Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Verze pro tisk |

Kdesi jsem zaznamenal, že Češi patří mezi národy, které velice nadprůměrně věří sdělovacím prostředkům. Pokud jde o zprávy 1.dubna, 31.prosince a letní kachny, budiž, většinou je to nevinná legrace. Ale věřit trvale, neochvějně? Opravdu věříte kdejaké informaci, když jedna popírá druhou? Také se musíte leckdy dívat na kalendář, jestli se nejedná o "povolenou" výjimku? Nebo prostě věříte a rádi to dáváte dál?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Češi mají podle mě malou rozlišovací schopnost, co se týká zprávy a komentáře. Je pravda, že v i-novinách jsme to dlouho také neřešili. Navíc i u nás tvoří část zpravodajství tiskové zprávy, my aspoň většinou nehrajeme habaďuru a vydáváme je pod jmény tiskových mluvčích, ale řada medií v těchto tiskových zprávách vymění dvě slova a vydá je pod jménem nějakého svého redaktora. Kvalitní zpravodajství je otázkou peněz a ty se teď točí tak maximálně v bulváru :o).

Nahoru

Re: Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Ano, prachy v bulváru, to je ono. Proto všichni do bulváru propadají...

V případě teroristického útoku v Norsku sdělovací prostředky informovaly, že je provedla islamistická organizace, která se k nim přihlásila. A najednou obrat: jediný protiislamistický extremista,. Ani slovo vysvětlení. Přihlásili se islamisté, nebo šlo o výmysl, či o omyl? Jistě, je to velmi čerstvé, velmi bolestivé a policie to teprve začíná vyšetřovat, ale nestojíme novinářům za jediné slovo.

Obávám se, že hledně tohoto dramatu lze očekávat, že zprávy a komentáře o soudním líčení s atentátníkem se ponesou v podobném duchu dohadů, polopravd, lží a cenzury.

Nahoru

Re: Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Sdělovadla informují z pozice své příslušnosti k té,které straně.Existuje vůbec nějaký nezávislý plátek či rozhlasová,nebo TV stanice?

Nahoru

Re: Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Takže místo nákupu novin, čumění do internetu a na televizi uděláme lépe, když zajdeme ke kartářce. Její zprávy budou solidnější.

Nahoru

Re: Do jaké míry věříte sdělovacím prostředkům?

Právě koukám na TN Nova a vidím na obrazovce mapku se zastavenými dopravními stavbami. Sosnová, silnice I/9, je situována kamsi ke Břeclavi.

Jenom nevím, zda to mají na svědomí novináři, nebo zveřejnili mapku MD.

Viděli jste? A nevíte, co to?

Nahoru