Nová českolipská kapela E. R. A. vydává debutovou desku

Verze pro tisk |

Sedmičlenná rocková kapela, jejíž členové jsou částečně z České Lípy a částečně z Klášterce nad Ohří, vznikla před dvěma lety, kdy se seznámili zpěvák a kytarista českolipské kapely Area Core Jakub Reif s rapperem eLKou. Společně složili a nahráli píseň ke sportovnímu dokumentu a dali základ nové formaci, jejíž jméno tvoří iniciály obou iniciátorů i přizvané skupiny - E.R.A.. Pak už následovaly singly, videoklipy, před několika měsíci první koncerty a nyní je na spadnutí debutová deska, kterou kapela pokřtí v půli října v mimoňském kulturním domě. O kapele a jejích plánech jsme si povídali s klávesistou Honzou Fridrichem.

S Areou jste vydali v roce 2014 nadprůměrnou metalcorovou desku, co se dělo poté s kapelou?
Po vydání desky jsme absolvovali hromady koncertů po celé republice, poznali spoustu zajímavých lidí. Občas chtějí ale věci změnu a my se po pár pauzách, pár pokusech o změnu stylu potkali s eLKou.

Co vedlo k tomu spojit síly kapely s rapperem eLKou?
Zkusit si něco jiného, kouknout se i jinam než jen do světa metalcoru. Jakub se s eLKou potkal na rodinné oslavě, slovo dalo slovo a eLKa nabídl Jakubovi spolupráci na singlu Gravitation. Jakub složil hudbu a zatáhl do toho celou kapelu.

O čem pojednávají texty rappera eLKy, které dohromady pojí název desky Sami sobě stínem?
ELKa vždycky říká, že píše a chce psát o něčem, co má smysl. Tím se řídil i při psaní našeho alba a myslím si, že si každý posluchač najde na desce to svoje, ať po stránce textu, tak hudby.

Jak pracuje na desce kapela, která je z části z České Lípy a z části ze 130 km vzdáleného Klášterce?
Vypadá to docela nereálně, ale většina kapely je z Lípy a okolí, takže zkoušíme a nahráváme právě tady a kluci za námi dojíždí. Asi se k tomu hodí motto Všechno jde, když se chce.

Jak dlouho vznikaly písně na desku a jak dlouho jste byli ve studiu? Natáčeli jste desku sami?
Od vydání singlu Gravitation následoval asi rok příprav, kdy se postupně skládaly skladby a my se připravovali jak na CD, tak na koncerty. Desku jsme si nahrávali sami, protože disponujeme docela kvalitním studiem našeho kytaristy Gora. Je to veliká výhoda, když můžeš trávit čas ve studiu a nekoukat pořád na hodinky, protože ti právě utíká poslední zaplacená hodina. O mix a master se ale postaral Jaroslav Lukáč z Negative tunes, který odvedl skvělou práci.

Nechali jste se slyšet, že pevně chcete jít za vaším snem. Co je vaším snem?
Dostat naši hudbu do všech koutů republiky, ať už v podobě koncertů, klipů nebo desky.Podle jakého klíče jste vymýšleli dramaturgii křtu? Na co se mohou návštěvníci těšit?
Mimo nás vystoupí kapela F.A.King, což jsou obrovští šoumeni a hlavně naši dlouholetí kamarádi. Dále pak Cocotte Minute, které asi nemusím představovat. A proč zrovna oni? Na to si počkejte na křtu nebo na naší desce.

Křest desky E. R. A. – Sami sobě stínem, hosté Cocotte Minute a F.A.King, 13. 10., 19:00, KD Ralsko, Mimoň
 

alt
alt
Nahoru