Minifestival Metal Punk United zaburácí v sobotu v Mimoni

Verze pro tisk |

Od mimoňského Jarofestu u Jelena, který se těšil slušné návštěvnosti, sice uplynulo jen pár měsíců, ale nadšení z pořádného rockového nářezu je mezi českolipskými příznivci tvrdší hudební scény stále všudypřítomné. Proto je na sobotní večer do Mimoně přichystáno další vystoupení stěžejních kapel Českolipska. Tentokrát se pod ikonickým názvem Metal Punk United představí kapely Destrukce papri, Gril Killers, Osliz, Nesahat a T.A.T.

Jen krátce pozvánka na každou z nich.

DESTRUKCE PAPRI pocházejí z Děčínska. HC/punková banda složená z různých kapel vznikla v roce 2014 na troskách kapely Zethor a později v roce 2018 došlo k výměně členů z rozložený bandy Closer To Sun. Výstižnější představení, než formou písničky Politik z prosince 2019, si zde určitě Destrukce papri nemůže přát. 

Mimoňští OSLIZ jsou letitou jistotou a stálicí místní punkové scény. Již přes 10 let se opírají se ostře sekané kytary, nesmlouvané texty a kulometné bicí Robina Příhody. Jejich „best of album“ Bestie, které nadělili příznivcům ještě před co-vidovým chaosem, obsahuje nadupané šlágry jako Anarchie nebo Pohoda, které rozhodně v Mimoni nebudou chybět!

Českolipští TAT jsou rovněž dlouholetým pojmem místní thrash/coreové scény. Sami svůj styl nazývají „tetra hydro core“. Kapela, kterou vede kytarový frontman Franta Horyna, se do povědomí dostala debutním albem Zrozeni pro trest už v roce 2012, po kterém následovala devítipísňová kolekce Nazí Bozi o dva roky později. Po 6 letech, a navíc v co-vidovém pandemii se v éteru objevilo pouze digitálně album Jak se máš něco, na kterém exceluje nový zpěvák Martin Kráza.

Poslední dvě skupiny nemají venku žádné klipy, ale o to více zájmu vzbuzují! Černým koněm večera má být kapela GRIL KILERS, o které není oficiálně nic známo, takže se musíme nechat jen překvapit. Poslední zmínka bude o ambiciózním kvartetu s názvem NESAHAT!, ve kterém opět riffuje kytarista Mirek Titěra (ex TORAX) a za mikrofonem stojí charismatická zpěvačka Hanka Bretschneiderová. Jejich crossover naživo zaujal už nejednoho fandu našlapané muziky, takže je rozhodně na co se těšit!

! Pozor na místo konání: Metal Punk United proběhne v hospodě U Lva. Začátek v 18h, vstupné 150 Kč- neomezeno !

alt
alt
alt
alt
Nahoru