanného práva.
Diskuzi o tom zda byli, či nebyli fašisté jste rozpoutal Vy.
Vztyčení kříže v místě obnoveného hrobu včetně uvedení jmen popravených nikdo nerozporoval. Tento požadavek odsouhlasila Rada města i němečtí občané organizování v KSONNu. Ti naopak odmítli Vaše extrémní názory a požadavky. O hrob provinilců se pozůstalí nestarali. Proti vztyčení kříže a pamětní desky na obnoveném hrobu NIKDO NIKDY nic nenamítal!
Vám se však podařilo podvodně protlačit /proti regulím/ změněný návrh pro ZM s požadavkem vztyčení kříže se jmény provinilců na nejčestnějším místě hřbitova, proti hrobům rumburských hrdinů a hrobu sovětského vojáka! To se většině zastupitelů v lednu 2006 nelíbilo a nechtěli tento návrh předložený Mgr. Loveckou odsouhlasit. Protestovali zejména ZM pan Brabec a MUDr. Coufal.
MUDr. Coufal před konečným hlasováním položil otázku. Máme jistotu, že popravení Němci nebyli nacisté. Mgr. Lovecká na základě vašich "informací" prohlásila, že fašisté nebyli, že to může dokázat dokumenty z archivů. Paní Lovecká v té době v žádném archivu nebyla. Toto lživé ubezpečení rozhodlo.
Památník nacistů a esesáků byl odsouhlasen na základě této lži, kterou jste Vy vymyslel. Pro rozhodl jeden hlas. Vy jste tenkrát prohlásil, že ZM rozhodli milostivě jednim hlasem. Většina ZM, kteří Vám tenkrát naletěli, dneska tvrdí, že by tento návrh nikdy neodsouhlasili. Na př. pánové Mareš, Fr. Kuric, Mudr. Daum a další!
Pane Tichý, opakovaně Vám sděluji, že jste podvodník, který podvedl občany N.Boru a vnesl jste mezi ně národnostní nenávist!
MUDr. Coufal měl pravdu, když de facto řekl, v případě, že budou -li na pomníku jména fašistů a my tento pomník odsouhlasíme, budeme mít v budoucnu s tímto pomníkem velké problémy!

Přestaňte lhát! Někdo v diskuzi o Vás prohlásil, že jste ichtyl! Je to velmi pravděpodobné!
Jste psavý ichtyl vytrvalý.

Nahoru

Re: Bumerang už zase záměrně zkresluje,

Pane Tichý,
stále postrádám vaše veřejné prohlášení - ZA KOHO VLASTNĚ MLUVÍTE a jaké je vaše vzdělání pro historická témata, která je nezbytné dokumentovat a doložit věcnými argumenty a ne žádnými " inscenacemi " jako např. tou, která se odehrála v Městském divadle a před jejím zahájením došlo na poklidné demonstraci proti této vaší " inscenaci " k výtržnosti a fyzickému napadení ze strany místního knihkupce, který je zároveń zastupitelem a jeho manželkou, která je lékařka. Když jsem vás vnímal na tehdejším semináři k dotčeným událostem, tak jsem nabyl názoru, že jste beletrista a ne historik ! Což jste i prohlásil !
A co se týče zastupitelstva, tak v něm doposud zasedá řada těch, kteří tam seděli i v minulých obdobích, tak tímto argumentovat bych nezačínal. Já osobně jsem proti tak zv.památníku zastřeleným Němcům vystupoval ještě před tím, než byl zastupiteli povolen i když s naprosto jiným nadtextem ! a na základě podvodného prohlášením p.Lovecké, že se nejedná o nacisty, či dokonce příslušníka SS, který se fyzicky v našem městě onehdá vůbec nenacházel ( uprchnul)!
A už vůbec nevyhrožujte občanům tímto :
"Odpůrci by snad už mohli vzít na vědomí, že většinu novoborského zastupitelstva – které v posledních pěti letech zasedá už ve třetím složení – svými argumenty opět nepřesvědčili. Osobními útoky na každého, kdo se odváží s nimi nesouhlasit, to nijak nezmění."

Máme sice zastupitelskou demokracii, ale věc tak zv.památníku nemůže být nějakým osobním přáním pouze 11ti. občanů v zastupitelských funkcích,z nichž někteří tam sedí již několikáté volební období a tak přece nebudou revokovat svá minulá rozhodnutí ! A tohoto vy doposud zneužíváte ve svojí demagogii !
Ale v této věci ,čas nepracuje ve váš prospěch! a to mi věřte!.
Danys Pavel

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Tichý proč neustále lžete, úplné znění zákona 16/1945 naleznete např. na stránkách ministerstva vnitra. V §2 je výslovně uvedeno: "Kdo v době zvýšeného ohrožení republiky (§18) byl členem organisací: Die Schutzstaffeln der Nationalsocializtischen Deutschen Arbeiterpartei (SS),.....,trestá se, nedopustí-li se činu přísněji trestného za zločin těžkým žalářem od pěti do dvaceti let a za okolností zvláště přitěžujících od dvaceti let až na doživotí." Pane Tichý za členství tedy 5 až 20 let těžkého žaláře. Pro činovníky a velitele tedy 20 let až doživotí. Pane Tichý zákon 16/1945 by jste měl znát podle tohoto zákona popravoval váš otec německé občany. V celé republice bylo popraveno 730 lidí různých národností. Když už jezdíte do archivu v Litoměřicích udělejte si kopii trestního spisu, staré nevyléčitelně nemocné německé ženy, babičky, paní Gebertové, kterou nechal popravit váš otec, jako stanný soudce. Je to dost otřesné čtení. Jinak pane Tichý, zde je doslovná otázka pa Šebelky předmětného rozhovoru MF dnes z 8.října 2007: "Na druhou stranu nebyli mezi zastřelenými i ti, kteří byli například členy NSDAP?" Vaše doslovná odpověď: "Samozřejmě, že před válkou asi věřili Henleinovi a po připojení k říši se automaticky staly členy NSDAP. Dokonce o Albertu Rachmannovi víme, že byl agent Sicherheitsdienstu,...." To jsou fakta a pravda a s ní opět pane Tichý nemůžete jakkoliv diskutovat. To nemáte šanci změnit.

Nahoru

O Dobroníně jsme se nedozvěděli nic nového,

ostatní témata se jen přesunou pod článek o pochodu smrti. Že ale něco čteme 50-krát, to ještě neznamená, že to musí být pravda.

Nahoru

Re: O Dobroníně jsme se nedozvěděli nic nového,

Pane Tichý, mohu se vás zeptati, kolik toho vašeho již bylo přečteno ?
Danys Pavel

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Po zrušení Hessova hrobu v Bavorsku samotnými Němci již nemůže být o nějakém kříži na louce Budínka vyslovena jakákoliv zmínka. Louka Budínka leží Dobronínen a Kamennou, jedinou vzorovou obcí SS v Třetí říši. Všichni muži starší osmnácti let v Kamenné totiž dobrovolně vstoupili do řad SS. Navíc dnes je zřejmé, že pokud tam vůbec k nějakým násilnostem mezi německým obyvatelstvem došlo, tak si s nimi vyřizoval účty Rakušák Kautzinger, který neuměl ani česky. Pokud testy DNA nějakého pozůstalého prokáží, že mezi mrtvými je jeho předek, nechal bych ho uhradit náklady spojené s pátráním. Pokud bude trvat na pohřbení na Dobronínském hřbitově musel by doložit dokladem z Bundesarchivu, že jeho předek nebyl v SS a ani NSDAP a pak by mohl být teprve v Čechách na náklady pozůstalých pochován.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Už zas fantazírujete.Nebyl tam Kalzinger,ale Kautzinger.On i jeho syn byli občany Československa.V klídku tady dožili.A ostatní? Dejnožka, Řezáč, Fiala, Labuta Barták, Budín, Polreich a Bobek?To už jsou podle Vás určitě Němci jako poleno.Ta jmena o tom svědčí.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Jinak ale dobrý nápad.Němečtí nebožtíci by si museli přinést doklad z Bundesarchivu a ti čeští negativní lustrační osvědčení.Jinak by nemohli být pohřbeni.Škoda že nemáme moře.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Růženíne,
vždyť např.pod tím tak.zv.památníkem s příslušníkem SS na lesním hřbitově v Novém Boru nikdo neleží !!!
A Ty máš lustrační osvědčení negativní ?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Moh bych ti ho ukázat.Dokonce dvě.A akronymum tak zvaně se píše tzv.

Nahoru

Drzá lež potomků nacistů z Nového Boru.

Já mám také dvě. A co se týče "tak.zv." ( tím jsem chtěl sdúraznid, že tam je SS mann !)

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Já bych vám ho ukázat nechtěl. A jinak mám taky dvě, zatím ... O čem se to vlastně dohadujete?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Bárta,
tady čtete, že neřízená diskuze vede "donikam".
Jak teda dál ?
Já bych příspěvky, které nesouvisejí s tématem vyzmizíkoval !

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

To by vám toho tady moc nezůstalo :o))).

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Nemám žádné lustrační osvědčení,cítím se tím ponížen,kde je možné ho získat a za jakou cenu?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pro lustrční osvědčení jsem psal na ministerstvo vnitra.Je podepsáno samotným ministrem.Kolik to teď stojí nevím.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Doufám,že se to dá i zarámovat :-))

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Co pan Bárta, má také lustrační osvědčení a jaké ?
Já jsem lustrační osvědčení vystavil mému psovi, protože ho znám od narození !
Ale za pořádný prachy ho vystavím i jiným " psům", které vůbec neznám.Byznys je byznys.
Ale já vůbec vlastně nevím, co to lustrační osvědčení je ?!!!
Poraďte mi, abych si to nepletl s jinými lejstry .
Děkuji

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Panu Bártovi bylo v roce 1989 devatenáct. Ještě toho nestihl moc napráskat. Ale svůj spis viděl, měl jen dva zápisy. Jeden neškodný, druhý likvidační - ta paní, co ho iniciovala, je nyní ředitelkou. O lustracích si myslím své.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Danysi, Vy už raději žádná lustrační osvědčení nevystavujte. Nebo to dopadne jako s Vašimi posudky za pořádný prachy a přijdete o další razítko.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Já se vůbec nebojím, protože těch razítek mám pořád dost, protože mám plný sklep kvalitních brambor !
Alane,Alane, já Vás musím strašně děsit i ve spaní a to mi dělá opravdu dobře!, protože vím, že je o mě zájem!!!
Doufám, že to bude pokračovat i nadále !

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Jak je vidět, tak ta paní ředitelka měla asi pravdu, když je nyní vejš než Vy pane Bárta!!!.
p.s.
když ale čtu vaši reakci, tak mám pocit, že to psal někdo jiný = vy mámte dvojníka?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

DNA s konečnou platností vyvrátila lež tak.zv. Odpůrců.Kolikátou již?

Nahoru

Možná bude užitečné

ty zdejší "odpůrce-za-každou-cenu" ještě vyjmenovat, není jich moc: Bumerang, Dobrá Zpráva, zastupitel Vltavín, prezident Pavel Pavel. Slovy: čtyři :o)))

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Z této obce se rekrutovalo nejvíce příslušníků SS.Německému generálovi SS Gottlobu Bergerovi se velice líbilo jeho jméno v názvu Bergersdorf.Obec tak získala titul "Vesnice SS".

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Jedno město se stalo za první republiky nejmodernějším městem v ČSR.Českému komunistickému zločinci se tak zalíbilo,že ho nechal přejmenovat svým jménem.A těch JZD Rudá záře.Fabriky,pardon závody/ soutěžilo se tam/ s masovým vrahem Stalin,nebo Lenin v názvu.Ty hrdé názvy nemohou lépe dokumentovat znaky každé totality

Nahoru

Pokus o shrnutí

- abychom na jiném místě už mohli meditovat o altruismu.
V noci 19. května 1945 se pár přiopilých strejců na taneční zábavě v Německém Šicndorfu rozhodlo, že si v hasičské zbrojnici a v blízkém statku vyzvednou skupinu zadržených a vypořádají se s nimi. Odvedli je na louku u Dobronína a nejhnusnějším způsobem je povraždili. Pak se vrátili do hospody a oslavovali až do rána. Svým činem se nijak netajili, naopak se tím veřejně vytahovali.
(Mimochodem: jen 3 zavraždění pocházeli z Kamenné, tj. Bergersdorfu, „čestné Vesnice SS“ – další 2 byli z Nových Dvorů, ostatní z Pozovic, Ždírce a Dolní Věžnice.)
Policie ani justice ČSR se touto hromadnou vraždou nezabývala. Po 8. květnu 1946 to už ani nebylo možné, protože platil „zákon o beztrestnosti“ 115/46 Sb., který se v podobných případech uplatňoval paušálně. (Někteří historici proto označují poválečné období za jakousi přípravnou fázi poúnorového teroru a bezpráví.)
Kříž na místě vraždy a pohřbení exhumovaných ostatků je chválabohu dnes už SAMOZŘEJMOST. Naprosto nechápu postoje místních občanů, kteří ničí květiny a kříž na louce, propichují pneumatiky iniciátorovi kříže, a hlasují proti pohřbení ostatků na „jejich“ hřbitově.

Cituji: Polenského faráře Zdeňka Krčka informace o pořádání obecní ankety (tj. ve Ždírci) překvapila. „Co to je za anketu? Kam jinam chcete pohřbít člověka než na hřbitov? Tou anketou se vracíme někam do temné minulosti, kdy byly zvlášť hřbitovy pro katolíky a evangelíky. A pro sebevrahy nebyly hřbitovy vůbec. Po smrti si jsou snad všichni rovni," prohlásil.
http://jihlava.idnes.cz/lide-ve-zdirci-hlasuji-zda-na-svem-hrbitove-ulozi-obeti-z-budinky-phj-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120106_1711899_jihlava-zpravy_bor
Lída Rakušanová to popsala lakoničtěji: „Takový konec masakru na louce Budínka ... by ovšem byl pro českou veřejnost strašlivou vizitkou: znamenal by totiž, že Němci jsou tady nežádoucí i po smrti. Že jsme schopni ještě 67 let po válce vyhánět i jejich kosti.“
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/lida-rakusanova-hlasovat-o-pohrbeni-neboztiku-i-to-je-mozne--1003339

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

V depozitáři Severočeského muzea v Liberci jsou uloženy předměty spojené s Konrádem Henleinem, které byly kdysi vystavovány v někdejší Henleinově vile v Husově ulici. Kromě jiného to byly například knihy vázané v lidské kůži nebo lampa se stínítkem z lidské kůže. O jejich vystavování se neuvažuje, neboť prý panuje oprávněná obava, že podobná expozice by nebyla ničím jiným, než píchnutím do vosího hnízda. Tyto obavy chápu, ale myslím si, že genetická analýza pomocí vzorků DNA z těchto exponátů by tak jako v případě obětí pohřbených na louce Budínka, mohla přinést také zajímavé výsledky.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Spojené s Konrádem Henleinem- jak?
Bohužel hyenismus a neúcta k mrtvým. Lidská zrůdnost nás provází stále.Na hřbitově,kde mám i já své předky řádil vykradač hrobů,člen ČSSD a syn předsedy Litoměřické ČSSD Aleš Lexa.Má na svědomí 500 zneuctěných hrobů,z nichž kradl lebky a hledal zlaté zuby.Lebky si pak vystavoval v dílně,kde je "vylepšoval" brýlemi,čepicemi,parukami apod.Otřesné.Hrozí mu pouze tři roky

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ona už je nějaká oficielní zpráva Kriminalistické ústavu. Není !!! Tak zatím platí ta stará !!! Tedy to, že dva potomci esesáků nemají mezi obětmi své příbuzné a že kosterní ostatky nenesou stopy po napadení rýčů či jiných zemedělských náčiní. Zajištěné esesáky měl na starost Rakušák Kautzinger, kterého tito esesáci poslali do koncentračního tábora. Kautzinger neuměl česky. Tak nechte Čechy na pokoji a respektujte oficielní závěry kopmpetentních orgánů. Nechápu pouze jediné, proč to všechno máme platit z veřejných peněz.

Nahoru

Re: Pokus o shrnutí

Probuďte se pane Tichý, 19.května již nebyla Haida a ani Německý Šicndorf. Jinak prosím uveďte, jak se údajně zavraždění chovali za druhé světové války v řadách oddíllů SS, kam dobrovolně vstoupili.

Nahoru

Re: Pokus o shrnutí

Alanovi: Jako kluk jsem taky v Henleinově vile byl. Podobné exponáty samozřejmě otřesou každým, ve sklepě měli i napodobeninu cely s přikovanou figurínou vězně.
S jakými genetickými vzorky byste ale DNA chtěl porovnávat? A proč?

K Novakovi alias...: Nezklamal, jako obvykle jen přemílá svou propagandu. Četl vůbec oba doporučené články? Jsou totiž o něčem úplně jiném.
Jen prosťáček si může myslet, že frontoví SS žili v květnu 45 v rodných vesnicích. Padli, Rusové je postříleli, nebo byli někde v zajetí. Ve vsi zůstali jen jejich příbuzní (a z Kamenné byli nejvýš 3)!
Kamenná/Bergersdorf - Německý Šicndorf/Deutsch Schützendorf - Dobronín/Dobrenz - Nové Dvory/Neuhof atd. - ani já ani Novak nevíme, který název tehdy užívali. Nejspíš oba. RNV a správní komise měly týden po osvobození určitě jiné starosti než vyřešit přejmenování obce.
A obavy o "veřejné peníze" jsou už úplně hloupé. Náhrobek jistě zaplatí pozůstalí.
U Dobronína snad naštěstí není samozvaný soudce-amatér, který by se snažil dokázat, že masové vraždění bylo "spravedlivé". Novakovi asi podobně tolerované zločiny připadají "normální", já bych ale v takové době žít rozhodně nechtěl.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ona existuje nějaká stará stará oficielní zpráva?Poslední hovoří o tom,že je potvrzeno 8 gen.shod DNA.A proč lžete?Kautzinger sice pocházel z Vídně,ale byl občanem ČSR až do své smrti.A členem KSČ,již prvorepublikový.Nebyl v žádným koncentráku.Byl sice zatčen,ale za necelé dva měsíce byl zpátky,což si mnozí vykládali jako to,že se zavázal ke spolupráci s Gestapem.Jeho syn ještě před smrtí tvrdil,že mluvili česky.Hledejme snad historickou pravdu.
Jinak ta stínítka se měla vyrábět v Buchenwaldu.Iniciatorem měla být žena velitele KzL.Přezdívalo se jí Čarodějnice.Ta stínítka a desky a mumifikované hlavy byly jako důkaz poslány do Norimberku.Jenže dle zprávy jednoho důstojnika USA Army pocházely z kůže koz.Čarodějnice byla osvobozena,ale v zápětí byla zatčena Něm.úřady za mučení a týrání vězňů.Spáchala sebevraždu.Ale kdo ví jak to bylo.
Jestli Alan nemyslel tohle.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Alan se raději nebude zúčastňovat zdejší diskuze, aby se nakonec nedozvěděl, že žádné vyhlazovací tábory židů nebyly, že to byly kozí farmy. On už něco podobného například tvrdil nějaký David Irving a přestože svá tvrzení nakonec odvolal, byl za to odsouzen na 3 roky do vězení. Přesto si mnozí popírači říkají : "Kdo ví jak to bylo".

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ale to nemusíte mít strach,náhodou ta DNA,jak jste psal, by skutečně byla přínosem.Ilse Koch totiž byla generálem Lucius D. Clayem, prozatímním vojenským guvernérem americké zóny v Německu, dne 8. června 1948 zbavena obvinění,protože se nepodařilo nalézt pžesvědčivý důkaz,že by to bylo vyrobeno z lidské kůže.
Zdroj http://en.wikipedia.org/wiki/Ilse_Koch
Takže ta Vámi navrhovaná DNA by byla důležitým důkazem,zvláště,když se tamty důkazy údajně později ztratily.A bylo by jasno.

Nahoru

Re: Pokus o shrnutí

Vážený pane Tichý, od 9.května se používaly na území české nebo slovenské názvy obcí respektujte to. Obec Kamenná byla vzorovou obcí SS právě proto, že všichni muži starší 18-ti let vstoupili do řad zločinecké organizace SS. SS nebyly jenom bojové oddíly známé svou bestialitou i vůči civilnímu obyvatelstvu, ale i dozorčí služba v koncentračních táborech. Přečtěte si přísahu SS a pak už snad nenapíšete takovou blbost. Veřejné peníze již stálo ono nesmyslé pátrání po identitě mrtvých o které se zcela evidentně odmítají jejich pozůstalí starat. Ať si je uloží do svých rodinných hrobek, ať je mají u sebe. To mají, ale docela strach po té co v Německu zlikvidovali hrob Rudolfa Hesse. Nechtěli nechat své mrtvé v klidu, tak ať si je odvezou s sebou. V Německu budou totiž mít docela problémy až budou dokládat co ti mrtví byli zač. Tam budou mít jediný postup na náklady pozůstalých spálit a rozptýlit v mezinárodních vodách.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Waltře, ona skutečně existuje pouze jenom jedna oficiální zpráva Kriminalistického ústavu k DNA obětí nalezených na louce Budínka. Ostatní jsou jenom zatím spekulace a svědectví pozůstalých po esesácích. Konečná čísla se dozvíme až bude další zpáva Krim. ústavu zveřejněna.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Žádné konečná zpráva není,ale 8 rodin již dostalo oznámení o shodě DNA.To snad něco vypovídá.
A nevím,co sem pořád motáte ty esesáky.Zatím,co píší, to byl statkář a policista,kterého dokonce ukryl jeho český kolega.Proč by je měli sypat do moře?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Přísaha příslušníka SS
Tobě, Adolfe Hitlere, vůdci a kancléři Německé říše, přísahám věrnost a statečnost. Tobě a nadřazeným, které sám jmenuješ, slibuji poslušnost až do smrti. K tomu mi dopomáhej Bůh.
Přísaha příslušníka pohraniční stráže
Já pohraničník jsem bezvýhradně oddán své socialistické vlasti a celému socialistickému společenství, dělnické třídě, věren vojenské přísaze jsem čestný, chrabrý a neúprosný k třídním nepřátelům socialismu.
Přísaha milicionáře
Já, příslušník Lidových milicí, přísahám, že budu vždy obětavě a věrně sloužit Komunistické straně Československa, dělnické třídě a své socialistické vlasti a upevňovat internacionální svazky se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi.
Jsem připraven chránit se zbraní v ruce zájmy strany, revoluční vymoženosti dělnické třídy a socialistický stát před vnitřním i vnějším nepřítelem a v případě potřeby nebudu váhat při jejich obraně položit i svůj život.
Nejlíp na tom byli komunisti,Ti měli i svoji soukromou armádu.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Tichý a Waltře, doporučuji vám navštívit výstavu Za ostnatým drátem, Severočeského muzea v Liberci. Tato výstava je o zrůdné historii koncentračních táborů nejen v regionu. Uvidíte tam například obrovský dřevěný kyj, který používali esesáci zavěšený, pro své pobavení, ke srážení vězňů jako kuželek. Doufám, že zde ani jeden z vás nebude tuto jejich bestiální zábavu opět obhajovat. Jinak skutečně na stránkách Kriminalistického ústavu je ke kauze "Budínka" zatím pouze jedna tisková zpráva. Nechápu proč zde uvádíte neustále na obhajobu nacistických zločinů i zločiny komunismu. Nikdo tady neobhajuje komunisty na rozdíl od vás dvou, kteří zde neustále hájí nacisty a esesáky a zlehčují jejich zločiny

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Trochu vám uniklo,že esesáky,nacisty a jejich činy tady nikdo neobhajuje.Jenom je srovnávám s metodami další totality.Vidíte,že se moc neliší.Připadá mi totiž falešné,když bojovníci proti nacismu,jak výše velice dobře popsal Mirek,vyznávají stejné způsoby myšlení nacistů a dokonce se zaštiťují současnými i minulými komunisty.
Buďme spravedliví,hledejme pravdu a lidské pochopení.Ponaučme se pro budoucnost.
Doporučuji vám navštívit stránky svedomi.cz
Krátká ukázka,kdo končil v komunistických lágrech.Mnohdy umlácen,rozstřílen,ubit.Zajímavý je
Žaloudek Lubomír, poručík z Pardubic, instruktor parašutistů; viděl zadržení ministra za-hraničních věcí Jana Masaryka majorem NKVD Gustavem Šrámem a dalšími v noci 9. března 1948 na letišti v Ruzyni, když chtěl údajně opustit Československo. Za několik hodin nato byl Masaryk nalezen mrtev pod okny ministerstva zahraničí. Luboš Žaloudek zemřel za záhadných okolností na otravu svítiplynem,

Nahoru

Pane Novaku alias...

ze všeho nejdřív byste se měl oprostit od nespravedlivého principu kolektivní viny VŠECH Němců za zločiny WWII. Vaše analogie venkovanů od Dobronína s odsouzeným válečným zločincem Hessem vůbec nesedí. (Zamyslel jste se vůbec nad slovy faráře Krčka?)

Zločiny esesáků na frontě i v koncentrácích žádný normální člověk neomlouvá ani nezlehčuje. To je zas jen váš způsob, jak diskreditovat (u povrchnějších čtenářů) každého, kdo si dovolí s vámi nesouhlasit.

Zatím neznáme ani všechna jména povražděných u Dobronína. Vy snad jasnovidecky víte něco konkrétního o jejich "válečných zločinech"? Byli to převážně sedláci posbíraní z pěti vesnic.

Všechny vaše argumenty nezviklaly mou jistotu, že bych nikdy nechtěl zažít dobu, ve které si spravedlnost "vezmou na starost" samozvaní ozbrojenci uvažující jako vy.

Nahoru

Re: Pokus o shrnutí

Ve Svoru mají nový znak obce.Na listech lilie jsou kapky rosy podle dřívějšího názvu části Morgentau .Je výborné připomínat skutečnou historii místa,kde jsou lidé doma.A to bez ohledu na to,co bylo po 9.květnu 1945,nebo co si myslí Odpůrci.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Vezměte váhu,na jednu misku položte pár masakrů ze strany Čechů,z nichž některé nejsou zcela prokázané a na tu druhou misku dejte prokázané a cílevědomé vyvražďování a genocidu.Zkuste to!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Těch pár masakrů je20 tis. Sud.němců /pouze z údajů matrik/,zpracováno českými historiky.Ne všichni ale jsou v matrikách zaznamenáni.To je jedna miska vah.Dejme kolik Čechů zabili Sudetští němci na druhou misku vah.
Mimochodem ten odsun všechny znaky genocidy,dle dnešních měřítek nesl.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Dnešnímí měřítky se tehdejší události poměřovat nedají!

Nahoru

Re: Drzá lež... odhalena

Mýlíte se, křesťanská morálka a obyčejná lidská slušnost platí (měla by platit!) odjakživa.

Němečtí esesáci měli na svědomí nepředstavitelná zvěrstva, tak si k odplatě vybereme nějaké jiné Němce... - Z takové "spravedlnosti" se musí dělat šoufl každému slušnému člověku, který není zaslepený nenávistí. A slušní lidé taky protestovali už v létě 1945.

Žádné "porovnávací misky vah" přitom použít nelze, každý případ je třeba posuzovat samostatně. K tomu je v civilizované zemi soud. Vinou tehdejších politiků ale zůstaly zločiny desítky let nevyšetřeny a nikdy už nebudou potrestány.

B. Doležal k tomu kdysi poznamenal: „Smyslem samozřejmě není, jak tvrdí demagogové, zastínit nacistické zločiny, ale nezneužívat (jistěže o hodně větší) nacistické zločiny jako alibi pro (sice menší, ale přesto ohavné) zločiny vlastní.“ Těm tisícům mrtvých i jejich vnukům je už úplně jedno, jestli tomu budeme říkat excesy, bezpráví, nespravedlnost, msta nebo genocida.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Je to prastarý problém. Nenávist, pomsta. Proto bylo tak pokrokové vyhlásit "Oko za oko, zub za zub." Už předtím se za oko vyvraždila celá rodina. Bohužel nic nového pod sluncem.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pojem genocida se Darku poprvé objevil v roce 1944 a do veřejného povědomí se dostal mnohem později.Takže organizované zločiny spáchané na Armenech,Ukrajincích,Židech,Polácích i Sud. Němcích mohly být takto pojmenovány až v daleko pozdější době.
Genocida-definice
Aby se genocida stala genocidou, musí splňovat tyto rysy:
1, namíření proti určité etnické, rasové, nebo náboženské skupině
2, organizovanost „shora“ (vláda, špičky, osobnosti u moci)
3, shromažďování (tábory)
4, likvidace
Mně a jsem si jistý , že i panu Tichému,
nejde o bhajování zločinů nacismu,esesáků,jak se známí Odpůrci snaží podsouvat.Bylo dobře,že tu někdo otevřel tema altruismus.V některých lidech,doufám,že ve většině, je zakotvena touha po spravedlnosti a soucítění s jinými.Jestliže soucítím s Lidickými,tak snad nemohu jásat nad událostmi v NB,kde se také popravovalo pouze z rozkazu velitele.Na tom nic nezmění ani fabulace p.Doškáře,který otiskne originálně vyhlášku o Stanném právu,která je zjevně namířena proti živlům,které přišli do pohraničí krást.Ale rozkaz pplk. Sekáče,který neobsahuje ani ťuk o stanném právu,pro jistotu přepíše a nadpis upraví Rozkaz pplk.Sekáče...dle stanného práva.Ale i Stanné právo obsahuje nárok na soud a obhajobu provinilce.Dá se s takovým postupem souhlasit?
Genocida není něco,co je za námi.Podívej na nedávné události ve slovanské Jugoslavii.Zdůrazňuji slovanské,protože genocida,jak vidno, není jen specialitou odlišných etnik.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ano,pojmenovat to umíme,definovat taky,ale jinak pořád tápeme i když se snažíme hlavně pochopit zlo.My jsme takoví vstřícní až je to hanba.Proto taky má dnes viník větší pochopení než oběť.Nakonec je za lumpa ten,kdo se trochu pomstí.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

....kdo se trochu pomstí.Taková běžná hospodská fackovačka.....Trochu se ti Romové pomstili.
Než hledar,jak to zlo pochopit,je lepší každé zlo pojmenovat.A postavit se mu stylem padni komu padni.Jakmile se nějaké zlo omlouvá je vždy nebezpečí,že se omluví něco dalšího a tak to půjde dokolečka až to pořádně exkaluje.Těch příkladů v historii je.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Ano,kdo se trochu pomstí,protože vše co se proti tomu předchozímu zlu udělá,je pouze jenom TROCHU.Nejvíc zla nadělají ti,kteří zlu ustupují.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Romové,to je úplně jiná záležitost,ale ohřívej,ohřívej.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Darku, před zlem se ustupuje z mnoha různých důvodů. Jeden z ústupků je romský původ strůjců zla. Takže žádná jiná záležitost, naopak jedna z mnoha.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pro nás to začalo Mnichovskou dohodou.To byl jeden z těch prvních velkých ústupků zlu.Ale nechci zabředávat do politiky i když to ustupování cikánům je taky politikum.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Také je to tak, že ustupování zlu se může jevit pragmaticky. Každopádně se vedou řeči o menším zlu, o záchraně toho či onoho. Pravdou zůstává, že teprve po bitvě je každý generál.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

http://liberec.idnes.cz/valecny-zlocinec-josef-mengele-pusobil-i-v-chrastave-odhaluje-vystava-1e7-/liberec-zpravy.aspx?c=A120207_181503_liberec-zpravy_alh

Jsem zvědav na další zajímavá zjištění

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Tak to by asi měli Mengelemu chrastavští postavit pomník ;-)

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

To tak - postaví pomník a pak se budou do nekonečna hádat. Možná by stačilo přejmenovat v Chrastavě letiště.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Tam už se hádali-kvůli památníku rodáka Fuksy,který působil v protikomunistickém odboji,popraven komunisty 1952.Trvalo osm let než tu desku umístili.
Pikantní je taky,že z památníku Radeckému odstranili
Errichtet im Jahre 1898
dem 50.Regierungsjahre Sr.Majestat
KAISER FRANZ JOSEF I.
vom Kriegerdenkmal-Vereine des polit.Bezirks Reichenberg.
A vytesali místo toho srp s kladivem a už měli Pomník Rudoarmějcům.Ten taky nesměl nikde chybět.Ve Cvikově v r.1990 uvázal občan Henke Rudoarmějce za krk a odvez ho na hřbitov vedle malého pomníčku Rudoarmějcům.Pod pomníky ale neleží Rudoarmějci,ale je tam hromadný hrob vojáků Wermachtu,zemřelých v místních lazaretech.Tady v pohraničí si nevybereš.Jak říkal Havel-To jsou ty paradoxy.
Dík,opravil jsem

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Snad Fuksy.

Nahoru

Drzá lež borských nacionalistů odhalena

http://jihlava.idnes.cz/paty-nemec-jehoz-ostatky-nasli-na-budinnce-byl-zemedelec-franz-rippl-1if-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120210_1730945_jihlava-zpravy_bor#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Nahoru

Našimi lebkami chtěli dláždit rynk

Našimi lebkami chtěli dláždit rynk, vzpomíná pétépák na Zdechovice.... i dnes
"Bylo to deprimující, protože jsme měli klasifikaci E, to znamená návrat nežádoucí.Nastoupil jsem v roce 1950 do tábora v Mimoni. Byli jsme v uniformách, i když všelijakých, vypadali jsme spíše jako zajatci. Přijetí štábním kapitánem Žížalou bylo nezapomenutelné. Hned první večer na execíráku prohlásil, že má pověření ministra v případě neposlušnosti nás postřílet a že je schopen našimi lebkami vydláždit mimoňské náměstí. Velitelé se k nám chovali jako k plevelu, křičeli, že nám vytlučou manýry z našich rodin.
Kdypak se těmto lidem dostane také nějaké vzpomínky či výstavy?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Tenkrát o nějakém sametu neměl nikdo ani potuchy.

Nahoru

Re: Našimi lebkami chtěli dláždit rynk

leší přečíst celej článek než vytržený citát
http://pardubice.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120207_1728935_pardubice-zpravy_klu

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Já jsem vybral jenom to,co se týkalo českolipského okresu.Tema praporú PTP by byly taky na diskuzi.Švandrlík v Mimoni byl taky,ale dosti později.Distat se na stavbu v nějakém městě bylo štěstí.Horší to bylo v dolech,nebo zůstat v Mimoni.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena???

http://jihlava.idnes.cz/pohreb-obeti-z-budinky-069-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120915_142831_jihlava-zpravy_mav
Jestlipak se ty anonymní známé firmy dodatečně aspoň trochu zastydí za to, co tady v uplynulém roce postupně nalhaly? (Zdůrazňuju, že toto téma je DOBRONÍN! Vaše borské kolovrátky protentokrát někam laskavě odložte.)

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Obsáhlejší je to v Jihlavském deníku.Jeden byl dokonce utýrán smýkáním za traktorem.Nebylo tam vyhlášeno stanné právo?Pak by to bylo spravedlivé smýkání.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Nechci se vyjadřovat k Dobronínu, neb jsem to osobně nezažil. Jen mne zaráží to množství lží a polopravd,spjatých s těmito událostmy, za které by se nemusel stydět ani minulý "zločinecký" režim. Příklady: zlí gardisté nevinné němce, zlí němci hodné němce, hodní němci zlé němce, sousedi sousedy, pro penííze ,ze msty, umlčení svědků, závist, mamon, nenávist. To žádný člověk nemůže rozsoudit.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Hajlovali když přijel Adolf Hitler?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Nehajlovali ?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

V lokalitě Budínka byly kosterní pozůstatky, údajně Němců zavražděných na konci války Revolučními gardami, vyzvednuty předloni v srpnu. Podle některých zpráv byli Němci ubiti lopatami a motykami. Antropologové to nepotvrdili. Kriminalistický ústav v Praze podle dostupných údajů ukončil zkoumání pozůstatků loni.
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/v-jihlave-se-uskutecni-pohreb-obeti-povalecneho-nasili-na-budince-u-dobronina-1wh-/jihlava-zpravy.aspx?c=A120914_1828883_jihlava-zpravy_mv

Nahoru

Další drzé lži tzv. pánů Odpůrců z Nového Boru odhaleny

Pan Beran/označován též diskutery označen jako pan Doškář/ opět nehorázně lže.Zadá odkaz a pak neskutečně lže.
Již v úvodu je napsáno..Vyšetřování pokračuje. Poškození kosterních pozůstatků nasvědčuje násilí....
....„Policie i státní zastupitelství STÁLE vedou v tomto případu prověřování. Čekáme na výsledky některých úkonů od kolegů v Německu," informoval mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma.
... Policie ani antropologové ZATÍM nic takového nepotvrdili. Už samotný nález hromadných hrobů, který navíc potvrdil dobové informace a výpovědi svědků, kteří pohřešovali své příbuzné, je podezřelý.
...Deník měl možnost si prohlédnout kosti uložené v krabicích a podle některých zachovaných částí lebek není vyloučeno, že k násilí mohlo dojít. Například na lebce Franze Czepla, jehož ostatky byly nalezeny U Viaduktu, jsou patrné dva otvory. Ten menší by mohl odpovídat průstřelu hlavy. A podezřelé praskliny a díry jsou i na dalších lebkách.
Pohrobkům báječných Revolučních gard a Revolučních výborů. zajisté takové informace nejsou po srsti.Zvlášť takové informace,kdy se esesákům minimálně vyrovnali.Viz uvláčení za traktorem Josefa Hondla takovým způsobem,že jeho mladší sestra mohla vytáhnout z lebky její kousky.To je kriminalistickým ústavem potvrzeno.

Nahoru

Re: Další drzé lži růženína ze Cvikova odhaleny

růženíne, zcela jistě pan Beran nelže. Pan Beran totiž doslovně opsal jeden odstavec ze zmiňovaného článku. Pokud někdo tedy má údajně dle růženína lhát, tak je to autor článku Jaroslav Paclík. Jinak i nadále probíhá ve věci policejní šetření. Vaše tvrzení jsou tedy nepodložená a pouze vaše nezbožná přání.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Náhodou jsem toto téma pročítal zpětně, ale stejně je to mimo moje chápání...
Dodatek mám k tzv. lustracím. Požádal jsem možná již v první vlně, podpis na dokumentu je od tehdejšího ministra vnitra pana Langoše. Pro stanovené pracovní pozice (určitou dobu i ve školství v mém případě) to bylo povinností, a byl jsem "čistý".
Po další době nastala možnost požádat, zda byl na člověka veden spis. Odpověď mám v osobním archivu, byla negativní. Upřímně řečeno v daný moment se mě to takřka dotklo - to ani jsem jim nestál za to, aby vedli spis? Navíc, když jsem mj. opakovaně "vstoupil" v Pekle k panu Lisovi, byl osobní přítel pana děkana Gajzlera z Jablonného v Podještědí, a již tito dva měli spis na několik krabic... Po letech jsem (nejenom díky aktivitám pana Cibulky) zjistil, jak neskutečně často člověk seděl v určitých situacích vedle prokazatelně aktivních agentů a spolupracovníků StB. A spis žádný, to jednoho mrzí, že byl asi tak bezvýznamný a nebo je ten spis ještě v jakési tajné komnatě...
S panem Bártou cítím. Práskači jsou funkční v každé době a všude... Jedno cílené plivnutí a do konce života se občas úplně nesmyje.
Můj otec úspěšně udělal přijímací zkoušky na práva, ale na základě posudku předsedy uličního výboru měl smůlu. Nevzdal to, odvolal se postupně až k Prezidentské kanceláři a světě div se, úspěšně. Část dokumentů jsem kupodivu zachránil, byť otec nikdy ani slovem o tom se mnou nemluvil. Žel celá tato anabáze rodinu natolik poškodila, že studium nezahájil, podnikového právníka ještě chvíli vykonával i bez VŠ než byl v 50. letech přesunut mezi dělnické "kádry"...
Také jsem poznal jednu paní ředitelku (ve školství), která by bez výrazné pomoci po roce 1989 stěží obhájila post běžného pedagoga, potom "elegantně" jajko ředitelka pomáhající zlikvidovala - moc věděli!
Život je takový a nutno s tím počítat. Onomu známému: " s poctivostí nejdál dojdeš", sice stále osobně tleskám, ale žel je mimo realitu...

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Tak nevím,co to má společného s Dobronínem.
Ještě jsem nepochopil...S panem Bártou cítím. Práskači jsou funkční v každé době a všude... Jedno cílené plivnutí a do konce života se občas úplně nesmyje....???
Jinak včera v Reportérech ČT byla opět reportáž o Dobroníně.Ten ,co to jako redaktor odhalil,už pracuje v pivovaře.Jako Havel.
Jinak ale je potvrzeno,že ti Němci nelhali.DNA to potvrdila.Na rozdíl od českých Odpůrců,kteří i vymysleli údajné vyřizování účtů mezi Němci.Kautzinger se jasně přihlásil k české národnosti a byl členem KSČ,což dokazoval jeho evidenční list.
Jenom čekám,jak páni Odpůrci vysvětlí ty hromadné hroby.Zřejmě spáchali rituální sebevraždu mlácením motykami do hlavy.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Obdivuhodný pane Růženíne!
Ani já nevím, co to má společného s Dobronínem, který je navíc mimo mou rozlišovací schopnost! Předpokládal jsem dosud, že učitel ZŠ dokáže češtinu vnímat. Snad jsem napsal zcela jasně a zřetelně: dodatek mám k tzv. lustracím. Tím jsem si pouze dovolil trochu reagovat s odstupem času na slova pana Bárty. Nic více, nic méně!
Mně upřímně řečeno nic ve smyslu Dobronín, Němci, Češi, DNA apod. u tohoto téma neoslovuje! Motyky mě však oslovují, virtuálně bych nejednou velice rád nějakou někomu na vhodné místo "umístil"..., což možná i ortodoxní Růženín, stejně tak podobní neomylní a jedině ti praví a poctiví na tomto světě, ve světlé chvilce pochopí...
S úctou a pozdravy Zdař Bůh a Čest náročné růženínské práci!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Vážený Leško!Škoda vaší zúžené rozlišovací schopnosti.Asi proto vypadá dnes školství jak vypadá,když se tam dostali odborníci vašeho typu.Taky se divím,když jste zažil tu soudružku učitelku,co se dostala na ředitelku, a vy moralista jste to pouze sledoval.Zkrátka lidé jsou různí.
Mohl by jste,jako skorodisident,upřesnit vašeho pátera Gaizlera?Jistě si vzpomenete na jeho nejbližšího přítele,který mu ministroval.Jméno se dá zapomenout,ale jistě víte alespoň národnost.To abychom vašim historkám mohli uvěřit.Sice jsem nedělal spojku mezi ním a Lisem,ale znal jsem ho též,včetně názorů na komunisty a nacisty.
S pozdravem Míru zdar

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Milý pane Waltře Růženíne!
Velice vážně a odpovědně jsem se zamyslel na posledním příspěvkem z Vašeho pera, respektive klávesnice, a to i s přihlédnutím k mé dlouholeté praxi. Člověk někdy nechtěně může být lehce útočný a až následně si uvědomí, že neprávem.
Vám určitě v životě mnozí hodně ubližovali a jste tím žel patologicky ovlivněn a celoživotně poznamenán, což je mně líto. Soudě z naprosté většiny Vašich příspěvků, tak ta neuvěřitelná zášť až agresivita vůči lidem s odlišnými názory, je přirozeně mimo Vaši vůli a schopnost ovládání se. Vhodnou medikací by sice mohlo nastat určité zlepšení, žel u Vás s velkou pravděpodobností pouze neznatelné a s ohledem na Váš věk asi již vyhozené peníze...
Možná by Vám pomohla rada takřka babská a přírodní! Oholit svůj mužný vous, poté čerstvý větřík provětrá tvář a možná něco kyslíku potěší i mozek...
S radostí Vás informuji, že jsem nebyl skorodisident ani zceladisident, stejně tak spojka toho či onoho (natož Vaše), dokonce ani moralista. Naopak uvědomělá nádoba plná hříchů!
O jakékoliv soudružce a později paní učitelce či dokonce ředitelce bych na Vašem místě taktně pomlčel. Soudruh učitel jste byl docela dlouho, s hlavou dole, občas i v místech poněkud nevhodných. Probudil jste se zcela nečekaně až po sametovém listopadu, asi pod Ručičkama či u Prahy došlo točené...
Nějako jsem nepochopil Vaše slova o mých historkách. Reaguji-li naprosto slušně a poctivě na komentář pana Bárty, tak proč v tom Vaše zjitřená fantazie tradičně hledá či vidí historky nebo možná nějakou fabulaci, fantazii, chlubení...
Cítím povinnost závěrem reagovat na Vaše mimořádně ubohá slova ve spojitosti s Otcem Jindřichem (děkanem P. Gajzlerem), který oproti Vám byl skutečnou osobností! Navíc mu przníte jméno! Díky Vám a podobným případům jsem svého času zde smazal svoje komentáře týkající se Jindřicha (opět žádná historka, může potvrdit pan Bárta). Otce Jindřich, kdyby četl Vaše komentáře, tak nevím, nevím..., servítky si zpravidla nebral. Jeho "pracovní proces" (po obnovení souhlasu k výkonu kněžství, jinak jsem ho poznal ještě jako dělníka) byl mimo mě, naopak u mě (respektive u nás) byl velice často. Názorově jsem byli většinově ve shodě, vůbec nevadil můj "uvědomělý ateismus". O nacistech kupodivu moc nemluvil a o Vás nikdy! Díky Bohu! Dále ani slovo neb by mně to ve Vašem případě asociovalo cosi o perlách...
Howgh!

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Děkuji za vaše obsáhlé rady pane Leško,ale spíše Ležko.Ale bohužel pouze opisujete tradiční blla bla velice podprůměrných internetových diskuterů.Na pivo jsem nikdy nechodil,možná vyjímečně Pod rafičky.Bohužel i jiné věci zde podsouváte.Taky nevím,co je tak mimořádně ubohého na tom,když se zeptám na něco ve spojitosti s páterem Gajzlerem.O vás mi kupodivu taky neřekl,ale mluvil o hnědých a rudých košilích jako naprosto stejné verbeži.To jistě,jako uvědomělý ateista, víte.
Bohužel o vaši uvědomělé činnosti s lustračním osvědčením jsme se nic nedověděl,natož o osobě velice blízké jak páterovi,tak později děkanovi.Asi ta spojka Otec Jindřich-Lis nebyla tak horká.
Soutěžte si o odznáček Juldy Fuldy.Ve spojitosti s vaším uvědomělým ateismem mne na padlo taktéž něco- .... jak anděl.
Jinak bych vás prosil mluvit k tematu.Je totu zvykem.

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pane Růženíne,
je nesporné, že Vaše slova a komentáře by si všichni zde diskutující a komentující měli vždy zarámovat na věčné časy, když jste holt ve zdejším hydeparku (a nejenom) asi ten jediný nadprůměrný internetový diskutér.
K tématu mluvím, což jsem doufám již o dosti výše vysvětlil. Mimochodem, lustrací jste se zde dotknul i Vy, našel jsem to. Mimo téma jste zatím byl sám, mám na mysli mnou založené příspěvky. Teď sem kupodivu cpete i Juldu Fuldu, který je taky zcela jinde. Dodržuje sám zvyky a poté napomínejte podprůměrné...
Kde Vaše osvícená hlava vyhrabala a opakuje cosi o nějaké spojce, to vskutku netuším. Dejte se na psaní scénářů válečných filmů, tam se ta spojka uplatní... Stran Jindřicha jsem se vyslovil snad jasně (viz perly).
Zakončeme to jako obvykle mile a to košilemi, byť vím, že to nebylo cílené na mě! Osobně hnědou barvu nemám rád a tak žel ani hnědou košili jsem nikdy neměl. Dokonce ani rudou nebo červenou, ty preferuje pan Saudek, ale bude-li nějaká pěkná a hlavně levná, tak si ji pořídím. Nejvíce jsem měl černých košilí, několik jsem dal i Jindřichovi (měl stejné číslo), není to nějaký ideový problém?

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Pořád nechápu,co to má s Dobronínem.Pánové odpůrci z NB něco napsali v úvodu diskuze.Jaksi se to vyvíjí proti jejich předpokladům naprosto opačně a lháři jsou nakonec pomalu ale jistě oni.
O tom je řeč,nikoliv o černých košilích.Tak zpět k tematu

Nahoru

Re: Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.

Blahoslaveni budiž chudí duchem! Amen!

Nahoru