Varnsdorf uloupil v Lípě po zásluze všechny body

Verze pro tisk |

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 2 : 5 (1:1, 0:2, 1:2)
Deváté kolo KLM svedlo dohromady týmy České Lípy a Varnsdorfu. Hosté, kteří jsou zatím v tabulce předposlední, domácí zaskočili a po dobrém výkonu si domů vezou všechny body.

Začalo se svižně, ale hosté byli hned od začátku aktivnější. Postupem času se hra vyrovnala a i varnsdorfský gólman Března měl práci. Přesilovka domácích v 9. minutě branku nepřinesla, ale i po ní byli domácí ofenzivně naladěni. Diváci se puku v síti Varnsdorfu dočkali ve 12. minutě. Napřáhl Novák a s přispěním obránce hostí se domácí ujali vedení. Z náskoku se českolipští radovali pouze čtyři minuty. Pak se puk po špatné rozehrávce dostal k volnému Rubešovi a ten propálil domácího gólmana Bohatého. Těsně před pauzou pak hostující brankář vychytal sólo Minaříka a stav tak zůstal 1:1.

Po čtyřech minutách druhé třetiny vypadl Bohatému po střele puk po střele Sasky, před branku najel volný Damnitz a hosté vedli. Pak hosté bránili, domácí je několikrát zamkli v jejich pásmu, ale jejich hra postrádala jakékoliv zakončení. Pokud už domácí vystřelili, tak z úhlu nebo zdálky a jejich pokusy s přehledem likvidoval Března. Když domácí spálili i ty největší šance, jako nájezd dvou útočníků na samotného brankáře, přišel zasloužený trest. Tři minuty před druhou přestávkou se podruhé v zápase přesně trefil Damnitz. 1:3

Rychlý gól Puldy ve 42. minutě vrátil domácí do zápasu. Pak došlo k vyloučení domácího Rašína na 5 plus do konce. Jenže faulovali i hosté a dvě minuty se hrálo 4 na 4. Boj na ledě se přiostřil. Domácí se tlačí před branku Varnsdorfu, ale obrana jejich snahu eliminuje. Na straně domácích byly k vidění opět zbytečné fauly a hosté hráli opět v početní výhodě. I ve čtyřech se domácí snaží o zakončení. Jenže v 56. minutě hosté rozhodili domácí obranu a Prokop s přehledem skóroval do poloodkryté domácí branky. 2:4. O dvě minuty později uťal českolipskou šanci na body Damnitz. Následovaly jen další neproměněné šance domácích a pak už siréna milosrdně ukončila utkání. Českolipští nezvládli již druhý zápas na svém ledě.

Těžký úkol získat body čeká na Šelmy v neděli. V 18:00 je čeká venkovní zápas se silným Slavojem Liberec.

Branky a nahrávky: 12. Novák (Rašín), 42. Pulda (Rašín) - 17. Rubeš (Saska), 24. Damnitz (Saska), 37. Damnitz, 56. Prokop (Matějka), 58. Damnitz (Matějka)

Vyloučení 3:4 navíc Rašín /CL/ 5 plus do konce utkání
Diváci: 112

Sestava České Lípy: Bohatý – Novák, Bulva, Křepelka, Pulda, Říha, Rašín, Minařík, Podávka, Zelinger, Krupička, Holčák, Bauer, Preussler.

Ostatní utkání 9. kola:
HC Turnov 1931 : HC Slavoj Liberec 3:1 (1:1, 2:0, 0:0 )
HC Frýdlant : HC Lomnice n/Pop. 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
 

Nahoru