Všudybud počtrnácté a znovu o krok dál

Verze pro tisk |

Je červen, pátek 8. 6. 2018. Zrovna Vám skončili každodenní povinnosti ve škole, v práci nebo doma. Je těsně před 18. hodinou a Vy kráčíte Českou Lípou směrem k vodnímu hradu. Každý rok to tak máte. Každý rok již několik let. Už z dálky slyšíte první tóny zvukové zkoušky první festivalové kapely. Už teď víte, že to bude víkend plný hudby, skvělé zábavy, přátel a, pevně věříte, i slunečního svitu. Je červen, 8. 6. 18:00. Všudybud začíná!

Právě takovým příběhem začne letošní 14. ročník českolipského hudebního festivalu Všudybud pro mnoho z Vás. Ale pozor, poprvé to může být i jinak.

2 dny, 3 scény, přes 40 účinkujících

Jak je dobrým zvykem, organizátoři pro Vás připravili dvoudenní přehlídku toho nejzajímavějšího, co se na české a českolipské hudební scéně objevilo. Na třech scénách, které letos doznají zajímavých změn, představí interprety, kteří udávají směr ve svých žánrech a inspirují ostatní. Mezi mimočeskolipské hosty patří minus123minut, legendární živelná kapela hrající směsici žánrů opírajících se o bluesrock, která se po letech dala opět dohromady. Zvíře jménem podzim, projekt Jakuba Königa, který čítá orchestr o 15 členech a svou výpovědí se zarývá hluboko do duší posluchačů, šramlové Helemese, balkánský nářez Circus Brothers, české psychedeliky Please The Trees nebo velký slovenský objev Nvmeri. A mnoho, mnoho dalšího.

Českolipská scéna žije

Pokud jste si mysleli, že českolipská hudební scéna uvadá, nerozvíjí se, Všudybud Vás přesvědčí o přesném opaku. Dramaturg festivalu Jiří Gottlieber k tomu dodává: “Samozřejmě můžete očekávat klasiky Papír sklo plasty, Unaffected Evolution, Lingers.on nebo Scream of the Lambs, připravte se ale na příval nových jmen, která postupně převezmou vládu na naším regionem. Za všechny jmenujme velmi sympatický projekt Myluju Vendulu, dále Neumíínisss, Manu, Decadent Harmony, Helicopter nebo Bad Trip určitě stojí za Vaši pozornost.”

Festival Na ulici a Tančírna

Ještě před samotným vypuknutím tradičního festivalu máte možnost zažít něco netradičního. Něco, co v České Lípě ještě nebylo. V páteční odpoledne proběhne první ročník festivalu pouličního umění. Několik lokalit v centru města bude ožívat živou hudbou v podání místních muzikantů, pohybem v mnoha formách či jinými vystoupeními. Veřejná prostranství, ve kterých se bude dít něco jiného, než je běžné, tak dostanou nový rozměr. Vyjděte proto do ulic a zažijte město jinak. Tak tomu bude i sobotní dopoledne. V městském parku zahájí druhou sezónu jako další doprovodný program festivalu Tančírna v parku.

Jsme EKO

I letos se můžete těšit na různá vylepšení areálu a komfortu pro návštěvníky. Všudybud se snaží eliminovat svojí ekologickou stopu, a proto můžete očekávat nápoje ve vratných kelímcích. Těšit se můžete na zbrusu novou stage, dobrou kávu a všechny ostatní radosti, tak jak je znáte a máte rádi.

Přijďte si užít dva dny bezstarostné zábavy se svými přáteli. Více na www.vsudybud.cz


 

Nahoru