Česká společnost a politika dnes.

Verze pro tisk |

PL zveřejnily přednášku senátora Jiřího Čunka pro Společnost pro kulturní identitu, která rozhodně stojí za přečtení .
Jako " ochutnávku " dávám pár mezititulků : Černý vedle bílého, tady máte košťata.....bereme lidem odpovědnost za jejich život......
sociální politika destruuje morálku..... mladí v politice - nezodpovědná je strana, která nabízí nezkušené kandidáty....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerny-vedle-bileho-tady-mate-kostata-Temer-utajeny-projev-Jiriho-Cunka-ze-ktereho-se-mnozi-po-vcetne-lidovcu-474796

Jíří Čunek nám nabízí k zamyšlení svůj pohled na současnou společnost v mnoha aspektech. Dále třeba i svůj originální názor na mladé politiky , s kterým se já ztotožňuji .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Daleko horší než mladí lidé v politice mi připadají přestárlí politici, kterým již chybí sebereflexe. Viz M.Zeman.
Vrchní velitel armády, který drží pušku jako teploměr a na traktoru pomalu dělá blahem brm, brm.
V národu budí veselí nasoukaný na rybníku do nafukovacího člunu , který doprovázejí¨bodygardi v několika člunech.
Pod husarským kouskem-snímkem, kdy se nechal pro hradního fotografa nainstalovat na obstarožní běžky a do ruky si vzal sjezdové hůlky, aby asi demonstroval svoji vitalitu, se objevilo tisíctřista příspěvků, zkrátka bavil.
...Tak to vázání by se dalo odpustit, je historicky stylové :-) ale ty sjezdové hůlky v kombinaci s běžkami a olympijskou blůzou - a to celé dovršené kulisou bouráku s ponořenými koly ve sněhu :-)...kam se na to hrabou živé obrazy z Dobytí severního pólu z Járy Cimrmana.
Nemůžu si pomoct, ale nědělá si někdo z prezidenta bžundu? :-)
...Ještě že neprošel ten zákon o zesměšňování prezidenta, za to by musel jít ten fotograf sedět...
...A teď vážně, kdo by mu vydržel dělat bodyguarda dýl jak 10 minut, aniž by se podělal smíchy?
...Jak normálně závodník děkuje za namazání servismanům, tentokrát bylo poděkováno společnosti Rudolf Jelínek.
...To už není ani papalášství, to je naprostá ztráta soudnosti a snaha dělat si z národa šoufky a ze sebe supermana.
Člověk s polyfunkční neuropatií běhá na běžkách.
A tu o Karkulce ještě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zase jste mi , růženíne, bohužel nerozuměl. Nešlo vůbec o generaci starších , ale naopak mladých politiků. K těm i dalším názorům senátora Čunka bych prosil, abyste se vyjádřil - samozřejmě jen pokud chcete. K tomu, jak jste nahozené téma pojal jen tolik : Celý váš příspěvek je jen plný posměšků na prezidenta . To by uměl každý sprosťák a máme těch přestárlých politiků daleko víc. Není nic pěkného a už vůbec ne obdivuhodného posmívat se někomu pro jeho nedostačivost, zdravotní stav a nebo třeba i životní styl. Bývalo zvykem, že
staří lidé od mladších užívali přiměřené úcty. To už dnes moc neplatí. Nedávejte prosím špatný příklad.
A teď přejdu k mladým v politice . Před nedávnem se "vyznamenal " 18ti letý teplický zastupitel a radní
Dominik Feri , kterého si podle svých slov , chce vypěstovat senátor Kubera. Snad vám nikomu neuniklo , jak se nedávno radní Feri krutě vyjádřil k vzhledu Václava Klause mladšího . Jistě mi dáte všichni za pravdu, že tohle se mezi dospělými nedělá - posmívat se lidem s handicapem. Ten chlapec je suverén ,získal lehce politické postavení ,ale nemá sebekontrolu , nemá slušné vychování. Takoví do politiky nepatří.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přiznám se, že článek jsem ani nedočetl, neb mne nezaujal. Spíš mne zaujala "ochutnávka",Černý vedle bílého, tady máte košťata. Evidentně rasový podtext.
Ten příspěvek není o zesměšňování prezidenta, ale o tom, jak se v očích veřejnosti svými činy zesměšňuje on sám. Mimochodem fotografii zvětšili a předložili vedoucímu týmu našich biatlonistů. Ten určil hůlky jako trekové a
vyslovil závěr, který je jasný každému, kdo stál na běžkách. S takovými hůlkami neuděláte ani dva kroky.
Sám mám problém po třech nepovedených operacích kolene a chodím s hůlkou jako president. Ale skutečně by mne nenapadlo nazout si běžky a pózovat. A to mám doživotní osvědčení pro trenéra lyžování.
Je možné, že mladým politikům chybí sebekontrola. Ale ta presidentovi chybí především, včetně slušného vychování. V. Klaus ml. by se jistě neúčastnil soutěže krásy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Taky jsem se pokoušel ten slepenec pročíst. Nechápu, proč Parlamentní listy nezpřístupnily údajnou utajenou přednášku vcelku a místo toho s vlastními komentáři jen citují úryvky.

V politice (ne)úspěšně fungují muži a ženy, většiny a menšiny, věřící, něcisti i ateisti, staří vedle mladých atd. Paušální odsudek zavánějící "kolektivní vinou" je vždycky podezřelý a sotva může být pravdivý. Existují jistě jedinci, kteří velmi rychle podlehnou pýše moci (nebudu jmenovat) - a ti ostatní, kteří slouží veřejnosti. Je jich, doufám, většina, bez ohledu na pohlaví, přesvědčení nebo věk.

Čunek v tom jistě "umí chodit", ale morální autorita pro mě není. I jeho rodná strana je z něj občas rozpačitá, jak konstatuje i bombastický titulek článku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jaká je česká společnost? Mnohovrstevnatá. Záleží na tom, s kým se stýkáte. Vytvořily se vzájemně mimoběžné skupiny obyvatel. jež se liší téměř ve všem. Diskusní fóra na sociálních sítích, bohužel, neplní funkci místa pro střetávání a tříbení názorů, ale slouží jako fankluby pro potvrzování vlastního přesvědčení.
Jaká je politika resp. demokracie? Ohrožená. Zatímco tleskáme populistovi Čunkovi a smějeme se "běžkaři" Zemanovi, nechává nás v klidu setrvale rostoucí kumulace moci v rukou nebezpečného predátora. B. Doležal tomu říká "nechumelismus". Doufám, že si voliči včas uvědomí, že nikoliv prezidentské, nýbrž nadcházející parlamentní volby ovlivní zásadním způsobem směřování naší společnosti na dlouhá léta dopředu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přidám ještě další příklad z nedávné doby. Já bych o něj nezavadil, ale přihrál nám ho do diskuze pan Tichý . Tak jsem si doporučený příspěvek pročetl a dokonce vyhledal originál na romském serveru. Radek Banga sice není profesionální politik, ale se politicky ve společnosti dost angažuje ,přestože je hudebník, jak uvádí .
Banga promluvil v senátu 27.1.2016 při vzpomínkové akci k obětem holocaustu. Proslov naplněný apely chrlí na senátory, věty na konci s otazníky , jako by snad mezi nimi byli lidé, kterým je potřeba právě tady a teď vytknout, co se kdysi událo. A v dalším odstavci, který uvádí větou : Přemýšlejme o dnešním světě, následuje všeobecně známý výčet všeho možného ze všech konců světa od jídla, mobilních telefonů, aut, pohádek až ke dvěma výmyslům, které mě teda dostaly a které asi pan Tichý ani nezaznamenal. Kdo by neznal písně amerického Indiána Elvise Presleyho ???.......a filmy Roma Charlieho Chaplina ???
Senátoři jsou lidé starší ,vzdělaní a zkušení a tak projev takového obsahu od 35 letého mládence nebyl na místě. Úroveň tipuji na slohovou práci na téma holocaustu od žáka na druhém stupni základky.
Růženíne, doporučil bych napsat něco spíš o aktivních mladých v politice a prezidenta už nechte na pokoji . Důležité jsou letošní parlamentní volby , souhlasím s panem Válkem . Problém je ale, že " nejsou lidi ".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Pokud si pamatuji, byl tam páně Čunkův "projev" celý. A ano, stále se tam dá dohledat ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vy nevíte, pane Zahradníku, že Elvis má krev indianů Cherokie a Charlie francouzských cikánů? To jste mne dostal :o)))
A víte jak se řekne francouzsky cikán?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dejte věrohodný odkaz, jinak tomu nevěřím. Taky jsem to zkoušel najít, jestli snad nemá ten mládenec lepší informace než já - pamětník a obdivovatel obou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dá se to vygooglovat. U Elvise jsem to věděl, fotil se často jako indian.
Tady je jeho genealogie, dá se dohledat i foto babičky.
http://www.elvis-aron-presley.nl/genealogy.html
Jinak podle Indické rady pro kulturní vztahy (ICCR) v Dillí má ještě romskou krev Picasso a Nastase.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Moc pěkný vtip se objevil na naši dnešní politickou situaci.
Dotaz na Radio Jerevan:
Otázka: Je u nás možné ,aby existovalo ještě něco horšího než Věci veřejné?
Odpověd zní : ANO !

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dobrej vtip !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidovci KDU-ČSL chystají pro parlamentní volby koalici se STAN (starostové a nezávislí) . Byl bych rád, kdyby Starostové pro Liberecký kraj (SLK), zůstali věrní TOP 09. Možné by to bylo, neboť SLK je samostatný subjekt, jenž není nijak podřízen STANu. Obávám se však, že se mi mé přání nevyplní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vtip je ale bohužel ze života.... Včerejším prohlášením o tom,že 100 kč poplatku v nemocnici seniora nezabije dal prezident signál ,že v případě premiérství Babiše ho tento v tomto punktu podpoří.....
Hezký den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Taky jsem to tak vyhodnotil. To by byla dvojka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Mladí politici : Přidám ještě třetího a nejmladšího aktivistu dnes 16 letého Jakuba Čecha z Prostějova , který je skutečně politický talent - ten je mi nejsympatičtější. Je samostatný a jde svou cestou a o lokální politiku se dávno zajímá .Zatím je aktivní na místní úrovni , ale i tak se oněm dost píše a mluví. Naposledy VK ml. ,který ho nazval udavačem . Jakub poprvé v 8 letech napsal do novin, protože ho rozčílil nefungující informační panel pro turisty . V 10 letech vstoupil do občanského sdružení a jako 15letý vyhrál spor s prostějovskou radnicí . Škoda, že pár takových podobných Jakubů nevyrostlo i v našem městě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A co Vám tam v tom Novém Boru pořád vadí? Kdyby to bylo tak špatné, nemohli by přeci v komunálních volbách dosáhnout takového přesvědčivého vítězství.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nevím, zda jste si, pane R., uvědomil, že zatímco jedni přesvědčivě vyhráli, jiní byli poraženi. Tipuji, že pan Z. patří spíše k těm druhým.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

V Novém Boru mi vadí sem tam něco, jinak jsem tady spokojenej ,to na vysvětlenou růženínovi. A panu Válkovi, že samozřejmě vím, kdo volby u nás ve městě vyhrál a kdo ne , ale mýlíte se v tom tipování . Já se jen snažím
názorem vyvažovat některé situace, aby vítězové voleb neztratili pozornost při rozhodování, když jsou na to sami.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem s výsledky voleb spokojenej. Každá strana dostala, co si zasloužila . Volby věrně vyjádřily chtění i naladění lidí .Teď jde hlavně o to, aby se s výsledky voleb smířili i ti nespokojení a vítězové voleb se rozumně dohodli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - stálá kampaň proti EU

Po zlém rozhodnutí EU, která zakázala náš rum pojmenovat Rum, neb se vyrábí z něčeho úplně jiného, přišla další smršť z Hradu a populistických politiků. Evropská Unie je z Hradu přirovnána k Třetí říši, neb chce zakázat i konzumaci našeho Tuzemáku.
Zblblý český lid (až na Pražskou kavárnu ) tomu věří, a vhazuje volební lístky pro Czexit .
Pravda je tradičně opačná. V našem Rumu, který není Rumem, je chuť pravého rumu nahrazena esencí, ve které je i furan, rakovinotvorná látka, což ví a přiznává i výrobce této tresti a naši odborníci na VŠCHT.
Zkrátka český lid je shora oblbován, manipulován a je mu předkládáno nikoliv to, co je pravda, ale co chce slyšet lid zvyklý bojovat proti předhozenému nepříteli.
Pravda o Rumu Tuzemáku
https://www.stream.cz/adost/10019459-pravda-o-rumu-opravdu-nam-ho-unie-zakaze-nebo-to-jsou-lzi
Zkrátka rakovinu si zakázat nedáme, milá Unie.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Veselá taškařice, satirický průvod masek nazvaný Sametové posvícení prošel v pátek centrem Prahy ,aby připomenul 17. listopad 1989 . Tak takovouhle formu oslavy zlomové události našich novodobých dějin vůbec nechápu. Velmi mi to připomíná prvomájové průvody a prvomájové veselice.To si ti organizátoři vzpomínkové akce natolik nevěří, že by jim tam vůbec lidi přišli, že to musí pojednat jako kašpařinu a koncert hvězd 4.kategorie . To už by snad lampioňák pro děti i dospělé byl zábavnější.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Chápu, že komunistu 17. listopad nepřitahuje. Ale mohl by vzpomenout na r. 1968, jak tenkrát slavili. V Ústí to tenkrát byl pouze projev Kriegla a lidová veselice. Žádné vynucené, povinné průvody. Dobře si pamatuji. Poprvé jsem taky viděl na vlastní oči big beatovou kapelu.
Názor p. Zahradníka. že L. Dusilová, J. Uhlíř, A Langerová jsou umělci čtvrté kategorie radši komentovat nebudu.
Také by mohl, připomenout tisíce lidí, které se od rána do pozdního večera sunuly k Národní. Žádné projevy k tomu nepotřebovaly.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Průvod masek byl jen jednou z několika desítek akcí v Praze na výročí 17. listopadu. Také těch organizátorů bylo hodně. Rozhodně nebyl nějaký jeden centrální organizátor, který bedlivě dbal, aby nikdo a nic nevybočilo, což bylo typické pro oslavy před rokem 1989. Právě že těch akcí bylo tolik, našel si každý svůj způsob oslavy. A kdo slavit nechtěl, šel si třeba honit slevy do nějakého toho supermarketu - měly otevřeno. Normální oslava. Aspoň normálním pohledem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ano v Praze a ve větších městech , kde to organizovali profesionální aktivisté, různé vzpomínkové akce
proběhly v širokém spektru od " lidové "zábavy až k manifestačním projevům a předvolební agitaci vybraných prezidentských kandidátů .Přesto si stále myslím, že kašpařiny k oslavě tohoto výročí nepatří. Tam kde to nikdo neorganizoval se neslavilo nic nebo jenom tak ,aby se neřeklo. Příklad je třeba Nový Bor.
Růženíne pro vás znovu zopakuji, že jsem komunistou nikdy nebyl. Sympatie k jejich myšlenkám jsem objevil dost dlouho po 17.listopadu 1989 z měnícího se společenského dění. Na výběr máme každý :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dusilová, prý zpěvačka 4.kategorie- to jsem se docela pobavila.

A náš prezident,který tak bezostyšně lže,že napsal program OF, nám třeba za rok ze své chalupy na Vysočině(nebo z Hradu, záleží,kam ho voliči pošlou) sdělí,že napsal třeba Ústavu ČR, Mým národům, Hitler je gentleman, Deklaraci nezávislosti a že na tom obraze,kde Otcové zakladatelé ve Filadelfii tu deklaraci podepisují , není vedle Jeffersona jen proto,že šel ven kouřit. A taky,že je autorem známého nápisu Servít je vůl.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pane Zahradníku, s tou 4. kategorií to byl vážně úlet. Vladimír Merta, Lenka Dusilová & Baromantika, kapela Zrní, Aneta Langerová a nakonec extratřída LacoDéczi & Celula New York.
Obočí jsem pozvedl pouze při vystoupení bývalé hvězdy nováckých kriminálních zpráv Emmy Smetany - maminky dítěte se jménem Lennon Marlene Haj Smetana ( genderově vyváženě neuvádím pohlaví, ale stejně to z toho jména nepoznám ). Asi ji to vystoupení zařídila maminka Pajerová a na kandidáta Horáčka už nebyl čas.
Pozn.: Nemělo by se správně psát místo maminka jeden z rodičů?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem z toho všeho byl tak znechucenej. Neměl jsem na mysli kategorii uměleckou ale stupeň nezávislosti nebo chcete-li angažovanosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A ještě jedno kulaté výročí v listopadu je vhodné připomenout. Před 35ti lety, 11.11.1982 , se stal jakýsi A. Babiš ,člen KSČ, Burešem, proběhla verbovka a bylo sepsáno-jako vždy- memorandum.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ono se těch bývalých komunistů a bývalých funkcionářek SSM zviditelňovalo při oslavách výročí 17.listopadu vůbec nějak moc. Jeden dokonce řečnil na Albertově. Do KSČ vstoupil v r. 1983 jako 17-letý gymnazista !?! ( netušil jsem, že to před dosažením plnoletosti šlo) a vydržel tam až do r. 1990. Teď je z něj zapálený demokrat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Pavel Šafr výstižně

Co se to děje s naší zemí? Hroutí se základní hodnoty a pravidla
Od roku 2013 se česká společnost dramaticky proměňuje. Stále zjišťujeme, že absurdní a zvrácené jevy, které by se dříve zdály nemyslitelné, jsou již běžné.
Symbolem propadu hodnot je vysílání filmu Já, Kajínek na televizi Prima. Zločinec beze studu ukazuje, jak se vloupával do bytů a jak otevíral trezory, a působí přitom tak lidsky a mile. Člověk si může z tohoto zvráceného díla odnést poznatek, že kradení je běžná práce jako každá jiná.
Likvidaci pravidel a hodnot provozuje vládnoucí duo Zeman a Babiš.
Náš prezident je vlastně takový profesionální potápěč, který v hlubinách veřejné ostudy hledá stále nové a hlubší dno. A my jen s překvapením zjišťujeme, že klesne ještě níž a spolu se sebou vždy o něco hlouběji potopí kredit České republiky. Jednou to je šíření urážek, jindy lží a všemu vévodí ignorování ústavních pravidel a servilní podkuřování autoritativním východním režimům.
Andrej Babiš dokázal zničit dosud platná pravidla ohledně oddělení médií od politické moci a nadělal z novinářů propagandistické pracovníky. Vytvořil atmosféru normalizace, které se postupně podávají stále širší části veřejnosti.
Co se to stalo s naší zemí? S českou společností? Zhruba od roku 2010 se tu šíří a roste divná temná síla. Říká se jí subverze, neboli podrývání a rozkládání.
Jeden bývalý důstojník KGB prohlásil, že každá země se dá zničit bez války. „Musíte jim rozložit společnost, znesvětit hodnoty, zničit kulturu, znevěrohodnit autority, zesměšnit představitele, zničit jim náboženství a rozdmychávat nenávist. Musíte je postavit proti sobě, rozdělit je, vyděsit je a pak je máte v hrsti.“
Více...http://forum24.cz/co-se-to-deje-s-nasi-zemi-hrouti-se-zakladni-hodnoty-a-pravidla/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Oživím toto téma, je v něm hodně široké pole na názory k současnému dění.. Dovolil bych si zde nabídnout panu Bártovi tip na ,, Štafetu ,, Při návštěvě našeho kraje zavítal premiér m.j. i do sklářské školy v Kamenickém Šenově. Tam se zviditelnila blondýna v tričku popsaném heslem: Babiše do koše.
Foto je na Českolipském deníku. Bylo-li by možné, mohl by nám pan redaktor Bárta prostřednictvím Štafety zprostředkovat myšlenky ,názory, přání a perspektivy této slečny. Zajímalo by to možná nejen mě. Dík.

Nahoru