Co se děje v Boru po 11.září

Verze pro tisk |

Čtenáři byli vyzváni panem Tichým , aby se nemuseli pracně proklikávat na konec diskuze, co se děje v Boru, aby diskutovali na Novoborských aktualitách s totožným obsahem. Ty nedávno založil pan zastupitel Válek.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No, já si myslím ,že borské diskuze totožné nejsou a nemohou být. Můj pohled na dění ve městě a jeho správu je spíše kritičtější. Pan Válek raději chválí, když je co, ale když není ,tak obvykle mlčí. V názorových sporech
se snaží ulamovat hroty. Já mám raději, když se názory vybijí , vyčistí se vzduch a je pak jasno - každýmu.

Připojte se se svým názorem a vyberte si , kam chcete :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Rada města na své poslední schůzi dne 5.9.2016 mj.schválila svým usnesním Novelu směrnice 5.01 o veřejných zakázkách malého rozsahu. Obsah směrnice zatím není na webu zveřejněn , ovšem je hodno pozornosti, že předešlá novela , která měla částečně vyhovět stěžovatelům na postupy u veřejných zakázek , je poměrně čerstvá .Účinnost této čerstvé novely vnitřní směrnice schválené RM 30.11.2015 je teprve od 1.1.2016 . Copak asi je třeba v tak krátké době novelizovat a bez zveřejnění ,notabene když zodpovědná osoba je stále ta samá , Ing.Jeništa ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak 21.září jsme měli první poprázdninové jednání zastupitelstva. Mělo jen 13 bodů a bylo proto krátké.Mám jen
2 poznámky. Pan starosta ohlásil změny zákona o veřejných zakázkách . Řekl,že zákon je nyní více flexibilní a dává obcím větší rozhodovací možnosti. Např. pokud někdo v posledních 3 letech zkazil zakázku, může být ze soutěže vyloučen. No tak to jsem teda zvědavej, jestli firma Promos Sosnová spol.s.r. o. bude mít utrum.
Vinou jejich špatně provedeného projektu pořád ještě není dokončen Chodník Gen. Svobody . Upozornění na závažné chyby v projektu bylo ještě před vyhlášením soutěže oznámeno zastupitelům, vedení ORM je ale bagatelizovalo a vybralo "vybranou " stavební firmu ZEPS z Lindavy. Ta staví a nestaví, táhne se to už 2 roky.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě k veřejným zakázkám : Vícepráce do 50%, celkový rámec ale nesmí být vyšší než 30% ,což znamená ,že má být zároveň 20% méněpráce . Nejlepší byla ale starostova věta pronesená na konec :
Občan je zákazník, který si zaplatil předem.
V závěru pan zastupitel Mitiska otevřel otázku parkování ve městě v souvislosti s přestavbou náměstí a
následné omezení počtu parkovacích míst. Obrátili se na něj občané. Starosta vyjmenoval připravovaná další záchytná parkoviště ,ať už opravená nebo nová. Jedno z těch nových by mělo být u Barumky, kousek od náměstí. Pak vystoupila p.zastupitelka Šepsová ( dcera ) a pronesla zcela nekonkrétní hlášku , vlastně jednu větu z frázovitých slov - .... O zeleň přicházíme v podstatě neustále ... A neřekla ani jeden příklad kde a kdy . Velmi podobné tomu, jak posledně nesouhlasila s objednávkou zákopových nožů a neřekla proč.
Já si naopak myslím, že město Nový Bor se k zeleni chová velmi ohleduplně a nepamatuji se , že bychom v podstatě neustále o zeleń přicházeli.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ale pane Zahradník, Vám ta zastupitelka nějak leží v žaludku. Nepamatujete tu vzpouru za zeleň, kdy se kácely stromy dle posudku dendrologů a čísi auto parkovalo na zeleni ? Shodou okolností pak titíž bojovali proti zeleni, která měla oddělovat náměstí od silnice?
A na západní straně NB té zeleně zmizelo - hytlermarkety, nové fabriky atd. Tam to jelo po hektarech.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Hytlermarket rozesmál nejprve mne a později i zbytek rodiny v autě. Thumb up.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Rada města, která se sešla minulý týden m.j. neschválila soutěžní podmínky na umělecké dílo v centru náměstí ( tzv.prveček ) a uložila vedoucímu odboru rozvoje, aby podmínky soutěže dopracoval podle jejich připomínek .
Od března do listopadu příštího roku se budou 1x měsíčně pořádat na cyklistickém oválu Bleší trhy. Rada města schválila záměr pronájmu plochy. Se mi to zdá skoro zbytečný, když zavedený blešáky jsou už dávno v kdejaký vesnici v okolí.
Revoluční ulicí kolem autobusáku se konečně jezdí , ale zase se nejezdí Lipovou směr Lidl - Polevsko. Jsem se tam byl podívat, je strženej most a neprojdou ani pěší. Musí si najít náhradní cestičku :-)
Myslím si, že rok 2016 v Novém Boru bychom mohli klidně nazvat " Rokem objížděk "

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Když jsem se vracel dolů do města ,šel jsem kolem Šporky a viděl ty obnovené úseky regulace potoka a taky
úpravu pravého volného břehu obrovskými placáky. Paráda ! Je dobře, že se pracuje na zkrášlení města i kus dál od náměstí.Škoda jen, že náš vodní tok pořád smrdí. S tím by nešlo něco udělat ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ne všude se ve městě staví, Někde se i bourá. Jestli to uniklo vaší pozornosti ,tak je srovnanej se zemí strážní domek Českých drah u závor v Egermannově. V poslední době v něm přebývali bezdomovci a parkoval před
ním vysloužilej kočárek . Dobrý počin. Celej ten plac před sběrnou je dlouhodobě jeden velkej binec.Podle informace z vedení města tady bude nové autobusové nádraží.
U Kauflandu se naopak utěšeně staví . Podle neověřených zpráv by to měla být hračkárna a drogerie.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Včera měl v Praze přednášku jeden z nejvýznamnějších světových urbanistů současnosti - dánský architekt Jan Gehl, autor mnoha knih o veřejném prostoru (např. Města pro lidi a další). Jeho přednášku si vyslechlo na 600 architektů, studentů i zájemců z laické veřejnosti.

Samozřejmě se zabýval i otázkou dopravy a parkování a nezbývá než vypíchnout jeho základní myšlenku a poslání: je radno změnit uvažování některých lidí, architektů a plánovačů a začít stavět města pro lidi, ne pro auta.

Asi ne každého to bude zajímat, ale kdyby přeci jen někdo zájem projevil, jeho přednášku je možné shlédnout na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=aPsvKDzG_Aw (nevím proč, ale jeho přednáška začíná až v čase 1hod 30min) a pokračování na https://www.youtube.com/watch?v=Il_eFfyQB8Y

Přednáška je ve velmi jednoduché a srozumitelné angličtině a trvá zhruba 1 hodinu. Takže doporučuji ke shlédnutí během některého z podzimních večerů namísto seriálů našich komerčních televizí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Čeština má obvykle více výrazů než angličtina, ale neporadí si s rozdílem mezi city a town. Jistě lze vyhnat auta ze city, kde každých 10 minut a 400 metrů je k dispozici fungující městská doprava. To není případ Nový Bor town.
Jinými příklady z přednášky se lze naopak inspirovat, především prostorem pro chodce, domnívám se.
.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Dnešní den jste mohli vidět v Boru něco naprosto unikátního ! Na parkovišti před Kauflandem nebylo ani jedno auto - jedinečná podívaná při pátku.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vcelku se v Boru nic moc neděje. Před týdnem bylo jednání zastupitelstva, které proběhlo v takové téměř letargii.
Jestli ono to nebude tím, že místní aktivista a místní prudič je přestali navštěvovat.
Pan Danys si našel jiné pole působnosti , působí teď úspěšně jako amatérský výtvarník. O co méně výtvarné invence o to více odvahy se prosadit. Jenom mám ale obavy, aby jeho plastika Zámkové srdce lásky , míru a štěstí nebyla pro lidi z Boru i návštěvníky města svým záměrem atraktivnější než Šípkova lavička VH určená k dialogu .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já ty obavy nesdílím. V NB a okolí je spousta uznávaných umělců-výtvarníků. Ti své práce prezentují v odborných časopisech, výstavách po celém světě. Pak je tam taky jeden umělec, který cokoliv udělá, tak okamžitě obíhá všechny media v okolí. Pod články pak povětšinou sám diskutuje, tedy spíše opěvuje svoji osobu.
Nejvíc se mi na tom líbí ten patronát ZŠ. To jsem od r. 1989 neslyšel. Možná se připojí i Brigáda socprc galerie Egermann

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já si myslím,že ten školní patronát je kvůli inkluzi.Už jsem to psala, je to prospěšné pro obě strany. Žáci základní školy můžou autora učit mluvnici a psaný projev a on je zase poučí,co to je pravé umění. Takový Jirka Šuhájek,který tam má nyní v GEG výstavu,by se měl učit. Šípek už bohužel nemůže načerpat novou inspiraci.
To drátěné dílko mi připomíná školní šatny na ZDŠ Hlinsko v Čechách. Byly to takové šedivé pletivové klece bez invence.
Hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No ano, kuráž se panu pův .povoláním staviteli , do nedávna politickému aktivistovi , t.č. výtvarníkovi nedá
upřít. Bojuje na všech frontách a teď se asi konečně našel a slaví úspěchy , vystavoval už jeden artefakt na Hradě . Havel měl svého Šípka a pan Danys je , vypadá to , Zemanův šípek :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejme se taky trochu na to, co řešila 26.10.2016 na svém zasedání samospráva. Místní plán inkluze pro město Nový Bor. Kulantně řečeno nebudí mezi zastupiteli žádné nadšení a to ani z úst starosty, není s tím plánem ztotožněn. Měly by být i peníze, které by podporovaly děti nadané ,řekl.
Dalším bodem byl Strategický plán sociálního začleňování města Nový Bor v letech 2017 - 2019 .
Město má manažerku programu ,vyčleněné oblasti podpory, podporovaných a podporujících . Ta je organizovala, po 4 měsíce se scházeli a vymýšleli, kam napřít co nejefektivněji finanční pomoc. Bohužel je vyčleněna pro tzv. měkké aktivity, což znamená různé přednášky, výchovné programy a např. klub pro předškolní děti. Vše je vlastně pomoc nehmotná ,široké pole působnosti pro neziskovky, ale v žádném případě investice pro potřebné třeba na lepší bydlení. Skupiny při scházení taky počítaly a došly k částce 117 milionů korun. To jsou hezké peníze, že ? Ve fondech budou tyto peníze alokovány a organizace ,které se do plánu zapojí na ně mohou dosáhnout. Korunu tomu ale dal pan zastupitel P.Novotný, když se zeptal, co se stane, když se do ničeho nezapojíme.To je všeobecně známý názor většiny občanů, proč jsou peníze pro města z dotací určeny pro dejme tomu ne tak potřebné akce a naopak základní potřeby jsou nenaplněné. Starosta odpověděl, že by se nestalo nic. Není to povinné se zúčastnit ,ovšem dodám, že práce manažerky by se ukázala taktéž zbytná ( nebo zbytečná ).

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Můžete specifikovat ty základní nenaplněné potřeby většiny občanů, jak píšete?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ano, rozbité silnice a chodníky a jejich bezpečnost .Silnice a chodníky slouží absolutně všem .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejme se ještě, na práci správy města a zaměstnanců města. V posledním bodě jednání zastupitelstva vystoupil předseda kontrolního výboru Ing.Řehoř s kritickým hodnocením stavebních prací, termínů a hlavně proplácení faktur - resp.zálohování stavební firmě, která staví chodník v ul. Gen.Svobody . To se zdá být
dost závažné oznámení, než aby se kontroly ( finančním a kontrolním výborem ) odsouvaly až na první pololetí příštího roku, po dokončení akce a převzetí dotace SFDI , jak to navrhuje pan starosta.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

A pak že se chodníky neopravují.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tenhle se horko těžko buduje nově už 2 roky . Neopravuje se.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pane Zahradníku, jistě si oba pamatujeme stav silnic a chodníků atd. v Novém Boru v r. 1989 . Mne by zajímalo, jestli jste byl taky tak kritický na schůzích MěV KSČ a jaký to mělo ohlas. Nebo jste se probudil až dnes?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já jsem na žádné schůzi KSČ nebyl. To byla myslím uzavřená společnost , veřejnost tam nemohla přijít ,ne ?
Neposloužím, nemám zkušenost . Ale kritický jsem byl odjakživa , pokud vás tohle zajímá :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V Novém Boru odhalena Afghánská lavička č. 000 při oslavě Dne válečných veteránů . To se ale přepočítali, protože první vzpomínková lavička válečných veteránů s č.000 jako dar Military muzea generála Sergeje Jana Ingra Vlkoš je základně Bagrám v Afghanistánu už od 25.9. 2015 . Tak jak, která je ta správná ? :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vzpomínkových laviček z Vlkoše se speciální výzdobou vzdávající hold veteránům je ale mnohem víc. Počet těch, které už vycestovaly do všech koutů České republiky se už vyčísluje v řádu desítek. ....tolik z tisku
A co medajle dajli mi? Byly?
S medailemi se roztrh pytel. Krásný článek jak si nahoře rozdávají medajle, aby vypadali důležitě. Přeborníci jsou ČSOL, ČSBS, Policie ČR a hasiči
Mezi policejními funkcionáři, vojenskými šaržemi i politiky se pro tyto akce vžil výraz „metálobraní“. Pořádají je třeba krajská ředitelství policie, pozvou na ně pár vlivných a pak už se jen předávají metály. A za měsíc zase někde jinde
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyznamenani-medaile-tomas-tuhy-michal-hasek-fzt-/domaci.aspx?c=A161112_185109_domaci_ekl
A na tyhle stejně nemaj
http://ipmsnymburk.com/forum/pictforclanek/severokorejski-generali.jpg

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já bych se raději držel, vzhledem k názvu tématu jenom událostí v Novém Boru. Nevíte tedy náhodou jaké správné číslo má ta lavička veteránů u nás - jenom pro pořádek.... pořádek musí být.
No a s těmi "vyznamenáními" nebo nazvěme to raději oceněními, je to u nás třeba tak: Už léta každoročně
(i za komunistů) vyhlašuje sklářské muzeum soutěž pro lidi, kteří ve skle tvoří, ať už výtvarníci nebo řemeslníci.
Za ta léta se soutěž tak rozkošatila, že má mnoho kategorií a podkategorií, takže ocenění dostane prakticky každý účastník, vybere-li si správnou kategorii, ocenění má v každé kategorii 3.místa. Je tam sice účastnický poplatek, ale třeba za studenty to platí škola a některé skl.firmy poplatek zaměstnanci taky zaplatí.Naštěstí účastníků je celkově méně, než bývalo a o úrovni si každý udělá úsudek sám. Kdybyste chtěl být v Boru vyznamenán, jděte do toho - třeba hned příští rok. Je to tutovka :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Asi jste si ten článek v CLdeníku špatně přečetl. To o lavičce 001

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte pravdu, píše se tam o borské afghánské lavičce a poslední věta s tím číslem je o té v Afghanistánu. To mi nějak uniklo, stane se . Díky za upozornění.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Včera byla v Boru oslava výročí 17.listopadu. Byla opravdu " komorní ". Na zveřejněné fotce z akce jsem napočítal jen 17 početnou veřejnost . Se mi to zdá na více než desetitisícové město málo.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zdá se,že se v Boru pořád nic zvláštního neděje. Ve středu 23.11. bylo listopadové zasedání zastupitelstva.
Dám pár postřehů, záznam z jednání je ještě na webu města. Pan starosta upozornil veřejnost na šmejdy,kteří lanaří občany, aby přešli k jejich energetické společnosti, protože město soutěží silovou elektřinu a mohou se připojit. Není to pravda, nemohou. O ceny elektřiny soutěží jenom město pro úřad a jím řízené organizace.
Město odkoupí parcelu u nádraží na parkoviště nebo autobusové nádraží za 964tisíc od Českých drah.
Podání žádosti o dotaci na podporu inkluzívního vzdělávání hlasováním neprošlo ,takže přítomní 2 zástupci
se ani nedostali ke slovu a rovnou odešli s nepořízenou.Zastupitelé si dělali sondu ve školách ,učitelky tomu nejsou nakloněny. Dále zaznělo v diskuzi, že projekt je sice ambiciózní, ale úplně odtržený od praxe a ať jednají přímo na školách.
Málem neprošlo RO č.37/16 úprava rozpočtu ORM ( rozvoj města ). Pro bylo těsných 11 hlasů potřebných ke schválení navýšení. Zastupitelé vědí proč . Kolik víceprací a posouvání termínů dokončení, zálohové vyplácení za práce, které nebyly uskutečněné a tím porušení smlouvy o dílo. To se nakonec probíralo na zastupitelstvu už před měsícem. Stejně tak jako před měsícem ,starosta apeloval na finanční a kontrolní výbor, aby kontroly odsunuly až po novém roce. Nechme stavebníky dokončit stavbu a pak kontrolujme, doporučoval zastupitelům. Pak připomněl, že by případná zjištění mohla ohrozit dotaci na chodník , která má být téměř 3 miliony. Já to vidím, že už je dávno ohrožená.
Starosta asi není tak úplně v obraze, protože případná zjištění neohrozí až tak stavební firmu jako spíš vedení města ,úředníky, zaměstnance , kteří od počátku vinou špatného projektu kupí jednu chybu za druhou ,dále nedodržují úřední postupy, neprovádí průběžně kontroly a dokonce poruší smlouvu o dílo. To neudělala stavební firma , tak se chovalo město .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

A jakpak se ta rozkošatělá soutěž, co ji muzeum vypisuje každoročně, aby se na každýho dostalo, jmenuje, pane Zahradníku? Chci si příští rok podat přihlášku, tak napovězte.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Bych si myslel ,že to sám dobře víte a mě jen zkoušíte, ale nešť : Řemeslo a umění ve skle . Nějaké ocenění určitě dostane každý účastník, protože je tam dost kategorií a každá má 3 místa , pak ještě divácké ceny atp. Cen je možná skoro tolik, co účastníků . Samozřejmě soutěžní výrobek musí být ze skla . Tak vám přeju v soutěži 2017 hodně zdaru .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Když vy u všeho myslíte, aniž byste ověřoval. A pak se divte, že působíte jak Rádio Jerevan. Soutěž Řemeslo a umění ve skle se vypisuje jednou za tři roky a výstava přihlášených prací je také jednou za tři roky. Zřejmě jste se neobtěžoval s návštěvou, jinak byste nepsal bludy. Tak já ostrouhám a příští rok se nikam přihlašovat nebudu, když muzeum žádnou soutěž nevypisuje...

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

To nevadí, vydržte se svým nadšením a přihlašte se za 3 roky , až soutěž vyhlásí. Já vím jen, že letos byla, přiznávám, že osobně jsem výstavu nenavštívil,ne že by mě to obtěžovalo , ale úroveń znám . Četl jsem o tom. To, že cen je skoro tolik, co účastníků ,ale pravda je,že ? To byla podstata mého sdělení.Je docela dobře možné, že v 80.letech byla ta soutěž každoročně ,ale jak říkám , nesleduju to přesně a tak mi to asi splynulo.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září - MZ Jerevan

Hlavní je, že už víme, že Zahradník "nesleduje přesně" a jen "si myslí", protože "o tom četl". Cen je tedy 3x míň, než tvrdil! Podle něj to sice "nevadí", vlastně ho to ani moc nezajímalo...

Mně ale vadí, že MZ (přinejmenším občas) jen tak kecá. Srovnání s Rádiem Jerevan sedí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tu hlavní zprávu nám MZ nesdělil.
Významný novoborský umělec Pavel Danys má na svém artefaktu ji 41 zámečků. Psal to do Cl deníku.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Napíšu to panu Tichému znova : Podstatou mého sdělení bylo, že se soutěž rozkošatila a že cen je skoro tolik, co účastníků. ( Řečeno v nadsázce, abyste mě nechytal za slovo. )To bylo to, co jsem měl matně zasuté v paměti . Vaše poznámky mě nerozhodily ,ale naopak ponoukly k tomu, abych trochu zapátral a vida našel jsem oficiální zprávu ze soutěže v roce 2009.To je ono a předkládám to tady k úvaze.
V r.2009 se sešlo 141 prací od 96 tvůrců. Vypsáno bylo 10 soutěžních kategorií, v každé byly oceněny 3 práce.
Navíc ještě 3 čestná uznání a hlavní dotovaná cena napříč kategoriemi .Víte , mě se zdál poměr 34 cen
k 96 přihlášeným kuriózní. To potom devalvuje celou soutěž. Jak to bylo letos s těmi počty nevím , by to mohla napsat předsedkyně kulturního výboru.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

1.12.2016 byla zveřejněna výzva pro uchazeče o veřejnou zakázku vybudování kavárny v budově kina . Nálady města budou odhadem 240 tisíc. Soutěž končí 19.12.2016 . Když bude kavárna otevřena i mimo čas kolem filmových představení, bude to dobře. Konečně bude budova alespoň trochu víc využita .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Kino potřebuje nový venkovní nátěr, je oprýskané. Fontána před kinem by se měla zprovoznit. Je docela hezky vymyšlená, jednoduchá geometrická zkratka, která neomrzí, velikost tak akorát a dobře se na ní sedí. Škoda, že léta nefunguje,

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte pravdu, souhlasím s vámi. Můžeme oba jen doufat,že si našich poznámek tady všimne nějaký zastupitel a veme to za svý.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ptám se ,co se to na městském úřadě děje , když tentokrát nejsou zveřejněny podkladové materiály pro zítřejší jednání zastupitelstva. Pokud se pamatuju, tak se to ještě nestalo. K dispozici je jen bodový program poslední letošní schůze. Vybírám z něj tedy stručně :
bod č.10 Úprava rozpočtu OSM -správa majetku
č.11 Schválení rozpočtu pro rok 2017
č. 12 Schválení vyhlášky -poplatek za popelnici
č.18 Zrušení usnesení ZM je pro mě tajemstvím , neboť nejsou podkladové materiály

Zítra tedy se případní zájemci o schvalování bodů programu musí dostavit v 16.30 na jednání, anebo sledovat přímý přenos na webu města. Pokud bude pořádně slyšet ,což bývá málokdy. Před dvěma měsíci o tom mluvil na jednání sám starosta, že ho na špatnou slyšitelnost často upozorňují občané. Je ale pravdou, že starostu je vždy slyšet mnohem lépe než kteréhokoliv jiného zastupitele. Pravda, jako učitel má vyškolený přednes , nicméně technici by snad mohli zesílit ostatní mikrofony a zejména ten přenosný pro občany přihlášené do diskuze. Pokud to není záměrné - nerad bych předjímal.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Cestou do města jsme si všimla novinky. Na drátěném artefaktu tvaru srdce,které mi připomíná ty šedivé školní šatny bez invence ,jak jsem psala, přibyl nějaký zvláštní symbol. Vypadá to jako rozkopaný drn natřený třaskavým stříbrem ( tím natíral Josef Švejk ty nečistokrevné obludy, zejména stájové pinče, kterým padělal rodokmeny).Anebo to může být rozcuchaná čupřina nad čelem. Quien sabé?
Hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pozornost lidí je teď obrácena jinam a tak budu stručný v poznámkách k poslednímu jednání zastupitelů.
Navážu na svůj poslední příspěvek .
Rozpočet byl schválen starosta vyjmenoval priority investičních akcí : náměstí ,parkovací plochy a pokračování oprav chodníků.
Poplatek za odpady byl zvýšen na 600 Kč ročně na osobu . Protinávrh na zachování současných 500 Kč
podal zastupitel p. Fuksa, ale při hlasování neměl dostatečnou podporu (nejméně 11 hlasů )
Nejzajímavější mohl být dodatečně zařazený bod č.38, který nebyl v ohlášeném programu schůze . Je dosud opředen tajemstvím ,neboť starosta jej řádně neuvedl a pak ho přímo požádala předkladatelka předs. finančního výboru Ing. Kollertová, že by si přála hovořit o tom jako předkladatelka sama a velice kulantně pohovořila o tom, že se stala velmi nepříjemná věc - zastupitelé nedostali k dispozici všechny materiály, které finanční výbor pro ně připravil . Divila se tomu, že se nikdo neozval , vypadá to, že tomu rozumíte a chybějící materiály nepotřebujete. Přiložení zápisu je zásadní věc a v něm se ukáží výsledky finanční kontroly.
Sám to považuji za tristní a je to jen další příklad toho, jak zastupitelé materiály prostudují a jestli tomu vůbec rozumějí. Předpokládal bych, že alespoň někteří si toho všimli a nechali to záměrně plavat, aby se nevířil zájem ostatních a taky nás občanů.Šlo zřejmě o veřejné zakázky v gesci odboru rozvoje města ., protože se připojil Ing.Rýdl tím, že zmínil, že valná část z toho je předmětem vyšetřování na podané trestní oznámení a zároveň kontroly SFDI . Pan starosta pochybení zdůvodňoval jako chybu sekretářky. Paní místostarostka se přidala s tím, že je potřeba bod schválit, protože se kontrola už dlouho vleče. NO, co se vleče neuteče,tak nač spěchat , předloží se to řádně v lednu. Na tom trvala paní Kollertová a já jen doufám, že budou před jednáním včas zveřejněny všechny podkladové materiály . Takže na shledanou v r.2017

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak to budou nejdražší popelnice široko daleko. Víte kolik platí v Lípě? Ani nevím proč ještě třídíme odpad. Na poplatek za popelnice to nemá žádný vliv. Naopak v Boru probíhá nesmyslná soutěž, čím víc papírového odpadu vyprodukuješ, tím více budeš odměněn. To jsou ty žluté pytle vedle popelnic.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V České Lípě platíme již 7 let 0,- Kč/občan. Zato máme zvýšenou daň z nemovitostí. Odbor technické správy majetku má v rozpočtu 38 milionů korun/rok na svoz domovních odpadů firmou Marius Pedersen.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejme se co se děje resp. bude dít m.j. v našem krásném městě v roce 2017. Už jsem tu na začátku prosince zmiňoval veřejnou zakázku malého rozsahu : Zřízení kavárny v městském kině. 1.12.2016 byla zveřejněna výzva uchazečům o stavební práce. Pročteme-li si podrobnosti na webu města , dozvíme se ledacos zajímavého z pozadí této VZ . Abyste to nemuseli všechno pročítat jako já, vyzobal jsem pár kuriozit pro ty ,kteří se o tom chtějí vědět víc. Tak nejprve pár údajů o stavbě : Autorem je - kdo jiný - než městský dvorní architekt Ing.Rýdl, autor projektů postupných etap přestavby náměstí .Stavba měla být zahájena v říjnu a dokončena v prosinci 2016. Proč to tak nebylo ,se nikde nevysvětluje. Předpoklad doby výstavby je prostě nyní 3 měsíce v roce 2017. Investiční náklady stavby ,kde bude pouze 16 - 20 židlí, malé stolečky, stojací věšáky a pult pro obsluhu pan architekt odhadl bratru na 500 000 Kč. Stavba řeší pouze vybudování interiéru, navíc je jen 1 sádrokartonová příčka a přívod vody a kanalizace a elektroinstalace. Za projekt se vyplácí 10% , tak je dobré částku raději nadsadit :-)
Naštěstí v postupu zadání ORM je stanovena předpokládaná hodnota 224 000 Kč bez DPH. Se nějak o dost rozešli :-) Prolédnete -li si i situační obrázek ,tak vidíte ,že navržený projekt není ani žádný umělecký počin pana architekta. Kuriózní ovšem je, jak " kvalitně " byl asi projekt zpracován ,když 12.12.2016 žádá uchazeč o stavební práce celkem 12 bodů doplňujících informací a konkretizací k zakázce.Bylo třeba doplnit soupis prací stavebních a elektro a nový návrh SoD a výkres stav.řešení .Proto byly vydány dodatky č.1 a č.2.
Přihlašování zájemců o zakázku bylo ukončeno 19.12. a teď probíhá její vyhodnocení .
Velmi bych si přál, aby zastupitelstvo věnovalo více pozornosti právě stavebním zakázkám, zvláště když pan starosta na posledním jednání avizoval ,že tento rok bude rokem velkých stavebních investic.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ano pane Zahradníku. Budeme mít velké investice, ale sníh si vemte domů. Je ho tolik, že město nemá peníze na odhrnování a vůbec jeho likvidaci. Je vidět, že na nás myslí, ale již tři dny stojí milion aut na našem náměstí, protože ulice jsou ucpané a zahňácané sněhem a to i parkoviště. ANO volme toto vedení.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte pravdu, s tím sněhem - pan starosta to dokonce přiznal včera po poledni v celostátním rádiu, že na sněhovou kalamitu ve městě nestačí. Celá republika to tak ví.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Chodím denně okolo galerie na náměstí,kde je instalována výstava Bořka Šípka. Je to docela smutné,už je druhý týden zavřeno, prý z technických důvodů. To si Bořek prostě nezaslouží.
Hezký den.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Paní doktorka Šepsová ukončí k poslednímu únoru poskytování lékařských služeb.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září -pro pana Zahradníka

Ano,vidím,že pan Zahradník se s oznámením zaslaným k nim na MěÚ ,seznámil. Dle zákonných norem se musí ukončení praxe a tím pak zrušení registrace zařízení krom KÚ aj. oznámit na obec, v jejímž katastru se lékařská praxe provozuje. Obec vyvěsí na úřední desce.
Od 20.1.2017 jsem úředně starobní důchodkyně. V 61.5 letech a po praxi trvající 35 let je dobré odejít a věnovat se úplně něčemu jinému. Ordinaci převezme zdatná kolegyně. A zdravotní sestřička, moje pravá ruka k nezaplacení ,zůstává.
Přeji hezký den!

Nahoru

Co se bude dít v Boru po 28. únoru

Přeji paní Šepsové do nové životní etapy hodně zdraví, štěstí a pohody. Nám ostatním pak přeji, aby se ve volném čase opět začala aktivně věnovat politice.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

I já se připojuji. Rodina Šepsová toho pro Nový Bor udělala a dělá hodně. Tak ať Vám to dlouho vydrží.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já se připojuji též; souhlasím s pp. Válkem i růženínem.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Děkuji za podrobné informace , paní doktorko a vítám vás mezi námi v " Klubu důchodců ". Hodně zdaru !

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září- spadla střecha

Včera spadla střecha na zdevastovaném,opuštěném objektu na TGM naproti Ajetu. Vlastník , nepochybně dobrý to hospodář, má nyní kýženou galerii,kterou tam prý chtěl vybudovat. Ještěže nedošlo při tom prolomení střechy ke zranění.

Open Air Gallery Nový Bor doposavad neměl... Mohlo by se tam vystavovat nějaké postkonceptuální umění, třeba cihla s kusem okna nebo nějaká drátěná oka se srdíčky a zámečky,ptáčky aj.
Hezký zimní den!!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září Zloba, nenávist a zášť

Zloba a nenávist to paní doktorko nevyřeší. Maximálně se mohou objevit žaludeční vředy, nebo rakovina.

Zloba, nenávist a zášť s přáním hezkého zimního dne?

Jinak se připojuji i já s přáním. Paní doktorko hodně zdraví, klidu a spokojenosti. To Vám přeji za všechny pacienty a občany, které Vás nikdy nepotřebovali.

Ať mír dál zůstává s touto krajinou. Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou.

Ticho léčí, pokora pomáhá!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě k té spadlé střeše ruiny pana Stehlíka jen tolik, že kvůli nebezpečí byl zastaven vjezd ulicí T.G.M a přijet do města se musí z druhé strany po obchvatu . " Poděkování " patří majiteli ruiny. Doufejme, že ji konečně na vlastní náklady odstraní .
A jinak padá a padá. Sněhová měrka nám ukazuje ,že zatím napadalo celkem 60 cm. Podle všeho letos město za úklid v zimním období neušetří , dost možná, že bude nutné sáhnout do rezerv rozpočtu nebo finance přesouvat z jiných kapitol :-)

Nahoru

Co se stalo v Boru 14. ledna

Ve zprávách ČRo jsem slyšel, že statik rozhodl o stržení ruiny. Konečně ta ostuda zmizí. V této souvislosti je třeba připomenout, že Město se marně snažilo docílit vydání demoličního výměru. Krajský úřad přes statický posudek, předložený Městem N.Bor, to odmítl s odůvodněním, že budova je opravitelná.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nemovitost je na prodej

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/novy-bor-novy-bor-tr--t--g--masaryka/2490294620#img=0&fullscreen=false

Domu se říkalo Podbira, podle dávného majitele, výrobce skla. Před několika lety ruina také zazlobila, když ji ulétla celá plechová střecha a usadila se na hlavní silnici, kdo si vzpomene ...

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září rakovina

15. Leden 2017 - 11:18 | vltavín
....Zloba a nenávist to paní doktorko nevyřeší. Maximálně se mohou objevit žaludeční vředy, nebo rakovina
9. Leden 2017 - 13:24 | vltavín
Zloba, nenávist a zášť přináší "akurát" žaludeční vředy a rakovinu.
31. Říjen 2012 - 9:49 | vltavín
Komedie pokračuje.
V době kdy Jan Gebert ty věci v NB točil, jsem já bojoval s rakovinou o život.

Asi na tom přeci něco bude.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září,zloba závist,zášť..

Když jsem před chvílí četla ten Vltavínův příspěvek,tak jsem si taky říkala,že to je něco jako Hovory k sobě Marka Aurelia,že to odeslal nějak omylem.Není nadto se dobře charakterizovat.
Přeji stále hezké dny!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak už celé 3 dny nefunguje vůbec server města a teprve dnes kolem 16 hodin se objevilo vysvětlení na jakémsi provizorním webu. Vypadá to bledě a tak asi nebude ve středu přímý přenos ze zasedání ZM . Že by taky sněhová kalamita ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak v NB pořád něco padá. Na úřadě server a na hlavu boráků málem padající romantická ruina.
V České Třebové to vyšetřuje policie jako obecné ohrožení. Co v Novém Boru? Škoda, že z PD je nyní umělec a výtvarník.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak web města vstal z mrtvých a zas funguje - dokonce jde taky už najít i podkladové materiály k zasedání, které bude ve středu. Bod č.8 - výsledky kontroly finančního výboru, který byl posledně odročen je zde taky.
Mě osobně zaujal návrh výboru na podrobnou cílenou kontrolu veř. zakázky : Snížení energetické náročnosti DDM Smetanka v rozsahu TDI ( technický dozor investora-města ) a AD (autorský dozor , pokud se nemýlím byl autorem samozřejmě Ing.Rýdl. Samozřejmě jako je zas autorem projektu budoucí kavárny v budově kina . Člověk by si myslel, že v Boru jiného nebo dokonce žádného lepšího nemáme .)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Mně tedy přišlo na celém jednání nejzajímavější zjištění, že ve finančním výboru mají krtka a paní předsedkyně to není. Pokud to chápu dobře, vynesl takové informace, které by se stejně po schválení zastupitelstvem zcela po právu dostaly ven. Chudák paní předsedkyně si to vztáhla na sebe, ale ta vynášet nebude, na to je příliš slušná. Bohužel v materiálech dostupných z webu není jasné, zda kontrolu (výše jmenovaný bod č. 8) prováděl kompletní finanční výbor, nebo jen vybraní členové. Každopádně já svého favorita na krtka mám a myslím, že i ptáčkům je jasné, komu co donést a na koho si dát majzla. Tak pane Zahradníku, kde jste se svou brilantní analýzou?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Analýza bude, nebojte, ale na to potřebuju víc času. Pro začátek bych doporučil panu starostovi i vám pročíst si všechny žádosti o informace ( zmiňovaný § 106 ) z r.2016, týkající se stavebních veřejných zakázek a především odpovědi (ty informace ) paní tajemnice na žádosti. Pan starosta se o tom také zmínil, že těch žádostí bylo hodně .Dříve než veřejně obviníte předsedkyni fin.výboru nebo některého člena, že snad měli dodávat informace policii k šetření.
Všechno je tam pro každého veřejně dostupné, je jen potřeba se např. ve stavební "hantýrce " a v problematice vyznat a trpělivost s čtením, je toho fakt hodně. Domnívám se, že sama policie tento zdroj na webu objevila a bohatě využila.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Naučte se číst. Nikoho obviňovat nehodlám, natož pak předsedkyni finančního výboru, a už vůbec ne veřejně. Svého kandidáta na krtka si nechám pro sebe a rozhodně mě nepřekvapuje, že zrovna vy jeho existenci zpochybňujete, Ale aspoň jste mě pobavil představou policistů, kteří sedí nad borským webem a hrabou se v žádostech o informace podle zákona č. 106/1999 Sb.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejte se třeba znovu na záznam, koho tedy pan starosta myslel, když mluvil o vynášení informací z kontrolní činnosti finančního výboru. Obracel se přímo na paní předsedkyni, která to nesla velmi statečně. No nešť, zpráva prošla jednáním zastupitelstva a není nutné už nic držet v tajnosti před veřejností a ani např.před novináři. Kdokoliv se může s dotazem na fin.výbor obrátit ( na kteréhokoliv člena ) a chtít podrobnosti kontroly a má je dostat. Pan starosta do toho už nemůže nijak zasahovat .
Třeba i vy - zeptejte se např. na koho byla vystavena faktura za neuskutečněný autorský dozor a komu tak město Nový Bor poukázalo pěkňoučkých 48 400 Kč fakturou ,která je neexistuje ,resp. nelze ji najít ?
A policii bych já nepodceňoval , uvidíme, jaké výsledky přinese vyšetřování . Vy se zatím klidně bavte dál .

Nahoru

ZM 25.1., bod 8

Musím se přiznat, že jsem byl dosti rozpačitý z dohadů o tom, kdo vynesl informace PČR. Vždyť, pokud je někdo přesvědčen, že došlo k trestnému činu, je jeho občanskou povinností to ohlásit orgánům činným v trestním řízení. Jak správně podotkl p. Uksa, je možné, že Policie nevyhodnotí proplacení dle mínění FV neprovedeného autorského dozoru jako trestný čin, Město však bude moci vymáhat na autorovi vrácení neoprávněného majetkového prospěchu.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jak jsem předeslal výše pro pallando , nikdo nemusel nic vynášet. Kdyby alespoň někteří zastupitelé občas nahlédli do zápisů z jednání výborů , které si ustanovili ,mohli si to, co údajně měl někdo z FV vynést jako informaci policii dávno sami přečíst v zápisu FV ze dne 12.9.2016 . A přečíst si to může i každý občan a jak vidíte, měl by. Koneckonců jde o jeho peníze. O pracovní angažovanosti některých zastupitelů si dávno nedělám iluze a panu starostovi hlavně stačí ,když hrozí nějakej malér to s nimi předjednat před zasedáním a zavázat je k loajalitě . Tak asi tak.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pánové, já se jen divím, jak máte jasno, že šlo o trestný čin. Ani neskončilo vyšetřování a už je jasno, jak se minimálně budou peníze vracet. Asi jste zapomněli na presumci neviny.
Tak jsem se podíval na patřičné zákony a ejhle

...nový Stavební zákon pojem autorský dozor nezná. Ale lze si ho sjednat smluvně ..... Autorským dozorem se obvykle označuje činnost zpracovatele dokumentace stavby pro vydání stavebního povolení, popř. dokumentace pro provedení stavby nebo obecněji dokumentace souborného řešení projektu, kterou ověřuje soulad prováděné stavby s touto dokumentací v průběhu výstavby. Zjištěné nedostatky a návrh na způsob i postup jejich odstranění jsou obvykle předmětem zápisu do stavebního deníku.

...lze si sjednat OBVYKLE ( dvě stránky činností) vybírám ten "trestný čin" neúčasti na kontrolních dnech
i) účast na kontrolních jednáních o výstavbě (kontrolních dnech), popř. na jiných jednáních, která bezprostředně neřeší problémy z výkonu autorského dozoru, nebo vyjadřování se k problémům nesouvisejícím bezprostředně s autorským dozorem, pouze v rozsahu či v případech podle dohody v příslušné smlouvě nebo za zvláštních podmínek (např. zvláštní oddělené úplaty) stanovených smlouvou; ....Fyzická osoba pověřená výkonem autorského dozoru podle kap. 8.1 zaznamenává svá zjištění, požadavky a návrhy do stavebního deníku.

Takže pane Zahradníku dvě otázky
a) V jakém rozsahu byl autorský dozor smluvně zajištěn?
b) Probíhala stavba bezproblémově dle projektu, nebo se vyskytly nedostatky, návrhy na změnu projektu byl vznesen požadavek na operativní zpracování návrhů přijatých drobných úprav a změn dokumentace souborného řešení projektu a projednávání postupů a podmínek prací na změnách většího rozsahu ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vy byste sice policii nepodceňoval, ale podceňujete ji. Vážně jste myslel vážně, že by si vyšetřující policisté, kteří mají v ruce konkrétní obvinění, nedokázali na příslušných odborech města sami vyžádat příslušné materiály? Pokud to správně chápu, šlo o to, že měli k dispozici výsledky kontroly vykonané finančním výborem ještě před tím, než prošly řádným zastupitelstvem. O tom, že měli podklady, které k výsledku vedly, nepochybuji. A dál se bavit budu zejména u toho, až budete dokazovat, jak si starosta zavazuje loajalitou ostatní zastupitele. Mohl byste to případně zaznamenat, aby ti, co tu čtou, měli nějaký přehled, jak takové zavazování vypadá. A jestli při tom zastupitelé dostanou aspoň keksík.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženíne, s vámi je to těžké. Přece se nemůžete ptát mě ,v jakém rozsahu byl autorský dozor smluvně zajištěn. Je třeba se zeptat na ORM Nový Bor, tam by měly být všechny smlouvy ke stavebním zakázkám - pokud se samozřejmě najdou :-))) Stejně tak ty další záležitosti , zeptejte se vedoucího odboru Ing.Jeništy.
Jádro problému je, že za autorský dozor byly vyplaceny peníze, ale žádný se neuskutečnil. Jinak by každá
přítomnost autora a jeho dozor na stavbě byly zaznamenány ve stavebním deníku. Pan Valdman to řekl na jednání zastupitelstva velmi jasně .
Pallando s vámi je také těžké najít porozumění. Nejenže podceňujete policii , ale podceňujete téměř každého.
Nepsal jsem nikde ,že policie nevychází z trestního oznámení . Asi to chápete špatně, ale připusťe ,že mohli dojít ke shodným konkrétním zjištěním jako FV . To jenom vy s naprostou jistotou tvrdíte, že ve FV mají krtka a pan starosta o tom dokonce veřejně mluví. Připustíme -li , že by to nakonec tak mohlo být , policie se v rámci vyšetřování obrátí na občana s výzvou, aby ve vyšetřované záležitosti podal svědectví , dost dobře nelze odmítnout s tím ,že občan je zároveň členem FV a musí zjištěné skutečnosti - dle interpretace starosty - držet v utajení, dokud neprojdou jednáním zastupitelstva. Tak to zcela jistě není.
Zavazování koaličních zastupitelů k loajalitě netřeba a u těch ostatních to probíhá "téměř "nevinně .
Zeptejte se některého z těch ostatních .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pane Zahradníku, se mnou to těžké není. Jen jsem zvyklý podíval se do příslušného zákona a norem. Autorský dozor není právní norma, obvykle se sjednává, obvykle na tyto věci, obvykle dle smlouvy se zadavatelem, obvykle ji vykonává takto.
Co je to OBVYKLE?
Jak lze tvrdit, že by to bylo uvedeno ve stavebním deníku ? Z které právní normy to vychází?
...autorský dozor je pojem tradiční, dříve právně definovaný v ! již zrušeném předpise o dokumentaci staveb !. Pojem používá autorizační zákon, který stanoví, že autorizovaná osoba je v rozsahu oboru (specializace) své autorizace oprávněna provádět autorský dozor nad realizací stavby.

!!!... Autorským dozorem se obvykle označuje činnost zpracovatele dokumentace stavby pro vydání stavebního povolení, popř. dokumentace pro provedení stavby nebo obecněji dokumentace souborného řešení projektu, kterou ověřuje soulad prováděné stavby s touto dokumentací v průběhu výstavby.!!!

...Zjištěné nedostatky a návrh na způsob i postup jejich odstranění jsou OBVYKLE předmětem zápisu do stavebního deníku

Takže
1. Vyvíjel pan Rýdl činnost při zpracování dokumentace a vyřízení stavebního povolení?
2. Jak někdo může tvrdit, že o tom musel být zápis ve stavebním deníku, když to žádný předpis neukládá?
Jedině by si to musel vymínit zadavatel ve smlouvě. Takže ctěme presumci neviny, ověřujme fakta a ne co právě jedna paní povídala.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Za jakou činnost teda myslíte , že město vyplatilo 48 400 Kč a nazývá se " to " autorský dozor ?
Asi se budu opakovat, ale ve stavebním deníku musí být uvedeny denní skutečnosti, které se nám mohou jevit jako malichernosti např. jaké bylo ten den počasí, kolik dělníků a techniků bylo na stavbě, pochopitelně co se dělalo, jaká technika se využívala, případné stavební komplikace nebo nehody atd. Samozřejmě zapsané kontrolní návštěvy na stavbě ať už TDI nebo AD nebo jiné a jejich případné nálezy.
Ještě vám odcituji ze středečního jednání starostu : Na DDM Smetanka se nepočítalo s AD. Po 3 měsících se autor přihlásil o odměnu za AD . S dotazem k tomu se prosím neobracejte na mě , ale na starostu.
Znovu připomenu, že já nevím , co bylo sjednáno ve smlouvě se zadavatelem ,podle vyjádření starosty asi nic. A pak se autor jednostranně sám přihlásil a město mu peníze bez jakékoliv kontroly dalo.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ach jo, s Vámi je to těžké pane Zahradníku :o))
Najděte si stránky ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ
Město je povinno si zajistit autorský dozor
Pokud projektovou dokumentaci pro stavbu financovanou z veřejného rozpočtu, může zpracovat jen osoba oprávněna podle zvláštního předpisu, je stavebník povinen zajistit autorský dozor projektanta (§ 152 odst. 4 zákona č. 183/2006 Sb.) nad souladem prováděné stavby s ověřenou projektovou dokumentací
Autorský dozor projektanta
Autorský dozor je dohledem projektanta (viz § 159 odst. 1) nad postupem další přípravy jako je projektová dokumentace pro provedení stavby i nad prováděním stavby. Autorský dozor projektanta je prováděn na základě smluvního stavu mezi ním a stavebníkem.

Tedy, byla stavba provedena v souladu se zpracovanou dokumentací?
Byla dokumentace stavby provedena pod AD? Vyřídil AD stavební povolení v souladu s projektem?
Existuje právní norma, že AD je povinen chodit na stavbu v době, kdy se tam pracuje? A je předpis, že se to musí psát do deníku?
To , že se přihlásil AD po třech měsících o odměnu je dle mého normální. Jistě víte, že po ukončení stavby je nařízen zkušební provoz a teprve po něm kolaudace. Tedy přihlásil se teprve, když vše bylo, jak má být.

To, že AD nebyl vykonán by dle mého prokázalo pouze
1. Nevykonáváním činností vyplývajících z uzavřené smlouvy.
2 Požadavky zhotovitele na nutné změny projektu, na které nebylo reagováno.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženíne, budu se opakovat, ale vaše rady nepatří mě, ale dejme tomu starostovi a zastupitelům NB. Jste -li přesvědčen, že máte pravdu, napište to přímo jim a ne mně. Já skutečně nevím, co bylo ve smlouvě s projektantem a myslím si ,že zhotovitel žádné požadavky na změnu projektu ani neměl . Přesně vám to poví na
ORM Nový Bor vedoucí odboru Ing. Jeništa nebo p.Geby. Já jen reprodukuju, co bylo řečeno na zasedání.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Upřímně řečeno je mi šumafuk borský stavební úřad. Ale nelíbí se mi, že se veřejně mluví, jak na někoho policie něco bohatě využije , jak je povinnost oznamovat trestné činy, jak se budou peníze vracet, že byly neoprávněně vyplaceny atd.. Vše se opírá o to, že někdo řekl, že nejsou ve stavebním deníku zápisy o přítomnosti pana Rýdla, což ale zákon nevyžaduje.
Slušní lidé ctí presumpci neviny, což znamená , že na podezřelého je nahlíženo jako na NEVINNÉHO, a to až do okamžiku kdy soud rozhodne o případné vině
Podotýkám, že pana architekta neznám a nikdy jsme se nesetkali.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vážený pane, vůbec nejde o borský stavební úřad , jste vedle jak ta jedle, nýbrž o odbor rozvoje města ( ORM ).
A vůbec nejde o Ing.Rýdla , ten v tomto případě pravděpodobně figuroval jako TDI a obdržel za to 80 tisíc ,ale
jde nejspíše o projektanta Ing.Krále , který se dodatečně přihlásil jako AD. Napíšu ještě, že není místní . Nebuďte netrpělivej a vyčkejte výsledků šetření jako já.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Konečně se dostávám k tomu, abych popsal obsah lednového jednání zastupitelsva města. Velmi připomínal Černou kroniku. Pohroma stíhala pohromu a neštěstí a kontroly ze všech stran , jak nám pověděl pan starosta.
Nejprve napadl sníh, který společnost AVE.cz před 3 lety vysoutěžená nestíhala uklízet. Aby ne, když nevědí ,kde je silnice a kde je chodník .Další pohromou byl požár v pečovatelském domě a pak ještě spadla střecha a kus zdi z ruiny ,kde měl být původně skleněný dům a naposledy majitel zcela vážně hovořil o romantické zřícenině. Pak ještě kontrola u hasičů. jejímž výsledkem je zpráva, že neplní organizační a technickou připravenost k zásahu. Si myslím, že plní ,jinak by ten staroušek a další mohli taky uhořet .Rampouchy ze střech taky odstraňovali hasiči. Nadřízený orgán má vytýčeny jiné priority a ty my neznáme.
A pak už další kontroly jen gradovaly : Ministerstvo pro místní rozvoj, centrum regionálního poskytovatele dotace a kontrola z Evropského účetního dvora pro evropskou ......??? nebylo řečníkovi rozumět :-) s kontrolou bude seznámen NKÚ . Kontrola na místní integraci úřadu nebo snad konsolidaci - přeřeknutí, takže máme na výběr :-)
Kontrola SFDI jako poskytovatele dotace na chodník v ulici Gen.Svobody.Dále ještě kontrola akce Lávka přes silnici l/13 z r.2009. Je vidět, že jdou do hloubky i do historie. No a policie ještě vyšetřuje na podnět trestního oznámení občanů některé skutečnosti kolem stavebních veřejných zakázek .
Výsledky všech těchto kontrol nám ukáží jak město v dotacích ,ale i ve veřejných zakázkách postupuje ..
Zde bych zmínil ,že starosta oznámil, že se mu podařilo rozhodnutím zajistit nové pojištění pro zastupitele do výše 5 milionů korun. Má obavy z kriminalizace samosprávy ,které se takto chce vyhnout .Co nám neoznámil je výše pojištění a zda to cele je placeno z veřejných peněz nebo je tam třeba i malá spoluúčast ,aby byli zastupitelé při svých příštích rozhodnutích alespoň obezřetnější . Na ta minulá se nové pojištění , předpokládám , nevztahuje .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

bodč,8 - Kontrola finančního výboru na hospodárné vynakládání fin.prostředků na autorské dozory ( AD ) a
technické dozory investora (TDI - města ) u vybraných staveb. K zásadnímu zjištění došlo u AD u DDM Smetanka, kde byly velké peníze vyplaceny za TDI ( Ing.Rýdl ).Celá částka 80 000 Kč (TDI a AD ) se vyplatila jako TDI a nebyl předložen žádný důkaz, že AD byl vůbec proveden. V žádném zápisu kontrolních dnů ani nikde ve stavebním deníku není AD zmíněn.
Paní předsedkyně FV pak nabídla zastupitelům, aby se ptali,že to může dál vysvětlit. Zareagoval jen pan starosta a pěkně je zepsul i když to nebylo k věci , posuďte sami z toho ,co řekl : FV pracuje s neznalostí zákonů ČR ,my jsme policii poskytli vše, co jsme od vás dostali a policie to šetří Do projednání zastupitelstvem se nemají informace dostat ven. S FV spolupracovala osoba, která je podjatá a to jedna z osob, které podaly trestní oznámení. K tomu , že byly vyplaceny peníze za něco , co neproběhlo neřekl starosta ani slovo ,ani jak se to bude řešit a to až do konce jednání.
Pokračoval další výtkou tentokrát k formulaci připraveného usnesení, ve kterém je navržen audit. Vysvětlil jí, že audit to nemůže zkontrolovat neboť provádí jen kontrolu účetní nikoliv věcnou a že obec si na sebe nemůže poslat kontrolu dále , že šetření na oznámení už provádí ÚHOS (Úřad pro kontrolu hospodářské soutěže )Jenom k tomu dodám, že lidem běžně splývá slovo audit s hloubkovou kontrolou a netuší, že jen kontrolují příjmy a výdaje a nesmí chybět ani koruna. Jestli byla vydaná za neprovedenou činnost je vůbec nezajímá.
Starosta pak podal svůj návrh usnesení. Má se zpracovat směrnice pravidel pro AD a TDI do konce března 2017. Paní Kollertová se ohradila, že neví o tom ,že by měli spolupracovat s policií. Starosta oponuje a tvrdí,že to muselo odejít z FV , protože teď je tu ten požadavek policie ČR na základě šetření FV. Snad by nebylo od věci zeptat se policie, jestli je interpretace správná nebo není. Zvláště když ještě dodává ,že reaguje na oznámení policie, které přišlo a z něčeho vychází a jak sám říká, že neví z čeho :-) Ať se jich zeptá, ne ?
Pan Valdman v diskuzi řekl, že jestli to policie měla od někoho z FV, tak to je hrdina . Připomíná, že léta se přistupovalo k rozhodování úředníků benevolentně a kontroly, jako byla tato, se vůbec nedělaly.Členové fin. výboru jsou laici a proto je legitimní obrátí-li se na odborníky. U Ing. Rýdla vidí vysloveně střet zájmů , pokud participuje na většině stav.zakázek (mimo náměstí ) v různých pozicích a čerpá pro sebe prostředky z městs. rozpočtu jako volený zastupitel a zvolený předseda Výboru pro rozvoj města.To bije do očí. Ke zjištěné skutečnosti řekl tolik :Co není ve stavebním deníku, jako by neexistovalo. Co je ve stav.deníku platí,neplatí žádná svědectví osob. ( Ing.Rýdl,autor projektu Ing.Král, bývalý zaměstnanec ORM pan John - ti tři podali písemná prohlášení )

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Starosta pak ujišťuje FV, že je taky rád , že se to šetří. Vítá rozšířené šetření na l.etapu rekonstrukce centra města, Kalinovu ulici a říká, že je rád, že se tam na tom TDI podílela nejmenovaná osoba . Tečka. A já jsem nikoho nejmenoval ,opakuje . Já teda taky ne, ale je zjevné a z jeho radosti to leckdo pozná ,že je to ta osoba, která byla přizvaným odborníkem FV .Pak se konečně ozval zastupitel Válek a nazval věci pravým jménem. Policie šetří vážné obvinění, že AD nebyl proveden. Starosta na to, že se rozhodl záležitost prošetřit s dalšími právníky, protože procesu kriminalizace samosprávy se chce vyhnout a svým rozhodnutím zajistil pojištění samosprávy na 5 mil.Kč- o tom jsem napsal.
Předseda kontrolního výboru Ing.Řehoř požádal, aby byly zastaveny skartace materiálů ORM. Tajemnice mu odpověděla, že skartace probíhají 1x ročně a právě proběhly. Přededkyně FV Ing. Kollertová žádá tajemnici o skartační řád . Mám pro ni rychlejší návod . Pracoviště spisové služby a podatelna zajišťuje m.j. ukládání a vyřazování dokumentů ve skartačním řádu na základě zákona č, 499/2004 SB. o archivnictví a spisové službě ve znění pozdějších zákonů, vyhlášky č.646/2004 Sb. o podrobnostech spisové služby a dle spisového skartačního řádu města Nový Bor. Tam ho budou mít určitě. A ještě pro p.Kollertovou jedna informace, pan starosta vás uvedl v omyl, když vám neupřesnil, že se z budovy úřadu nesmí odnášet žádné dokumenty a nechal vás při tom, že to platí i pro kopie. Tak tedy neplatí, kopii, kterou vám poskytl pan Janků, jste se odnesla zcela regulérně.
Nakonec ještě kompliment - volba paní Ing. Kollertové za předsekyni FV byla dobrá volba. Záznam celého zasedání by měl být na webu města do čtvrtka 2.2.2017

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No pane Zahradníku, upřímně. Náš úřad si dělá vše po svém a dle nejlepšího vědomí a svědomí a ne vždy je to gut.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

A to mi sdělte, pane Zahradníku, proč by starosta města, ve kterém má jeho strana společně s dalšími dvěma výraznou většinu, měl byť "téměř" (?) nevinně zavazovat členy nekoaličních stran k loajalitě? Na celou opozici se může vy víte co (a upřímně mě stále ještě překvapuje, že přibral do koalice i socany, na které se mohl stejně dobře vy víte co) a s kritickými názory chodí na zastupitelstvo leda tak pan Džavík a opozice většinou mlčí, pokud tedy náhodou nevystupuje pan zastupitel Fuksa s čistě komunistickými názory, což se ostatně dá očekávat, ale pochybuju, že ho někdo vůbec bere vážně.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já bych navrhoval diskutovat k zásadní věci a to jsou peníze vyplacené městem za AD, který nebyl podle zjištění kontroly FV vykonán. Povězte, co si o tom myslíte vy ?
Pokud tedy ještě víc zjemním formulaci tak, pan starosta přesvědčí hned na začátku volebního období všechny zastupitele, že je třeba vždy vystupovat tak, aby se v žádném případě nepoškodilo dobré jméno města a příležitostně se jim to připomene. Se zeptejte třeba toho Fuksy , možná to potvrdí, nemůžu ale mluvit za něj. Pravdu máte v tom, že opozice je slabá a mlčí , to se ale může do voleb změnit.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Přečetla jsem diskusi, o meritu případu nic nevím,ale z těch vyjádření pana "Zahradníka" si nejsem jistá,jestli ve FV nakonec on sám nesedí.A upřímně lituji slušnou paní Ing.Kollertovou.
A co se děje jiného v Boru?
Chodíme s vnoučkem sáńkovat pod sídliště Rumb. hrdinů.
Tolik, s prominutím, psích hoven, nazveme to pravými jmény- jsem dlouho neviděla. Okolí domů jsou poseta exkrementy psích miláčků,pro které se majitelé neshýbají.Proč taky, že ? Do pejsků mnozí (včetně seniorů)investují více,než do svého zdraví,tak ať nejsou ve svých právech znečišťovat veřejná prostranství nijak ukracováni.
Hezký den

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ke zjištěné skutečnosti řekl tolik :Co není ve stavebním deníku, jako by neexistovalo. Co je ve stav.deníku platí,neplatí žádná svědectví osob.
Tak nevím, zda platí, co řekne pan Valdman, nebo co říká stavební zákon nebo co tvrdí ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ, oprávněná dávat i legislativní výklady.
Seznámila se s tím ta finanční komise? Vy taky? Odtud se snad mělo začít. Od směrodatných předpisů a co je náplní. A ty říkají něco jiného, než že co je ve stavebním deníku platí a nic jiného.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V kauze autorského dozoru je třeba rozlišit rovinu 1) trestní a 2) obchodní.
Ad 1) Platí presumce neviny. PČR by musela doložit důkazy, že došlo k trestnému činu. Jsem si téměř jist, že tato situace nenastane a trestní oznámení bude minimálně v tomto bodě odloženo. V naší společnosti panuje neslušná praxe zveřejňovat kauzy už ve fázi trestního oznámení. Na obhajobu veřejného projednání ZM je třeba uvést, že jednak nepadla jména podezřelých a kromě toho jsou spoluobčané vzhledem k nadužívání institutu trestního oznámení dostatečně poučeni, že podání trestního oznámení v žádném případě neznamená, že trestný čin byl skutečně spáchán.
Ad 2) V obchodním styku je situace opačná. Dodavatel zboží či služby je povinen doložit fakturu předepsaným ve smlouvě dohodnutým způsobem (zpravidla dodací list resp. protokol o předání). Nákladově uznatelné jsou pouze faktury, u nichž je kontrolovaný subjekt schopen finančnímu úřadu doložit, že skutečně došlo k řádnému splnění předmětu faktury. Emeritní ředitelka FÚ paní Ing. Kollertová má v této oblasti obrovské znalosti a zkušenosti. Výsledek jejího šetření nelze brát na lehkou váhu.
Pokud faktura není řádně doložena, odběratel ji vrátí, pokud již byla proplacena, vyžádá si vrácení peněz. Je to postup, nad nímž není třeba se pohoršovat. I nejpečlivějším subjektům se stane, že občas něco popletou. Je třeba si uvědomit, že účtárny větších firem zpracovávají stovky faktur.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Takže pan Válek dal skutečná fakta pro krok kupředu. Ale pořád chybí , co autorský dozor nedělal. Podle mnou uvedených stránek je hlavní náplní činnost do vydání stavebního povolení. To že bylo vydáno bezproblémově svědčí o tom, že autorský dozor byl vykonán cituji z náplně
a) účast na veřejnoprávních (správních) řízeních a jednáních za účelem ujasnění nebo vysvětlení souvislostí s příslušnou částí dokumentace souborného řešení projektu, popř. s jejími přijatými či navrhovanými změnami;
b) dozor při zpracování realizační dokumentace, s vysvětlením příslušných vazeb, popř. s koordinační působností mezi jednotlivými zpracovateli, k zabezpečení souladu s dokumentací souborného řešení projektu;
c) dozor při zpracování dokumentace dočasných zařízení staveniště nebo úprav trvalých objektů, k zabezpečení souladu s dokumentací souborného řešení projektu;
d) dozor nad zabezpečením úrovně staveniště předpokládané dokumentací při předání realizátorovi (realizátorům) stavby a autorský dozor při vytyčovacích pracích;
e) autorský dozor při realizaci stavby k zabezpečení souladu s dokumentací souborného řešení projektu, jak pokud jde o vlastní řešení stavby, tak také z hlediska postupu a respektování podmínek výstavby;

pro vlastní realizaci je pak povinen

operativní zpracování návrhů přijatých drobných úprav a změn dokumentace souborného řešení projektu a projednávání postupů a podmínek prací na změnách většího rozsahu, včetně účasti na souvisejících změnových řízeních;
a co se týká stavebního deníku
účast na kontrolních jednáních o výstavbě (kontrolních dnech), popř. na jiných jednáních, která bezprostředně neřeší problémy z výkonu autorského dozoru, nebo vyjadřování se k problémům nesouvisejícím bezprostředně s autorským dozorem, pouze v rozsahu či v případech podle dohody v příslušné smlouvě nebo za zvláštních podmínek (např. zvláštní oddělené úplaty) stanovených smlouvou;

Myslím, že pokud projekt prošel bez problémů a stejně tak stavba je řádně zkolaudována podle původního projektu je jeho úkol splněn.
Účast na kontrolních dnech, pokud nebyla stavebníkem vyžádána z důvodu změn, je možná pouze za úplatu a na základě smlouvy.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě mě napadlo, jestli to byla náhoda nebo záměr, že na jednání zastupitelsva chyběly obě dvě klíčové osoby , které mohly ( kdyby chtěly ) podat nejpřesnější vysvětlení ke kontrolnímu zjištění FV.
vedoucí Odboru rozvoje města Ing. Jeništa a zastupitel předseda Výboru rozvoje města Ing.Rýdl
Pane Válku, domnívám se, že podle vašeho vysvětlení jde zásadně o obchodní transakci bez kontroly plnění.

Nahoru

Nesnesitelná lehkost internetové diskuse

Kontrola trvala cca půl roku. Paní Ing. Kollertová & spol. při ní prostudovali stohy podkladů, absolvovali bezpočet konzultací s odborníky, opakovaně si vyžádali podání vysvětlení a dodatečné podklady od zainteresovaných osob. Opravdu si myslíte, pane Růženíne, že nevzali v potaz to, co vy jste vygoogloval za pár minut?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V odpovědi k žádosti o informace č.13 je v příloze zveřejněn Spisový a skartační řád města Nový Bor platný od 1.1.2016. Zájem o něj měli na zasedání pan Ing .Řehoř předseda KV a paní Ing.Kollertová předsedkyně FV. Věřím ,že je snad na to někdo upozorní ,popř. paní tajemnice.
Nerozumím bohužel formulaci usnesení k bodu č. 8 posledního zasedání : Pan starosta je m.j. pověřen zpracováním pravidel pro kontrolní činnost orgánů ZM a RM a zpracováním pravidel pro hodnocení AD a TDI .
Pane Válku, vy jako zastupitel byste to mohl vědět lépe. Má to znamenat, že budou sepsána nějaká nová pravidla pro zastupitelstvo a pro radu a zastupitelstvo a rada budou tuto novou kontrolní činnost provádět ???
Platí přece podle zákona o obcích, že kontrolní činnost provádí zastupitelstvem povinně zvolené kontrolní orgány a to jsou Kontrolní výbor a Finační výbor a ty u nás pracují dobře , jak jsme měli možnost vidět.

Nahoru

Re: Nesnesitelná lehkost internetové diskuse

Taky jsem dělal pár let předsedu kontrolní komise a pracoval v dozorčích radách. Nevím pane Válku, jak jste přišel na to, že jsem to měl na za pár minut na Googlu. Nejsem povrchní člověk
Vyhledával jsem relevantní informace o náplni práce AD a související věci. Ty jsem důkladně prostudoval. A to mi právě v té zprávě chybělo. Správný postup dle mne měl být. Autorský dozor nesplnil ze svých povinností toto.... . Vy to víte ?
Proto budeme požadovat adekvátně požadovat zpět částku celou ( částečnou ). Event částka nebyla v souladu s...
To bych viděl jako férové a správné.
Dovíme se konečně, co z požadovaných prací AD nesplnil? Jak mohl jím garantovaný projekt (hlavní náplň ) dostat zelenou ve stavebním řízení, když neplnil své povinnosti?
Opřít tvrzení o neuskutečněném AD na základě tvrzení pan Valdmana "Co není ve stavebním deníku, jako by neexistovalo. Co je ve stav.deníku platí, neplatí žádná svědectví osob." no nevím.
Já si hledal relevantní informace u "kováře ",tzn. odborného webu pracujícího na základě zákona č. 360/92 Sb. (zákon ČNR o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě).
Ale snad se konečně dovím, co AD konkretně nesplnil. Vy to jistě víte.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září- Bořek Šípek

Dnes je tomu rok,co zemřel Bořek Šípek. Znala jsem ho od r.1991,občas jsem mu psala nějaké léky, potvrdila takové nezbytnosti ,že je schopen učit na VŠ a tak.Ne vše se mi od něho líbilo,ale z převážné většiny ano. Invenci měl obrovskou. To, co dělá umělce umělcem a co nelze koupit v apatyce, tak tím byl obdařen hodně.
Hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru borští šachisti-nacisti?

Jak se šíří zaručené zprávy eterem. Známe to tady i my. Zeman nepravdivě řekne, že v textech Pussy Riot je to samé k..sem k... tam, Alan přidá zmrzlá kuřata ve vagíně a soulož na veřejnosti či polévání policistů močí a Josef Doškář má jasno..Neříkejte mi , že jste neviděl jejich pussy , jak si to rozdávají, jako nejproslulejší prostitutky. Jejím zcela jedno, zda si to rozdávají v kostele, v galerii , nebo na náměstí v Boru, před holčičkami.
To samé se odehrálo z ilustračního fota na webu novoborských šachistů
Viděl sedící muslimky a má taky jasno. Václav Klaus mladší.
http://hlidacipes.org/proc-sachiste-a-vaclav-klaus-mladsi-manipuluji-fotkami/

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Něco se děje ! Rada města na svém zasedání 13.2.2016 zrušila usnesení o zřízení kavárny v městském kině v Novém Boru ,vyhlášené dne 28.11.2016 . Proč , to se zatím můžeme jen dohadovat . Možná kvůli nedostatku financí, možná kvůli nenápaditému projektu autora Ing.Rýdla s mnoha nedostatky, na které se poukazovalo ještě před vyhlášením výběrového řízení, možná se zastupitelé ( RM) konečně probrali letargie a začnou fungovat jako řádní správci . No co, hlavně, že projekt autorovi zaplatili. Možná nám k tomu pan starosta dokonce ve středu na jednání zastupitelstva něco poví.
Každopádně na webu města ve veřejných zakázkách to zatím není, pan Ing.Jeništa změnu neaktualizoval - jako obvykle. Jestli vás zajímají podrobnosti dnes již zrušené veřejné zakázky na kavárnu v kině , přečtěte si je zde na diskuzi ve dvou příspěvcích milana zahradnika z 6.1.2017 a 21.1.2017 .

Nahoru

Něco se asi děje .

Tak dnes se konečně objevil na úřední desce výpis usnesení z jednání RM č.50 dne 30.1.2017. Tam se můžeme dočíst ,kdo byl vybrán jako zhotovitel veř.zakázky na zřízení kavárny , která byla na dalším jednání RM č.51 zrušena. O tom jsem psal včera. Nějak se jim ten zápis z 50.schůze vypařil a tak ho na úřední desce předběhl zápis z 51.schůze. No není to Kocourkov ? Ovšem,když už to tam teď oboje máme , stojí ještě za pozornost ten poslední bod z 50.schůze a to je převod majetku města Nový Bor na společnost Teplo NB s.r. o. Má se připravit záměr prodeje. Není mi jasné, jestli tedy převod a nebo prodej. To není stejné, že ? Zatím byla společnost Teplo NB s.r.o. ve 100% vlastnictví města. Co může být důvodem ke změně ? Vysvětlí nám to zastupitelé, než to schválí nebo neschválí ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No já nevím, mě už to připadá poněkud trapné, ale nemůžete rovnou napsat, že se tu chcete fiktivně dohadovat, protože pan spojka byl zase na kuželkách (nebo lyžuje) a vám scházejí informace? Samozřejmě máte možnost zeptat se přímo na zastupitelstvu, pokud tedy nedelegujete nějakého spolustraníka.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No já bych spíš čekal, že nám pan starosta různé nejasnosti řekne přímo na zastupitelstvu sám , aniž by se ho musel někdo ptát na zastupitelstvu nebo jinak. Sem to napsat je jedna z možností " jinak ".( Někteří zastupitelé si to přečtou .) Tak to alespoň slíbil v lednu 2010 v měsíčníku , krátce po tom, kdy nastoupil do funkce. " Co není tajné je veřejné ".

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Aha, to je opravdu inovativní přístup: starosta má vědět, co jednotliví zastupitelé považují za nejasnost a pohovořit o tom z vlastní iniciativy. Případně si přečíst na internetu, co považuje za nejasnost nějaký anonym a také ho uspokojit na zastupitelstvu. Připomíná mi to neustálé vysvětlování občanům, že když nejsou spokojení se zimní údržbou, nemají to řešit na internetu nebo u Šoupalů nad pívem, ale aspoň to oznámit na linkách zřízených zvlášť pro ten účel, protože když se informace nedostane k tomu, kdo má úklid na starosti, tak jako by nebyla. (Ale předpokládám, že kdybyste byl starostou vy, všechno by bylo v cajku.)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pan starosta se má především starat o město a všestranně o lidi , co v něm žíjí . Taky o majetek města a o to,
jak pracují jeho úředníci a zaměstnanci . Obvykle na zasedání dlouze mluví o různých proběhlých jednáních, kterých se účastnil .Mohl by umět odhadnout, jaké informace jsou pro lidi žádoucí a dát jim je bez ptaní.
Zcela jistě to jsou ty, kde se poskytují peníze města někam někomu nebo se přesouvá majetek. A zcela jistě je žádoucí to nejen oznámit usnesením na úřední desce , ale často říci jasně i proč , jaký je k tomu důvod.A stačilo by jednou větou. Platí to především o rozhodnutích RM , která jsou bez přítomnosti veřejnosti .
K vám bych osobně měl jenom tuto prosbu : Neřešte prosím ve svých příspěvcích stále moji osobu .Prosil bych držet se věcně jenom toho ,o čem píšu. Mou osobu svými pichlavostmi klidně vynechte.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

...Mohl by umět odhadnout, jaké informace jsou pro lidi žádoucí ...
a na co jsou maily na radnici, na zastupitele, veřejná jednání a zákony o poskytování informací?
Proč se místo dotazu objevují neustále temné náznaky nekalostí v jednání novoborských zastupitelů?
... převod majetku města Nový Bor na společnost Teplo NB s.r. o. Má se připravit záměr prodeje. Není mi jasné, jestli tedy převod a nebo prodej. To není stejné, že ? Zatím byla společnost Teplo NB s.r.o. ve 100% vlastnictví města. Co může být důvodem ke změně ?...
Vy tam vidíte nějakou změnu? Když tomu nerozumíte, proč to šíříte?
Jinak osoba imaginárního milana zahradníka snad nemůže být urážena pichlavostmi. Sám jste si anonymitu vybral. Pokud by jste se nestyděl za své jméno a psal pod svými iniciálami, třeba by se zastupitel nebo starosta ozval. Podívejte na CL. Tam pánové Chot, Tejnora, Vlček atd. vysvětlují své postoje.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jestli jste sledoval poslední jednání borského zastupitelstva ,tak jste slyšel starostu, jak si stěžoval na velké množství žádostí o informace ,které zatěžují úřad. Víte ,kdyby se všechny ty informace zveřejňovali rovnou, tak by žádné individuální žádosti nemusely být. Převod a prodej nevidím jako stejnou transakci. Převod je podle mě někomu konkrétnímu, zatímco prodej je věc otevřená všem zájemcům. Ono se to nakonec ukáže, co se myslelo.
V tom usnesení je v jedné větě převod a v následující prodej, to je zmatečné.
A nakonec podíváme -li se na vámi vyjmenované diskututující z České Lípy ,jsou všichni zvolení zastupitelé a taky pan zastupitel Jeník, na kterého jste zapomněl. To není ale můj případ, to jste se ve srovnání spletl. Já jsem pouhý občan.
U nás někdy reaguje jen pan zastupitel Válek ,další anonymně a ten třetí , do kterého jsem vkládal naděje před drahnou dobou přestal na i-novinách diskutovat.
Ještě upozorním na rozdíly , na které jste zapomněl : Bude-li se občan ptát mailem, dostane odpověď jen on.
Bude-li se ptát zastupitele , záleží na výběru, může to být dost trapas , protože někteří nejsou v obraze . Na veřejném jednání složitější dotaz znamená odklad přímé odpovědi a stejně jako v případě mailu dostane odpověď jenom on a veřejnost se nic nedoví. Pro všechny zájemce je tak jenom odpověď na žádost o informace podle
zák. č 106, která se pak zveřejňuje na webu. To ale zatěžuje úřad, starostovi se to moc nelíbí , jak se vyjádřil..

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Samozřejmě rozumím tomu, že nepovažujete všechny starostovy informace podávané na začátku ZM za zajímavé, protože na většinu z nich máte vlastní názor a o většině z nich víte (svoje). A vidíte, já jeho informace o dění z města za zajímavé považuji - a je nás takových rozhodně víc. Informace o jednání rady města považuji za dostatečné, všechna usnesení, která má schválit zastupitelstvo, se dostanou do materiálů, a ta, která má v kompetenci rada města, zůstanou v jednání rady, tak je to dáno zákonem. To, že starosta informuje o svých jednáních nejen zastupitele, ale prostřednictvím vysílání i občany, je, myslím, známkou jeho dobré vůle - pamatuji si, že když býval starostou pan Mareš, o tom, co kde dělal a s kým jednal, se nemluvilo vůbec, leda tak v kuloárech o tom, co kde zase provedl, takže občan byli odkázáni na stručné zápisy v měsíčníku a informace jednapanipovidala. Jo a ještě se tedy presentoval na svém blogu, to je fakt :D Takže z tohoto hlediska se domnívám, že starosta plní ty vámi zmiňované předvolební sliby ve smyslu, že bude pokud možno o všem informovat. Od toho, aby se kdokoliv vyptal na konkrétní věci, které starosta z jeho hlediska nesprávně neuvedl, je zasedání zastupitelstva, případně hodiny vymezené starostou a místostarostkou pro setkávání s občany. Takže ptát se můžete, pokud ovšem máte odvahu. A pokud nedostanete odpověď rovnou, či písemně, tak se můžete dle zákona bránit. Ale ještě jednou opakuji: starosta nevidí do hlavy nikomu - zastupitelům, občanům, ani anonymům na internetu.
Ad pichlavosti: k tomu již své napsal pan růženín a já s ním nemohu nesouhlasit.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

A jaký je dle Vás, pane zahradníku, rozdíl mezi převodem a prodejem majetku? Není náhodou převod majetku za úplatu prodej?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Člověče Pallando, jste mi docela k smíchu s Vaším názorem. Pokud byste starostu Dvořáka znal osobně, tak zjistíte, že lže jak když tiskne, ale je důležité že Vy a ty ovce okolo něho mu věříte.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Člověče Bláho, jste docela k smíchu, když jako osobní "znalec " starosty Dvořáka mu to neřeknete do očí a šíříte to anonymně v diskuzích. Nedůvěryhodný jste vy.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No Pallando, myslím si, že on to ví sám moc dobře a hlavně to vědí úředníci. Jinak aspoň by bylo dobré se podepsat a pak soudit. Já jsem Bláha od mala, ale Pallanda nebo Válenda fakt neznám.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

"Od toho, aby se kdokoliv vyptal na konkrétní věci, které starosta z jeho hlediska nesprávně neuvedl, je zasedání zastupitelstva, případně hodiny vymezené starostou a místostarostkou pro setkávání s občany. Takže ptát se můžete, pokud ovšem máte odvahu. A pokud nedostanete odpověď rovnou, či písemně, tak se můžete dle zákona bránit. Ale ještě jednou opakuji: starosta nevidí do hlavy nikomu - zastupitelům, občanům, ani anonymům na internetu."
Čemu konkrétně v těchto čtyřech větách nerozumíte? Nikoho nesoudím, k tomu nemám oprávnění, ale názor si ještě udělat můžu, stejně jako Bláha od mala.
Možná budete překvapen, že někdo využívá možnosti přijít se na radnici zeptat - i přesto, že v osobním jednání se těžko schová za virtuální identitu. Já se také chodím ptát a promiňte, připadá mi, že jsem informovanější než někdo, kdo si říká Bláha.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září,"protihluková " vyhláška

Osobně jsem ráda,že zastupitelstvo schválilo vyhlášku nařizující alespoň v neděli mít klid. Určitě se zvedne vlna nevole. Neustálé zastřihování trávníku,které je in,nejlépe několikrát týdně,znám. Člověk si sedne ke kávě s knihou na krásném venkovském vzduchu s výhledem do kraje a místo kochání se a potěchy ducha začne v neděli odpoledne vrčet sekačka a je po idyle.... Parafrázuji Pelíšky,kdy tatínek vzkazoval ,že by alespoň na vánoce mohl být klid.Zde v neděli.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nápíšu pár postřehů k poslednímu jednání zastupitelů ve středu 22.2.2017 - ještě bude pár dní ke shlédnutí na webu města videozáznam .
Ten první je k vyhlášce o omezení hlučných činností. Škoda jen, že se zastupitelé nepřipravili a neseznámili se v podkladových materiálech k jednání s textem připraveným pro ně ved. správního odboru Ing. Rychtářovou. Paní zastupitelka Šepsová si mohla ušetřit jalovou diskuzi zda k nedělím přidat i svátky a to jestli všechny nebo jenom státní. Paní Rychtářová svátky rozdělila a vyjmenovala . Načež zastupitelka prohlásila, že by osobně trvala na neděli a státních svátcích. V podkladových materiálech je ale jasně napsáno, že obce nemohou paušálně zakázat používání hlučných zařízení po delší čas (např. celý pracovní den či dokonce více po sobě jdoucích dní nebo celý víkend ) Některé st. svátky jsou 2 dny po sobě nebo mohou někdy navazovat na neděli, takže to by taky nešlo . Naštěstí se ten návrh neschválil . Takže omezení jen v neděli. Zároveň se ale stejně počítá s tím, že vydání vyhlášky neomezí spory.
Podruhé napíšu, že je škoda, že se zastupitelé aktivně nepřipravili na opakované (dokonce čtvrté) projednání bodu č.10 o užívání parcely v k.ú. Arnultovice - Zátiší . Uživatelé ji mají oplocenou a tvrdí, že ji vydrželi .Právní zástupce města i zastupitelé jsou toho názoru, že parcely podle zápisu v katastu jsou majetkem města.
Nebylo by nic jednoduššího než požádat v katastru o historii zápisů parcely. Stojí to cca stovku . To je určitě míň než soudní výlohy. Jedno, která strana by požádala. Zcela jistě musí být na MÚ mapy této části Arnultovic ještě před vybudováním obchvatu. Já jsem do takové mapy nahlédl a viděl na ní zakresleny všechny domky, které padly za oběť výstavbě obchvatu. Na sporné parcele stál taky jeden a znamená to, že domek na ní byl vykoupen i s parcelou. nemyslím si, že by mělo být složité to dohledat.
Bod č. 12 Neschválení výměny parcely s městem v Bukovanech pan starosta příkladně vyložil a jen poznamenám, že tak jasně by mělo být na jednání vyloženo všechno. To rád pochválím.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No a na konec bod, který před jednáním nechal schválit k projednání zastupitel Ing.Řehoř ( ANO ) . Ten byl předložen na základě emailu, který obdrželi zastupitelé od p. Doležala. Bylo to oznámení o soudním řízení Krajského soudu v Praze , které proběhlo v prosinci na základě stížnosti na znalecký posudek znalce Ing. Bořivoje Horáka pro město Nový Bor. Soud shledal stížnost jako oprávněnou, neboť znalec neměl dostatečné podklady a podle výroku soudu,měl zpracování posudku odmítnout .Znalec výtku přiznal a přijal . Tento posudek je ale stále součástí spisů vyšetřování l.etapy rekonstrukce náměstí a proto by měl být zneplatněn.
Z následné diskuze , ve které se projevila naplno jen bezradnost a bezmocnost zastupitelů k nějakému konktrétnímu aktu nebo rozhodnutí jsem smutný . Pan starosta tvrdí, že nemůže posudek zneplatnit. No dobře, ale může ho ze spisů nechat vyjmout jako nekompetentní, protože byl vypracován bez potřebných podkladů. Např. podkladem byl neúplný stavební deník f. EUROVIA a ta se odkazovala na stav. deník f. ZEPS jako subdodavatele , který taky neměl potřebné náležitosti k řádnému ověření všech víceprací. I tady je znovu vidět, jak důležitý dokument stavební deníky jsou a je veliká liknavost zadavatele stavby, že je průběžně nekontroluje.
Pan starosta se bránil tím, že nepochybyl úřad, pochybyl znalec a že znalecký posudek bereme jako platný, protože jej nemůžeme zneplatnit a , že neví jaký postoj k tomu zaujmout. S tím nemohu souhlasit a myslím si že žádný z občanů ,pokud se o to k nim dostane. Je mi líto, že pan starosta byl po nachlazení ještě dost unavený, ale je tristní když z přítomných asi 15 zastupitelů nevzejde v takové situaci ani návrh. Jediný, kdo se snažil alespoň něco zformulovat do zápisu byl zastupitel Viktor Novotný. Nejjednodušší by bylo znalci jeho pochybný posudek vrátit a on ať vrátí peníze, které od města před rokem dostal.

Nahoru

Novoborské zastupitelstvo 22.2.2017

Jednání jsem se, bohužel, nemohl zúčastnit.
V židovsko křesťanské společnosti se světí neděle (u Židů sobota) od nepaměti. Jeden volný den v týdnu měl vedle náboženského vždy i praktický význam: pracující si mohli odpočinout po náročném pracovním týdnu, rodina se sešla pohromadě. Jako dlouhodobý zastánce nedělního klidu jsem rád, že byla vyhláška schválena. Neděle bez nadměrného hluku je dostatečná; hlasoval bych proti rozšíření zákazu na svátky.
K bodu 10: Uživatelé pozemku by měli mít především zájem dát si to do pořádku, tj. požádat Katastr nemovitostí o zápis vydrženého (dle jejich názoru) pozemku. Zastupitelé jsou správci majetku, který jim nepatří. Jsou povinni s majetkem obce zacházet s péčí dobrého hospodáře. Věc má i daňový aspekt. Kdyby zastupitelé navzdory posudku právníka souhlasili s přepisem sporného pozemku na současné uživatele, mohl by Finanční úřad bez jednoznačného důkazu vydržení neuznat, což by vedlo k vyměření daně z nabytí nemovitostí, případně darovací daně.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě k nové vyhlášce , já bych hlasoval taky jako vy pane Válku - jednodenní nedělní klid dostačuje .V mém příspěvku k tomu bylo v úvodu postesknutí , že zastupitelé ( někteří ) asi pořádně nečtou podkladové materiály a pak třeba navrhují nevědomky něco nepřípustného . Stejně tak jako tisková mluvčí uvedla na webu města tuhle vyhlášku nadpisem " O víkendech zapomeňte na sekačky " nebo nějak podobně. V dalším textu až pak je,,že
se to týká neděle. Prostě nepozornost vyústila v nesprávnost a nikdo nic na to :-)
A nějaký racionální návrh k tomu závadnému posudku soudního znalce byste prosím neměl ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tuším, že jsem potrefenou husou milana zahradníka, tak když už jsem si sem po čase našel cestu, přidám pár poznámek. Jinak jsem, Milane, bohužel dospěl k závěru, že lidem je všechno tak nějak jedno, a proto nemá pomalu ani smysl snažit se něco vysvětlovat.
U Tepla jde o to, že by město prodalo své společnosti tepelnou infrastrukturu, kterou si doteď Teplo od města jen pronajímá. To přinese hned několik výhod. Kromě injekce do schodkového rozpočtu (rekonstrukce náměstí), především udržitelnost investic do tepelné infrastruktury (staralo by se Teplo). Cenu tepla transakce lidem nezvýší, vše zůstává nadále pod kontrolou města.
U kavárny v kině šlo o to, že vybraná firma nepřistoupila na posun termínu, šla do toho právě kvůli tomu, že se původně mělo stavět v zimě. Už si přesně nevybavuji důvod posunu, problém byl i v tom, že vysoutěžená cena byla vyšší než připravený předpokládal rozpočet.
U posudku nešlo, než vzít informaci o pochybení znalce na vědomí. Posudek sám zůstává platný, nicméně stejně nic zásadního nevyřešil, čekáme teď na výsledek šetření PČR, zda z něj nevzejdou konkrétnější informace.
Ohledně vyhlášky jsem byl proti jejímu zavedení, před lety byla obdobná zrušena. Mám obavu, že přinese více potíží než kýženého klidu. Vzhledem k většinovému příklonu k vydání vyhlášky jsem pak u konkrétního znění byl už pro znění s nedělemi. Na obranu kolegyně Šepsové nutno zmínit, že detaily od ing. Rychtářové šly, tuším, dopoledne před ZM a neobsahovaly ani vysvětlení dělení svátků, to zaznělo až na jednání při dotazu na variantu zahrnout svátky.
Poslední zmínku k náměstí - podle posledních informací by v květnu měli začít kopat plynaři. Město připravuje informace pro občany ohledně možností parkování v okolí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Na webu města se jako každoročně v tuto dobu objevila výzva občanům : Ukliďme příkopy 2017 ! No, kdybych neměl uklizeno jako každoročně už před výzvou , nedovolil bych si tady naopak vyzvat město,aby uklidilo tu špinavou navážku sněhu na autobusovém nádraží, která stále ještě v téměř 2m výši pokrývá celou plochu, jinak sloužící jako parkoviště. Možná na ni dojde až s "prvomájovým úklidem " nebo konečně oteplením.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září šetření Policie ČR

Tak jsem si poslechl zprávu o odložení trestního oznámení na AD, TD atd. policií.
Někdo zase měl velké oči a zášť v srdci.
Také jsem kdesi zaslechl...my honíme v Novém Boru zločince a Walter nám to kazí. Až takové zásluhy si ale nepřisuzuji.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

My honíme,to je dobrý výrok.My, my , se pasujeme na strážce zákonnosti. Představa,jak nějaký již poněkud obstarožní civil v maskáčích honí třeba po náměstí zločince, je docela úsměvná .
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Dal jsem panu Válkovi dost fóra myslím ,aby mohl napsat v aktualitách o " privatizační akci století " v Novém Boru. Když se mu do toho asi nechce, vemu to sám .Připravovaný záměr prodeje společnosti Teplo Nový Bor,
dosud vlastněné městem před rokem ustavenému jednateli společnosti Ing. Vlčkovi ( zastupiteli a členu rady města) , který projevil nyní zájem Teplo koupit .Není mi známo, byla-li borská veřejnost obeznámena i jinak, než jen usnesením z 50.schůze RM 30.1.2017 ,jehož zápis se nejprve nezveřejnill, aby se po zveřejnění toho následujícího z 51. schůze teprve objevil.
Zatím to vypadá, že vše probíhá za sladké nevědomosti občanů z panelových sídlišť, kterých se to týká.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Na pondělí odpoledne ( včera ) bylo svoláno neveřejné pracovní zastupitelstvo k připravovanému prodeji . Zastupitelé by měli být namotivovaní k hladkému schválení, aby to náhodou někde nezadrhlo.Když se o prodeji uvažovalo v devadesátých letech, byly bouřlivé občanské protesty, takže to tehdy neprošlo a Teplo zůstalo jako s.r.o. ve 100% vlastnictví města.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Dnes se objevil konečně článek o prodeji společnosti Teplo NB zde i na webu města. Úsměvná je v této souvislosti zmínka autorky článku o tom, že i po prodeji zůstane město 100% společníkem - snad měla napsat 100% zákazníkem společnosti Teplo. Takže budoucí majitel bude mít odběr komodity zajištěn. Ještě by bylo vhodné doplnit, že kupní cena ( dle odhadu ) bude uhrazena postupně - pokud dojde k prodeji a to tak, že letost do 30.6. zaplatí prvních 5 milionů a pak každý rok v 15 splátkách až do r. 2031 k 30.6. další splátku 1 200 000 Kč. No, nekupte to za takových podmínek. Pronájem nemovitostí mu přinese dle propočtů až 1 milion zisku ročně. Prakticky tím pokryje téměř celou každoroční splátku městu.
Mám z toho celkový dojem, že vedení města dost prohloupí, prakticky daruje svůj majetek ,který zájemce zaplatí v horizontu dlouhých 15 let a 50 % domácností odkázaných na odběr tepla od soukromé společnosti pak v budoucnu těžko najde zastání u vedení města.To bude už z obliga .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tentokrát jsem záměrně vyčkal, až se na webu města objeví zápis z posledního jednání zastupitelstva, které
konalo 26.4.2017. Rozhodl jsem se pro tentokrát, že zápis nemusím dublovat, pokud tam bude všechno ,co bylo řečeno na jednání. Nenašel jsem zmíněnu krátkou zprávu pana starosty o tom, že jednání o výstavbě el. vedení o větší kapacitě nabývá na intenzitě a starosta NB Dvořák se chtěl zapojit. Podle jeho slov byl informován, že jsou to senátorské aktivity a aby se do toho nemontoval, tlumočil nám poněkud uraženě.
Nejdelší diskuze byla v závěru kolem návrhu Kontrolního řádu orgánů ZM (finanční výbor a kontrolní výbor) jako vnitřní směrnice. Přítomno bylo pouze 13 zastupitelů z celkových 21 a tak nakonec v tomto bodě nebylo přijato usnesení připravené ke schválení panem starostou ani to, které navrhoval předseda kontr. výboru. Je to vcelku podrobně ve zmíněném zápise , koho to zajímá přesně, jistě si to umí najít na webu. Přidám jen pár osobních postřehů: Starostu mrzí, že nefunguje spolupráce mezi orgány města taková, jakou by si přál mít.Nelíbí se mu,že kontr. výbor požádal písemně o konzultaci k obsahu nové vnitřní směrnice Ministerstvo vnitra a dopředu to starostovi nenahlásil. Samozřejmě kontr. výbor může dle svého uvážení požádat o rozbor a výklad i státní orgán, který je k tomu nejkompetentnější . Dalším sporným bodem bylo to, že starosta chce,aby každá zpráva o provedené kontrole byla předložena nejprve jemu a to ještě před jednáním zastupitelstva . Doporučil bych, aby si tohle tvrzeníl sám ověřil na Ministerstvu vnitra .Neshoda byla také v tom, kdo má nechat připravit všechny potřebné materiály ke kontrolám. Starosta má poskytnout součinnost a protože ve vztahu k tajemnici je jejím nadřízeným ,měl by jí dát pokyn, aby bez ohledu na to, že materiály mohou být z několika odborů úřadu byly pro kontrolu připraveny v místě a čase kontroly. Co se týká plánu kontrol a kontrol, které se objeví po schválení plánu ,je pravdou, že mají být schváleny dopředu zastupitelstvem. Vyjímka je ale možná u kontroly mimořádné k nějaké aktuální akci ,kde by mohla nastat kupříkladu nevratná situace - např. prodej majetku města. Proces schvalování je dost zdlouhavý.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Rada města se 5.6. sešla k výběru zhotovitele stavby " Rekonstrukce histor. středu města NB - III.etapa "
Vyloučili tentokrát nabídku firmy Eurovia CS a.s. , nechvalně známou prohřešky z předešlých staveb ve městě.
(např. chybějící zápisy ve stavebním deníku, které mají dokumentovat průběh prací )
Vybrali v souladu s doporučením výběr.komise sdružení SaM - ZEPS . Samáci jistě dohlédnou, aby jejich společník ZEPS dodržel smluvní termín dokončení stavby ( 22.týdnů ) a nevleklo se to 2 roky jako stavba chodníku Gen. Svobody. Cena je zatím cca 26 a půl milionu korun.
Občany našeho města by mohlo zajímat, kolik stála město činnost odborné poroty a výběr návrhu na umělecký prvek v centru náměstí - bylo to 65 407 Kč.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nějak nevím, koho jste myslel, že se zas napakoval .
Jinak na náměstí v Boru se mometálně neděje vůbec nic, je jako jindy zaplněné parkujícími auty a jenom v jednom rohu je ohrazená nevelká stavební jáma. Stavbaři ani žádná stavební technika tam nejsou.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Na posledním jednání zastupitelstva před týdnem byl schválen záměr převodu majetku na společnost Teplo Nový Bor spol s.r.o. Znalecký posudek byl na objednávku města zpracován soudním znalcem Arnoštem Runčíkem 7.6.2017
Minimální cenu nemovitostí stanovil na 8 801 000 Kč bez DPH
Soubor kotelen a předávacích stanic na 10 969 000Kč bez DPH.
Celkem to máme za 19 770 000 Kč bez DPH.

Co si mám myslet o tomto soudním znalci, když v cenovém hodnocení technologií stejného majetku ( tzn. kotelny a předávací stanice ) 16.12.2016 určil na 15 360 000 Kč a jeho kolega soudní znalec Ing. Z. Nosek určil cenu nemovitostí tehdy v prosinci na 6 600 000 Kč. Celkem tedy za 21 960 000 Kč bez DPH.

Nemusím být extra odborník a na první pohled vidím, že odhad zadaný městem, je téměř o 2 melounky nižší než ten, který znalci zpracovali v prosinci pro kupujícího zastupitele Ing. Vlčka.Vidím, že znalec v prvním posudku nadhodnotil o více než 4 mil.zastaralé teplárenské technologie a naopak podhodnotil o víc než 2 mil . cenu budov. Pokud tedy uvěříme, že druhý posudek zpracovaný pro město je správný nebo "správnější ".

No, zastupitelé se takovými prkotinami nezabývají, schválí jako obvykle, co se jim předloží, Ke klidu jim stačí, že si město zadalo svůj posudek. To, že ke stejnému znalci a výstupy jsou o dost jiné jim uniklo. Asi by to nemělo uniknout zastupiteli - zájemci o koupi, ale ten nebyl přítomen.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podle účetní uzávěrky TEPLO sro za rok 2015: " Pro výrobu a rozvod tepla je pronajat majetek od Města Nový Bor, IČ 002 60771, výše ročního nájemného činí 4 737tis Kč " Nebude tento příjem v rozpočtu města chybět? Kromě toho nebudou městu chybět další příjmy z antén na komíně? V roce 2006 mělo město představu o ceně hodně jinou: http://www.euro.cz/byznys/novy-bor-chce-prodat-teplo-879591

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte pravdu, v roce 2007 zastupitelé měli dost jinou představu, majetek pro výrobu a rozvod tepla se měl prodat za 40 milionů. Bylo 5 zájemců o koupi . Roční pronájem tehdy městu přinášel 6 - 7 milionů. Proti prodeji byla
petice občanů, takže nakonec byl záměr prodat stažen.
Pan starosta, když nyní o záměru a hlavně důvodech prodeje na jednání zastupitelstva hovořil, byl zjevně nějak rozrušený a nejistý. Těch přeřeknutí, těch neúplných vět, které začínaly a končily bez shody podmětu s přísudkem a nedávaly smysl . No,,, a finanční zajištění města, není zrovna jeho hobby.
Taky mě udivilo, když na dotaz zastupitele ,kdy se už začne pracovat na náměstí ,odpověděl doslova ,že staveniště snad bude na začátku července předáno stavební firmě , kterou nechci zatím jmenovat. Nepochopil jsem , proč s tím dělá takové tajnosti. Možná zas nejaká další rošáda :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zastupitelé města před týdnem na mimořádném zasedání schválili bankovní úvěr na další stavební investice ve výši 25 milionů. Úvěr je na 7 let , úročení vcelku výhodné. Podrobnosti jsou na webu města v zápise z jednání.
Při této příležitosti připomenu, že město zamýšlí prodat Teplo NB s.r. o. jednateli Ing. Vlčkovi, který je
zastupitelem a členem rady města. Ale za jakých ,, královských ,, podmínek ,vizte : Poslední cena dle odhadu
stejným odhadcem, který odhadl i tu předposlední je 19 770 000 Kč a splátky na 15 let. Obdivné ve srovnání s úvěrem České spořitelny městu.
Nebylo by na místě, aby si kupující vzal na Teplo taky úvěr od banky a těch skoro 20 melounů zaplatil městu z úvěru ? Městu by pak stačil úvěr jen 5 milionů,. Nemůžu si pomoct, ale už jsem to tu psal před časem, že
město Teplo zájemci převede za pro něj velmi výhodných podmínek a samo na tom tratí. Myslím si, že by bylo na místě, aby si zastupitelé transakci s Teplem znovu promysleli a především změnili podmínky splácení.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

K Teplu je tu nějak moc dezinformací. Teplo NB sro patří 100% městu a na tom se nic nemění. Napravuje se stav, kdy Teplu nepatří trubky a kotelny, ty jsou přímo města a Teplo si je pronajímalo, což je neudržitelný stav, protože regulace si vynucuje neustálé snižování nájemného a za chvíli by nebylo na obnovu tohoto majetku. Město je tedy prodává Teplu, vždy za vyšší posudek. U splátek je domluven vyšší úrok, než bude platit město za svůj úvěr.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Je jenom dobře pane Novotný, že se to snažíte objasnit.Tyhle detaily jsem takto ještě nikde neviděl zveřejněné.
Zkusím si z toho udělat ještě výcuc: Teplo NB sro dál bude patřit městu. Město teď prodává Teplu jen trubky a kotelny. Za kolik asi ? Skutečně to bude tak, že kupující bude stále jednatel a nikoliv majitel Tepla NB sro ? Myslím tím to, že město tedy neprodává svůj majetek Ing. Vlčkovi .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Přesně tak. Kupní cena je vyšší z obou posudků, celkem nějakých 19,8 mil. + Dph, částečně bude placena ve splátkách s úrokem 1,8%. Ing. Vlček je v celé transakci jednatelem sro a nikdy tomu nemělo být jinak. Transakce je výhodná pro všechny strany včetně koncových uživatelů, kterým zůstává velmi příznivá cena tepla.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě vás Viktore doplním o informace, které veřejnost zatím nemá. 10.4.2017 se konalo pracovní zastupitelstvo
tedy bez účasti občanů k prodeji Tepla provozovateli. Byli schváleny odchylky od směrnice a to,že nebude požadována kauce 1000 Kč a kupní cena bude ve více splátkách ( 15).
V návrhu kupní smlouvy je, že současný majetek společnosti je 8 milionů, navržený úrok 1,8 procenta.
Teplo bude mít svůj zisk 700 000 Kč ročně při splátce 1 200 000 Kč ročně městu.
Dále pak, že v r.2018 plánuje Teplo NB jako dodavatel tepla a pronajímatel prostor s investorem ČEZ investici do kongregační jednotky Wolkerova. Zisk z této transakce by mohl být až 1 200 000 Kč. To je roční splátka Tepla městu, ale nájemné z nemovitosti město přestane čerpat, bude je mít Teplo NB. Vidí v tom někdo výhodu ?
Podíváme-li se zpět, tak nájemné v roce 2010 činilo 7 064 000 Kč a stále klesá až na současných 4 200 000 Kč. Podíváme-li se na investice města do Tepla NB, tak poslední byla v r.2011 a to 3 904 000 Kč. Další roky až dodnes investice nula . Současné vedení města je v druhém volebním období právě od listopadu 2010,resp.od začátku roku 2011. Kupujícím je obch. spol Teplo NB s.r. o zastoupená jednatelem Ing. Michalem Vlčkem.
Tak asi tolik , úsudek si udělá každý sám.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jenom připomenu, že ve středu 30.8. bude zastupitelstvo města schvalovat převod nebo snad prodej společnosti Teplo NB s.r.o . Nejspíše to bude poslední příležitost ještě se na něco zeptat.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Rychle a razantně byl odejit zaměstnanec městského úřadu Mgr. Petr Škop, který měl ve svém pracovním
zařazení mj.čistotu ve městě - odpady, sekání veřejných pozemků, ořezávání stromů kolem komunikací a v parcích keře a výsadbu květin. Samozřejmě to nedělal on ,ale sjednával na tyto činnosti smlouvy s firmami nebo jednotlivci .Některé stromy tak byly ořezány častěji ,než stačily vůbec narůst nové větve - účetně. Také byl velitelem pracovního komanda VPP ( veřejně prospěšných prací ). No a ještě měl jednu významnou činnost, ve které bude velmi chybět. Při všech státních svátcích se pyšně prsil v uniformě vedle pana starosty. Tam bude zcela určitě nenahraditelný.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

https://www.novy-bor.cz/cz/pro-media/aktualne-z-noveho-boru/aktualne-z-noveho-boru/novy-bor-umi-tridit-uspel-v-soutezi-zlata-popelnice/
Tady se usmívá obložen sklem z Egermana. Pěkný kýče s názvem Zlatá popelnice.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

No , mě z toho oslavného článku dostalo, jak snadno se sběr elektrozařízení převede na vodu při sprchování a dokonce na ropu pro provoz aut. A proč vlastně ? Takhle se v ekolgickém podnikání počítá ( převádí ) všechno.
Aby se v tom pak prase vyznalo.
Růženíne, rád vám pogratuluji, že jste něco o Škopovi našel a dokonce s portrétem .Na webu města je po něm čistě zameteno .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zastupitelstvo a občan.
Za zmínku stojí nenápadný požadavek občana na posledním jednání zastupitelstva před týdnem .Daleko větší pozornost je třeba věnovat odpovědi pana starosty a především netečným zastupitelům. Pánové a dámy, když jste se nechali zvolit , je už podle názvu funkce třeba, abyste občana zastupovali v jednáních všude tam, kde jednotlivec není rovnocenným partnerem jiných, zejména státních nebo společenských orgánů a organizací.
A nyní ten požadavek :Občan města , bývalý špičkový malíř Crystalexu pan Dostál, nyní již léta v důchodu, přednesl svůj požadavek , vytvořit na potoce Šporka v místech, kde protéká městským parkem několik
malých kaskád, aby se zde zadržela voda. Vzpomínal, jak do Boru přišel ve svých 15 letech a potok býval stále plný vody. Souhlasím s ním. Dnes je uprostřed koryta ještě vyhloubená strouha vyzděná kameny a trochu vody teče celoročně jenom v ní.
Pan starosta se ujal odpovědi, velmi obšírně vysvětloval panu Dostálovi jako žáčkovi, že potok je ve správě Povodí Ohře a město ani občané sami do něj nemohou žádným způsobem zasahovat. Takže žádné přehrady.
Občanu Dostálovi šlo přece o něco zcela jiného než o starostovo poučení ,jak funguji majetkové správy.Přál si a to zcela legitimně, aby byl centrální park ve městě s tekoucí vodou stejně krásný jako býval a určitě mu bylo jedno , kdo by to zbudoval. To pan starosta bohužel nepochopil, bil se jako lev za to, aby pro občana nemusel nic dělat. Škoda,, že to nepochopil ani nikdo z přítomných zastupitelů. Kdyby skutečně zastupovali, mohl alespoň jeden z nich vyvinout iniciativu a přislíbit, že zkusí návrh projednat s Povodím Ohře . K čemu nám takoví zastupitelé jsou ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Smutné je hlavně to, že pan starosta si nejspíše myslí, že i občané našeho stavebně-rozsekaného města jsou jeho žáci v jeho školních dobách, kdy učil. Nevím, ale dle původních žáků na těchto školách byl lepší učitel než je politik. Jeho občasné vysvětlování a vyjadřování mi na učitele českého jazyka přijde docela úsměvné.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zajímavé. Pan Dvořák dostává nejvíce hlasů.Tak nějak to nekoresponduje s posledními příspěvky.
Možná mohl sdělit ještě panu Dostálovi, kolik se udělalo pro čistotu Šporky a jestli si nepamatuje na ten pach kdysi, kdy veškeré fekálie a splašky šly do této říčky.
Dle mého úsudku se tam ty hrázky dělaly pro zvýšení samočistící schopnosti vody.
Také by byly zajímavé reakce majitelů okolních nemovitostí. Co na to - zvyšovat hladinu, Když si pamatujeme několik povodní v posledních letech, které taky dříve nebyly.
Jen se divím, že se nezvedl zastupitel za komunisty a nenabídl pomoc. Ten je přeci odborník na tuto problematiku a KSČM pracuje pro obyčejné lidi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženíne koryto Šporky nedávno čistilo právě Povodí Ohře jako správce - nikoliv město . To, že platí nově od r.2008 zákon o zákazu vypouštění vod taky není zásluha města NB. A nenechte se mýlit , někde tam ty splašky stejně tečou dál. Je na Odboru životního prostředí města hříšníky najít a vyzvat je k nápravě. To se ale úředníkům ani vedení města nechce . Proč asi ?
A zastupitel KSČM není zaměstnancem Povodí Ohře , ale vodovodů a kanalizací,což je něco jiného, že ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máme stejný názor. Kolik v tom vašem stavebně-rozsekaném městě bylo při rekonstrukcí ulic provedeno nových nebo zmodernizovaných kanalizací?
A vidíte, máte na ty kanalizace v zastupitelstvu odborníka. Tak ať s úředníky koná. A jistě jeho vzdělání ve splaškových vodách bude pro pana Dostála lepším vysvětlením než vysvětlení učitele češtiny. Já mám chemii a ekologii .:o)))

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte nevýhodu, že jste přespolní . Přesto se jako jediný vyjadřujete, ale moc nevyznáte. Musím vás pořád opravovat. Ten mládenec pracuje u vodovodů a kanalizací krátce, možná kratší dobu než je zastupitelem . Ale kompetentním by měl být zastupitel, který je předsedou Výboru pro dopravu a životní prostředí . Nejmenuji.No a samozřejmě vedoucí Odboru životního prostředí na městském úřadě. Nemám pravdu ?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nemusíte mne opravovat. Vím o čem mluvím. Jestli pracuje krátce? Kolik roků? A že by ho vzali bez patřičného vzdělání? Neříkejte. Jistě zná BSK (BDO), když to zná blbej učitel chemie. Je mi jasné, že ty hrázky tam nebyly proto, aby bylo v parku více vody. Pomáhaly čistit znečištěnou vodu.
A pro co je kompetentní ten Váš zastupitel ? Vždyť se nezapojil ani do žádného výboru. Tak proč kritizujete jiné?
Komunisté přeci pracují pro obyčejné lidi. V tom vašem městě moc ne.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vy jste diskuzi Růženíne odklonil zase k vašemu nejoblíbenějšímu tématu - spílání komunistům . Podívejte se na první příspěvek 3.10. a uvidíte, že kritizuju všechny netečné zastupitele tzn. taky ty oba dva za KSČM.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ten příspěvek byl především spíláním proti starostovi, cituji Vás dále...Pánové a dámy, když jste se nechali zvolit , je už podle názvu funkce třeba, abyste občana zastupovali v jednáních všude tam, kde jednotlivec není rovnocenným partnerem jiných, zejména státních nebo společenských orgánů a organizací.
Tomu již vůbec nerozumím. Proč by měl být nerovnoměrným partnerem? To ho na Povodí Ohře mají přivést zastupitelé? Pan starosta odkryl správně příčinu, tzn starší lidé žijí ještě dávno v dobách minulých a pletou si Městský úřad s Národním výborem. Taky již neplatí, že všechno je všech...a nikoho. Na povodí Ohře jsem jednal několikrát jako občan a byli vstřícní, milí, ochotní.
Ten zastupitel Fuksa (co problikává nahoře ) mi přišel do poštovní schránky jako trojka na kandidátce KSČM.
Má být garantem komunistické priority - nakládání s vodními zdroji. Tak mi hned scvaklo jak asi pracuje, když důvěru nezklameme? Sám jste dal příklad - nijak, ani není v orgánech obce.
Prioritně to o komunistech není a sám jste to tady otevřel.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Na svém prvním odstavci příspěvku - Zastupitelstvo a občan - nemám co měnit .Občan není rovnocenným partnerem v jednáních, kde by stejný požadavek zastupitelstva tlumočený starostou měl jiný dopad a
pravděpodobně lepší výsledek. Kdybychom si záležitosti ,které nejsou osobní, ale týkají se širší veřejnosti, měli vyřizovat každý jednotlivě ,nepotřebovali bychom volenou samosprávu .
Opravdu nerozumíte, rovnocenný není to samé jako rovnoměrný. A dál už pletete páté přes deváté , sorry.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

ještě jednou,co jste řekl...je už podle názvu funkce třeba, abyste občana zastupovali v jednáních všude tam, kde jednotlivec není rovnocenným partnerem jiných, zejména státních nebo společenských orgánů a organizací.
Takže zastupitelé si mají vzít dovolenou a objíždět s občany různé instituce, aby byli občané jejich rovnými partnery. Sorry jako
Jinak pro občany jsou zřízeny Povodím na dotazy dvě telefonní linky a možnost zaslání mejlem či poštou požadavků. Stačí :
stručný popis záměru
situaci se zákresem umístění
Vaše kontakty – zasílací adresa, telefon, e-mail
A ODPOVÍ.
A že jste mu nepomohl vy, když to s počítačem umíte?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Byl jste starostou ve Cvikově, takže jistě víte .....zastupitelé na svém jednání vyslechnou podnět občana a
pokud věc nelze vyřešit hned, obrátí se zastupitelstvo na příslušná místa a občana o výsledku informuje.
Samozřejmě to nevyřizuje zastupitel, který má své zaměstnání, ale ten , který vykonává placenou funkci jako své zaměstnání. U nás v Boru je to starosta a místostarostka. K ruce je jim ansámbl úředníků.
Kdyby si to občan Dostál chtěl vyřídit sám, jistě by nešel žádat zastupitelstvo. Snad měl dokonce důvěru, že by mu vyšli vstříc. Ta už je asi v tahu. Možná nejen u něj.
Jak jste popsal servis Povodí Ohře , tak by to pro zastupitelstvo bylo jednoduché se dotázat emailem a stejně tak by dostali odpověď a tu by tlumočili občanovi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ale ta věc byla vyřízena hned. Veškerá voda je ve vlastnictví státu a ten ji spravuje prostřednictvím Povodí. Zastupitelstvo do toho nemůže jakkoli zasahovat. To snad pan starosta vysvětlil.
Jako starosta bych ještě dodal, že zastupuji předevšími zájmy celé obce. A zda si pan dotyčný myslí, že je moudré, aby v době častých letních povodní byla zvyšována uměle hladina vodních toků. Co by asi na ten nápad řekli majitelé ohrožených nemovitostí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Mám pro Vás faktickou informaci, pane "růženíne": v Novém Boru na radnici je u moci určitá koalice. Její složení snadno usoudíte ze složení rady města. A představte si, tato koalice po volbách těm ostatním (opozici) oznámila, jaké budou výbory zastupitelstva a kolik míst v nich zcela demokraticky opozici poskytnou.
No a KSČM, která má dva zastupitele, přidělili jedno místo ve výborech - to je vše.
Lukáš Fuksa není jediný zastupitel bez členství ve výboru zastupitelstva.
Ale jsem rád, že ve Vás KSČM a její jednotliví členové - zastupitelé - vzbuzují takový zájem!
Velmi si toho cením!!!

Hezký den

F. Chot

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Od té koalice jsem slyšel něco jiného. Dokonce jste odmítli předsedu Fin. výboru. po zastupitelce Kuglerové.
Asi máme rozdílné informace
Jinak skutečně zájem mám. Výzvy k vtrhnutí ruských vojsk na naše území, obdiv k Agentům Kremlu, k NKVD a KGB lajkované vaším okresním tajemníkem Větrovcem je na pováženou a svědčí o opravdové tváři KSČM. Není ji ta ,co házíte do stránky lidem. Nejlépe to asi vyzdvihl M.Starý, pravověrný komunista. Cituji.....(pod fotografií OVKSČM Semily)... zde je několik posledních statečných „mohykánů“ – skutečných komunistů ze Semilska, kteří se poctivě, s velkým úsilím a obětavě snaží pracovat ve jménu ušlechtilých komunistických ideálů navzdory Mackovíkům, Lysákovým, Filipům, Šedivým, Braným a dalším komunistokazným korytářům. Zaslouží uznání a obdiv.
Asi tak.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženíne, przníte tady každou diskuzi svými výlevy o komunistech. Račte se přesunout do jiného téma, které jsem tu pro podobné diskuze zavedl už před rokem 23.10.2016 s nadpisem :
Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, za války a v době poválečné až dodnes. Dík :-)
Tohle téma se věnuje Novému Boru a aktuálnímu dění v něm. Respektujte to prosím.
A zas vás musím opravit, zastupitelka Kuglerová v předešlém volebním období nedělala předsedkyni
Finančního výboru ale Kontrolního výboru. Máte špatnou informaci.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ale no tak, pane růženíne:
1. D. Kuglerová byla předsedkyní kontrolního výboru;
2. M. Starý není komunista, ale člen tzv. ANS a nyní kandiduje za ČSNS - to se tak někdy (obvykle) stane, když je člověk (sám, samotinký) přesvědčen o své neomylnosti a o tom, že je jediným zvěstovatelem největší pravdy ... Ne! Prosím! Nedívejte se do zrcadla! Prosím ...

Tak asi tak.

Hezký večer

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zahradníkovo téma Co se děje v Novém Boru slouží pouze k pomluvám zastupitelů a starosty. "Privatizace století", nechvalně známá Eurovia, odporný pomník na náměstí, popletený autorský a stavební dozor, lhář starosta, neochota vyjednat zvednutí hladiny Šporky v době záplav apod, atd.
Pokud jste téma vytvořil s cílem kopat do vedení města a jako diskuter se hlásíte ke komunistům, tak se samozřejmě ptám, jak příkladně pracují vaši zástupci, jak jste to vedli za neomezené vlády po dobu 40 let.
Nevím, zda tu pomlouvačnou kampaň vedete z vlastní iniciativy, či organizovaně. Spíš to druhé.
To není nic ve Vašem městě pozitivního?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Už v samém úvodu tématu jsem ohlásil, že moje zprávy budou kritické.Ty pozitivní si lidé přečtou jinde. Nikdo vás přece nenutí je číst a pokud se někdo ze zastupitelů cítí dotčen, může se obhájit sám. Nemusíte jim snad dělat ombudsmana. Nepamatuji se, že bych starostu nazval lhářem a zcela jistě jsem ani nepoužil příd.jm.
odporný k pomníku na náměstí. Ani nevím, že by tam snad nějaký pomník stál - to jste zas něco popletl. A moji zástupci jsou všichni v zastupitelstvu, je jich 21. No a jak pracují, o tom si může i z mých příspěvků udělat obrázek každý sám. Já jen zastupitelům nastavuji zrcadlo a dělám trochu osvěty mezi spoluobčany o samosprávě.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Téma je Hydepark. To je od anglického Hyde Parku, kam chodí lidé diskutovat na aktuální témata.
Není to monolog, ale dialog, pane Milane. Starosta lhář a odporný jsou výrazy použité Vašimi "stoupenci".
Nastavení zrcadla, ano vzpomněl jsem si o:)))
https://www.youtube.com/watch?v=sXIqYEsF1SE
A když děláte "osvětu", tak by jste měl o tom něco vědět a ne psát takové nesmysly.
Rozhodně si nemyslím, že to co tu líčíte je tím "zrcadlem" práce Vašich zastupitelů.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nevím , jestli mám nějaké stoupence, neznám je . Za to, co kdo píše do diskuze neodpovídám a nikoho neorganizuju. To platí i o vás, akorát občas k vám vyjádřím přání , abyste se držel tématu podle nadpisu. Bude-li víc věcně a slušně diskutujících , budu jenom rád.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září akce u hřbitova

Regionálním tiskem nyní hýbe akce v místech zahrabání osmi popravených novoborských Němců.
Odpůrce Josef Doškář už má jasno, kdo za tím stojí a kdo připravil toto divadelní drama. Místní, event přeshraniční náckové.

v diskuzi zatím vede
Honza Novák 58856
„Německý a český nacionalismus patří do stejného koše“
Tak to rozhodně napsal nácek.:-)

Jen dodám, že další nápisy jako
Právo na život je základním lidským pávem
Soud rozhoduje, kdo je vinnen
Nikdo se nás neptal, zda se chceme narodit jako Němci
jsou typické neonacistické výroky, takže pátrání jde správným směrem.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září akce u hřbitova

Tak se pane Tichý opět postavili "Páni odpůrci" na jednu stranu barikády, včetně tzv. Miloše Nováka, který svou ubohost musí skrývat za nickem. Doporučuje i- noviny.
Takže J.Doškář pro Rumburské noviny..V roce 2010 založili občané, organizovaní v ČsOL a ČSBS, Uksa, Doškář a Cincibus ...

Vzkaz z diskuze na idnes

Silvestr Kadeřábek 80350
Člen Svazu bojovníků za svobodu? To je taky chucpe, když člen organizace prolezlé a ovládané komunisty kádruje lidi podle toho, jestli vlezli do nějaké strany.
+10/0
doporučit
3.11.2017 0:09

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Diví se někdo snad, co vzešlo z toho , co pan Tichý před léty zasel ? ( přestože možná v dobré vůli )

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Omyl pane Zahradníku. Zaseli to ti, kteří ze symbolického hrobu udělali "PAMÁTNÍK NACISTŮM"
Je doba, kdy kdekdo je českým vlastencem a ohání se křesťanskými tradicemi. Co říká tedy církev?
Pokud jste četl nějaká dušičková zamyšlení, hovoří se o všech, kteří patří do lůna církve. Věřících i nevěřících. Mají mít hrobové místo, opatřené jednoduchým křížem. Proč? Je to základ víry, víry v zmrtvýchvstání.
Myslím, že to vše symbolický hrob splňuje.
Znakem totalitních metod a myšlení je vytváření "nepřátel všeho druhu" a nutnosti proti nim bojovat. Také pohřbívání obětí do neoznačených hrobů. Ďáblický hřbitov by mohl vyprávět, k jakým absurditám tam docházelo.
Stejně jako absurdní tvrzení, že za stanného práva lze popravovat civilisty z příkazu vojenského velitele. A ještě to vyvěsit na stránky obce, která byla právě tímto postižena.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Když něco vypadá jako pomník, tak to je pomník. Prostý dřevěný kříž vypadá přece jinak . Pan Tichý tehdy vypustil džina z lahve. Náckové si dnes myslí, že vše je dovoleno. Nevystupují otevřeně, ale skryti za pokřivenou uměleckou performanci a vyčítají dnes borákům 8 zastřelených Němců jinými lidmi v jiné době.
Projevem úcty by bylo nechat zastřelené odpočívat v pokoji a neprobouzet nacionální vášně žádné ze stran.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ujasněme si pojmy, pane Zahradníku
Náhrobek, či náhrobník (dříve také sepulcrum) je obvykle náhrobní kámen, architektonické či sochařské dílo, označující hrob. Může to být stojící deska -stéla nebo ležící deska, kryjící hrobovou jámu. Náhrobek s hrobem může stát samostatně v místě úmrtí nebo na významném místě, nejčastěji v kostele nebo v jeho okolí nebo na hřbitově
Proč by to měl být pomník? Dejte si do vyhledavače pomník a co se Vám nabídne.
Problém je, že každý v tom vidí to, co chce.
Že by to udělali náckové? Ani náhodou. Ty nápisy, jak jsem psal, tomu vůbec neodpovídají. Nikdo nic dnešním borákům nevyčítá.
A nacionální vášně vypustili opět tak akorát "páni odpůrci" na stránkách Cl deníku.
Dobrý je opět tzv. Miloš Novák. Zločinci komunisti i s komunistickou Hitlerjugend. Načež se dva komunisti přihlásili. Bývalý- Danys a i současný- Skalák, nebeský pluk, falešný major Ludka
Sami v tom mají čím dál více guláš.
Pan Tichý vypustil džina - černé svědomí. Někdo se toho zkrátka chytil.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Dal jsem si tedy do vyhledávače slovo pomník a muzeologický výklad je ten, že je rozměrově menší než památník ale shodně postavený na památku nějaké osobnosti nebo události ( pomník,sloup,kámen ). Dílo určené k památce někoho nebo něčeho.
Symbolický hrob bych si představoval prostý - méně okázalý. Zároveň přiznám, že mně osobně se ten pomník
jako umělecký projev přesto líbí. Ale nezatahoval bych sem jmenovitě nějaké osoby jako vy , není důvod .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejte se na hrob K. Gottwalda, kde je jméno 36 komunistů. Nikde se nepíše o památníku, ale o hrobu. Pravda je, že kameníci propagují ke koupi i pomník pro pejska či kočičku.
Pokud si dám na Seznamu pojem pomník , objevuje se pomník Milady Horákové,Františka Fajtla, Slavníkovců, Marie Terezie ve Vídni atd. Zadejte si, jak vypadají.
Osobně bych se asi připojil k definici na Svazu architektů..Pomník by měl formou uměleckého díla vyjádřit určité poselství osobnosti či události .
A k tomu džinovi z lahve
Podívejte se třeba zde i na další symbolický hrob
https://jihlava.idnes.cz/ve-stonarove-odhalili-symbolicky-hrob-odsunutych-nemcu-p2u-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160624_2255567_jihlava-zpravy_mv
Kupodivu tam nikdo netrojčí.
Ještě citace z jednoho článku, odsuzujícího polití hrobu K.Gottwalda červenou barvou
Hřbitov vždy platil za posvátné místo, kde má být zemřelým dopřáno posledního odpočinku. Dodržování piety se vždy respektovalo i u těch, kteří byli za života kontroverzními osobnostmi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Obecně je kenotaf symbolický náhrobek nad prázdným hrobem, takový je asi v Boru. Nepamatuji se, že byly nějaké exhumace. V Boru někdo na hřbitově vyvádí nepřístojnosti , nevíme stejně kdo , tak ukončeme diskuzi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Na hřbitově se neudálo nic.
V diskuzi na idnes se nejvíce přisuzovalo autorství skupině Rafani o kterých se v databázi Artlistu píše mmj....

Rafani zaujímají na české umělecké scéně výjimečnou pozici svým politicky a společensky angažovaným přístupem k umění. Mezi témata, kterým se Rafani věnují, patří traumatické momenty české historie, jakým je například vyhnání sudetských Němců (Sudety (2001), Dotazník (2002), Český les (2002), Porta Bohemica (2004)), problém rasové nesnášenlivosti a neonacismu (Boj (2001), Otec (2001), Goja (2004)) a národní identity v nově se sjednocující Evropě (Vlajka (2003)).
Důležitou aktivitou skupiny představovala organizace přednášek o současném umění na půdě filozofické fakulty Univerzity Karlovy a kurátorská činnost v rámci galerie CO14.

To, co chtěli se podařilo. Vyprovokovali diskuzi a jistě se dobře baví příspěvky. Především těch, co se pohoršují, Trestní oznámení? Čím porušili zákony?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V N. Boru všichni tuto provokaci odmítli. Považují ji za nechutnou.

Obhajuje ji pouze jeden potomek významného nacisty ze Cvikova. V N. Boru je klid.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Znáte nějakého potomka významného nacisty ze Cvikova? Kdopak to je? Jasně někdo tady akci obhajuje :o)))
První příspěvek na i dnes
Ondřej Urban 87097
Pamatuju si, že když jsem tam byl, zaujal mě na pobočce právě Obce legionářské plakát petiční místo, podpora prezidenta Zemana, a vůbec na vývěsce několik článků o něm.
Koukám, že pán má jasno i v jiných věcech.
2.11.2017 17:59
Za vším hledej nacistu :o))))

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V NB je pane Valtře klid. Občané i představitelé města NB tuto akci odsuzují.
Pobočka ČsOL Nový Bor žádné petiční místo pro podporu Zemana nemá.

Takže jediný kdo schvaluje tuto akci v širokém okolí je potomek nacisty- Jiří Valter ze Cvikova, V Novém Boru je klid.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

To, co se stalo na hřbitově v Boru považuji za odporné a nemorální. Hřbitov má být místem piety, klidných vzpomínek a rozjímání. A ne aby si zde nějací ubožáci dělali své provokace, či jak se rádo říká performance. A ještě to nazývali uměním. Za naprosto stejné ubožáky pak považuji ty, co podobné počínání obhajují.

Je to ovšem obraz dnešní společnosti. Nemáme k ničemu a nikomu úctu, vytrácí se praktičnost a znalosti, jen kloužeme po povrchu. Je to totiž pohodlnější. Každý se snaží vymezovat proti každému, dává vyzývavými metodami najevo své jasné "nesmiřitelné" názory. Nerespektujeme slušné chování, morální pravidla ale ani zákony. Každý zná svá práva, ale již ne své povinnosti. A ti, co by měli právo a povinnosti vymáhat se bojí, bojí se rozhodnout a zasáhnout, protože budou nařčeni z nejrůznějších -ismů.

Chybí zde celkově vzájemné naslouchání a přemýšlení o tom, co říká ten druhý.

Jiným klasickým příkladem takovéto neúcty jsou třeba ony známé červené trenky nad Pražským hradem. To je taky hnus. Neúcta k úřadu hlavy státu (píšu úřadu), která je ještě dávána na odiv a je ji aplaudováno. Smutné....

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Soudě podle příspěvků J. Doškáře zas takový klid v NB není.
Podsouvání, urážky apod., to tomuto funkcionáři jde. Nakonec úroveň diskuze na cl deníku zjevně dokládá, co asi pány Odpůrce rozčílilo a co jsou zač - nápisy Kdo jste,že se nás odvažujete soudit? Právo na život je nejvyšším právem lidí a pod. Takové typické myšlenky nacistů.
Pokud jde o performaci smyslem je dle definice...jsou akce jejich obsah a smysl nejsou předem domyšleny a deklarovány původcem, ale dotváří je až následná veřejná diskuse. S tím souhlasím. Potrefené husy se ozvou.
Ještě se pochlubte, jak jste dopadli vy, páni Odpůrci, u přestupkového řízení. Psal jste dopředu, jak budu platit, jak už to vím, jak budu potrestán atd. atd.
Až dostanu ze Státního zastupitelství informace o ukončení šetření toho dědečka nacisty, taky to zveřejním.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

S panem Benešem souhlasím , ale
Nestalo se to na hřbitově, ale v lese kde byli zahrabáni.
Sám voláte po vzájemném naslouchání, ale když má někdo jiný názor a smýšlení, tak je ubožák
A ty trenky? To máme mít úctu před každým ,kdo zastával prezidentský úřad?
Tam přeci nešlo o úřad , ale, cituji přímo aktéry

Prezidentovo špinavé prádlo?

Nad Pražským hradem zavlála zástava muže, který se nestydí:
vykazovat zdravotně postižené děti ze společného vzdělávání,
kundovat v médiích, aby odvedl pozornost od svého výletu oligarchovým soukromým tryskáčem,
jmenovat svým poradcem rozvědčíka Čínské lidové armády,
jmenovat jiným svým poradcem nevěrohodného obchodníka s ruskou ropou, který odmítá zveřejnit své CV,
držet ve funkci kancléře prezidenta ČR šmelináře bez bezpečnostní prověrky,
vzdávat hold armádě, která utopila studentské hnutí v krvi, na místě, kde se to stalo,
stýkat se s pochybnými diktátory,
nechat stíhat člověka, který po něm údajně měl hodit vejce,
zostouzet svou lží národního hrdinu, který přežil válku v koncentračním táboře,
vrávorat opilý nad českými korunními klenoty a vystavovat špinavé prádlo světu na odiv mnoha dalšími způsoby.

Je tam něco nepravdivého?

Nahoru

Re: Co se děje na Hradě / MZ - slova a činy

Tady to všechno máte, kolego, podrobně zdokumentované, včetně odkazů na předcházející 3 díly:
https://www.noviny.cz/prezident-zeman-slova-a-ciny-rok-treti/
(Rok druhý má UPOZORNĚNÍ: Následující text není vhodný pro děti do 15 let!)
Počtěte si.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pane Tichý, nemohl byste nám raději napsat, co se děje v Boru a jak jste pochodil s oznámením na hřbitovní vandaly u policie ? Nebo si klidně založte s růženínem téma o Zemanovi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září nevhodné do 18. let

http://www.ringo-cech.cz/detail/aviatici
http://www.ringo-cech.cz/detail/zviratka-obdivuji-picu
Tak to je náš národní umělec dle Zemanova vkusu. Hlavně ty texty Ku.. sem, kun...tam (neexistující).
Něco tak stupidního a hloupého jsem nečetl.
Pak je otázka, kam mířili ty červené trenky. Jestli na úřad prezidenta, nebo toho, kdo ho takto vykonává,

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Przníte diskuzi, přesuňte se oba někam na jiné fórum a respektujte prosím , že sem to nepatří . Dík.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

to máte marný :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejte se pro pořádek, kdo tady poprvé zmínil "trenky nad Hradem".
Můj článek už redakce zveřejnila.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

aha, takže to celé je narážka na mne. Tak to napište rovnou a konkrétně, proč přešlapovat kolem.

Můj příspěvek byl ovšem o něčem zcela jiném a ty trenky tam byly jen jako jeden příklad. Ale to jste tedy asi nepochopil, nu co se dá dělat.
Kdo nechce, nepochopí a kolega Zahradník se nedočká, má to tady prostě marný :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Takže vážený pane Beneši ! V předchozím příspěvku jste volal po slušné diskuzi a naslouchání. Ta událost byla v Cldeníku a idnes. Týkala se Boru. Slušně a věcně jsme se bavili nejen o události - zda to dle člena ČSOL mají na svědomí náckové, čemuž nevěřli ani diskutéři. Dále jsme se dohadovali, zda to byl náhrobek, nebo pomník, nebo památník, což jsou dost nejasné pojmy.
Do toho vletěl Josef Doškář s pro něj typickým přístupem. Podsunul mi, že akci obhajuji (nikde ani zmínka) a hned vytáhl svoji utkvělou představu o dědečkovi z Westfálska občana Německa, člena NSDAP, který skutečně v r. 1933 vstoupil do NSDAP. Takto mi to doložil. Společně ale s dokumenty, o tom,že se ale narodil v Praze, žil v Doksech (mám já) ,byl čsl. občanem a v době kdy údajně vstupoval ve Wstfálsku-Hamm do NSDAP se mu narodil v Praze syn.
Od prvního okamžiku, kdy začal se šílenou nacistickou zrůdou pobíhající v 30. letech po Cvikově mi bylo jasné, že tomu tak nebylo, protože by si to jistě lidé pamatovali (např. B. Hynek) a s mojí rodinou se nepřátelili.
Pokládám za nechutné, šťourat se v něčích rodinách, je to i v rozporu se zákony. Typické je to právě pro dobu nacismu, kdy se třeba hledali židovští předci nebo komunisté se svými kapitalisty, kulaky atd.
Nechci se snižovat na úroveň Vašeho funkcionáře. Pár let mám ale chuť se taky ozvat. Když už píše články
Tobě, Adolfe Hitlere, slibuji poslušnost až do smrti....

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jak se připomínal letos 17. listopad 1989 v Novém Boru ? Na vzpomínkový akt nás vedení města pozvalo ve čtvrtek 16.11 pod lípu na náměstí Míru. Pravděpodobně to proběhlo decentně. Udivila mě ale jiná věc. Před třemi lety 19.listopadu byla s velkou slávou pod lípu instalována lavička Václava Havla a město se poměrně dlouho veřejně pyšnilo kolikátá je ve světovém pořadí ta borská lavička VH. Čekal bych, že tedy město právě při takové příležitosti " vypíchne " lavičku VH a ne bezejmennou lípu. A nebylo to poprvé, nedávno při výročí
28.října se vzpomínka konala taky pod lípou . Jsem poněkud zmatenej, jak si to vysvětlit. Skoro se bojím, že město dokonce příště nevyvěsí tibetskou vlajku :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Práce na náměstí se pro nepřízeň počasí téměř zastavily , podíváte-li se ve dne na on-line kameru uvidíte ,jak se začínají rýsovat ornamenty nového dláždění. Ten autobusový záliv naproti stávající zastávce nebude sloužit k výstupu z linkových autobusů, ale jen zájezdovým autobusům. Jsem se dočetl.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ve středu 22.11.2017 proběhlo další jednání zastupitelstva NB. Slyšeli jsme z úst pana starosty třeba toto :
Náměstí bude hotové do 3.12. a do 15.3.2018 bude instalován umělecký prvek v centrální části ( já mu říkám pranýř ), zítra se má sázet zeleň a pak montovat mobilíář, osvětlení v lednu. Bude vydáno povolení k předčasnému užívání stavby a pak naváže kolaudace.
Nejzábavnější bylo projednávání vyhlášky o omezení hlučných činností v neděli.Sešly se návhy rady města,
ta navrhuje vyhlášku úplně zrušit, neboť nesplnila očekávání a naopak každou neděli je městská policie upozorňována občany na její porušování. Lidi na sebe s chutí práskají, ať už důvod je nebo ne. Dostali velkorysou příležitost od zastupitelů. Lidé si ji vykládají různě a dochází k pradoxním oznámením na všelijaké hlučné činnosti,.byl uveden příklad 5 vteřinové přeříznutí drátu rozbrušovačkou . Starosta navrhuje dovolit v novém znění vyhlášky navíc činnost sněhových fréz v zimním období.
Pan zastupitel Válek byl zjevně v šoku z návhu zrušení ( RM ) . On si asi neumí představit, že by za sousedem normálně zašel a požádal ho, aby dneska nesekal, že ho dejme tomu bolí hlava. Osobně se angažovat neumí, ale klacek do ruky místo toho ( vyhláška ) to je jiná :-) Domnívá se, že mlčící většina je spokojená s omezením, několik lidí mu dokonce děkovalo a s negativním ohlasem tvrdí se nesetkal. No samozřejmě , bonzáci nevolají panu Válkovi, ale na městskou policii nebo rovnou starostovi. Kdyby se tím podrobně zabýval, jak tvrdil, tak si především zjistí, kolik bylo k porušení vyhlášky od 22.2.2017, kdy byla uvedena v platnost oznámení a řekne nám to k svému zdůvodnění. Bylo to cca 40 nedělí.
Rozumný názor na věc přinesl Petr Novotný , který je proti všem dalším zákazům a příkazům. Podobně se vyjádřil i ing Rýdl.. Před samotným hlasováním byl pak pan Válek obezřetně pozorný, aby se jako první hlasoval jeho návrh, který zazněl naposledy. Potud je to v pořádku. Jenom mě udivuje, že ten jeho obehraný trik dosud vůbec nepochopili někteří zastupitelé a v diskuzi se tudíž nenašel nikdo, kdo by měl připravené své usnesení ,aby ho přednesl až po něm jako poslední . Včetně těch dvou, co hlasovali proti.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jeden z dalších projednávaných bodů byl zvýhodněný prodej pozemků města neziskové organizaci Rodina v centru, která se stará o narušené rodiny ve městě , jejich děti a mládež. Pokud vyjde dotace o kterou mají zažádáno, nechají za ni na pozemku postavit novou budovu pro komunitní centrum. Slyšeli jsme několik konkrétních čísel např. že pěstounské středisko čítá 50 rodin, středisko dluhového poradenství eviduje v Boru
1230 osob v exekuci. To je víc než 10% obyvatel města , což mi přijde alarmující . Často slýcháváme právě na jednání zastupitelstva, že kriminalita je u nás nízká. Je otázkou jak dlouho ještě bude. Zatím organizace
funguje v pronajatých prostorách za nájemné zhruba 27 000 Kč měsíčně (320 tisíc ročně ) Připomenu v jakém kontrastu s tím město pronajímá bývalou ubytovnu Crystalexu Farní charitě na podobnou činnost.
A to nejlepší na konec. Posledním bodem jednání bylo oznámení, kterým se zastupitelům dávalo na vědomí ,že město podává správní žalobu ke SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury), protože kontrolní orgán fondu zjistil určitá konktrétní pochybení u stavby "chodník generála Svobody" a město musí proto část dotace vrátit . Na podrobnosti k tomuto bodu se zeptal předseda KV zastupitel Ing. Řehoř. No a pan starosta místo toho , aby nám řekl o kolik peněz město za tato pochybení přijde ( veřejné peníze zajímají občana zcela regulérně) tak nám na mikrofon pověděl pár drbů ze zákulisí kontroly.
Kontrola tedy proběhla.....ale vzhledem k nové pracovnici SFDI ...dle starostova mínění neočekávaně. Pak ještě dodal, že její kolegové nás na to upozorňovali.... Něco v tom smyslu jako, že nový koště dobře mete :-))
Pak nás ještě starosta ujistil , že město se má v tomto případě bránit . Potěš pánbůh, jestli se to ta dáma dozví a napaří za to městu něco navíc . Jestli se má někdo bránit, tak spíš ona - pomluvám.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Když to pronajímají Pražáci, nedivte se...
Paní Vlčkovou znám, je to velice schopná paní a obdivuji, do čeho se pustila.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zájemci se mohou ještě do středy podívat na videozáznam ze schůze zastupitelstva na webu města.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pro město nevýhodnou koupi bývalé ubytovny Crystalexu schválila kdysi rada města,pokud si dobře pamatuji, v létě,na poslední chvíli,a to ještě v neúplném složení,které ale obsazením stačilo na to podezřelé schválení. Složení rady již přesně nevím,ale byl v ní,tuším, p.Kuric a Valdman. O ubytovnu v dalších jednáních pak měli zájem onačejší šíbři,kteří by provozovali výhodnou ziskovou činnost spočívající ve využívání příspěvků na bydlení,které začaly být vypláceny na základě zákona navrženého za ministra Škromacha a schváleného tehdejší sněmovnou. V N.Boru se to díky Farní charitě nestalo, ubytovna funguje, chodila jsem tam za jedním svým pacientem a s Farní charitou jsem spolupracovala i jinak a klobouk dolů před tím,co dělají.O jejich činnosti se lze dočít ve výročních zprávách.
Co ale já považuji za zločin,byl prodej opravené a dovybavené budovy LDN v N.Boru,kterou schválil kdysi kraj za vedení ČSSD.V krajském zastupitelstvu byl i novoborský zastupitel za ČSSD,který hlasoval stranicky pro...
Když vznikalo v areálu té bývalé LDN komunitní centrum, tak jsem slyšela názory,že se tam zase soustřeďují nepřízůsobiví, bůhví,co se tam děje a kde na to berou peníze a tak. Čecháčci,typičtí, žádné informace nemám,ale kritizuji.Proč bych se měl taky zajímat o něco a namáhat se? Souviselo to a souvisí i s tažením proti neziskovkám,které část lidí, ovlivněná médii a některými našimi vysokými představiteli ,považuje za žrouty peněz a sídla nemakačenků.Ještě tak jsou smířliví,jde li o neziskovky pečující o pejsky a jiná zvířátka, to očko nezůstane suché, ale o lidi? Berou peníze a nic nedělají přeci. Shodou okolností jsem včera četla posudkový materiál týkající se posuzování pervazivních poruch u dětí( autismu aj.) při žádostech přiznání příspěvků na péči.Zatímco každoročně je u nás diagnostikováno a pak uznáno závislými v nějakém stupni asi 500-600 dětí s těmito poruchami,, po 18ti letech věku je počet přiznaných inval.důchodů kolem 80-90.A není to nějakou restriktivní právní úpravou. Výslovně se uvádí,že během posledních asi 10ti let neziskový sektor atrahoval (přitáhl)klientelu"dětských autistů" a jejich rodin a poskytuje poradenství a sociální a pedagogicko-výchovné služby. Zlepšení kvality života mladého jedince se zdravotním postižením a docílení jeho sociální inkluze je mnohem cennější,přínosnější a trvalejší hodnota pro něho a pro jeho rodinu než sociální vyloučení,pracovní inaktivita a závislost na dávkách sociálního zabezpečení. Tolik z materiálu.
Doufám,že dotace Rodině v centru vyjde.To,co dělají,se nedá penězi změřit.
Hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V Novém Boru schvaluje (schvalovala) nákup nemovitosti rada města?

Nahoru

Re: Nákup ubytovny radou města

Bylo to o prázdninách na základě zplnomocnění rady města zastupitelstvem k provádění nezbytných opatření v době, kdy se neschází ZM. Po této zkušenosti byla plná moc v následujících letech omezena.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Máte pravdu paní Šepsová, bylo to s prodejem LDN tak, jak popisujete a s koupí ubytovny městem taky.
Akorát bych dodal, že když byl zvolen do vedení města jiní představitelé , chtěli ubytovnu jako prodělečnou rychle prodat. Nejvážnější zájemce byl pochybný spekulant .
Měl skoupenou řadu nemovitostí , kam ubytovával cikány přesídlené z Prahy a samozřejmě ti
pobírali státní příspěvky na drahé ubytování, které končily v kapse podnikatele . Když se toto tehdejší a vlastně nynější vedení města dozvědělo, rozhodlo jinak. Ubytovnu neprodat ale nechat provozovat Farní charitě a o prodělečnosti se úplně přestalo mluvit. Tak asi tak.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

A jaká je prodělečnost? To by mne zajímalo.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Mě by to taky zajímalo ,se zeptejte na finančním odboru města, tam to musí vědět přesně. Já jen píšu, že se o tom přestalo mluvit.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Mě stačí mrknout do výroční zprávy Charity, jejíž hospodářské výsledky jsou podloženy razítkem auditora.....Sociální ubytovna poskytla v roce 2016 azyl 99 sociálně slabým nájemníkům (včetně dětí) v 62 pokojích. Kapacita ubytovny byla po celý rok 2016 plně obsazena. O chod ubytovny se staral vedoucí ubytovny. Na chod ubytovny dohlíželi plných 24 hodin denně pracovníci na vrátnici. Dále byl klientů m zajišťován úklid společných prostor, drobná údržba na pokojích, postřiky proti škůdců m a parazitům . Klienti ubytovny byli jejími zaměstnanci vedeni k pořádku a k zodpovědnosti.
Ubytovna byla samofinancovaná z vybrané ceny za ubytování.
V loňském roce bylo potřeba oprav a údržby budovy. Na náklady Farní charity Česká Lípa se postupně opravovaly pokoje, vyměňovala se okna a neustálou péči vyžadoval i nábytek na většině pokojů.

Farní charita Česká Lípa svou činnost v roce 2016 hradila z finančních prostředků od MPSV Č R, Krajského úřadu Libereckého kraje, mě st Česká Lípa, Nový Bor, Kamenický Šenov, Žandov, Doksy, Zákupy, Cvikov, Úřadu práce Česká Lípa a Liberec, projektu Správy uprchlických zařízení MV ČR , Nadace GCP, Nadace Agrofert, Nadace NROS VDV – Nadace Olgy Havlové, Dům zahraniční spolupráce – Erasmus+, od DCH Litoměřice, ze sponzorských darů od regionálních fi rem a individuálních dárců a od dalších laskavých dárců .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Nějak tam nevidím cenu za pronájem od města, to vás zajímalo, jinak slov je ve výroční zprávě dost .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Znovu se vrátím k závěru posledního jednání zastupitelstva, protože je dnes zveřejněn ověřený zápis s podpisy obou ověřovatelů. Zápis neodpovídá tomu, co starosta tazateli odpověděl, proto si dovolím ho zde slovo od slova
napsat. Chybí tam,co říkal na adresu nové pracovnice SFDI a jejích kolegů ....Ale ééé vzhledem tedy k nové pracovnici SFDI a ti pánové, co přijeli na kontrolu nás na to už dopředu upozorňovali ééé bylo tam shledán údajný ééé nedostatek z hlediska tedy vyhlášení výběrového řízení. My ten nedostatek považujeme za lichý, odporující jaksi ustálené,ustálenému způsobu vyhlašování veřejných soutěží a odporující i platným judikátům a proto se domníváme, že město se má v tomto případě bránit.
Je možné se samozřejmě bránit. Námitky se podávají včas v určité lhůtě a musí obsahovat zdůvodnění nesouhlasu s kontrolním zjištěním a nic takového nám pan starosta nenaznačil, ani kdy obdržel protokol kontroly a jestli není na vznesení námitek pozdě. Prakticky jenom nesouhlasí se zjištěnými nedostatky a sankcemi.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Kolik platí za pronájem sportovišť městu sportovci? Kolik Smetanka? Kolik muzeum?

Ona si již šlechta ve středověku platila církev, aby ji zajistili péči o nemocné, staré, chudé, vzdělanost atd.
Nechápu, jak vyznavač krajně levicové ideologie přijde na nápad , že ti, co ve prospěch města pečují o osoby v nouzi a chudé, by měli za svou záslužnou činnost ještě platit.

Nahoru

Re: Nákup ubytovny radou města

Obávám se, že i tak bylo zmocnění rady zastupitelstvem v rozporu se zákonem.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Je to tak, FCH financuje provoz ubytovny stejným způsobem, jako již zmiňovaný "spekulant" ...
Neznám ovšem cenové relace - zda také vypisuje ceny za ubytování v maximální výši, do které je ubytovaným dotováno.

Nahoru

Re: Nákup ubytovny radou města

Stalo se to před mnoha lety za předchozího vedení Města. Zmocnění zastupitelstvem bylo asi v pořádku, neboť se o nemovitostech nezmiňovalo a bylo výslovně uvedeno, že se týká neodkladných záležitostí. Tehdy se proti pokoutnímu nákupu ubytovny bouřili opoziční zastupitelé. Radní argumentovali tím, že hrozil prodej ubytovny jinému zájemci, opozici se nelíbila cena, kterou považovali za příliš vysokou. Už si nepamatují, o jaký právní výklad se protagonisté nákupu opírali, když tvrdili, že zákon nebyl porušen.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Bych se vrátil k nedořešeným aktuálním problémům z posledního jednání zastupitelstva . Kolik asi může být vyměřená pokuta za nedostatky zjištěné z výběrového řízení na zhotovitele ? Může to být 50% ? Nevíte někdo ?
Vím zatím , že dotace SFDI na stavbu chodníku gen.Svobody byla původně 3 300 000 Kč.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září zlatí Habsburkové

Roku 1849 uvedli v platnost tzv. domovské právo, které zahrnovalo institut tzv. chudinského zabezpečení. Obec měla povinnost se postarat o své občany, kteří tam měli své domovské právo (něco jako trvalé bydliště).
Že se nejednalo pouze o jakousi "pastoušku" pro chudé, svědčí i příklad Cvikova. Poté, co komunisté v r. 1949 tento institut zrušili, byl tzv. "chudobinec" bez stavebních úprav používán dále. Jako internát učnic v n.p. Severka až do r. 1995.
Pořád se divím, že yyznavačům komunistické ideologie stále vadí, že město na chudých nevydělává.
Jen za r. 2016 přispěla nekomunistická vedení měst Česká Lípa, Nový Bor, Kamenický Šenov, Žandov, Doksy, Zákupy, Cvikov 830 tis. Kč na činnost Českolipské farní charity.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

ubytovna - nákup se opíral o neurčité usnesení ZM, tuším ze září 2009, že ZM souhlasí, až budou peníze. RM někdy v červenci 2010 jednala o tehdejší nabídce Crystalexu, časově omezené, peníze našla využitím bytového fondu. Po volbách se snažilo nové (prakticky současné) vedení najít dotační titul na přeměnu ubytovny na byty, ale takové dotace už v tu dobu nebyly. Ubytovnu provozoval NOBYS a to s roční ztrátou minimálně šesticifernou. O neúspěšném odkupu je psáno výše, město se rozhodlo ubytovnu pronajmout, zvítězila nabídka Farní charity, která platí cca 120 tis. ročně. Ceny pro ubytované nejsou na maximu, FCh se ale na rozdíl od městského sro daří díky různým podporám nedostupným sro ubytovnu provozovat bez ztráty. Díky dobré a fungující spolupráci s FCh město mezitím zrušilo ostatní provozované ubytovny včetně holobytů. Jen pro porovnání provoz Sociálních služeb jako příspěvkovky města (především Domy s pečovatelskou službou) stojí přes 5 mil. ročně.
Ad penále SFDI - SFDI se nelíbilo vyloučení uchazeče s tzv. nulovou položkou - když firma v soutěži neocení některou dílčí položku, tak je vyřazena, protože veřejné zakázky jsou za úplatu. Tak jsme ve výběrových komisích postupovali na základě výkladu právníků či rozhodnutí ÚHOSu, co si pamatuji. SFDI přišlo s výkladem, že měl být uchazeč požádán o vysvětlení (opravit po otevření obálek již nemůže, to by byly měněny ceny). Sankce je v řádu nižších statisíců, cca 200 tis., nevím teď přesně. Proti tomu se město bude bránit správní žalobou, protože s takovým výkladem nesouhlasí. Žijeme bohužel v době, kdy NKÚ nachází na každém ministerstvu pochybení za miliardy či ÚHOS pokutuje Generální finanční ředitelství, tak se v tom zkuste vyznat.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pane zastupiteli (radní) díky za rozsáhlou odpověď, záležitosti s ubytovnou zajímaly růženína , já ji zmínil jen okrajově v souvislosti s projektem, který připravuje Rodina v centru a to je činnost velmi záslužná.
A důvod udělení penále SFDI sice vysvětlujete, ale jenom tak napůl nebo ještě míň. Trochu jsem se poptal a tak mě udivuje , že to nenapíšete všechno tak, jak je to ve zprávě z kontroly .Včetně přesné sankce - jste to přece projednávali na radě před dvěma týdny . A teď už to nevíte přesně ? Tomu , nezlobte se , nemůžu věřit.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ještě jsem si vzpomněl na podstatný detail : Na nulové položky má snad ten, kdo přihlášky zájemců za město převzal přijít a ten měl při řádné kontrole přihlášek najít to, že nejsou úplné. Určitě ne až když výběrová komise otevřela obálky - v obálce jsou jen čísla - ceny . V tom bych viděl to pochybení zadavatele VZ.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zahradníku, problém nebyl v zadání. Komise jsou 2, jedna otevírá obálky a v zásadě udělá soupis nabídek (firma, cena) a zda nabídky splňují základní věci (např. podepsaný návrh smlouvy). V obálkách jsou nabídky, které mají desítky stran - všechny požadavky a přílohy a též ocenění všech položek ze zadání. Po protokolu o otevírání se nabídky kontrolují pečlivě (na odboru či to dělá administrátor sjednaný městem za tím účelem), kdy se přichází na věci jako neoceněné položky atp. Poté obvykle zasedá 2. komise - pro hodnocení a posouzení nabídek. Ta na základě informací z důkladné kontroly (např. o nulové položce) rozhodla o vyloučení 1 uchazeče (resp. navrhuje RM). SFDI tvrdí, že měl být uchazeč vyzván k vysvětlení, v čemž je ten spor. Přeceňujete mou paměť, asi byste se divil, s kolika čísly a částkami jsem se musel potýkat za posledních 14 dní, mj. se řešit celý rozpočet města na příští rok...

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Ach jo, pane Zahradníku. Pište prosím čemu rozumíte....Ještě jsem si vzpomněl na podstatný detail : Na nulové položky má snad ten, kdo přihlášky zájemců za město převzal přijít a ten měl při řádné kontrole přihlášek najít to, že nejsou úplné.
Přemýšlejte.
Dle vás má paní na podatelně otevřít, odborně zkontrolovat a nejlépe prozradit nabídku ostatním zájemcům?

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Jestli tomu správně rozumím, tak administrátor nebo pověřený pracovník odboru rozvoje města (zde p.Geby ) po důkladné kontrole vyloučil 1. uchazeče, kvůli jedné nulové položce - resp. druhá komise ho bez dalšího vyloučila ze soutěže na návrh rady města.
Pak bych měl ještě dva jednoduché dotazy : Další čtyři uchazeči neměli zjištěny při důkladné první kontrole žádné nulové položky? A neměl ten vyloučený taky nejnižší cenu ?
Zatím tedy zůstávám u svého odhadu sankce SFDI z dotace 50%.
Růženínovi polopatě.
To nebyla paní na podatelně ,to je snad každýmu jasný kromě vás a není potřeba to dál vysvětlovat. Jestli ale nevíte, jak to na úřadě chodí, tak prosím : Pracovník, který tu veřejnou zakázku administroval a do jehož rukou ji paní z podatelny předala, provádí kontrolu nabídky a všech položek. Už to tu přede mnou napsal Viktor.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženínovi nic vysvětlovat nemusíte. Ten se účastnil x výběrových řízení a jen se diví co dohromady semelete, zahradníku..
Tedy
1. Obálky se předají do určitého data. Následně se sejde komise, která posoudí, zda mají nabídky všechny náležitosti dle zákona. Nemají-li, uchazeč se vyřadí.
První zasedání jsme dělali s možností přítomnosti zástupců firem.
2. Komise pro vyhodnocení nabídky. Dostane nabídky, které mají všechny náležitosti. Podle kriterií (cena, reference, délka plnění apod.) pak určí pořadí jednotlivých firem. Potvrdí vyřazení neúplných nabídek.
3. Obvyklé bývá, že zdůvodnění a výběr přednese na zastupitelstvu města
zahradník...Na nulové položky má snad ten, kdo přihlášky zájemců za město převzal přijít a ten měl při řádné kontrole přihlášek najít to, že nejsou úplné. Určitě ne až když výběrová komise otevřela obálky - v obálce jsou jen čísla - ceny .
Kdy se obálky zahradníku otevírají? Můžete odpovědět?

A co říká zákon?
(2) Po uplynutí lhůty pro podání nabídek nemůže být nabídka měněna, nestanoví-li tento zákon jinak; nabídka však může být doplněna na základě žádosti podle odstavce 1 o údaje, doklady, vzorky nebo modely, které nebudou hodnoceny podle kritérií hodnocení. V takovém případě se doplnění
údajů týkajících se prokázání splnění podmínek účasti za změnu nabídky nepovažují, přičemž skutečnosti rozhodné pro posouzení splnění podmínek účasti mohou nastat i po uplynutí lhůty pro podání nabídek.
(3) Za objasnění se považuje i oprava položkového rozpočtu, pokud není dotčena celková nabídková cena nebo jiné kritérium hodnocení nabídek.

Tady bude ten problémek. A vy víte, zda ta nulová položka ovlivnila výslednou nabídkovou cenu?
Může znamená co? Může i nemusí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Dostal jsem od růženína otázku, kdy se obálky otvírají. Nóó , jak kdy a jak kde. Před 15 lety ve Cvikově to bylo podle vašeho popisu docela jinak než v r.2015 v Novém Boru. Doba se mění, mění se zákony a mění i
příležitosti k eventuální manipulaci se zakázkami. To myslím tedy obecně.
A teď k té konkrétní veřejné zakázce - Chodník Generála Svobody v Novém Boru Arnultovicích.
Město vyžadovalo, aby nabídky byly podány elektronicky. Otevírání se nekonalo za přítomnosti uchazečů ,
dokonce ani za fyzické přítomnosti členů komise pro otevírání obálek (ti byli jen 3 ). V určený den a hodinu
otevřel na svém počítači v NB pan Jeništa elektronické nabídky, paní JUDr Poremská v Brně stejně tak a pan Geby v sousední kanceláři v NB dohlížel na svém počítači na regulérnost celé akce .Paní Poremská byla administrátorem zakázky a pověřena městem výkonem zadavatelských činností.
Nabídek bylo celkem 6. Jedna byla přímo zneplatněna , takže zbylo 5 uchazečů.Není nutno je jmenovat , jen
potvrdím , že SaM měl skutečně nejnižší cenu a jednu nevyplněnou položku ve výkazu výměr . To však není důvod pro vyřazení uchazeče ze soutěže bez vyzvání k doplnění a vysvětlení a to neproběhlo ! A to je to pochybení města, neboť z dalších uchazečů měli 3 také nedostatek v přihášce a všechny 3 město k doplnění vyzvalo.
Hlavním kriteriem byla určena cena . Tu chybějící položku (u SaMu ) měli uchazeči oceněnou jak kterej v rozmezí od cca 100 - 200 tisíc. Kdyby SaM na chybějící položku doplnil cenu taky 200 tisíc , stále by jeho cena byla nejnižší zhruba 4 710 443 bez DPH a cena firmy ZEPS s.r.o. která byla výběrovou komisí vybrána měla cenu 5 170 254 bez DPH. Vidíte to taky ? Proč se nemělo nebo nechtělo ušetřit ? Rozdíl si každý umí spočítat a proč se někteří uchazeči vyzvali k doplnění a zrovna ten s nejnižší cenou se rovnou vyřadil je otázkou pro někoho jiného .
Kdyby otevírání obálek probíhalo za přítomnosti zástupců uchazečů, jako to bývalo kdysi ve Cvikově , jistě by se hned na místě ozvali a promtně by chybějící doplnili a vyhrál by trasparentně ten s nejnižší cenou .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Pane Zahradníku, přemýšlejte než něco napíšete. Na co jsem reagoval....
Růženínovi polopatě.
To nebyla paní na podatelně ,to je snad každýmu jasný kromě vás a není potřeba to dál vysvětlovat. Jestli ale nevíte, jak to na úřadě chodí, tak prosím : Pracovník, který tu veřejnou zakázku administroval a do jehož rukou ji paní z podatelny předala, provádí kontrolu nabídky a všech položek.

Tak která paní tu obálku předala? Kdyby jste napsal rovnou, že šlo o elektronické podání , asi bych reagoval jinak.
Jinak to, že detailně víte vše z podání nabídek svědčí o tom, že zakázka je pod veřejnou kontrolou.

Ještě jednou zákon
(3)Za objasnění se považuje i oprava položkového rozpočtu, pokud není dotčena celková nabídková cena nebo jiné kritérium hodnocení nabídek.
Píšete, že položka byla u jiných 100-200 tis. Kč. Tedy zcela jasně by se dotkla celkové ceny.
Fandím Lindavě !!! :o))).

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

V předešlém příspěvku jsem zcela jednoduše reagoval na " vaši " paní v podatelně ,a to obecně tak ,že všechna podání jdou k rukám toho , komu jsou určena, to ale jistě víte . V té době jsem ještě neměl prostudovanou VZ a to, co jsem zde dnes napsal , jak se to celé odehrálo . Nevěděl jsem, stejně jako vy , že šlo o el. podání .
Dohledat si všechno, co jsem zde dnes uvedl , může každý. Je to dost práce a času , ale dostupné to je. U těch dalších 3 přihlášených uchazečů by se doplnění chybějícího údaje taky dotklo ceny.
Za pozornost stojí, že ZEPS , kterému fandíte , vyhrál pak taky za nedlouho soutěž na borské náměstí lll.etapu. Z neznámých důvodů byl pak z realizace stažen a zakázku dostala firma SaM .
Nejpodstatnější na celé věci je, že město mohlo a mělo ušetřit bezmála půl milionu podle nabídky na samotné stavbě a další statisíce za penále SFDI za nerovné podmínky pro uchazeče po kontrole.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Podívejte, ty příspěvky mi delší dobu připomínají spíše "Drby z Měst. úřadu Nový Bor".
Nabídka o půl. mil menší než ostatní se mi jeví jako tzv. podezřelá. Bavíme se zase o něčem proč? Co ale nevíme.
Takovéto nabídky ( z mé zkušenosti, kdy se muselo přiklepnout nejnižší nabídce ) se ukázaly z dlouhodobého hlediska značně nevýhodné.
Paní JUDr. Michaela Poremská, Ph.D., LLM specialista na
elektronické veřejné zakázky byla administrátorem zakázky a pověřena městem výkonem zadavatelských činností. Tedy tato právnička za svou práci také odpovídá.

JUDr. Michaela Poremská, Ph.D., LLM se zabývá zadáváním veřejných zakázek od roku 2006 a od roku 2009 používá při zadávání veřejných zakázek pouze elektronické nástroje. Píše odborné články na téma elektronizace veřejných zakázek. Je autorkou knih Elektronické zadávání veřejných zakázek a Veřejné zakázky - právní minimum při jejich zadávání. Přednáší na Mendelově univerzitě v Brně, a to jak česky, tak anglicky, a pro veřejnost vede semináře na téma veřejných zakázek. Její každodenní snahou je poskytovat studentům neprávnických oborů i veřejnosti nezbytné základní informace o právu a rozšiřovat tak jejich povědomí o právu, neboť neznalost zákona neomlouvá (Ignoratia legis neminem excusat) 

Myslím, že město jednalo s nejlepším úmyslem a zvolilo nejlepší možnost.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Paní Poremská žádnou chybu neudělala a ani jsem to nikdy nepsal . Co já vím , ukončila spolupráci s NB.
To pochybení bylo víceméně na straně města . Nemá cenu psát další podrobnosti, to by bylo do nekonečna. Chytíte se obvykle jednoho slova a fantazírujete kolem toho. Koneckonců, kdyby město mělo zájem, aby si lidé nevykládali drby, řekl by to starosta na rovinu, když ho zastupitel Řehoř vyzval přímo na jednání.
Vzhledem k možné úspoře velké částky veřejných peněz si nemyslím, že město zvolilo nejlepší možnost. Mimo jiné i proto, že termín zhotovení měl být původně jen několik měsíců a protáhlo se to na 2 roky - nejvýhodněji.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Vyjádření pana Zahradníka

Na nulové položky má snad ten, kdo přihlášky zájemců za město převzal přijít a ten měl při řádné kontrole přihlášek najít to, že nejsou úplné. Určitě ne až když výběrová komise otevřela obálky -

Jestli tomu správně rozumím, tak administrátor nebo pověřený pracovník odboru rozvoje města (zde p.Geby ) po důkladné kontrole vyloučil 1. uchazeče, kvůli jedné nulové položce

Pracovník, který tu veřejnou zakázku administroval a do jehož rukou ji paní z podatelny předala, provádí kontrolu nabídky a všech položek

Paní Poremská byla administrátorem zakázky a pověřena městem výkonem zadavatelských činností.

Paní Poremská žádnou chybu neudělala

Co dodat pane Zahradníku. Snad aby ten informátor informoval věrohodně.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Růženíne, až po větu , která začíná.... Paní Poremská ..... moje příspěvky byly psány v obecné rovině odhadem, jak to obvykle chodí .Teprve včera jsem vám napsal, jak se to odehrálo přesně ,protože o víkendu jsem si vše dostupné o průběhu výběrového řízení přečetl. Nechápu stále o co vám jde , jestli o postatu a průběh této soutěže nebo o to nachytat zahradníka za každou cenu na nějaké nepřesnosti při vyjádření.
Navrhuju, nechme toho a vyčkejme , až se k tomu vyjádří Správní soud.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Zahradníku, vy to ale skutečně motáte, že začínám mít pochybnost, zda má cenu pokoušet se to vysvětlovat. Na základě projektu se připravilo zadání zakázky včetně tzv. výkazu výměr, tj. vše, co mají firmy ocenit. Firmy poslaly nabídky. Když je to elektronicky, tak se po lhůtě pro nabídky udělá "otevírání obálek" též jen elektronicky, město na to má program, který vše sleduje, aby bylo transparentní. V této době (zákon se mezitím změnil) platilo pro otevírání obálek, že se kontroluje neporušenost obálky (elektronicky netřeba), zda je česky, zda je celková cena (uvádí se do protokolu z otevírání) a zda nabídka obsahuje podepsanou smlouvu. To je z otevírání vše, následuje fáze, kdy se kontrolují nabídky podrobně. Pokud mělo město nasmlouvaného administrátora, dělá to administrátor (zde JUDr. Poremská). Pak zasedne komise pro posouzení a hodnocení nabídek, která je seznámena se všemi detaily, co by kde mohl být problém, komise si sama vše může zkontrolovat. Píšete o doplnění nabídek, to ale nelze. Proto byla firma s nulovou položkou vyloučena (resp. navržena k vyloučení, neboť právně o vyloučení rozhodne až rada města), JUDr. Poremská byla též jistě pro, nepodsouvejte komisím, že rádi vylučují bezdůvodně nejnižší nabídku. Co lze, je požádat uchazeče o vysvětlení nabídky či vysvětlení mimořádně nízké ceny (např. máme starší zásobu polystyrenu, proto ho máme za poloviční cenu než ostatní atp.). Ti co nevysvětlí či nezareagují včas, jsou též vyloučeni (to byl, tuším, případ III. etapy náměstí, kdy firma na dotaz, zda opravdu stihne udělat náměstí o několik týdnů dříve než konkurence, couvla, že udělali chybu). Pokud se nepletu, spolupracovala JUDr Poremská i na námitkách vůči kontrole SFDI a doporučení se bránit správní žalobou.
Že pak vítězná firma stavěla dráž a déle se pak již netýká soutěže, ale zjednodušeně řečeno chyb v původním projektu, podle kterého se soutěžilo, řada věcí se musela totiž udělat jinak. Stojí za pozornost, že na řadu chyb projektu upozorňovali místní stavaři (např. ing. Folbrecht, Č. Doležal) již po zveřejnění výběrového řízení - tuším, že s připomínkami se město muselo vypořádat a vše by mělo být na profilu zadavatele.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak dobře, děkuju za další podrobnosti, stavaři upozorňovali taky na propadlá povolení ke stavbě. Bylo toho prostě dost . To, že město mohlo ušetřit na konec celkem přes 800 000 tisíc mě jako občana dost mrzí a stavba se nemusela táhnout 2 roky. S povděkem kvituju, že jako jediný ze zastupitelů máte trpělivost
( a odvahu) pozadí výběrového řízení vysvětlit.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Rádo se tedy stalo. Neodsuzoval bych ale nikoho z kolegů, že nepíše na fóra. Taky bych nepsal, kdybyste mě svými tvrzeními nevyprovokoval:-). Občas kolují městem děsné výmysly, ale málokoho vlastně zajímá, jak je to doopravdy. Stačí se podívat na výsledky posledních voleb do Sněmovny.... A rozhodně nepotvrzuji, že máte pravdu s možnými úsporami, to neumím potvrdit ani vyvrátit. Dovedu si ale snadno představit, že při nerealizaci zakázky by město vracelo tu třímilionovou dotaci a chodník by nebyl dodnes.
Příští týden je na ZM rozpočet (visí na úřední desce), koncepce parkování (placení jen na nové ploše náměstí, rozšíření hodinového stání atd.), zachování poplatku za odpad na 600 Kč - spousta zajímavých věcí.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Já se těm Vašim kolegům z novoborského zastupitelstva nedivím,že nepíší odpovědi "anonymovi" Zahradníkovi. Je to ztráta času.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tak se nám Pavel Danys pohoršil nad dílem světoznámého designera Khalifa Zafhara.
No může si to se svým loutkovodičem Miloušem dovolit. Právě pracuje na předloze (zřejmě dortu) k 100. výročí republiky. Inspiroval se asi u školních dítek, která podobná díla tvoří při výtvarce z roliček od toaletního papíru.
https://www.promaminky.cz/kreativni-dilna/tvorime-z-rolicek-418/snehulaci-toaletaci-79
Pravé to dílo umělecké.
Jen místo čerta, Mikuláše, anděla, soviček je tam TGM, česká vlajka, státní znak a mnoho dalších vysoce umělecky ztvárněných to artefaktů.
Ochutnávka je na facebookových stránkách Pavel to Danys.
Pavel Danys
9 prosinec v 21:08
Ten Masaryk se poved !!!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Tentokrát vychytám jen pár much ze starostova monologu na prosincovém jednání zastupitelů města.
Půjde o jeho jazykový projev. Když po šesté použil slovo municipality, přestal jsem počítat . Běžný občan
možná ani nerozklíčuje ze souvislostí, když slyší starostu říkat , že municipality se musí bránit .
Je jasné , že zapomněl, že nepromlouvá ke svým spolustraníkům ze Starostů LK nebo STAN , nevím
kam se momentálně řadí , ale ke svým spoluobčanům z Nového Boru.
Ale to nebylo všechno. Mluvil také o využití místa po připravované demolici baráku v Nemocniční ulici .
Zastupitelé měli na jednání schválit žádost o dotaci na demolici . Byly dva návrhy, co tam pak postavit.
Starosta hlásil, že místo navrhovaného " workoutového hřiště " bude lepší bytový dům. To určitě jo,
protože nevím, co by to mělo být za hřiště , rozumněl bych outdoorovému , bylo ale řečeno workoutové.
Nebylo řečeno " Dirty park ". No a u toho bych se zastavil. Projektové nabídky uchazečů na využití místa po demolici , která ještě ani nebyla zastupiteli schválena a bude se čekat teprve na schválení dotace. .
Nabídky vše předbíhají o měsíce . Od koho se to uchazeči mohli dovědět ?
Na závěr vzpomenu na učitele češtiny na střední, který nám občas připomínal , že není dokladem vzdělanosti užívání cizích slov, ale naopak největší trapnost používat cizí slova bez znalosti jejich přesného významu.
Tak mě napadá, neměl by se vrátit do školy ?
Tak příště a vůbec v novém roce : HEZKY ČESKY !

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září- workout park

Workout hřiště nebo park je už v podstatě terminus technicus. Co to znamená, račte si prosím najít! Pokud pan starosta tento výraz použil, nedopustil se toho,že by použil výraz,aniž by zřejmě ON nevěděl, wo co gou.V Boru taková hřiště již totiž dávno máme....Výraz se nám líbit nemusí, ale používá se.
Hezké svátky!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Díky za vysvětlení .

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září- vzpomínka na Mílu Vašinu

My všichni,kterým se dostalo té radosti,že jsme mohli znát skvělého člověka, vikáře Českobratrské církve evangelické pana Miloslava Vašinu, a radovat se z rozhovorů s ním, se musíme smířit se skutečností,že již mezi námi není. Dne 17.12.2017 navždy opustil tento pozemský svět.. Někteří novoborští si ho určitě budou pamatovat z revolučních dní listopadu 1989. Souhlas s vykonáváním svého povolání dostal jako signatář Charty 77 až v r.1990.Pokud si chcete přečíst něco o jeho neobyčejném životě, použijte tento odkaz:

http://www.pametnaroda.cz/story/vasina-miloslav-1946-4892

V Žalmu 23,4 se píše: Byť mi se dostalo jíti přes údolí stínu smrti,nebuduť se báti zlého,nebo ty se mnou jsi, prut tvůj a hůl tvá,toť mne potěšuje. (Kralické vydání z r.1613).

Ti,kdož jste ho znali,věnujte mu ,prosím, tichou vzpomínku.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Demolice v Nemocniční - podmínkou získání až 80% dotace na demolici bylo, že město jako žadatel v žádosti závazně uvede, co po demolici vznikne. Úřad připravil variantu hřiště za cca 800 tis. Kč (s tím nechodí žádní uchazeči, úřad poptá nějakého projektanta o jednoduchou studii s odhadem nákladů), protože na jeho vybudování by možná šlo také získat dotaci a v případě jiné potřeby využití pozemku někdy v budoucnu by byla změna relativně nenáročná. Nicméně na radě jsme argumentoval, že bych místo tohoto nápadu raději realizoval některou z vážnějších potřeb, po takovémto hřišti asi nikdo nevolá a nemyslím si, že by bylo zrovna využíváno. Přes blízkost kolejí a nádraží vyhrála varianta bytového domu. Nejsem z toho obzvlášť nadšen, ostatně byl jsem už proti samotnému nákupu té ruiny městem, ale dává to alespoň nějaký smysl. Chtěl jsem ale pořádné projednání na výboru rozvoje, aby dům co nejvíce vyhovoval potřebám a měl rozumné ekonomické parametry (předběžný odhad za 8 malých bytů byl 14 mil., s náklady za dokumentace atd. tedy cca 2 miliony za byteček, to se při stávajícím nastavení nájmů v městských bytech nikdy nevrátí). Pohodové svátky!

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září

Díky za podrobnosti k té demolici. Taky se domnívám, že to rozhodnutí je správné. Asi nejen já a potřeba přiměřených nových bytů je naléhavější než hřiště. Pro budoucí obyvatele je tam nesporná výhoda - prakticky u nosu 3 supermarkety a to lidi ve městě teda nemají .
Stále mě ale udivuje, že nejsou na takové předběžné studie jen s odhadem nákladů vyzváni mladí projektanti z Boru. Proč jim borský úřad nedá šanci a obrací se opakovaně jinam , notabene stále do stejných firem ? Vyjma tedy Ing. Rýdla ! Ti místní projektanti to tady přece všechno znají , předpokládám, že by dělali návrhy
kvalitně,aby se dobře zapsali do povědomí lidí i úřadu. Dokonce si myslím , že by konečně ustaly
letité kritiky našich místních stavebních odborníků k činnosti ORM.
To by bylo takové moje přání do budoucího roku.

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září, Danys baví a bavit bude

Už jsem si říkal, že nebyl dlouho v novinách a trestní oznámení se taky nějak zasekla. Ale jako správný člen Českomoravské společnosti Vladimíra Putina to napravil
Aktivista podal trestní oznámení na Drahoše. Straší ruskou rozvědkou, říká

https://liberec.idnes.cz/aktivista-trestni-oznameni-jiri-drahos-ruska-rozvedka-pgu-/liberec-zpravy.aspx?c=A171227_113109_liberec-zpravy_jape

Z nejvíce kladně hodnocených příspěvků
Rozvědčík aktivista tak vlastně potvrdil, že tu ruští agenti řádí
Mezi zemanovci je spousta pitoreskních postaviček. Stačí si tu trochu počíst. Bohužel ty největší kreatury má na hradě.
Vyjádřit se k tomu Danyšovi je naprosto zbytečné! Kdybych napsal pravdu co si o tomto "výtvarníkovi" myslím, okamžitě mi to smažou!
A na lháře (Zemana) podal kolik trestních oznámení?
Předpokládám, že podal trestní oznámení i na současného prezidenta, který tvrdil, že po našem území se pohybuje člověk spolupracující s teroristy a přitom BIS o tom neměla žádné informace.
Za nektery spoluobcany nezbyva nez se stydet.
Zeman nemusí dělat kampaň, stačí jen, když dobře načasuje akce poskoků.
V jednom má hradní opilec pravdu, většina voličů skutečně asi svéprávná není. Jinak by byl opilec stále na Vysočině a nedělal by už několik let ostudu ve světě.
Jestli si někdo myslí,že Ruská rozvědka nebude agitovat za Zemana,je buď blázen nebo spadl z višně.
Snad má příznivec Zemana dost právníků a k tomu nabitou peněženku na soudní výlohy

Nahoru

Re: Co se děje v Boru po 11.září, Danys baví a bavit bude

Danyse řeší i na facebooku. Pan Koller tam přidal i obrázek. Je tam Klíč? Zná ho?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212676697847362&set=p.10212676697847362&type=3&ifg=1

Nahoru