Hudební tipy březen

Verze pro tisk |

Radůza s kapelou
Multiinstrumentalistka, autorka hudby i textů a zpěvačka, jejíž zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy, představí na koncertě průřez svou dosavadní tvorbou. Zazní písně z alba Marathon – příběh běžce, ale i písničky z prvních desek a také písně zbrusu nové z alba Studna v poušti.
8. 3., novoborské divadlo

Kristina Barta Trio
Koncert české skladatelky a klavíristky a její kapely. Krom výjimečných kompozic mohou hovořit o jejích kvalitách například vítězství v soutěži JazzPrix 2015, zisk ceny za nejlepší kompozici OSA, účast ve finále Euroradio Jazz Competition v Nizozemsku či soutěže Pianista roku.

8. 3., U bílýho černocha

Jelen
Česká akustická kapela hraje americkou folkovou hudbu v moderním popovém hávu, kombinaci country, folku, bluegrassu a blues s chorály v refrénech, tak jak to před deseti lety masivně zpopularizovala kapela Mumford & Sons. Tohle je ta správná pozitivní halekačka na jaro.
15. 3., KD Crystal

Alex Goodman Quintet (USA)
Držitel ceny na mezinárodní kytarové soutěži Montreux Jazz Festival nedávno dokončil v New Yorku se svou skupinou, tvořenou nejzajímavějšími talenty dnešního jazzového světa, novou desku a v rámci svého propagačního turné po Evropě ji přijede představit i do České Lípy. 
20. 3., U bílýho černocha

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Zbrusu nová show populárního tělesa, v níž se vzdává hold prvním již stolet starým jazzovým deskám. Znalci však vědí, že se u nich dlouho nepobude, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Bude to opět zábavně noblesní smršť.
22. 3., KD Crystal Česká Lípa

Michal Hrůza a Kapela Hrůzy
Populární zpěvák, který loni oslavil dvacet let na hudební scéně, dorazí v rámci svého koncertního turné po kulturních domech a klubech s novou deskou Sám se sebou. Chybět nebudou hity Pro Emu či Optimista, ale ani písně ze starší tvorby.
30. 3., KD Crystal Česká Lípa

Nahoru