Aneta Christovová: Na Českolipsku se mejdany zasekly v roce 2011

Verze pro tisk |

Aneta je českolipská rodačka zabydlená v Praze a má touhu a chuť rozdmýchat stojatou vodu českolipských party. Svou energii i profesní zkušenosti nabídla nejznámějšímu klubovému prostoru v České Lípě FTC Luxor a v září přichází s první akcí z plánované série TRASH. Kde se nápad vzal, proč k němu došlo a proč zrovna ve městě, ve kterém již nežije?

Aneto, čemu se věnuješ v profesním životě?
Živím se řízením projektů v kreativním průmyslu. Mým největším klientem a zároveň tak trochu rodinou je agentura JAD Productions, kde jsem začínala jako asistentka kreativního ředitele. Vyrábíme eventy, reklamní kampaně, zprostředkováváme práci talentovaným lidem. Třeba teď aktuálně mám na starost koordinaci choreografie a tanečního týmu pro televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

Jaké vazby máš na Českou Lípu?
V Lípě jsem se narodila, vyrostla, chodila na základní a chvíli i na střední školu. Teď žiju už skoro deset let v Praze. Do Lípy se ale vracím za rodiči a známými, poslední dobou čím dál častěji. Vnímám, že je potřeba být v intenzivním kontaktu s místem, odkud pocházím. Pomáhá mi to lépe se soustředit.

Kde započala tvá spolupráce s Luxorem?
Do Luxoru jsem v době, kdy mi bylo 18–20, chodila snad každý víkend. Někdy v pátek i sobotu. :) Bylo to místo, kde jsem vždycky zaručeně potkala všechny kamarády, ať už jsem žila v Lípě nebo ne. Když jsem uvažovala o tom, že bych chtěla do Lípy dovézt zajímavé interprety, vůbec jsem neváhala ohledně lokace. Luxor je velmi dobře technicky vybaven, svůj potenciál často ani nevyužívá. S klukama z Luxoru je skvělá domluva, takže to nebylo ani tak těžký.

Před necelým půl rokem jsi dělala průzkum ohledně víkendového trávení času mladistvých Českolipanů ve vztahu k navštěvování koncertů. Dá se dotazník nějak souhrně vyhodnotit v několika větách?
Většina mladých lidí vnímá nabídku klubových akcí jako nedostatečnou. Také mě hodně zaujalo, že nejsou nijak stylově vyhranění. Drtivá většina dotázaných uvedla, že v případě, že na akci jdou jejich nejbližší kamarádi, půjdou oni také. Nezávisle na tom, jaká tam bude hrát hudba. To je podle mě zajímavý trend, následek ústupu "kmenů" hlasících se k určitému stylu hudby, oblečení nebo názoru.

TRASH je odpověď na všechny navoněné a nagelované taneční party a festivaly. Mám pocit, jako by se v tomto směru tady na severu zastavil čas

S jakým konceptem od září ve spolupráci s Luxorem přicházíš?
TRASH je odpověď na všechny navoněné a nagelované taneční party a festivaly. Mám pocit, jako by se v tomto směru tady na severu zastavil čas. Zatímco v Praze a velkých městech už roky chodíme na akce znějící kombinací rapu, hip-hopu a techna, na Českolipsku se mejdany zasekly někde v roce 2011. TRASH je místo, kde nikdo nemusí předstírat, jak mu to po čtyřech drincích stále sluší. Nejsem zrovna fanoušek moshpitování s batohem na zádech, ale chci představit autentickou party, kde každý může být sám sebou.

Jak často by se měly akce v tvé dramaturgii na programu klubu objevovat? V jakém dramaturgickém rozptylu?
TRASH bude pravidelná akce cca čtyřikrát za rok. Prvním krokem je hlavně seznámit publikum s tím, co od takové party v dnešní době může chtít. Mým snem je přesunout se pak po vzoru akcí Addict do méně známých lokalit na Českolipsku a oživovat tak zapomenuté kouty našeho regionu. Jako první headliner se představí DJ NobodyListen, z čehož mám opravdu velkou radost. Produkuje vlastní hudbu, umí vytvořit strhující a neuvěřitelně originální sety a je skutečný umělec a módní ikona. Při tvorbě programu se chci pohybovat na hraně mezi mainstreamem a neznámými, ale kvalitními interprety. Do budoucna bych chtěla dát prostor i místním mladým tvůrcům.

TRASH #1 – NobodyListen, 21. září, 22:00, FTC Luxor


 

Nahoru