Z Varnsdorfu se třemi body

Ve 12. kole si českolipští zajeli pro body do Varnsdorfu. Hostům vyšel začátek utkání, po pěti minutách vedli o tři branky a domácí již jejich náskok nedohnali.

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 5:10 (2:4, 0:2, 3:4)

Na začátku se povedlo hostům zatlačit domácí do defenzívy a svou převahu zúročili i brankově. Ve 3. minutě tečoval Říha střelu Bauera do domácí branky, o minutu později doklepl puk do sítě Holčák a po sólu Bauera a jeho přesné trefě byl stav po pěti minutách 0:3. Domácí si vzali oddechový čas a časem se i oni ukazovali před českolipskou brankou. Jejich přesilovku v 8. minutě po sedmi vteřinách využil Falta a hra se vyrovnala. V desáté minutě přidal čtvrtou branku České Lípy Žák. Ve 14. minutě překvapil nepozorného Bohatého střelou z dálky Bali Šoltés a dvoubrankový rozdíl vydržel až do konce třetiny.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích. Nevedlo se jim nijak valně, dokonce je od gólu muselo zachránit břevno jejich branky. V 25. minutě přidali hosté, zásluhou Preusslera, pátý gól. Pak se oba týmy snažily střílet, ale jejich pokusy většinou končily vedle branek. V 31. minutě vypálil Bulva, domácí gólman puk neudržel a Říha ho v pohodě uklidil za brankovou čáru. Pak bylo k vidění obléhání varnsdorfské branky i protiútoky domácích, ale další góly do druhé pauzy nepadly.

Třetí třetina začala hrou 4 na 4, pak byli domácí vyloučeni a Bauer zvýšil českolipské vedení na 7:2. Varnsdorfští pálili jen zdálky a jejich střely Bohatý v klidu likvidoval. Domácí se dočkali až v přesilovce, prosadil se Hradecký. Po menší strkanici se stav hráčů opět zredukoval a Hradecký se trefil podruhé, tentokrát přímo z vhazování. 4:7. Hosté přežili další přesilovku a poté znovu udeřili. Po obléhání domácí branky se prosadil Preussler. Závěr byl nečekaně gólově bohatý. Devátý zásah do domácí sítě přidal v předposlední minutě Bašek, stejný hráč pak 47 vteřin před koncem dokonal českolipskou desítku. Ani to nebylo všechno, na konečných 5:10 upravil stav 14 vteřin před koncem domácí Balo.

Příští zápas se hraje opět na ledě soupeře, tentokrát ve Frýdlantu. Utkání začíná v neděli 11. 11. v 17 hodin.

Již dvě kola před koncem I. části základní části je jisté, že v ní českolipský tým obsadí nejlépe 5. místo. Čeká nás tedy porce zápasů se soupeři z Frýdlantu a Varnsdorfu. Hracími dny budou soboty i neděle a termíny budou ještě upřesněny.

Branky a nahrávky: 8. Falta (Oplt), 14. Bali Šoltés, 47. Hradecký (Bali Šoltés, Prokop), 47. Hradecký, 60. Balo (Matějka) - 3. Říha (Bauer), 4. Holčák (Vejr), 5. Bauer (Ulbricht), 10. Žák (Novák, Bauer), 25. Preussler, 31. Říha (Bulva), 42. Bauer (Rašín, Žák), 56. Preussler (Ulbricht), 59. Bašek (Ulbricht), 60. Bašek (Rašín)
Vyloučení: 5 – 6 navíc Flekl /CL/ 10 min.
Diváci: 120
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) – Žák, Novák, Bulva, Ulbricht, Flekl, Bašek, Vejr, Říha, Holčák, Rašín, Preussler, Bauer