Říjnové hudební tipy

Verze pro tisk |

Jakub Cermaque a Selský rozum
Jeden z nejzajímavějších písničkářů současnosti vydal v letošním roce své osmé album Neboj. Nahrávka pulsuje od nezávislého folku po alternativní hiphop. Texty na albu reagují na společenský vývoj v Čechách i ve světě v posledních letech a Cermaque v nich vypraví o strachu, o zmatení jazyků, o rozdělené společnosti, ale v pozadí i o naději. Před koncertem bude možné zhlédnout dokument Selský rozum o Andreji Babišovi a jeho konání.
6. 10., koupaliště Nový Bor

Slet bubeníků “Dark Side of the Groove”
Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj cymbál. Pro letošní rok se do All Star Teamu pod vedením Pavla Fajta a Miloše Vacíka navrací například člen kapely WWW Ondřej Anděra aka Sifon.
14. 10., Městské divadlo Nový Bor

Živá hudba Vyjakomy k němému filmu
Českolipská skupina Vyjakomy doprovodí živě svou hudbou nezvukový film, vrchol éry němé kinematografie, české psychologické drama Takový je život. Autorský snímek německého režiséra Carla Junghanse, námětově čerpající ze Zolova románu Zabiják, zachycuje tragický příběh stárnoucí pradleny, z jejíž dřiny žije prostopášný manžel – násilník a alkoholik.
23. 10., kino Crystal Česká Lípa

Rudy Linka One Man Show
Velice upřímné setkání s významným jazzovým kytaristou a mimořádnou osobností světové i domácí jazzové scény bude nejen večerem plným hudby, ale také příběhů z jeho bohatého hudebního života a ze setkání s těmi nejlepšími jazzmany světa, včetně připomínky dvanáctileté existence festivalu Bohemia Jazz Fest, na kterém Rudy Linka představuje každoročně špičky světové jazzové scény.
25. 10., U bílýho černocha Česká Lípa

Buckshot Gala (USA/F)
Mladá jazzová skupina z jižní Francie, jejíž muzikanti spolu hrají už několik let především vlastní skladby ve stylu moderního jazzu. Soubor má za sebou stovky klubových koncertů po celé Francii a kromě jiného byl vybrán jako finalista několika jazzových soutěží a hrál i na prestižních jazzových festivalech v Nice či Antibes.
31. 10., U bílýho černocha Česká Lípa


 

Nahoru