Nový singl kapely MANU: Hotel na náměstí

Verze pro tisk |

Českolipsko - pražská kapela MANU: vydává po debutové desce Dny, roky, vteřiny nový singl s názvem Hotel na náměstí - lehce melancholická skladba, která se vypořádává s nočním životem ve městě a odhaluje jeho tajemství i nešvary.

Singl vznikl v dílně producentů libereckého studia ReSound, konkrétně Martina Havlena a Nika Jalauzidise, kteří se podíleli na vzniku několika významných skladeb českých interpretů (Lenny, Mirai, Pokáč, Paulie Garand,...).

Jak vznikl singl Hotel na náměstí? „Ulice noční Prahy mě fascinují,” říká zpěvačka a textařka Anna Knauerová. „Jakmile začala hrát baskytaristka Tereza první tklivé tóny, okamžitě jsem věděla, o čem skladba bude. Ne vždy to přichází takhle samozřejmě, ale tady to bylo jasné na první poslech. Vše se mi krásně propojilo a podobná atmosféra mi zní v hlavě skoro pokaždé, když se noční Prahou toulám. A že se toulám často. Některá místa jsou děsivá a zkažená, ale k Praze už to, myslím, patří, a i když není vždycky navoněná, alespoň je pravdivá. A takovou ji mám ráda.“

MANU: Alternativně-popová kapela s osobitým stylem, jejíž tvorba v sobě nese alternativní prvky, avšak s jistotou se opírá o přímočaré melodické linky své frontmanky. Hudba MANU: je čistě autorská a dá se o ni říci, že se nebojí uhýbat ze zaběhlých stereotypů. Pojícím prvkem však vždy zůstávají poetické texty psané v českém jazyce, jenž se nesou v duchu lehké melancholie, ze které však posluchači mohou vždy nalézt východisko.

Kromě již zmiňované debutové desky Dny, roky, vteřiny (2019) a v současnosti vydávaného singlu Hotel na náměstí, kapela soustavně pracuje na přípravě dalších svých počinů. V blízké době se uskupení chystá vydat ještě několik dalších singlů, vždy doplněných o videoklipy, po nichž bude v příštím roce následovat příprava a vydání druhého alba. Kromě práce ve studiu kapela také plánuje řadu živých hraní, kdy se jedná o několik letních akcí a následnou šňůru podzimních koncertů. V každém případě je na co se těšit a dá se říci, že MANU: rádi využijí každou možnost, jak přiblížit svou tvorbu posluchačům.

Nástrojové obsazení:

Anna Knauerová - zpěv - abs. FAMU produkce, konzervatoř ArtEZ - Arnhem, Nizozemí, jazz & pop zpěv

Pavel Hrala - housle, ak. kytara - konzervatoř Praha, klasická hudba, FILMharmonie, SOČR

Tereza Štětinová - baskytara - Zvíře jménem Podzim (2 Andělé 2019 za LP Září)

Tomáš Obermajer - bicí  - Zvíře jménem Podzim (2 Andělé 2019 za LP Září)

Filip Štětina - klávesy - student práv, barokní hudba

Jan Maštalíř - kytara - Tcheichan

Hotel na náměstí - Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=7Orwm5Ua9SE

Spotify: https://tinyurl.com/58ujwcka

Facebook: https://www.facebook.com/kapelamanu

Instagram: https://www.instagram.com/kapelamanu/

Web: www.kapelamanu.cz

Nahoru