Lednové hudební tipy

Verze pro tisk |

3x2
Tahle akce není pro starý, mohl by někdo namítnout. To možná ano, ale ti starší na ní možná objeví ztracenou nespoutanost. V Novém Boru v rámci jednoho večera zahrají tři hudební dvojice – domácí duo syntezátorů a bicích Flush Buttons, avantgardní basa, bicí duo ze stáje Silver Rocket Kontroll a rapperské duo Matka.
19. 1., sklárna Kolektiv Nový Bor

Strašidelný elektrik band
Hudba vycházející z kořenů amerického blues je spojena s ryze českou a česky zpívanou poetikou Petra Bubáka Bubláka, ikony žižkovské bluesrockové kytary a textů, ze kterých poznáte, že Bubák nepatří zrovna mezi úspěšné mladé muže. Spíše naopak, jeho hudba je prožitá a syrové skladby věrně reflektují život na hraně.
19. 1., U bílýho černocha Česká Lípa

Xavier Baumaxa
V letovisku Sloup bude i během zimy plno. Když hraje legendární písničkář v malé kavárně, není se čemu divit. Zpěvák a kytarista, jehož projev je založen na slovních hříčkách, popkulturních odkazech a parodiích na různé hudební styly a zpěváky, bude mít v repertoáru krom jiného i písně ze zatím poslední, již deváté desky Idueto.
20. 1., Mňau Café Sloup v Čechách

Kruh přátel hudby
Na prvním z komorních setkání organizovaných jednou měsíčně spolkem Arbor (Lípa Musica) se divákům představí dechový soubor Kalabis Quintet. Ten tvoří pětice mladých muzikantek v obsazení příčná flétna, hoboj, klarinet, fagot a lesní roh. Během koncertu zazní skladba nejznámějšího propagátora tohoto nástrojového obsazení Antonína Rejcha, ale také moderní kusy Pavla Haase nebo Malcolma Arnolda, autora slavné hudby ke snímku Most přes řeku Kwai.
23. 1., Centrum textilního tisku Česká Lípa


 

Nahoru