Komorní cyklus v CTT již příští týden s KCHUNem

Verze pro tisk |

Únorové pokračování nového komorního cyklu v České Lípě se blíží. Po úspěšném vystoupení mladého souboru Kalabis Quintet je pro druhé zastavení připraveno setkání s vokálním duem Kchun Martina Prokeše a Marka Šulce, jejichž program připomínající Dantovu Božskou komedii doprovodí videoart z dílny Atily Vöröse a Rudolfa Živce, a to tentokrát naživo prováděnou kresbou světlem. I únorové setkání obohatí připomenutí významné historické osobnosti spjaté s městem Česká Lípa ve spolupráci s Vlastivědným spolkem Českolipska, kterým tentokrát bude jeden z čelných průkopníků a propagátorů fotografie Wilhelm Horn. Do historie se zapsal jako vydavatel prvního fotografického časopisu na světě nazvaného Photographisches Journal. Svůj první fotoateliér si českolipský rodák otevřel v Praze již v roce 1841 a zobrazovací metodou daguerrotypie zde pořídil stovky portrétů. Ke konci života se vrátil do České Lípy a i zde ve svém ateliéru v dnes neexistujícím domě na rohu ulic Děčínské a Pod Holým vrchem pokračoval ve fotografování.

Poslední dvě desítky vstupenek na tento koncert, který se uskuteční v úterý 20. února v Centru textilního tisku v České Lípě, jsou k zakoupení ve festivalové pokladně či online na www.lipamusica.cz.

V březnu bude Kruh přátel hudby pokračovat koncertem Zemlinského kvarteta, v dalších měsících jsou připravena vystoupení souborů Musica Florea, Ritornello nebo kytaristy a skladatele Lukáše Sommera.

Partnery cyklu jsou Město Česká Lípa, Nadace Český hudební fond a Lipý Česká Lípa, p.o.

Vstupenky: 220,– Kč / jednotlivé koncerty, 19. 6. vstup zdarma
Předprodej vstupenek probíhá ve festivalové kanceláři MHF Lípa Musica (Žižkova 528/6, Česká Lípa) a na www.lipamusica.cz. Otevírací doba: po a st od 15.00 do 18.00 hod., út a čt od 13.00 do 15.00 hod. Slevy: studenti a senioři nad 60 let: 10 %, děti do 15 let, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 50 %. 

alt
alt
alt
Nahoru