Hudební tipy duben

Verze pro tisk |

Mňága a Žďorp
Česká rocková kapela pocházející z Valašského Meziříčí se zformovala kolem roku 1987. Do povědomí se dostala v roce 1991 hitem Hodinový hotel z debutového alba nazvaném příhodně Made in Valmez. Od té doby není desky, která by nepřinesla do éteru nějaký hit s nezaměnitelným hlasem Petra Fialy. Jejich koncerty jsou vždy mixem celé tvorby. Máme se tak na co těšit.
12. 4., KD Crystal

Tcheichan Orchestra
Afterpárty po koncertu Mňágy a Žďorp obstará o patro výš folkové duo muzikantů napůl z Jičína a napůl z České Lípy – písničkář Matěj a doprovodný multiinstrumentalista Pavel. U Černocha zahrají již pošesté, premiérově však s celou kapelou včetně smyčcového kvartetu. Na koncertě zazní písně z debutové desky Obzory, písně ze starších alb, ale i skladby úplně nové.
12. 4., U bílýho černocha

Ray a North Innergy
Dvě kapely přivezou společně do České Lípy melodii Děčína. Kapela Ray kombinuje ve své hudbě rock, pop a folk s jazzem a blues. North Innergy s kytaristou Tomášem Boudou hrají hudbu na pomezí jazzu a progresivního rocku. Výjimeční hráči a hudba, ve které se střídá zasněnost s energičností, velký důraz je kladen na groove. Na tomhle večírku nesmíš chybět.
13. 4., U bílýho černocha

Matouš Pěruška a Kristina Vocetková 
Útulné CTT nabídne další koncert z pravidelného měsíčního cyklu Kruh přátel hudby spolku pro duchovní kulturu Arbor. Hudební část večera bude patřit houslím a violoncellu, oceňovanému komorní mu duu, které mimo jiné přednese i skladby z per současných českých skladatelů Bodorové a Kukala. Přednášková část bude věnována českolipskému rodáku Leopoldu Mollovi, přednímu rakouskému pediatrovi z přelomu 19./20. století.
16. 4., Centrum textilního tisku

Kristina Barta a Nela Dusová
Melodičnost, emoce, ocenění na prestižních jazzových festivalech, cena za nejlepší jazzovou skladbu roku 2016 – nejen to je česká jazzová klavíristka a skladatelka Kristina Barta, která přijede představit své pojetí moderního jazzu, ve kterém se odráží její dřívější studium klasické hudby. Barta vystoupí společně se saxofonistkou Nelou Dusovou, s níž figuruje také v kapelním projektu Event Horizon.
20. 4., U bílýho černocha 

Rozára Fest
Tradiční zahájení hudební open-air sezóny se odehraje opět pod střechou stánku U Rozáry během filipojakubské noci. Za světla šlehajících plamenů a při vůni pečených špekáčků vystoupí rockoví F. A. King, funkeři ShoeCut, punkoví rockeři Pupíček a Štěpánúf brácha, žáci českolipské ZUŠ Hluchá parta a pořadatel již 44. venkovního dýchánku Rozára Fest, kapela CzechOut.
30. 4., Zahrádky
 

Nahoru