Životní zkušenost a mladická drzost: dvě tváře Boru

Verze pro tisk |

Na konci dubna se v klubu U bílýho černocha odehraje hned dvojí sláva. Dvě novoborské kapely zde pokřtí své debutové nahrávky. První partou je blues rocková pětice Tetrahop. Druhou, o generaci mladší, noisové, postrockové, syntezátorové duo bicích a klávesových nástrojů Flush Buttons.

Dvě naprosto různorodé party, dva odlišné světy, které propojuje jen Nový Bor a postava bubeníka Antonína Kropáčka. Obě kapely existují na hudební scéně přibližně tři roky. Zatímco Tetrahop zaznamenali na své prvotině písně, které za ty roky složili, nazkoušeli a mnohokrát také obehráli na koncertech, Flush Buttons, jejichž hudba je čistě improvizovaná bez nazkoušených písní na repertoáru, zaznamenali na desce nápady a nálady, které oběma členům v posledních měsících rezonují v rukou, nohou a v uších.

I přes diametrální odlišnost obou kapel bude klubem čpět jeden odér, a to smrad hudební autentičnosti, která si na nic nehraje. Tetrahop jsou autentičtí ve svých prožitcích a životních zkušenostech, které se derou ven nejen v textech kapely. U Flush Buttons pak autentičnost vidíme v mladistvé drzosti a energii, s nimiž se oba čerstvě dvacetiletí pánové pouští do všech svých koncertů a hudby, kterou právě a jen na onom místě produkují. Nový Bor se jede představit do České Lípy v plné síle.

Křest desek – Tetrahop, Flush Buttons, 28. 4., 21:00, U bílýho černocha, předprodej v klubu

alt
alt
Nahoru