Výroční adventní koncert ZUŠ Česká Lípa se vzácným hostem

Verze pro tisk |

21. prosince 2017 od 18:00 již podesáté rozezní baziliku Všech svatých tradiční Vánoční koncert ZUŠ Česká Lípa Sláva budiž pro hendikepované děti. Letošní rok s hostem opery Národního divadla.

Na benefičním představení se na jednom pódiu sejdou především žáci i učitelé ZUŠ Česká Lípa a již po čtvrté i žáci ZUŠ Horní Počernice Praha.

V první části programu zazní kratší skladby komorních souborů školy, v druhé části pak autorská Vánoční mše pro sóla, dětský sbor a orchestr, kterou napsal ředitel českolipské ZUŠ Marek Kučera.

„Koncert je vrcholem našich akcí neje v době adventu. A desetileté výročí se musí náležitě oslavit. Kromě našich či spřátelených souborů vystoupí na koncertě i sólistka Alena Hellerová, jíž znají posluchači Pražského jara, Smetanovy Litomyšle, ale i festivalů v Německu, Belgii či Francie,” řekl za ZUŠ Česká Lípa výše zmíněný Marek Kučera.

Koncert je pořádán za dobrovolné vstupné, které podpoří činnost projektu Sociální automobil Farní charity Česká Lípa, který již jedenáct let sváží zdravotně hendikepované děti do školy a ze školy z různých koutů Českolipska.


Přijďte podpořit dobrou věc a užít si krásnou porci vánočního kouzla.

 

Nahoru