Večer s Jazzovou Farmou (vol. 43)

Verze pro tisk |

Tradiční setkání s Jazzovou Farmou a jejími hosty, kterými v listopadu jsou Tequila Band ZUŠ Chomutov a CHABAKUS ZUŠ Chabařovice, se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu 2022. Chcete-li slyšet skvělou hudbu na vlastní uši, jste srdečně zváni na 18 hodinu do Velkého sálu ZUŠ. Občerstvení na místě zajišťuje Pivovar Lípák a vstup je zdarma.

Jazzová Farma existuje už od roku 2006. Jejím cílem je hlavně motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a získat co nejvíce praktických zkušeností. Co se týče repertoáru, obsáhne všechny hudební styly, které lze v daném složení hrát. Pravidelně se účastní akcí v České Lípě a okolí, jako jsou např. Městské slavnosti, Muzejní noc, hudební festival Všudybud a Mezinárodní hudební festival Lípa Musica - projektu „Má to smysl!“, díky němuž vystupovala společně s klavíristou Petrem Maláskem, zpěvákem Danem Bártou, klarinetistou Milanem Řeřichou, hornistou Radkem Baborákem a jeho úžasnými kolegy, s houslovým virtuosem Josefem Špačkem, s výtečným klavíristou Miroslavem Sekerou a letos si s Jazzovou Farmou zazpívala světová sopranistka Hana Blažíková. Celý ensemble vede již několik let trumpetista Aleš Jungman.

Jazzový orchestr Tequila Band vznikl v roce 2002 v ZUŠ Chomutov. Původní seskupení sestávalo pouze z rytmické sekce - bicí, basa, kytara a jednoho saxofonu. Tato hudební skupina poprvé zahrála na absolventském koncertě školy a její vystoupení se setkalo s kladnými ohlasy. Tento impuls zapříčinil další pokračování a rozšíření orchestru o další dechové nástroje a klávesy. Orchestr začal hrát jednodušší bluesové a swingové skladby a jednu věc v latinskoamerickém rytmu s názvem Tequila, podle níž byl později orchestr pojmenován. Orchestr koncertuje pravidelně na žákovských koncertech ZUŠ Chomutov, v atriu SKKS Chomutov, v Městském divadle Chomutov, v Zahrádce u divadla, na plesech, podnikových rautech, dětských akcích (Bambiriáda) apod. Jazzový orchestr Tequila Band se inspiruje moderní jazzovou tvorbou, ale i funkovou a soulovou hudbou. Oblíbenými autory a interprety jsou např. Joe Zawinul, Stevie Wonder, Buddy Rich, Miles Davis, Michael Buble. V roce 2011 vydal své první CD s názvem Tequila Band a v roce 2015 druhé s názvem Tequila Band Volume II.

CHABAKUS ZUŠ Chabařovice - orchestr funguje od září 2018 v rámci ZUŠ Chabařovice a s ohledem na místo působení dostal již záhy po svém vzniku název CHABAKUS. Repertoár tělesa tvoří skladby z mnoha různých odvětví moderní populární hudby, které hráčům umožňují poznávat specifika těchto žánrů, objevit základy improvizace a stylizace, či vnímat frázování, souhru i další krásy společného hraní. Nedílnou součástí působení orchestru je také snaha vést své členy ke správnému chování v rámci tělesa, respektu ke svým spoluhráčům a kolektivní zodpovědnosti. CHABAKUS vystupuje nejen na akcích své mateřské instituce, ale také na rozličných akcích města, plesech, koncertech v Ústí nad Labem a okolí i jiných akcích. Orchestr funguje pod vedením Jiřího Straňka.


 

Nahoru