Českolipská zuška rozjíždí nový projekt s názvem "Jazz Do It"

Verze pro tisk |

Nový projekt českolipské ZUŠ s názvem "Jazz Do It" se zaměřuje na výuku jazzu a improvizace a má za cíl seznámit mladé hráče se skutečnými profesionály ve svém oboru a motivovat je do dalšího studia jazzu a svého nástroje.

Svoje zkušennosti budou mladým hráčům předávat profesionálové v rámci workshopu, který odstartuje v úterý 16. května a bude trvat až do pátku 19. května. Lektoři tohoto workshopu jsou zároveň členy hudebního uskupení East European 5-tet. Jsou jimi Rostislav Fraš - tenor saxofon, Miroslav Hloucal - trubka, Luboš Šrámek - piano, Josef Fečo - kontrabas a Marek Urbánek - bicí. Přesto, že lektoři spolupracují většinou se staršími hudebníky (Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka, JAMU apod.), mají zkušenosti i s prací mladých muzikantů, s kterými se setkávají na letních jazzových dílnách.

V rámci tohoto workshopu vás zveme na tyto akce:
Středa 17. 5. od 19:30, U bílýho černocha - Koncert a Jam Session pod vedením East European 5-tet. Vezměte si nástroje a přijďte si také zahrát!

Čtvrtek 18. 5. od 17:00, Náměstí TGM - Večer s Jazzovou farmou (vol. 21) - OPEN AIR. První večer s Jazzovou farmou pod širým nebem 17:00 - Babubabu, 18:00 - Big Band CL,
19:00 - Jazzová farma, 20:00 East European 5tet. Akci bude moderovat Lucie Sinková (moderátorka Rádia Bonton a Frekvence 1). Na náměstí bude připraveno posezení společně s občerstvením.

Pátek 19. 5. od 19:30, U bílýho černocha - Závěrečný koncert a Jam Session účastníků „Jazz Do It“. Zde žáci předvedou, co se za necelé čtyři dny práce naučili. I zde vás zveme ke společnému „džemování“!
 

alt
alt
Nahoru