Závěrečný finiš body nepřinesl

Utkání začalo optickou převahou domácích, ti se usídlili v obranném pásmu českolipských a otestovali pozornost brankáře Karáska hned několika střelami. Na druhé straně unikl kolem hrazení Bauer, přihrál Peterkovi, ale ten branku netrefil.

V polovině páté minuty šel sedět za sekání přes betony domácího gólmana Rašín, minutu po něm za ten samý přestupek domácí Baran. Když se síly vyrovnaly, chybovali hosté ve středním pásmu a Šebesta po úniku orazítkoval břevno lipské branky. Gól padl na konci osmé minuty, po ose Češka – Ubry puk doputoval k ideálně najetému Maděrovi a domácí vedli 1:0. V půlce prvního dějství si Peterka položil domácího brankaře, ale z úhlu pálil jen do boční sítě. Obě mužstva dobře forčekovaly a nutily obrany k chybám. Ty již ale nikdo nepotrestal. Početné šance na obou stranách kryli pozorní gólmani.

Po přestávce začali hosté aktivněji a snažili se tlačit do útoku. Vyrovnání se dočkali ve čtvrté minutě, Peterka řešil situaci tři na dva střelou, která zapadla do branky domácích. Těm ale stačily pouhé dvě minuty na odpověď. Po ostřelování českolipské branky mířil do černého Šostý. Šancí srovnat pohrdla trojice hostů ve složení Rašín, Veber a Čapek, na druhé straně mířil z ideální pozice vedle Ubry. Za obranu libereckých ujel Peterka a byl zastaven faulem. Přesilovku ale hosté promarnili. Sami se pak museli bránit minutu a tři čtvrtě hned dvojnásobné přesile, když byli v rychlém sledu vyloučeni Zikán a Rašín. Trojice hostujících hráčů se bránila velmi srdnatě a oslabení ustála. I domácí šli do čtyřech, po faulu na pronikajícího Staňka šel sedět Šebesta. Ani domácí neinkasovali a třetinu uzavřelo vyloučení hostujícího Ulbrichta, sedm vteřin před koncem.

Po druhé přestávce se českolipští, stále ve čtyřech, nechali zatlačit do obrany. I ve hře pět na pět spíše jen posouvali puk do středního pásma. Trest přišel v páté minutě. Přes hradbu těl propálil puk pod lapačku Karáska Zákoutský. PSK vedl 3:1. Lipská přesilovka po vyloučení Ubryho kontaktní gól nepřinesla. Hra plynula svižně a hrálo se skoro bez přerušování. Českolipský brankář měl ale přece jen víc práce. Hosté před koncem přidali. Po akci Bauera netrefil branku ideálně postavený Karel Veber. Tři minuty před koncem vyfasoval obránce Lípy Rašín trest 2+10 minut a začaly se dít věci. 2:20 před koncem zvýšil Beníšek na 4:1. Hosté odvolali gólmana a navíc hráli přesilovku. Po minutě se trefil Peterka  a snížil na 2:4. Power-play hostů pokračovala a byla opět posílena o vyloučení domácích. Hráči České Lípy zasypali domácí branku střelami a  tři vteřiny před koncem dosáhl Peterka hattricku. Na víc už nebyl čas. Domácí po boji zvítězili 4:3.

PSK Liberec – HC Česká Lípa    4 : 3 (1:0,1:1,2:2)

Branky a nahrávky: 8. Maděra (Ubry,Češka), 26. Šostý (Maděra,Ubry), 44. Zákoutský, 58. Beníšek (Baran), - 24. Peterka (Veber K.), 59. Peterka (Mišaga), 60. Peterka (Veber K., Bauer).

Vyloučení: 9 : 5 navíc (CLI) Rašín  10 OT.