V Kapli Božího hrobu v Mimoni budou probíhat letní koncerty

Verze pro tisk |

Nejen výstavami, ale i hudbou žije areál mimoňského muzea, kam spadá také Kaple Božího hrobu. Na horké letní měsíce si pro vás pracovníci kultury v Mimoni připravili hned tři letní koncerty. Těšit se můžete na Josefa Fouska, Věru Kláskovou a Františka Lamače.

Josef Fousek
16. 7. 2017 v 15,00 hod.

Prvním letním koncertem v Kapli Božího hrobu bude koncert Josefa Fouska, známého českého básníka, textaře, spisovatele, humoristy, písničkáře, cestovatele a fotografa. Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Josef Fousek Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor, později Divadla Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998. Od roku 1999 vystupuje v Česku i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku. Pravidelně byl slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Od října 2011 připravuje pro Český rozhlas Plzeň pořad Fouskův svět.

 

Věra Klásková: „Z Britských ostrovů“
30. 7. 2017 v 15,00 hod.

Věra Klásková (zpěv, kytara) a Ondřej Allan Pour (kytara) vystoupení s hostem Martinem Bendou. Zazní písně irského, skotského, anglického a velšského původu. Věra Klásková zpívá převážně anglicky, Martin Benda česky. Během představení uslyšíte okolo dvaceti pěti písní, které Věra vybírá z širšího repertoáru částečně podle atmosféry v publiku.

 

František Lamač: „Melodie noci“
20. 8. 2017 v 21,00 hod.

Noční houslový koncert Františka Lamače přinese do nezapomenutelné atmosféry Kaple Božího hrobu melodie klasiků, z muzikálů, z filmové tvorby i světových evergreenů.

alt
Nahoru