Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Verze pro tisk |

Posledních několik dní bohužel nefunguje web města.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Jsem se dočetl zde na i-novinách, že v pátek 19.1. spustilo město nové webové stránky do zkušebního provozu a prosí o trpělivost. Já bych prosil o nějaký termín - stačí odhadem. Zatím se mi ani jednou nepodařilo se "přichytit ".

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

To bude rukama. Mně to jde v naprosté pohodě.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Já nevím,ale po zadání město Nový Bor do prohlížeče,třeba Seznam,se mi stránky taky bez problémů spustí. Třeba jsou v N.Boru okrsky,které ovládají ilumináti s chramosteríky dohromady , nebo jsou posypány chemtrails a nepřipojíte se a nepřipojíte. Pak se musíte na MěÚ zeptat,do kdy to bude a žádat o rychlou nápravu.
Jeden ajťák,který mi spravoval PC v ordinaci říkával,že devadesát procent problémů s PC vychází z té židle,co je před ním.
Hezký den!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Ono to také závisí na okamžiku, kdy se člověk chce připojit, z čeho, jakým prohlížečem ... Nyní, ST 24-1-18 12:05 mi to z Chrome také nejde, přes Firefox ano ...
Méně rádoby vtipných poznámek, prosím.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Bylo to pro odborníka, znova konfiguraci . Já vím houby, co dělal, ale už to funguje.
Stránky se mi zdají dost prázdný, snad si člověk časem zvykne.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Zajímavý pro občany Nového Boru by mohl být dodatečně zařažený bod na jednání zastupitelstva dne
31.1.2018. Zastupitelům oznámil starosta, že město dostalo nabídku na zapůjčení mobilní ledové plochy
15 x 30 m pro bruslení na zkušební období od poloviny února do konce března. Cena pronájmu na 30 dní je 585 000 Kč bez DPH. Samozřejmě další nemalé náklady na přípravu plochy a pak samotný provoz (voda,
elektrika, osvětlení, údržba atd) Bude to odhadem k třičtvrtě milionu v této sezoně - těch 30 dní.
Rada města už odsouhlasila pro letošek pronájem. Dále souhlasí s přípravou projektu na pořízení vlastní
ledové plochy a zařadila náklady do rozpočtu r.2019.
Na zastupitelstvu starosta o akci mluvil ,ale nebyla žádná diskuze, nehlasovalo se o žádném usnesení .
Zdá se mi prapodivné, že takovou nákladnou akci schválila jenom rada města a nikoliv zastupitelstvo .
Zdá se mi dále prapodivné, že zastupitelé jsou po jednání emailem vyzváni, aby se vyjádřili, zda s nabídkou souhlasí či nesouhlasí a hlavně se zdá mi prapodivné, že takto je z projednání bodu jednání ZM vyloučena veřejnost.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Pokud se dobře pamatuji, nebyly převedeny kompetence k provádění rozpočtových opatření zastupitelstva na radu města. To by se zastupitelstvo klidně mohlo rozpustit a 7 členná rada by si rozhodovala o všem sama.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Protifašistický bojovník Pavel Danys zveřejnil foto - své těsné obětí s Tomio Okamurou. Jak se oba zubí! Své k svému.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Tak Pavel Danys své spojenectví s Okamurou rychle smazal. Nahradíl to fotografií o svém boji Proti památníku nacistů s SS.
Přitom při tom boji by mu mohl Okamura pomoci a on na oplátku jako předseda česko-romského sdružení radit Okamurovi v romské otázce.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Kluziště schváleno nebylo, zůstává jako možnost na příští sezónu, je to ale velmi drahý špás. Věc se řešila po mailu proto, že bod s podklady nebyl včas předložen do ZM, ale pouze zmíněn starostou v Různém. I do Různého se mohou s příspěvkem přihlásit občané.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Tak vidíte, pane zahradníku, další hoax, který jste nám předložil. A že jich už bylo! Kam na ně chodíte? :o)))

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Máte pravdu Viktore, děkuji, že jste veřejnost zpravil o výsledku nápadu s kluzištěm. Připomenu pro moldavita jen to, že tak, jak jsem o nápadu s kluzištěm psal tady , je ve faktech zcela shodné s tím, jak kluziště uváděl na jednání zastupitelstva starosta. Chyba bude v tom, že moldavit vidí hoax všude .

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

To co jste napsal výše je opak toho, co napsal Viktor. Mně se to zdálo od začátku nepravděpodobné. To by tak akorát nahrálo novoborským udavačům. A proč mají zastupitelé maily? Proč má např. ing Silná telefon? Když už něco píšete, není lepší si to dopředu ověřit?

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 P.Danys

Včera se objevilo na fac.profilu P.Danys upozornění na toto
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/144269/zeman-v-babisove-luxusni-restauraci-peceny-holub-mu-priletl-az-do-pusy.html

P. Danys se rozohnil proti kolegům takovým slovníkem, že i Zeman je žabař. Co si to dovolují, psát o jeho miláčkovi?
Když jsem odpověděl v tom smyslu, že je smutné, že v zemi, kde žije každý desátý v bídě, si jejich vrchní papaláši nechají létat holuby do huby a to v ceně 1390Kč za kus, byl autocenzurován. Komplet, nehodí se to do krámu.

Jinak jeho stránky, příznivců Miloše, jsou plné skvostů, dokládajících úroveň myšlení jeho stoupenců
Např u foto nějakého mokřadu je
Ludmila Kratochvílová COPAK SI TOHLE NECHÁME ZNIČIT OD TĚCH MUSLIMSKÝCH ZRŮD???????
Pavel Danys TO JE A BUDE NAŠE PŘÍRODA !!!

Zdar českým vlastencům !!!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru. Smutná zpráva

Pavel Danys napsal
ZÁMKOVÉ SRDCE LÁSKY a MÍRU a ŠTĚSTÍ JE K MÁNÍ : nemovitost s pozemkem změnila majitele a já to srdce musím přemístit. Ozve se nějaký zájemce ? 602 284 658

Díval jsem se na katastr, zatím je tam Egermann. Ale i na fabrice je zástavní právo smluvní.
Možná k tomu má Tonda co říci. Ten ví všechno.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 , smazané stanovisko

Tak se dnes Pavel Danys rozohnil. Oznámil, že hodlá odstoupit z posledního místa kandidátky ANO ! Důvodem je sám Babiš!!! Prý porcuje toto hnutí jako pizzu.
A důvod? Dovolil si kritizovat Danysova chráněnce "mlátičku Ondráčka".
Svým činem jistě zasadí tvrdou ránu Babišovi i Faltýnkovi.
Bohužel dál se nedovíme nic. Asi dostal PD po papule a příspěvky smazal. Kolikáté už?

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Jednání zastupitelstva NB 28.2.2018 - jen krátce o některých bodech.
Starosta pověděl o svých jednáních, která se konala poslední měsíc. Byla schůzka s ÚP z ´České Lípy, na
které se mluvilo o snížení dotací na pracovní místa na veřejně prospěšné práce. Z toho m.j.vyplynulo i snížení počtu pracovníků z řad nezaměstnaných. Sníh letos není a tak ani nevím, čím je město zaměstnává . Měl bych dobrej nápad : Proč čekat do dubna, až bude opět oficiálně městem vyhlášena akce ,, Uklidíme svět !"Podmínky pro sběr všemožných odpadků kolem cest i jinde jsou teď ideální . Až vyrazí tráva , nebudou už tak dobře vidět. Tím jinde bych myslel třeba louku (nebo pole ?) za zadními trakty supermarketů Penny a Kaufland směrem k ubytovně Charity . To se jen tak nevidí, co tam toho je a doporučuju zastupitelům exkurzi .
Starosta měl dále jednání s Nobysem o zvýšení nájemného v bytech, které patří městu. Kdyby se nezeptal pan Valdman o kolik tedy , tak by to věděl jen starosta. A chudý nebo všetečný občan by se marně ptal ostatních 20 zastupitelů, neboť je to, co by zajímalo občana v podstatě nezajímá . Abych z toho nedělal dál tajemství, starosta odpověděl zastupiteli Valdmanovi, že zvýšení bude do 10 %.
Schválil se taky dodatek smlouvy a změnu termínu dokončení akce Kanalizace Sloup na 30.6.2018.
Předsedkyně fin.výboru předložila zastupitelům ke schválení kontrolu na provedení opěrné zdi na náměstí a ZM odsouhlasilo takto kontrolu nakládání s veřejnými prostředky. Možná si vzpomenete na článek Osmý div světa v Novém Boru ...

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

V Novém Boru bude v roce 2018, přesněji 22. května, vzpomínka na Lidické ženy a jejich návrat do vlasti. Základní info zde dole:
http://mbbb.sweb.cz/Pozvanka_Mlada%20Boleslav-Chotetov_18-3-2018.pdf

Myslím, že by bylo fajn, aby zdejší horliví přispěvatelé tuto akci navštívili. Já osobně se chystám příští víkend na pochod z MB do Chotětova dle přiložené pozvánky a pak na Cínovec. Bude to letos poprvé, co se budu účastnit, ale zajímá mě to a myslím si, že takovéhle akce jsou velmi potřebné a přínosné. Určitě jsou přínosné víc, než plkání zde a dokazování si velikosti svého ega.

Další informace jsou třeba zde:
http://mbbb.sweb.cz/Pochod_Lidickych_zen_2018_CZ.pdf

Tato akce nebude v Novém Boru poprvé, znáte ji? Já totiž jen doufám, že na těchto akcích nebude vliv KČP či jiných obskurních organizací :-)

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Dnes prošel Mladou Boleslaví pochod Lidických žen, které šli po trase pochodu smrti ze závěru války. Setkali jsme se u pomníku Milenky Hážové, kde jsme položili kytičky a poslechli si velmi zajímavé vyprávění hlavní organizátorky paní Mileny Městecké. I já jsem se dozvěděl nové zajímavé skutečnosti.
http://mbbb.sweb.cz/IMG_2328.JPG
http://mbbb.sweb.cz/IMG_2334.JPG

Zajímavé bylo i vyprávění o vzpomínkách přeživších účastníků těchto pochodů smrti. Jak jim lidé v českých vsích a městečkách pomáhali, jak malá obec o 500 lidech nasytila 5000 na smrt zničených německých vězňů. A jaký to byl rozdíl když pochod přišel do tzv. sudet, kde jim nikdo nepomohl, naopak, se k nim chovali zle. To je taky věc, o které se dnes mlčí. Odsunutí se staví do role obětí a čím dál tím víc jim to vychází. Ale nebyli pouhými obětmi, byli aktivními strůjci svého osudu. A vyrovnání s minulostí jim chybí. Historie není černobílá a i zdejší přispěvatelé by si to měli uvědomit.

A nakonec poznámka: abych nebyl o5 obviněn z paušalizace, uvědomuji si, že ve všech skupinách lidí jsou lidé hodní i zlí a tedy i mezi čsl. Němci bylo malé procento výjimek.

Počasí dnes bylo velmi nepříznivé, doufám, že v květnu v Novém Boru bude lepší a že se tam sejdou i zdejší horliví přispěvatelé.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 další trestní oznámení

STÁTNÍ HYMNA ČR PODLE KEJVALA ?: Po včerejším koncertu paskvilu nějaké "prodloužené státní hymny" v ČT a požadavku předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, že je zapotřebí současnou Státní hymnu prodloužit z těch současných 45 sekund na více, aby si sportovci užili bedny vítězství...! *JÁ, JAKO OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY S VLASTENECKÝM CÍTĚNÍM JSEM NA TO NEMOHL NEREAGOVAT !!! Dnešního dne 29.3.2018 jsem zašel na Policii ČR v České Lípě a na předsedu OV ČR Kejvala jsem podal trestní oznámení S PODEZŘENÍM NA TRESTNÝ ČIN HANOBENÍ STÁTNÍ HYMNY.

Žádný takový trestný čin neexistuje, je možné hodnotit jako přestupek s pokutou do 10 tisíc korun

Další vlastenec s Caps Lock. A pak se pan Beneš diví..
Jsem zvědav do kterých novin Pavlík poběží.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Zítra od 18.hod na Náměstí

Veřejné shromáždění je svoláno za účelem vyjádření nesouhlasu se skutečností, že pan Andrej Babiš, bývalý agent STB, který je v současné době trestně stíhán z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU, zastává funkci předsedy vlády České republiky.

Respektujeme výsledky demokratických voleb a přednostního práva hnutí ANO při tvorbě vlády, nicméně věříme, že by ve svých řadách mělo najít na pozici premiéra jinou osobnost, nezatíženou jak minulostí spojenou s represivní složkou totalitního režimu, tak trestním stíháním.

Dále vyjadřujeme hluboké znepokojení činností vlády pana Andrej Babiše, jejíž kroky nerespektují skutečnost, že nezískala důvěru poslanecké sněmovny.

K dispozici bude petice "Milion chvilek pro demokracii", viz https://milionchvilek.cz/

Pořadatelé: Kuba Horák, David Moc, Janek Jiříček

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 / Pozor!

Akce proběhne v PONDĚLÍ 9. 4. na náměstí v NB od 18 do 19 hodin. Současně jsou svolány demonstrace v dalších městech:

http://forum24.cz/proti-babisovi-budou-v-pondeli-demonstrovat-desetitisice-lidi/

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Já přijdu...

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Další udání Pavla Danyse

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/A-je-to-tady-Kvuli-nove-verzi-ceske-hymny-padlo-prvni-trestni-oznameni-Nemohl-jsem-nereagovat-rika-aktivista-a-mluvi-o-hanobeni-statniho-symbolu-530986

Nahoru

Co se děje v Novém Boru Kolik občanů v po demonstrovalo?

Kolik občanů NB bylo včera demonstrovat na náměstí mezi 18. a 19. hodinou?

Nahoru

Re: Co se dělo v Novém Boru v pondělí navečer

Fotky a ohlasy na FB:
https://www.facebook.com/events/1914016038909104/?active_tab=discussion
A jinde:
http://forum24.cz/fotoreportaz-tohle-nebylo-400-lidi-babis-by-mel-odejit-lide-ho-nechteji/

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Včerejším odhadem,než jsme se začali rozcházet,což bylo tak půl sedmé- bylo na novoborském náměstí asi 220 lidí.
Petiční archy jsou též k dispozici v Knihkupectví Šeps, Egermannova N.Bor .Hezké dny! L.Šepsová

Nahoru

Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Voliči ANO stojí za Babišem

Výsledek shromáždění odpovídá volebnímu výsledku. Andrej Babiš je vítězem voleb i v NB.
My , co jsme ho volili, stojíme za ním. Agentem STB nikdy nebyl a i v politice platí presumpce neviny.

Presumpce neviny je mj. uvedena v oddílu Právo na soudní a jinou právní ochranu, čl. 40 odst. 2, Listiny základních práv a svobod: „Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.“

Podobně hovoří i čl. 6 odst. 2 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ nebo Všeobecná deklarace lidských práv čl. 11 odst. 1: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, považuje se za nevinného, dokud není zákonným postupem prokázána jeho vina ve veřejném řízení, v němž mu byly zajištěny veškeré možnosti obhajoby.“

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Jak řekl ministr Pelikán ... pokud nebyl pachatel odsouzen, neznamená to ještě, že se trestný čin nestal.
Obhajovat Babiše, který se veřejně přiznal k autorství podvodu, radši nekomentuji
Už to zahrál na to, že projekt byl vyřazen z financování EU. Takže odtud šetřen nebude. A teď ještě zmáknout tu českou policii a je to v suchu.
V slušných zemích trestně stíhané osoby odstupují z funkcí. My tu chceme slušnou zem.
https://www.youtube.com/watch?v=HcuUE4EWt8g

Za deset minut půl sedmé jsem na on line kameře napočítal asi 250 lidí. 220 určitě, ty dole jič nezabrala, tak odhaduji +30. Ale postupně tam prošlo více lidí, přišli podepsali, poslechli a zase šli. Účastnilo se i vedení města
Pěkná fota
https://www.facebook.com/pg/Janek-Jiříček-183613258669329/photos/?tab=album&album_id=570312179999433

Nahoru

Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Spolupráce s STB . Dva metry

Babiš nespolupracoval, ani nebral za spolupráci mzdu.

Presumpce neviny je mj. uvedena v oddílu Právo na soudní a jinou právní ochranu, čl. 40 odst. 2, Listiny základních práv a svobod: „Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.“

Podobně hovoří i čl. 6 odst. 2 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ nebo Všeobecná deklarace lidských práv čl. 11 odst. 1: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, považuje se za nevinného, dokud není zákonným postupem prokázána jeho vina ve veřejném řízení, v němž mu byly zajištěny veškeré možnosti obhajoby.“

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Ach jo: když se něco zkopíruje 2x, tak to platí 2x?

https://www.lidovky.cz/slovensky-soud-zamitl-zalobu-babise-proti-jeho-jeho-evidenci-u-stb-1df-/zpravy-svet.aspx?c=A180213_133716_ln_zahranici_sij

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Ve slušných zemích trestně stíhané osoby odstupují z funkcí, píše moldavit. Pro nás to neplatí , hejtman Půta se taky už dlouho drží zubynehty .

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Měl odstoupit, jako Zimola. Ale otázka je proč se to tak dlouho táhne.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 placený estébák nevadí

Pan Šeps i jeho dcera seděli v ZM NB společně u stolu s placeným spolupracovníkem STB několik let. Pan Šeps i bývalý placený spolupracovník STB seděli společně na jednáních ZM minimálně 4 roky.
Paní Bc. Šepsová sedí na těchto jednáních s placeným spolupracovníkem STB již 8 let. Placený estébák ji nevadí.
Voliči si ho zvolili , vidí stejně jako u Babiše jeho pracovní výsledky! Nechápu proč Šepsovi Petra tímto aktem vědomě poškozují? Jde jim o místo starostky ?
Zora Šepsová starostka města NB. Byla to prý ona, která ho nejvíce obvinila ze spolupráce s STB a z údajných podvodů na Čapím hnízdě.

Šepsům vadí nejschopnější ministr financí v EU a nejschopnější premiér v ČR, pan Andrej Babiš.

Babiš s STB nespolupracoval, ani nebral za spolupráci s STB mzdu.

Presumpce neviny je mj. uvedena v oddílu Právo na soudní a jinou právní ochranu, čl. 40 odst. 2, Listiny základních práv a svobod: „Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.“

Podobně hovoří i čl. 6 odst. 2 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ nebo Všeobecná deklarace lidských práv čl. 11 odst. 1: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, považuje se za nevinného, dokud není zákonným postupem prokázána jeho vina ve veřejném řízení, v němž mu byly zajištěny veškeré možnosti obhajoby.“

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 členové UV KSČ nevadí

Nevím nic o tom, že by byl pan Novotný trestně stíhán. Co se do toho plete rodina Šepsovu?
Takovými výroky snad poškozuje P. Novotného někdo jiný. Tradičně se to ale podsouvá někomu jinému.
Pokud to někomu vadí, neměl by trvale spolupracovat s organizací KČP, kde jsou členové UV KSČ a další funkcionáři, kteří toto svinstvo organizovali. Ke svým činům se dokonce hrdě hlásí, prý jednali pouze podle platných zákonů. Nepřipomíná to něčí obdobnou obhajobu?
Akce komunistů, KČP a dalších
Zajímavé foto č. 10
http://www.klub-pohranici.cz/news/liberec-instalaci-pametni-desky/photogallerycbm_425845/4/#wp-20171001-014-jpg

další zajímavé, tentokráte ocenění
http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/462-holany-28-8-1938

A s pánem, který chtěl to, co Heydrich...Praha se měla v roce 89 oplotit pětimetrovým plotem a nechat vychcípat
http://www.klub-pohranici.cz/news/jaroslav-ondracek-vzpomina-na-oslavu-90narozenin-soudruha-zdenka-papika/

čtvrtá minuta
https://www.youtube.com/watch?v=d3PPOyPBZsw

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Pan Doškář je k smíchu, protože trpí sklerózou.
Pokud se nepletu, sám seděl ve stejném zastupitelstvu jako P. Novotný.
Ale pššt... o tom se nesmí mluvit.

Nahoru

Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Dva metry, starostkou býti.

Úžasné je , že zastupitelka Zora Šepsová hlasitě na Náměstí Míru uráží nejlepšího ministra financí v EU, pana Andreje Babiše , vadí ji , že že Babiš je na 100% spolupracovník STB a sama sedí proti spolupracovníkovi STB, kterého zvolili občané N.Boru protože jim byl sympatický , pracovitý, stejně jako Babiš.

Rozdíl přeci jenom v jedné věci je. Na ZM Petr i pan Šeps hráli sudoku, nebo luštili křížovku. pan Babiš maká!

To vadí!

U pana Bobiše je to podobné. Lidi ho zvolili a to spolupracovníkem STB není! Nikdy nebyl. Voličům ani nevadí, že je na něho podané trestní oznámení. Voliči ví, že to oznámení je politicky motivované.

Zastupitelce Šepsové to ale vadí. Proto na Náměstí Míru křičí, že ji vadí osoba trestně stíhaná, myslí tím vítěze voleb pana Babiše.
Trestně stíhaný "spolustraník" hejtman Půta ji nevadí. Oba jsou v politice za Starosty. Při nejmenším zvláštní.
Co by rodina všechno neudělala proto, aby dcera byla starostkou. Trochu křiku a povyku nikoho nezabije.

Jinak platí:
Presumpce neviny je mj. uvedena v oddílu Právo na soudní a jinou právní ochranu, čl. 40 odst. 2, Listiny základních práv a svobod: „Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.“

Podobně hovoří i čl. 6 odst. 2 evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, se považuje za nevinného, dokud jeho vina nebyla prokázána zákonným způsobem.“ nebo Všeobecná deklarace lidských práv čl. 11 odst. 1: „Každý, kdo je obviněn z trestného činu, považuje se za nevinného, dokud není zákonným postupem prokázána jeho vina ve veřejném řízení, v němž mu byly zajištěny veškeré možnosti obhajoby.“

Nahoru

Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Dlužíte nám odpověď p.Valtře

Tak pane Valtře sdělte zde veřejně , že se distancujete od nacistické minulosti Vašich předků a sdělte především občanům Cvikova , proč nebyli tito nacisté, konkretně dědeček Valter a babička Valtrová, jako nacističtí zločinci po 2SV odsunuti?.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Dotěrný pane Doškáři. Nebudu s vámi soutěžit ve veřejných prohlášeních. Jak jste Veřejně označil pana Jaromíra Dvořáka, dnes starostu NB, jako nacistu, fašistu, nebo kombinaci obojího, to nepřekonám.
Já nikomu nic nedlužím.
Pokud chcete něco vysvětlovat, věnujte se třeba této přísaze
"Slibuji, že budu Vůdce Velkoněmecké říše Adolfa Hitlera jako ochránce Protektorátu Čechy a Morava poslušen, že budu zájmy Velkoněmecké říše k prospěchu Protektorátu Čechy a Morava podporovati, nařízení hlavy Protektorátu Čechy a Morava a jeho vlády plniti, zákony zachovávati a své úřední povinnosti svědomitě zastávati."
To přeci mohli dle vašich názorů podepsat jen zločinci , ne?

Nahoru

Co se děje v NB Distancujte se od nacistické minulosti předků

Tak pane Waltře sdělte zde veřejně , že se distancujete od nacistické minulosti Vašich předků a sdělte především občanům Cvikova , proč nebyli tito nacisté, konkretně dědeček Walter a babička Waltrová, jako nacističtí zločinci po 2SV odsunuti?.
Jako učitel byste to udělat měl. Už kvůli dětem a rodičům ve Cvikově.A také bývalým cvikovským voličům.
Jinak jsem opravil jméno . Omylem jsem uvedl jednoduché V.

Tím se omlouvám všem Valtrům v celé ČR, případně SR.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným
dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp.
Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá,...
Nebezpečné pronásledování patří mezi trestné činy narušující soužití lidí a je upraven v § 354.
Váš kyberstalking a ostrakizace je evidentní.
Vážený pane Doškáři, váš "důkaz" jsem dal k nahlédnutí a srovnání svým přátelům a známým.
Také je na Okresním státním zastupitelství, kde se k němu i vyjádřili.
Nepřeji si a nebudu dále reagovat na tyto neustálé útoky z vaší strany.Stejně tak nehodlám diskutovat o slibu Adolfovi Hitlerovi a Třetí Říši, který podepisovaly osoby v činné protektorátní službě. Sám vidíte, že jsem nic takového nepoužil, i když je to věc dlouhodobě všeobecně známá. Můžete se zachovat jako já. Včetně oznámení svým známým.

Pokud se nepřestanete se svým Tondou hrabat v cizích rodinách a to nejen mojí se snahou dehonestovat, obrátím se na orgány činné v trestním řízení.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 - hezký vtip dne

Odchází z Lán Okamura a Filip a usmívají se. "Tak jsme dneska ten Pakt Molotov - Ribbentrop překonali".

K tomu Pavel Danys
A JE TO TADY !!!!!!!!! Prezident Zeman Babišovi doporučil a já říkám, že ho přímo zaúkoloval, jednat opět s KSČM a SPD !!! A VLÁDA BUDE !!!!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 - Čas běží

Pan Jiří Walter, konečně slíbil, již po několikáté, že se mnou nebude komunikovat. Jsem rád, že bude plnit slib, který již podepsal, před třemi roky ve Cvikově.
Sice se nedistancoval od nacistické minulosti svých předků a nevysvětli proč tito nacističtí předci , tj, nacista dědeček Walter i nacistka babička Waltrová nebyli po válce odsunuti, nevadí, je to jeho problém.

Považuji komunikaci s Jiřím Waktrem za definitivně uzavřenou. Protože ho znám, nevěřím tomu. Dnes je 13.4.2018, 8.01 minut. Jsem zvědav , jak dlouho mu to vydrží!

P.S. Tonda i Tonda B si s J Waltrem bude rád povídat. Potřebuje k tomu pouze souhlas redakce. ˇ

Čas běží! Je již 9.18

Jinak čekám, již několik let, na Vámi avizovaná trestní oznámení. Zatím nic!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Vy jste, pane Doškáři, už taky slíbil, že sem nebudete do diskuse lézt :).

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Ano, pane Bárto. Dodrží li pan Jiří Walter slib, tak ani náhodou. Bude třeba ještě dořešit článek Cui bono. Předpokládám, že rozhodnutí padne velmi brzy.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

P.S.
Doplněk mého vyjádření, pokud by někdo nerozuměl psanému textu
1. Napsal jsem ...Nepřeji si a nebudu dále reagovat na TYTO neustálé útoky z vaší strany
2. Zveřejnil jsem, že podobnou argumentaci proti němu, ani jeho rodině dlouhodobě nepoužívám a nebudu využívat
3. Nikde jsem neslíbil, že nebudu reagovat na převádění diskuze do osobní roviny a následné uvádění nepravdivých skutečností, či slovní útoky na zdejší diskutéry, především ženy.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Nevydržel to ani 24 hodin.
Podstatné je především to , že se veřejně nedistancoval od nacistické minulosti svých předků a nesdělil především občanům Cvikova , proč nebyli nacisté, konkretně dědeček Walter a babička Waltrová, jako nacističtí zločinci po 2SV odsunuti?.
Jako učitel by to udělat měl. Už kvůli dětem a rodičům ve Cvikově.A také kvůli bývalým cvikovským voličům, kterým tuto skutečnost zamlčel. Rodiče i voliči by měli vědět, kdo jejich děti učí a učil.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Tonda

Po Tondovi se tu tak někomu stýská. On se ale rozpovídal na CL deníku . Kromě svých odrhovaček připojil

...bývalý ředitel církevního gymnázia v Bavorském Ettalu plného deviantních homosexuálních pedofilů, kdy tito sexuální predátoři v sutanách byli usvědčeni minimálně ve 200 případech z homosexuální pedofilie. Hlavní cenzor i-novin, Bárta, kámoš Jana Tichého vozil dokonce do Ettalu české děti a přestal s tím až po odhalení deviace a pederastie u místních církevních hodnostářů policií
na adresu J.Tichého
...Zmiz už ty rozlepanej marxisto konečně na ten internetovej plátek toho svýho komunistickýho zločince z domu pionýrů-komunistické Hitlerjugend na Praze-východ.

Jen dodám vyjádření Státního zastupitelství, které asi nemá chuť jít do střetu s psychicky nemocnou osobou.
Miloš Novák způsobem svého vystupování poukazuje nejvíce na sebe samého a rozumný čtenář musí vnímat, že jde o osobnost chorobnou. Napadání diskutujících osob, namísto argumentů k věci...pak je to i jednání lidsky velmi ubohé.

Myslím, že lidsky velmi ubohý člověk nám tu neschází a měl by se jít léčit

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Nechápu proč je na tyto stránky zatahována diskuse z ČD.. Tato zvláštní diskuse tam probíhá již velmi dlouho a zúčastňuje se ji trvale Novák, Skalák, Jan Tichý, růženín a pan Danys.
Diskusí se již dávno nikdo nezbývá. Dnes je již velmi těžko " dohledatelná.". Pro pořádek ji uvádím pro info , aby čtenáři vůbec věděli na co růženín - Jiří Valter reaguje.

• Hlavní slovo na demonstraci měla zastupitelka a radní za starosty Zora Šepsová!
reagovat
Miloš Novák (27952) 12.04.2018 10:20:47
Zora Šepsová ani jednou při svém projevu nevysvětlila přihlížejícím občanům, jaký je rozdíl mezi trestně stíhaným spolustraníkem hejtmanem Půtou a Andrejem Babišem. Jaký je rozdíl mezi Babišem, který nic STB nepodepsal a nikoho neudal a soudí se a placeným STBákem a udavačem Petrem Novotným s kterým sedí v zastupitelstvu a nevadí ji. Opět je jasné, že Andrej Babiš je pouze záminka k útoku na akt přímé demokracie-svobodné volby.
120
Nahlásit
• Psi tady už zase poštěkávají...
reagovat
Jan Tichý (19927) 12.04.2018 17:36:29
"Diskreditace druhé strany sporu patří mezi tradiční strategie nejen v kauzách tajné spolupráce s StB. Naší nejlepší možnou odpovědí je důsledný výzkum a předložení vědecky podložených argumentů před soudem. V případě pana Babiše se tak stalo a zachované dokumenty jeho tajnou spolupráci potvrzují." http://forum24.cz/slovensky-historik-babis-byl-agent-stb-dokazuje-to-13-dokumentu-a-mozna-se-objevi-dalsi/
181
Nahlásit
• Psík Honzík tam postával u stolku s peticí celý rozlepaný a vibrující, opírající se o hůlku, tak nějaký pohublý, vypelichaný,
reagovat
Miloš Novák (27952) 13.04.2018 09:35:24
Nepotřebujeme žádná stanoviska ohledně spolupráce s STB u Andreje Babiše, máme k dispozici celý jeho spis u STB, viz můj předchozí odkaz, každý si udělá svůj názor. Jane Tichý, vraťte se na svůj internetový plátek i-noviny a pokračujte si tam v kydánání špíny spolu s dalšími totalitními pohůnky. Obhajujte dál skutečného STBáka Radovana Novotného, krycí jm. Družba, reg. čís. 26953, který vedl dlouhá léta novoborskou kulturu. Vysvětlete nám proč jste veden v databázi komunistických práskačů EZO.
015
Nahlásit
• Pro zákeřné sklerotiky - další díl
reagovat
Jan Tichý (19927) 13.04.2018 10:36:27
http://www.i-noviny.cz/lide-mezi-nami/samozrejme-nejsem-zadny-nacista-2-cast#.WtBq01Ih31I
150
Nahlásit
• Jan Tichý se chlubí fotkou u pomníku největšího novoborského válečného zločince, nacisty a příslušníka SS SS-Chefarzt Alfreda Trägra, který dělal mimo jiné zločiny pokusy na lidech v koncentračních táborech.
reagovat
Miloš Novák (27952) 13.04.2018 17:53:12
Dále je v odkazu s totalitním komunistickým učitelem, Janem Tichým, na fotografii člen Hitlerjugend Angelus Waldstein, mimo jiné i bývalý ředitel církevního gymnázia v Bavorském Ettalu plného deviantních homosexuálních pedofilů, kdy tito sexuální predátoři v sutanách byli usvědčeni minimálně ve 200 případech z homosexuální pedofilie. Hlavní cenzor i-novin, Bárta, kámoš Jana Tichého vozil dokonce do Ettalu české děti a přestal s tím až po odhalení deviace a pederastie u místních církevních hodnostářů policií
014
Nahlásit
• Diskreditace -
reagovat
Jan Tichý (19927) 14.04.2018 10:54:42
- druhé strany sporu patří mezi tradiční strategie pokleslých propagandistů, když jim docházejí argumenty - aneb zákeřný ho...met, anonym "Miloš Novák" tady už 9x překonává sám sebe :o))) Už na něj taky hodím bobek, to ho přece vytáčí nejvíc. Je to jen poštěkávající nula.
100
Nahlásit
• Němci posílají nacistické zločince do vězení dodnes. My komunistické ani nesoudíme a dokonce jim dáváme na radnicích prostor, že jo pane Tichý
reagovat
Miloš Novák (27952) 14.04.2018 23:22:33
Zmiz už ty rozlepanej marxisto konečně na ten internetovej plátek toho svýho komunistickýho zločince z domu pionýrů-komunistické Hitlerjugend na Praze-východ.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Pane Doškáři, opravdu chcete tyhle zvratky sdílet i na i-novinách? Čekám do odpoledne na omluvu.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Pan Doškář se chtěl omluvit za citace, ale je zřejmě zablokován. Nebylo by jednodušší jen smazat inkriminované citace?!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Nebylo by nejlepší napsat omluvný mail panu Bártovi, s žádostí o zveřejnění a smazání příspěvků?
Mohl by se omluvit i za toto

29. Březen 2018 - 9:04 | Josef Doškář
Tonda je opět umlčen. Takže Vám momentálně neodpoví. Není to cenzura.. Je to rozmar novodobých neomylných soudruhů a majitelů médií, s dobrými studijními výsledky marxismu leninismu. Vždyť Vy víte, kam mířím.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Pane Chote, je hezké, že se snažíte obhájit pana Doškáře, ale svědčí to jen o tom, jak málo ho znáte. On se totiž neomlouvá, je přesvědčený, že to, co napíše/prohlásí, je správné, byť je to třeba "jen" citace. Chápu, že vás pokřivené přemýšlení nutí nabádat ke smazání inkriminovaných citací, ale být správcem, nechám je tu, aby si případný čtenář udělal o osobnosti pana pisatele vlastní názor. Pan Bárta má z pochopitelných důvodů právo žádat pana Doškáře o omluvu, ale domnívám se, že se mu jí nedostane.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 - Omluva? A dodatek!

Na omluvu čeká už celá řada lidí. Lze vůbec napravit hanobení těch, kteří už nežijí?
Možná to JD v tomto případě zase vyřeší poznámkou "nikde jsem neuvedl, zda s tím souhlasím, nebo zásadně nesouhlasím" :o)))

DODATEK: Josef Doškář znovu žádá o zveřejnění poznámky, že se tady už nemůže omluvit, protože má zablokovanou registraci (to už přece v pondělí tlumočil s. Chot). Nebylo by "někdy příště" jednodušší dvakrát měřit, a pak teprve někam (ne)kopírovat cizí nesmysly, lži a urážky? A hodlá se JD omlouvat i za SVOJE VLASTNÍ příspěvky před 10 dny (v tomto tématu), které nemají k "diskuzi" v ČLD moc daleko?

PS: Protože ty zákeřné pomluvy tady pořád visí, zastanu se aspoň zesnulého Radka Novotného, který se už nemůže bránit. Opakovaně jsem „těm pánům“ bez charakteru a cti zdůraznil – a musím to opakovat znova:
Pod vyděračským nátlakem předal Radek v září 1989 na dva měsíce (!) klíče od kamrlíku v kině, který byl pak evidován jako konspirační byt. Žádné setkání s StB tam nikdy neproběhlo, hned v listopadu pak Radek vyměnil všechny zámky. Nebyl tedy ani informátor StB, natož „estébák“. Jeho jediné „provinění“ spočívá v tom, že v té době služebně bydlel v kině.
Všichni víme o dlouholetých zásluhách Radka Novotného na rozvoji kultury v našem městě. Nepravdivé slinty anonymů tedy svědčí jen o jejich ubohé morální úrovni, kterou každý slušný člověk odsoudí.

PPS: Na ČLD dnes už celá "diskuze"" smazána!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Proč jsem reagoval

Napsal jsem 14.4.
. Nikde jsem neslíbil, že nebudu reagovat na převádění diskuze do osobní roviny a následné uvádění nepravdivých skutečností, či slovní útoky na zdejší diskutéry, především ženy.
V CL deníku byl monolog urážek a manipulací jistého Miloše Nováka, který manipulacemi a účelovým lhaním opět pozurážel kdekoho, včetně místních přispěvatelů, které MN označuje jako totalitní pohůnky.
Uvedl jsem dva příspěvky, které jsou jasně za hranou, i reakci St. zastupitelství na tohoto anonyma.
Dalo by se očekávat, že přestane kritika blokace této osoby a nastane distancování se od ní. V to jsem se opět mýlil.
Místo toho se objevila celá část diskuze, označená jako podivná, která se kupodivu v mnohém překrývá s příspěvky J. Doškáře ze dne 10.-11. 4.
A na závěr- Pozitivní zpráva z New York Times k diskuzím na jejich stránkách

...my ctíme svobodu projevu, ale je to naše hřiště, možnost neomezeného diskutování nabízíme jen těm, kdo respektují naše pravidla. Pokud ano, kritizujte co chcete, koho chcete, zleva, zprava, shora, zdola, ať je to Petr nebo Pavel. Jak se komu líbí. Ale říkáme bez obalu: sprosťákům a těm, co pravidla ignorují, smažeme cokoli, protože takovým lidem na stránkách prostor jednoduše nedáme.

Mažeme
Nevybíravě jste nadávali redakci nebo autorovi článku. Jestli máte věcnou připomínku k článku, napište nám ji...
každé zbytečné slovo je zbytečné. Opakovaným vkládáním stejných příspěvků ostatní diskutující nepřesvědčíte...
Opisovali jste. Váš příspěvek jste ve skutečnosti okopírovali odjinud bez udání zdroje, takže vzbuzuje dojem, že jste ho napsali sami. Krást se nemá!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 - Omluva? A dodatek!

Všechny konspirační byty jsou zveřejněny. Nový Bor ani pan R. Novotný tam není.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Borské náměstí je komplet i s prvečkem uprostřed. Za své to vzala nejmladší generace. V nehlubokém kruhovém bazénku se cachtaly dvě tak desetileté " mořské panny " nebo možná spíš "vodní víly ". Co víc si může vedení města přát ?

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Dobrá zpráva v souladu s názorem pana starosty " Náměstí má sloužit občanům a ne autům".

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Byla jsem v Kolíně na Valné hromadě Asociace českých filmových klubů,neb jsem činovník. Bylo a je opravdu krásně. I komentovanou prohlídku gotického parléřovského kostela sv.Bartoloměje s křížovou cestou od Fr. Bílka jsem stihla. Cestou ke kostelu jsme na náměstí viděli několik dětí,jak se s radostí cachtají v mnohem starší kašně. Myslím,že ten prvek je koncipován tak,aby se v něm dalo cachtat,což vůbec nevadí. Spíše budou vadit odpadky,které tam naši zdatní pořádkumilovní spoluobčané občas určitě odhodí,jak jsou zvyklí z domu či lesa. Přeji hezké jarní dny!

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 Koncert a Ortel ?

Tak se opět konal v Novém Boru koncert skupiny . K tomu nyní obíhá obrázek vázy s červenou lazurou ve stylu "Egermann", kterou se baví Facebook.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155887984746997&set=gm.533802797020473&type=3&ifg=1
Zajímavé komentáře.

Stejně zajímavá je svatba Tomáše Ortela- Hnídka 20.dubna

Zpěvák Ortel se ‚tajně‘ oženil. V den výročí narození Adolfa Hitlera

I místo obřadu je spjaté s Němci. Ti za druhé světové války objevili, že výskyt polodrahokamu jaspis u zámku Zbiroh výborně odráží rádiové vlny a zesiluje je. Z tohoto důvodu si sem německé jednoty SS přesunuly svůj vrchní štáb, o čemž píší oficiální stránky Zbirohu.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/kontroverzni-zpevak-ortel-se-tajne-ozenil-v-den-vyroci-narozeni-adolfa-hitlera-g0p-/lide.aspx?c=A180423_163812_lide_ele

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018?

https://photos.google.com/share/AF1QipMsjOBbXTGwBt5_F98fampeDK0ED5sSyG3kOC9OIHYOaXHVIR92Wq5QoSgqcyfrTg?key=V1l2U3JlLVQ4S0d0Ti15TDZOeDZzc2VoNjhWYnZ3

https://milionchvilek.cz/proc

Nahoru

Re: Co se děje v ČL v r. 2018 - výstava 100 let

Už jste viděli českolipskou výstavu? Doporučuju:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/liberecky-kraj/2481292-wo-ist-mein-heim-bolave-cesko-nemecke-historii-se-da-postavit-i-celem
= popis výstavy, desítky fotek, video z vernisáže, úryvek "Hry o kámen"...

Nahoru

Re: Co se děje v ČL v r. 2018 - výstava 100 let

Pravda se vždy ukáže.
Nejlepší je ale Zemanovo... Inteligenta rozeznáte od hlupáka podle toho, že své omyly přizná.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Ono se časem ukáže...
Vzpomínám na recenze Hry o kámen.... Spolek, který jedním dechem vzývá národní rétoriku Václava Klause ,......Rozlícení občanští aktivisté stojící proti pomníku s transparenty a vykřikující až nacionalistická hesla, vyjadřující kritiku Evropské unii a oslavující Václava Klause atd.

A po čase... Sudetoněmecký sraz ústy B. Posselta si šťouchl do tajemníka min. vnitra slovy „Nechceme tuto cestu opustit (cestu smíření) a apelujeme na ostatní, aby tuto cestu neopouštěli,“ za vzpomenutí Benešových dekretů.
Sami nyní říkají, že jsou dekrety věcí Čechů. Také zakázali AfD oficiální. účast na srazu a propagační stánek se zdůvodněním, že jsou extremistická skupina, rozdmýchávající nacionalismus.

Aktivisté AfD to ale obešli a rozdávali letáky, že to budou oni, kdo nyní budou prosazovat zrušení Benešových dekretů. Nemusím dodávat, že to byl právě V.Klaus, který byl ozdobou a podporovatelem největším této strany, označované v Německu minimálně za extremistickou.

Evidentně tedy nějaké dekrety, spolupráce, historická pravda atd. nejsou to hlavní. Hlavní pojítko je nacionalismus. K čemu vždy vedl, víme.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Každý měsíc se první úterý provádí sběr označených pytlů s tříděným odpadem. Přesněji plasty a papírem.Občané získají drobný peníz a úřad vyhraje v soutěži Zlatá popelnice.
Zdá se, že město Nový Bor nezaznamenalo, že o plasty , které se vyvážely do Číny už tam není zájem a
tak se hromadí tady bez využití. Stejně tak v Polsku, kde je z tohoto důvodu dokonce pálí na skládkách.Možná by něco podrobnějšího věděli naši Zelení ekologové. Já tuto zprávu slyšel dneska ráno v Radiožurnále.

Nahoru

Re: Co se děje v úterý v Novém Boru

Milion chvilek pro demokracii svolává demonstrace na 5. 6. v 18:00 na náměstích.
https://www.milionchvilek.cz/

http://forum24.cz/demonstraci-proti-navratu-komunistu-k-moci-podpori-nemcova-jurecka-i-hrzanova/

V našem kraji:
1.Liberec 18h, nám Dr. E. Beneše / Počet signatářů petice: 2 996
2.Česká Lípa 18h, nám. T.G.M. / Počet signatářů petice: 562
https://www.facebook.com/events/218539578931905/
3.Jablonec nad Nisou 18h, Mírové nám. / Počet signatářů petice: 936
4.Jablonné v Podještědí / Počet signatářů petice: 29
https://www.facebook.com/events/2098649023727715/
5.Nový Bor 18h, nám. Míru / Počet signatářů petice: 243
https://www.facebook.com/events/216882255578695/
6.Semily, 18:30, Riegrovo náměstí před Albertem / Počet signatářů petice: 212
7.Turnov, 18h nám. Českého ráje / Počet signatářů petice: 650

PS mapa (měřítko lze změnit):
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1U7uPXzgwmvtXTqRrs3bJGT5bhxLaexr_&ll=50.74677044709846%2C-35.84433295000005&z=3

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 notorický udavač

P.Danys již rozjel svoji volební kampaň. Typicky dalším trestním oznámením. Na předražené umělecké dílo :o))
Jenže narazil. Byl vykreslen jako notorický udavač, zhrzený umělec a politický turista
https://liberec.idnes.cz/pavel-danys-podal-trestni-oznameni-na-stavbu-kasny-v-novem-boru-pw1-/liberec-zpravy.aspx?c=A180713_094315_liberec-zpravy_tm
A tak se opřel do autora Lánského.
Ten mu odpověděl
Pane Danysi,
pro každého novináře je čest a radost, když se stane terčem caps lockového útoku podobného kverulanta, jako jste vy. Moc rád bych se ale zařadil i mezi ty, na něž jste podal trestní oznámení, nemohl byste to prosím napravit? Tuším, že bude legrace. Škoda, že taková sranda s vámi nebyla dřív,....

PD píše... Dle mého názoru se jedná o nehorázně předražený "prvek", který je i z nekvalitního materiálu. Na vedení města požaduji položkový rozpočet a fakturaci týkající se tohoto "prvku". :o)))
Jenom dodám, že své fotobrazy-fotografie 24.35cm, deska a cca1m dřevěných lištiček (suma100 Kč?) nabízí na svém fbc profilu za 700 Kč.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Už jste se někdy svezli cyklobusem na Polevsko ? Jezdí od 10.června 2x denně v sobotu a v neděli a bude
jezdit do 30. září . Škoda, že o tom asi nikdo neví nebo o to nikdo nestojí. Jak jinak si vysvětlit, že autobus pendluje prázdný ? Asi nebyl předem žádný průzkum zájmu a nyní ani průběžné vyhodnocování.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018 - významná osobnost

Na co přišel Pavel Danys s bratrancem a pochlubil se na FB, cituji...
původní rodiny Danysovců pocházejí z Francie a to se podrž - z blízkosti královských rodin !!!
…je to důkaz toho, že to v nás je zakódované a že skutečně asi budeme česká větev potomků francouzských králů. To se prý mimo jiné projevuje i v našich vlastnostech, reakcích a způsobu jednání !!! Už tedy víš, proč jsme takoví rebelové, nesnášíme, když nás někdo buzeruje, když se z nás někdo snaží dělat blbce atd....

Nahoru

Re: Co se děje v NB - Palachovy fotky

https://www.novinky.cz/domaci/481415-nasla-se-divka-z-palachovy-fotky-bal-se-abychom-nenastydly-rika.html

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Bylo oznámeno datum ustavující schůze zvoleného zastupitelstva v Novém Boru - bude to 31.10 v 16.30.
Zůčastnit se může naživo každý, koho zajímá určení a rozdělení funkcí, volba starosty, místostarosty, členů rady a členů finančního a kontrolního výboru a jejich předsedů. Dále pak stanovení odměn pro zastupitele a taky členům redakční rady Novoborského měsíčníku.
Možná bude i nějaká malá rošáda - někdo odstoupí, aby mohl někdo postoupit .

Nahoru

Ustavující zasedání Novoborského Zastupitelstva

Pokud jde o výbory, budou na ustavujícím ZM voleni pouze předsedové kontrolního a finančního výboru. Předsedové ostatních výborů jakož i členové všech výborů a redakční rady se budou volit na listopadovém ZM. Bude-li odhlasována tajná volba, je třeba počítat se značnými prodlevami, které je však možno účelně využít ke kuloárovým diskusím třeba i s p. "Zahradníkem", bude-li přítomen. Předpokládám, že osvědčení resp. mandát převezmou všichni zvolení zastupitelé.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Nemyslím si, že bude odhlasována tajná volba, protože koalice má většinu 13 hlasů. Kdyby to nebylo proti zákonu , nemuselo by zastupitelstvo prakticky ani v budoucnosti hlasovat o ničem , protože je to víceméně formální. Ale o jedné rošádě si cvrlikají vrabci.

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Člen zastupitelstva obce skládá na začátku prvního zasedání zastupitelstva obce, jehož se po svém zvolení zúčastní, slib tohoto znění: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce (města, městyse) a jejích (jeho) občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky."
Člen zastupitelstva obce vykonává svůj mandát osobně a v souladu se svým slibem a není přitom vázán žádnými příkazy.
§ 69, odst. (2) a (4) Zákona o obcích

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Tak jo, máte to v kapse - zas na 4 roky. Pan Válek nechal u každého hlasování sice schválit tajnou volbu,
nicméně prohlasovali si všechno ,co potřebovali - snadno a to většinou 13 hlasů. Měl jsem pravdu, že takové hlasování přestává mít smysl , dokonce i takové zastupitelstvo . Jsem už dneska zvědavej, kdy se poprvé podaří opozici něco uplatnit při hlasování a co " závažného" to asi tak bude :-) . ( Jestli kdy vůbec ?)

Nahoru

Re: Co se děje v Novém Boru v r. 2018

Myslím, že by bylo správné dát na web města pravdivou fotografii rekonstruovaného náměstí . Ta zaplněná parkoviště na obou stranách tam byla, jen dokud se za parkování neplatilo. Dnes téměř denně tam vidím zaparkovaná maximálně 4 auta a okolní ulice jsou plné. To se teda moc nepovedlo :-(

Nahoru

Parkování na Novoborském náměstí

Naopak, to se povedlo a to velmi. Před rekonstrukcí mnohdy kroužila středem města auta, marně hledaje místo na zaparkování, neboť náměstí z nezanedbatelné části sloužilo jako odstavné parkoviště pro ty, kteří dále mířili za prací společně např. do Mladé Boleslavi. Nyní za velice mírný poplatek, či při krátkodobém stání dokonce zdarma, zaparkuje na náměstí každý. Jestliže zatím zůstávají na náměstí volná místa, je to jen dobře, což nám města, kde nezaparkujete ani za poplatek, mohou závidět. Zároveň je to známka toho, že poté, co se ti, kteří využívali náměstí jako odstavné parkoviště, přesunuli mimo centrum města, je v širším centru města nadále dostatek míst pro bezplatné stání.

Nahoru