Zápas ve Frýdlantu se nepovedl

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Sobotní zápas ve Frýdlantu patřil z českolipského pohledu k těm méně povedeným. Hosté sice měli více ze hry, ale přesto odjížděli domů bez bodů.

Domácí se hned z první střely na Karáskovu bránu dostali do vedení. Hosté postupně převzali iniciativu, ale brankář domácích Vondrák jejich střely bezpečně likvidoval. Překonal ho až ve 12. minutě Holčák. Domácí pak promarnili luxusně dlouhou přesilovku 5 na 3. I českolipští měli v 15. minutě početní výhodu, soupeře sevřeli, ale gól nedali. V poslední minutě domácí využili zmatků v lipské obraně a zásluhou pohotového Peška strhli vedení na svou stranu.

Druhou třetinu začali hosté náporem, domácí gólman několikrát úspěšně zasáhl. Hosté opět chybovali v obraně, ale frýdlantští střelci pálili vedle Karáskovy branky. Pak se situace otočila a hra se přesunula před Vondráka. Nápor hostů otupilo vyloučení, ale domácí přesilovku hráli tak bídně, že v ní inkasovali. Branka ale nebyla rozhodčím uznána pro posunutou klec. V 15. minutě tečoval Dvořákovu střelu do branky Holčák a vyrovnal. Za minutu ale skóroval domácí Adam Velechovský a domácí opět vedli. Vyrovnávací gól nebyl opět českolipským uznán a v 18. minutě upravil na 4:2 střelou mezi Karáskovy betony Ondřej Velechovský.

Snaha zvrátit stav hnala českolipské dopředu. Domácí faulovali, ale v přesilovce opět chybovala hostující obrana, Beníšek si vychutnal Karáska a pohodlně zvýšil na 5:2. Domácí byli na koni, byl jich plný led. V polovině třetiny úřadovali opět rozhodčí. Neuznali zcela regulérní gól Lípy, navíc za protesty padl i osobní trest pro Češku. Hosté se dále tlačili do šancí, jenže střely doprostřed brány nemohly v pohodě chytajícího Vondráka vyděsit. Minuty běžely a domácí se už nikam nehnali. V pohodě dohráli zbývající čas a hosty již k ničemu nepustili.

Chyby v obraně, nízká produktivita střel, tři neuznané branky a mnoho vyloučených. To jsou důvody, proč se Šelmy vrací domů bez bodu. Frýdlant se v tabulce skupiny B dostal na první místo. Příští týden bude pro českolipské náročný. V sobotu hrají ve Varnsdorfu a hned druhý den přivítají v 16:00 doma Frýdlant.

Branky a nahrávky: 1. Beníšek, 20. Pešek (Janda, O. Velechovský), 36. A. Velechovský (Vološín, O. Velechovský), 38. O. Velechovský (Beníšek, Vološín), 50. Beníšek (Janda) – 12. Holčák, 35. Holčák (Říha).
Vyloučení: 3 – 7 (navíc Češka /ČL/ 10 min. osobní trest
Diváci: 77

Sestava Č. Lípy: Karásek - Novák, Minařík, Bulva, Dvořák, Žák, Říha, Řezáč, Zelinka, Podávka, Flekl, Češka, Preussler, Holčák.