Velkolepý obrat v utkání a HC Česká Lípa je opět na prvním místě

HC Česká Lípa – PSK Liberec 8 : 6 (2:2, 0:2, 6:2)

Hned v úvodu prověřili liberečtí pozornost domácího gólmana, ale během několika chvil upadla hra obou mužstev do ospalého tempa. Domácí šli do vedení v čase 4:11, po Peterkově pasu se trefil Karel Veber. Opět se nic nedělo až do deváté minuty, kdy se před domácí branku ze strany protlačil Maděra a se štěstím překonal Andrýska. Na začátku 13. minuty šli hosté do vedení, když z dálky propálil vše Češka. Domácí se snažili prosadit individuálně, ale jejich akce postrádaly přesnost a nápad. Obranu lipských opět překonal aktivní Maděra, ale gól nedal. Dlouhé minuty se hrál skoro bezkontaktní hokej, prvním vyloučeným byl až na konci 16. minuty domácí Preussler. Ten ihned po opuštění trestné lavice založil akci z níž se zrodilo vyrovnání. Střelcem byl Jaroslav Peterka. První třetina skončila za stavu 2:2.

Prostřední část hry začala oslabením domácích, na trestné seděl Zikán. Hra příliš hokejové krásy nepobrala, většina akcí končila na obranné modré obou celků. V sedmé minutě při vyloučení Peterky se hosté již podruhé v zápase ujali vedení. Chytrou přihrávku Češky zúročil z ideální pozice Beníšek. Liberec ožil a častěji se dostával k zakončení. Gólu se hosté dočkali hned v další přesilovce při vyloučení Holčáka. Střelu Francla nejistý Andrýsek neudržel a Šostý uklidil puk počtvrté do domácí sítě. Domácí přidali, snažili se střílet, leč bez úspěchu. S přibývajícími minutami se hra opět stěhovala na polovinu českolipských. Do konce třetiny pobavil diváky snad jen zákrok domácího Ulbrichta, který přes vrátka zapasoval hostujícího Barana na střídačku. Stav skóre ani obraz hry se do konce třetiny neměnil.

Lipští, oslabení o Preusslera, který vyfasoval po konci druhé třetiny osobní trest, se na hosty ihned po vhazování vrhli ve snaze zkorigovat nepříznivý stav. Výsledkem byl třetí gól v liberecké bráně. Prosadil se Peterka. Za minutu a půl byl rozdíl už zase dvougólový. Na 3:5 upravil liberecký Číž. Hra nabrala řádné tempo a v čase 7:01 dosáhl hattricku Peterka, který blafákem překonal libereckého gólmana Jínu. Po 16 vteřin hry Holčák dokonce vyrovnal. Uběhly pouhé tři minuty a domácí opět skórovali. Podruhé v zápase se trefil Karel Veber po krásné Staňkově přihrávce. A když ve 13. minutě zvýšil Řezáč na 7:5, bylo toho už na brankáře hostů moc. Odjel střídat a cestou navíc zdemoloval svojí hůl. Jeho náhradník Bažant udržel čisté konto pouhých 26 vteřin. Střelcem již osmé branky domácích byl Šesták. Dvě a půl minuty před koncem zkorigoval stav na 8:6 liberecký Ubry. Hosté pak hráli 90 vteřin dlouhou power-play, ale výsledek zůstal již beze změny.

Branky a nahrávky: 5. K. Veber (Peterka), 18. Peterka (Holčák), 45. Peterka (Rašín, Ulbricht),
48. Peterka (Holčák), 48. Holčák (Peterka), 51. K. Veber (Staněk), 54. Řezáč (K. Veber), 54. Šesták (Peterka) – 9. Maděra (Šostý), 10. Češka (Francl), 28. Beníšek (Češka), 30. Šostý (Francl) 46. Číž (Maděra), 58. Ubry

Vyloučení: 4 – 2 navíc Preussler (CL) 10. min osobní trest Diváci: 125