Parc X Trio: to je jazz v moderním hávu

Verze pro tisk |

Z tohoto koncertu by se mohla stát hudební událost jara v jazzovém klubu U bílýho černocha. Montrealské jazzové uskupení Parc X Trio tvoří pianista Gabriel Vinuela-Pelletier, baskytarista Alex Lefaivre a bubeník Alain Bourgeois.

Dynamické trio, které umí hrát něžně, stejně jako s rockovou vervou, vyniká až telepatickými schopnostmi a letitým souzněním všech tří muzikantů, kteří společně hrají od univerzitních let. I proto má jejich hudba jisté místo ve světě soudobého jazzu, je ovlivněna nejen rockem a urban beats, ale i popovými melodiemi.

Původně čistě akustické trio se postupně v plné síle ponořilo i do elektrického jazzrockového světa. Velké množství vlivů od bebopu přes indie rock až po hip-hop je smícháno dohromady třemi virtuózními hudebníky plynule a beze švů. Jejich láska k velkým melodiím a chytlavým rytmům činí jejich hudbu navýsost posluchačsky vstřícnou.

Energičnost jejich vystoupení vám navíc potvrdí jakýkoli recenzent. V roce 2010 trio získalo TD Grand Prize na vyhlášeném montrealském mezinárodním jazzovém festivalu. Tato cena nastartovala jejich světovou tour napříč Kanadou, USA, Mexikem i Evropou. Koncert této kapely tak není možné zmeškat.

Parc X Trio, 25. 4., 20:00, U bílýho černocha, předprodej v klubu

Nahoru