Předprodej na Českolipský komorní cyklus navzdory covidu začíná

Verze pro tisk |

I pro letošní rok připravil spolek ARBOR další pokračování Českolipského komorního cyklu. Počtvrté se tak v České Lípě uskuteční od dubna do prosince šest komorních koncertů s nabídkou klasické hudby a drobným zpestřením ze světa world music. V případě, že epidemická situace neumožní jejich uskutečnění s přítomností návštěvníků, spolek je připraven nabídnout jejich online streamy. Od 1. března bude do online předprodeje uvolněno limitované množství zvýhodněného abonmá na celý cyklus a jednotlivých vstupenek. Koncerty jsou naplánovány od 22. dubna do 7. prosince letošního roku převážně do prostor českolipského kostela Mistra Jana Husa. Záštitu nad cyklem převzaly Ing. Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana, řízení resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu a Ing. Jitka Volfová, starostka Města Česká Lípa.

Čtvrtý ročník cyklu nabídne koncertní setkání, která nemohla proběhnout v loňském roce, ale i na řadu nových hostů. Návštěvníky svým pěveckým uměním potěší úspěšný Královéhradecký dětský sbor Jitro i renomovaná česká varhanice Irena Chřibková. V premiéře se na Českolipském komorním cyklu představí vynikající fagotista České filharmonie i Belfiata Quinteta Ondřej Šindelář se svým unikátním historickým nástrojem, nebo dva přední čeští kytaristé těšící se světovému uznání – Pavel Steidl a Lukáš Sommer, kteří se na jednom pódiu setkají v České Lípě vůbec poprvé a při této příležitosti představí v premiéře i zbrusu novou kompozici napsanou přímo pro cyklus. O letní odlehčení v Městském parku se postará soubor Bardolino, který návštěvníky zavede na originální hudební cestu kolem světa. V adventním čase se v České Lípě představí Ensemble FLAIR s Janem Rokytou kombinující mistrně tvorbu lidovou i klasickou. 

„V další sérii koncertů v rámci Českolipského komorního cyklu jsme přichystali koncerty, o které jsme v minulém roce přišli vlivem vládních opatření, tedy koncert Královéhradeckého dětského sboru Jitro a recitál přední české varhanice Ireny Chřibkové. Nově budeme moci společně objevit krásu sólového klasicistního fagotu v podání fagotisty Ondřeje Šindeláře, vychutnáme si setkání dvou nejvýznačnějších osobností české kytarové školy Pavla Steidla a Lukáše Sommera, a cestovat kolem světa budeme moci s Bardolinem. Zastavíme se u Keltů, na Balkáně, v Číně či Indii. V adventním čase budeme moci společně rozjímat s Ensemble FLAIR a Janem Rokytou v nadžánrovém zpracování lidové melodiky. To vše umocní překrásná akustika kostela Mistra Jana Husa v České Lípě, který z důvodu rekonstrukce opustíme jen v červnu. Průvodcem návštěvníků bude opět skvělý Pavel Ryjáček, který svým neopakovatelným způsobem poodkryje v dialogu s interprety nejedno hudební tajemství. Těšíme se na setkávání s návštěvníky a věřím, že i když nebude epidemická situace příznivá, vychutnáme si další hudební zastavení, které pro Vás s láskou připravujeme, alespoň online,“ říká Martin Prokeš, předseda pořádajícího spolku ARBOR.

Vstupenky na letošní koncerty včetně zvýhodněného abonmá na celý cyklus budou od pondělí 1. března v prodeji pouze online na www.clkc.cz. Do prodeje bude v současné situaci uvolněno pouze 50 míst, tj. cca 30 % celkové kapacity sálu. K dalšímu uvolnění prodejní kapacity dojde až v závislosti na dalším vývoji pandemické situace a přijatých opatření. Abonmá na Českolipský komorní cyklus je v prodeji za cenu 1.000 Kč, vstupenky na jednotlivé koncerty za cenu 250 Kč. Červnový koncert v Městském parku bude opět přístupný zdarma.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru