Červnové hudební tipy: přijede Tomáš Klus nebo kapela Zrní

Verze pro tisk |

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina
Zpěvák Tomáš Klus se loňský rok vrátil na koncertní pódia a během Recyklus Tour natočil živou desku toho nejlepšího, co na koncertech zaznělo. Jeho vůbec první živé album Živ je přináší kromě neopakovatelné atmosféry koncertů také Tomášovy starší písničky v úplně novém aranžmá, které mu pomohli vybrat jeho fanoušci ještě před začátkem koncertní šňůry. I proto bude koncert, který s sebou ponese ještě dozvuk a euforie Českolipanů z městských slavností, ideálním rozjezdem nastupujících prázdnin.
25. 6., KD Crystal Česká Lípa

Zrní
Jedna z nejzásadnějších alternativních kapel současnosti, kladenský uhelný zen, vydala před několika týdny svou již pátou studiovou desku Jiskřící. Kapela, která svůj rockový zvuk doplňuje charakteristickými houslemi, za 15 let existence získala mimo jiné Anděla za Objev roku s přelomovou deskou Soundtrack na konci světa a na prestižním festivalu Colours of Ostrava vystoupila v nočních hodinách na hlavním pódiu za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Jestli chcete poznat, jak zní nejlepší současná česká alternativa, pak se zastavte na novoborském autobusovém nádraží.
17. 6., Sklářské slavnosti Nový Bor

Eyal Lovett Trio (Německo)
Hudba berlínského klavíristy s izraelskými kořeny Eyal Lovetta v sobě propojuje klasickou hudbu, jazz, world music i lidové písně. Lovettovo trio je kombinací exprese a groovu, dynamiky a výborné spolupráce všech hudebníků. Jejich hudba je kritiky popisována jako citlivá, introspektivní a fascinující. Letošní rok vydal držitel ocenění Umělec roku od prestižního berlínského serveru Jazzy Berlin své druhé album Tales From A Forbidden Land. I na písně z něj se mohou Českolipané těšit.
17. 6., U bílýho černocha Česká Lípa

Mo/Fo Cat Clarion
Bluesové trio, v němž uvrčený Mo/Fo Cat – kytarista Miloš Svoboda svou hlásnou troubou vyzývá ke vzpouře, je jedním z mála osobitých, neklišovitých a nepřipos*aných výjevů na středoevropské bluesové scéně. Energie, naléhavost, síla, nitro, vůle a elektrická bouře; Miloš Svoboda má zkušenosti z hraní na mnoha význačných bluesových festivalech a je držitelem i několika hudebních cen. Přijďte se přesvědčit.
24. 6., U bílýho černocha Česká Lípa

Českolipský dětský sbor
Největší dětské sborové těleso na Českolipsku – Českolipský dětský sbor již tradičně v červnu pořádá závěrečný koncert sezóny, na němž vystoupí kromě koncertního oddělení i přípravky Lístek a Lísteček. Výjimečnost této akci přidává fakt, že sbor představí repertoár, s nímž vystoupí na vrcholném festivalu ve slavné Carnegie Hall v New Yorku v půli června. Ačkoli má Českolipský dětský sbor za sebou koncerty v USA i v Jihoafrické republice, tento výjezd patří k jejich vrcholným úspěchům. Šťastnou cestu!
7. 6., Kostel Narození Panny Marie Česká Lípa

Nahoru