Letní hudební tipy

Verze pro tisk |

Svojkovská zahrada
V krásném přírodním areálu v obci Svojkov se sejdou opět nejen milovníci folkové muziky. Zahraje Petr Kalandra Memory Band, který v energickém provedení připomene legendu folku a blues a bývalého člena skupiny Marsyas, dále brněnsko-pražská sekce Monty a nekapela a těšit se můžete i na místňáky – jen málo zdejších kapel hraje tak dobře a zajímavě jako Tetrahop.
14. 7., Svojkov

Agressive Fest
Jednodenní smršť HC a metalových kapel na vodním hradě je letní tradicí. Kromě pořádajících souborů Incarnate a Crippled Fingers se na něm představí i hostující party z mnoha koutů naší republiky. Kdo zná atmosféru metalu na hradě, jistě si nenechá tuhle akci ujít. Kdo nezná, pozná!
14. 7., vodní hrad Lipý

Benefice pro Matýska
V Kravařích na koupališti uspořádali výjimečnou věc na podporu tamního chlapečka, který trpí mozkovou obrnou. Během dne uslyšíte takové hvězdy jako Lake Malawi, Helenu Zeťovou, rapera Lipa či Duo Jamaha. Lístky jsou k dostání pouze v předprodeji v infocentru Kravaře (725 456 237). Volejte rychle, kapacita omezena a lístků již není mnoho.
14. 7., Kravaře


 

Michal Prokop & Framus Five
Úžasný zpěvák blues, soulu a rocku s dlouholetou kariérou plnou hitů a držitel mnoha ocenění zazpívá své největší hity v krásném areálu křižanského amfiteátru. Vystoupí jak jinak než s uskupením, které se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Na tento koncert se rozhodně vyplatí vyrazit. 
19. 7., Amfiteátr v Křižanech u Liberce

Zahrádky Fest
V druhé půli července proběhne v zámecké zahradě v Zahrádkách u České Lípy již 4. ročník příjemného hudebního festivalu, na kterém vystoupí populární písničkář Xavier Baumaxa, metal core rapová novinka z České Lípy E. R. A., našlápnutí Shoe Cut nebo miláčci českolipské scény Manu.
21. 7., Zahrádky

Rozmarné léto
Další ročník hudebního festivalu na Mácháči pro celou rodinu, letos ve stylu muzikálu Pomáda, i letos nabídne úžasnou atmosféru na pláži Klůček a spoustu skvělých hudebních interpretů – Tomáš Klus, Žlutý pes, Jaroslav Uhlíř a mnoho dalších.
21. 7., Pláž Klůček, Doksy

Festival Banát
Sedmý ročník nejzásadnějšího výjezdu české kultury za našimi krajany na úpatí rumunských Karpat. Nejvzdálenější český festival představí v čtyřdenním programu hvězdy české alternativy, jede se na něj nejdelším vlakem československé historie a hlavní organizátoři jsou stále ze 2/3 z České Lípy.
14. 8. – 19. 8. 2018, Eibentál

Žalman
Jedna z nejvýraznějších postav české folkové scény Pavel Žalman Lohonka zahraje na vodním hradě své hloubavé, meditativní až sentimentálně poetické písně, které skládá již od konce 60. let. Písně jednak inspirované jihočeskými lidovými písničkami a jednak tvorbou různých osobností světového folku.
16. 8., vodní hrad Lipý

Mariánská pouť
Na koupališti v Novém Boru je dobře. Skvělá voda, zázemí i atmosféra. Když se k tomu přidá i kulturní program, je o zábavu postaráno. Jako hlavní host se představí Martin Chik Blues Band s klasickým bluesem a rock’n’rollem, dále místní kapely Myluju Vendulu, Optimik II nebo Jazzbakers, řemeslné trhy i nafukovací atrakce pro všechny generace.
17.–18. 8., koupaliště Nový Bor

Xindl X
Jeden z našich nejpopulárnějších písničkářů současnosti, autor hitů Láska v housce, Štědrý večer nastal nebo V blbým věku zahraje v areálu lesního divadla ve Sloupu v rámci svého rozsáhlého celoročního turné k deseti letům na hudební scéně. Na koncertě zazní další známé písně, ale i písně z nové desky vydané ke zmíněnému výročí.
26. 8., Sloup v Čechách

Vladimír Merta
V kapli Božího hrobu zahraje ikona českého písničkářství, kytarista, zpěvák a textař Vladimír Merta, výjimečný hudebník, skladatel, publicista, spisovatel, ale také vystudovaný filmový scénárista a režisér. Setkání s touto osobností je vždy jedinečným zážitkem.
26. 8., Mimoň

Nahoru