Pro Ozvěnu letos zahraje Big Band CL

Verze pro tisk |

Na sváteční den 17. listopadu je v České Lípě naplánovaný další z benefičních koncertů pro Nadační fond Ozvěna, jenž pomáhá dětem a rodinám, kterým vstoupilo do života sluchové postižení. Tentokrát pro dobrou věc zahraje BIG BAND CL, a to od 19:00 v Jiráskově divadle. Vstupné činí 150 Kč, lístky jsou k mání v kanceláři MHF Lípa Musica v Žižkově ulici v České Lípě.

V loňském roce oslavil BIG BAND CL 30. narozeniny. Kapela je složena z učitelů hudby a hudebníků z České Lípy, a severočeského regionu. Během dlouholeté existence se BIG BAND CL zúčastnil mnoha festivalů, soutěží a koncertů. Jako hosté s ním vystupovali známé zpěvačky a zpěváci jako Marcela Králová, Leona Machálková, Laďa Kerndl, Josef Laufer, Ondřej Ruml, Tomáš Savka a další. Z muzikantů pak Jiří Kulišev (saxofon), Jaroslav Kopáček (klarinet), Jaroslav Svěcený (housle), Pavel Větrovec (klavír), Josef Pelz (trombon), Vladimír Žižka (bicí), Sváťa Košvanec (trombon), Pavel Zlámal (klarinet), Vojtěch Haňka (klavír) a další.

Repertoár je postaven na moderním swingu, latině, populáru a dnes i na jazzrocku a funky jazzu. Posledních 5 let vede big band Josef Pelz. Těšit se můžete na hosty v podání zpěváků Alenky Průchové a Štěpána Pillera. Koncert bude moderovat Marek Šulc, společně s ním vystoupí i rodiny a děti, kterým Nadační fond Ozvěna v minulosti pomohl.

alt
Nahoru