Vydřený bod z Lomnice

V osmém kole zavítali českolipští hokejisté na led dosud stoprocentně bodující Lomnice nad Popelkou. Výsledek: HC Lomnice – HC Česká Lípa 8:7 po sn. (4:2, 3:2, 0:3 – 1:0).

Favorit si vytvořil čtyřbrankový náskok, ale hosté dokázali vyrovnat a druhý bod zajistily domácím až samostatné nájezdy. Českolipští podali asi nejlepší výkon sezóny a zisk bodu je pozvánkou na další domácí zápas, hraný na zimním stadionu v České Lípě poněkud netradičně už v pátek 22.11. večer.

Do branky České Lípy nastoupil Číž, ale ani on, ani jeho protějšek Skákalík neměli v prvních dvou minutách práci. Pak se ale protáhl přes všechny hráče soupeře Rudiš, jeho střelu Číž jen vyrazil a Ješko uklidil puk do branky hostů. Vzápětí šel ven lipský Herzog a i když měli hosté hned několik šancí v oslabení, byl to domácí Junek, kdo zvýšil na 2:0. Hosté odpovídali střelami z uctivé vzdálenosti, které Skákalík v pohodě kryl. Na konci 7. minuty přidal Rudiš třetí gól lomnických. Hosté odpověděli v přesilovce, kterou již za pět vteřin využil Čapek. Úspěch popohnal hosty do útoku. Ti si vytvořili optickou převahu, bohužel zapomněli na zadní vrátka, čehož využil Rudiš. Ujel přes celé hřiště, ideálně přihrál Vaškovi a ten na začátku 15. minuty rozjásal domácí fanoušky počtvrté. Lípa nesložila zbraně a Češka po přihrávce Peterky snížil na rozdíl dvou branek. I dál měli puk na holích více hosté, ale na gólmana domácích do konce třetiny již nevyzráli.

Ve druhé třetině se hned v úvodu snažil z úhlu zakončit Veber, po něm přišlo několik hezkých kombinací hostů, kteří se nastěhovali do obranného pásma Lomnice. Po zmatcích kolem lomnické brány puk doputoval k Syrovátkovi, ten ujel všem a zvýšil vedení domácích na 5:2. Snaha českolipských o gól byla mařena jejich mizernou muškou, jen Peterka během minuty spálil dvě tutové šance. A tak přišli ke slovu domácí. Po akci 2 na 1 se domácí radovali pošesté. 6:2. Při oslabení Lípy v 11. minutě chybovali lomničtí obránci a puku se zmocnil Peterka, jehož střela s pomocí tyče rozvlnila síť za Skákalíkem. Stav 6:3 vydržel do minuty třinácté. Sedmý gól domácích vstřelil Vašek. Zapsat mezi střelce se mohl Čapek, který dojel zdánlivě ztracený puk, ale jeho backhandovou střelu domácí brankář kryl. Domácí kombinovali, hosté spoléhali spíše na brejky. Půl minuty před koncem napřáhl za červenou Staněk a jeho pozdrav zapadl do brány za překvapeného Skákalíka. 7:4.

Domácí se ve třetí části rozhodli českolipské dorazit. Tři minuty se hrálo pouze před Čížem, hosté vyhazovali, jedinou trefou byl zásah hlavního rozhodčího pukem do žeber. Tlak Lomnice postupně opadal a ke slovu přišli i hostující hráči. Peterka sice ještě dal vyniknout brankáři, ale v 9. minutě založil útok Rašín a sám stál i u gólové střely 7:5. Domácí znervózněli a kupili chyby. Preusslerovi se podařilo přetlačit obránce Erlebacha a v čase 51:39 snížil na rozdíl jedné branky. Ještě lepší z pohledu hostů to bylo čtyři minuty nato. Rašín po akci celé pětky překonal nejistého Skákalíka a vyrovnal! Začal opravdový boj, hra se valila nahoru dolů a jen obětavost obránců a zásahy obou brankářů držely nerozhodný stav. Krize na hosty přišla před koncem třetiny. Po vyloučení Rašína se k němu za zdržování přidal i Peterka a posledních 21 vteřin hráli domácí 5 na 3. Rozhodnutí měl na hokejce domácí Vašek, ale vteřinu před koncem z dvou metrů přestřelil branku. Stav zůstal po šedesáti minutách 7:7.

V pokračující přesilovce 5 na 3 v prodloužení orazítkoval Martinec tyč Čížovy branky, do návratu obou vyloučených prožívala Lípa horké chvilky. Po přesilovce hrozil na druhé straně Rašín, i Češka pálil jen do tyče. A když domácí Rudiš netrefil poloprázdnou klec, došlo na nájezdy. Za domácí se trefili Rudiš a Syrovátka, z hostů pouze Češka. A tak po dramatické podívané zůstal bod navíc Lomnici.

Branky a nahrávky: 4. Ješko (Rudiš), 5. Junek (Ješko), 7. Rudiš (Syrovátka J., Sehnoutek), 15. Vašek (Rudiš, Syrovátka J.), 26. Syrovátka L., 29. Syrovátka J. (Knap, Vašek), 33. Vašek (Knap), rozh. náj. Jakub Syrovátka – 8. Čapek (Holčák), 16. Češka (Peterka, Veber), 31. Peterka, 40. Staněk, 49. Rašín (Veber), 52. Preussler, 54. Rašín (Veber).

Vyloučení: 3 – 4 navíc Čižmár (CL) 10min OT