ČEZ plánuje vedení VVN přes Lužické hory.

Verze pro tisk |

Dobrý podvečer. Rád bych se zde přítomných diskutujících zeptal, co říkají na kauzu ohledně plánované výstavby dvojvedení VVN 110 kV přes CHKO Lužické hory. Tento projekt se poprvé objevil někdy před deseti lety a tehdy vyvolal obrovskou vlnu nevole mezi občany. Byla podepsána petice, negativní stanovisko zaujala správa CHKO i místní úřady. Celý záměr byl tehdy označen za energetickou lobby tehdejší SČE/později ČEZu. Projekt střídavě vyplouval na povrch a zatím vždy odmítán. Najdete o tom hodně titulků.
Nyní máme tento projekt na talíři zase, ale mám pocit že zadavatelé trochu přitvrdili. Stav původní linky (kolem Kamenice) je prý nevyhovující a tak bude nutno postavit novou, ideálně přes Šébr. Z jedné strany je stavba podporována z (údajného) důvodu průmyslového rozvoje Šluknovska, z druhé strany vidíme možný negativní dopad na atraktivní krajinu Lužických hor. Nyní je snad jisté, že 6,5 km v trase přes Šébr by bylo pod zemí, ale co ten zbytek?
Přesto mě zajímá jak se to vyvine. Je to energetická lobby ČEZu (vyvážení energie do Německa)? Nebo je to tak jak říkají?
Osobně nejsem přímo z dotčených obcí ale Lužické hory jsou pro mě srdeční záležitost a nepřeji si žádné hyzdění krajiny. Stejný pohled bych měl i kdybych bydlel na Šluknovsku. Zdraví Mates

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: ČEZ plánuje vedení VVN přes Lužické hory.

....průmyslový rozvoj Šluknovska?Kolik promile chlastu v krvi musí mít exot který tohleto plácne?

Nahoru

Re: ČEZ plánuje vedení VVN přes Lužické hory.

No je pravda, že tam spíš všechno krachuje, než že by se rozvíjelo, právě!

Nahoru