Vítězství ve Varnsdorfu se nerodilo lehce

Po čtyřech porážkách v řadě se vydali v neděli českolipští hokejisté do Varnsdorfu, aby zde odehráli utkání 8. kola KLM. Domácí dvakrát vedli, i přesto se hostům nakonec podařilo ukořistit všechny body.

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Na místním malém kluzišti se ze začátku nedělo nic zajímavého. První velká šance českolipských přišla až v páté minutě. Pak hráli domácí neúspěšnou přesilovku. Ve 12. minutě padl regulérní gól. Preussler vystřelil a domácí gólman neměl puk pod kontrolou. Střelec sám jej posunul za čáru, jenže mezi tím rozhodčí přerušil hru. Vzápětí dostal 2 minuty vehementně protestující Rašín. V přesilovce si najel před branku domácí Damnitz a zblízka překonal Bohatého. Hosté pak byli lepší, ale vyrovnal až 48 vteřin před koncem Preussler.

Druhá třetina začala sérií zakázaných uvolnění na obou stranách. V šesté minutě zapadla za Bohatého záda nenápadná střela Bali Šoltése a domácí opět vedli. V 8. minutě vypálil Žák a jeho střelu zvedl nad beton brankáře Veroňka Krupička. Za stavu 2:2 byli domácí opticky lepší, českolipským nešla rozehrávka. Směrem dopředu se pak místo střelby honili s pukem po rozích. Varnsdorfští přitvrdili, ale ani oni nebyli v útoku nebezpeční. V 16. minutě si pohrál s domácí obranou Krupička, pak vystřelil a poslal hosty poprvé do vedení. Minutu před koncem třetiny srovnal na 3:3 střelou pod břevno Kravets.

Hosté naskočili do poslední části s chutí a po dvou minutách šli do vedení. Bauer nadvakrát překonal Veroňka. Za tři minuty již hosté vedli o dvě branky. Ulbrichtovu nahrávku zužitkoval ideálně postavený Holčák. Kdo by čekal, že domácí odpadnou, mýlil by se. Ti hráli aktivně, v čemž jim hosté pomáhali svou nedisciplinovaností. Zajímavý moment přinesla 11. minuta. Holčák napřáhl, jeho rána šla sice mimo, ale rozbila plexisklo za domácí brankou, načež se 20 minut nehrálo. Domácí se dál snažili o útočení a v 19. minutě snížil na rozdíl jediné branky z rychlé akce Prokop. Závěrečná, pětivteřinová power-play 6 na 4 už ale srovnání nepřinesla a domácí zůstali bez bodu.

Po 8 kolech mají Šelmy na kontě 8 bodů, o dva méně než Turnov a Frýdlant. Už v sobotu nás ale čeká soupeř nejtěžší, favorit celé soutěže, Lomnice nad Popelkou. Ta zatím neztratila ani bod. Ale určitě se českolipští pokusí ji o nějaký bod připravit.

Branky a nahrávky: 13. Damnitz (Prokop,Damašek), 26. Bali Šoltés (Protcenko), 39. Kravets (Damnitz,Laakso), 59. Prokop (Damnitz,Laakso) - 20. Preussler (Bauer), 28. Krupička (Žák,Holčák), 35:31. Krupička (Holčák,Češka), 42:33 Bauer (Holčák), 45:02 Holčák (Ulbrich)

Vyloučení: 6 -11, navíc Damašek (VAN) 5+OK a Rašín (CL) 10 OT
Diváci: 120

Sestava ČL: Bohatý – Ulbrich, Žák, Zet, Bulva, Staněk, Bašek, Podávka, Kučera Zelinka, Bauer, Krupička, Češka, Holčák, Preussler, Rašín.