Zářijové hudební tipy

Verze pro tisk |

Chris Bergson Band (USA)
Přijďte si vychutnat nefalšované newyorské blues v podání kytaristy a zpěváka Chrise Bergsona, člena newyorské bluesové síně slávy, do níž byl uveden před třemi lety pod přezdívkou Mistr Blues. Chris se etabloval na americké bluesové scéně jako jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historii moderního blues. Vytváří vlastní originální směs blues, dřevní roots music kořenů a soulu.
11. 9., U bílýho černocha

Strapo (SK)
Jan Strapec, známý zejména pod uměleckým jménem Strapo, je slovenský raper a dvojnásobný vítěz celoslovenské soutěže ve freestyle battlu. Na prestižních hudebních cenách Radio_Head Awards 2012 byl za svou první desku nominovaný v kategoriích Nováček roku a Nejlepší žánrové album a nyní se hlásí o slovo s novým albem 13. Poschodie. Tohle není bezduchý trend, tohle je kvalitní práce, kterou byste měli slyšet i vidět.
15. 9., KD Crystal

Steve Clarke Trio (USA)
Excelentní baskytarista se před dvěma lety znovu spojil s klávesistou Walterem Fischbacherem a bubeníkem Vajcem Deczim a do České Lípy tak zavítá skvělá šou, u které byste neměli chybět. Všichni tři hudebníci jsou totiž odborníci na crafting engaging sets neboli řemeslně dokonalé sety, chytlavé groove a oslnivá sóla.
19. 9., U bílýho černocha

Lunetic Tour 20 let
Čtveřice kluků, která na konci devadesátých let rozbourala českou hudební populární scénu a na několik let ji drtivě ovládla, se vrací na koncertní pódia, navíc s živou kapelou. V dubnu letošního roku se poprvé po sedmi letech čtveřice objevila při koncertě Leoše Mareše v O2 areně a vlna otázek a dohadů na sebe nenechala dlouho čekat. Nyní můžeme s velkou radostí sdělit, že Lunetic jsou zpět.
27. 9., KD Crystal

Aru Andrea Ruilova-Barzola (Ecuador)
Projekt ekvádorské skladatelky, zpěvačky a pianistky vznikl před deseti lety. Se čtyřčlennou kapelou tehdy proběhla dvě turné a nahrály se dvě desky. Nyní projekt, obohacený o saxofon, pokračuje s novými, svěžími, ryze autorskými skladbami ve stylu latinsko-americké hudby inspirované Ekvádorem, Kubou, Brazílií a Mexikem, kde zpěvačka postupně žila, studovala, hrála a zpívala.
28. 9., U bílýho černocha

Nahoru