V zápase plném branek brali všechny body hosté

Ve 12. kole Krajské ligy mužů ledního hokeje přivítali českolipští na svém ledě silný celek VTJ Ještěd Liberec. V letošní sezóně se s ním utkali již potřetí a, stejně jako v předchozích duelech, ani tentokrát se jim nepodařilo zvítězit.

HC Česká Lípa - VTJ Liberec 7 : 10 (2:5, 1:3, 4:2)

Diváci se ani nestačili usadit a hned po 24 vteřinách viděli první gól hostů z hole hráče v dresu s číslem 24, Václava Tomíčka. Stejný hráč vybídl na začátku třetí minutě ke střele Herdu a Liberec vedl o dvě branky. Zaskočení domácí řešili často tlak libereckých za cenu zakázaného uvolnění, a tak se hrálo skoro výhradně před domácí brankou. V páté minutě ujel do slibné šance Peterka, ale ke střele se přes obránce nedostal, o pár vteřin později střílel Čižmár vysoko nad. A tak skórovali opět liberečtí. V čase 7:32 dal jejich třetí gól Svoboda. O minutu později se dočkali i domácí, Čižmár skrz klubko hráčů snížil na 1:3. Nabuzení domácí se vydali na zteč, zapomněli na zadní vrátka a na začátku 12. minuty je potrestal opět Tomíček. 1:4. V liberecké přesilovce se vyznamenal domácí brankář Číž, který fantasticky lapil zakončení Dvořáka. Bohužel na začátku 16. minuty propálil Čížovy betony Herda a umožnil osamocenému Tomíčkovi doklepnout do sítě svůj již třetí gól večera. Domácí pak přečkali oslabení po faulu Čižmára a minutu před koncem upravil skóre na 2:5 po úniku Preussler. Zároveň se sirénou obdržel ještě Čižmár dvouminutový trest za faul loktem.

Druhá třetina začala oslabením domácích, které umocnilo ještě vyloučení Staňka. Hned po návratu vyloučeného Čižmára se nechal zcela zbytečně vyloučit Bauer a druhou přesilovku 5 na 3 už Liberec trestal. K dorážce za Čížova záda se pohodlně dostal Holata. Sedmý gól VTJ padl v 25. minutě a stav byl již hrozivých 2:7. Domácí vyměnili brankáře, nově příchozí Andrýsek kapituloval po dvou minutách, když ve vlastním oslabení ujel liberecký kapitán Herda a dal na 2:8. Slibné útoky českolipských často končily v ofsajdu. Šance korigovat stav přišla pro domácí v 10. minutě při vyloučení Svobody. Střely Staňka, Bauera ani Holčáka ale libereckou síť nerozvlnily. I vlivem vysokého rozdílu ve skóre tempo opadlo a k vidění byl hokej bez šancí a nápadů. Domácí se tři minuty před koncem třetiny dočkali třetího gólu. Preusslerův pas proměnil Bauer. Vzruch přinesla ještě poslední minuta. Bauer za brankou hostů sekl holí do rukavice Psotu, toho přijel pomstít Svoboda, následnou strkanici ocenil rozhodčí dvěma minutami pro každou stranu. Stav zůstal po 40 minutách 3:8.

Hra 4 na 4 v úvodu třetího dějství svědčila více libereckým. Pár okamžiků před návratem obou provinilců na led objel Tomíček branku a upravil na 3:9. Stejný hráč v páté minutě v přesilovce přidal svůj šestý zásah v zápase, celkově desátý Liberce. Dění na hřišti upadlo do průměru a zřejmě nikdo již nečekal nějakou zásadní změnu skóre. V polovině třetiny protlačil puk za záda Tomíčka Herzog. 4:10. Domácí začali víc dotírat na brankáře hostů a velmi aktivně si počínali zejména Peterka, Bauer a Holčák. V 16. minutě se Peterka řítil sám na Tomíčka, neuspěl, ale z rohu našel Češku a ten se nemýlil. Za minutu se jejich spolupráce opakovala a stav byl 6:10. Českolipských byl najednou plný led, ale chyběla přesnost zakončení. Bauer pálil jen do gólmana a po chybě brankáře stál sám před prázdnou klecí Herzog, ale minul. Čas letěl k závěru. V poslední minutě byl za faul na Bauera vyloučen Dvořák. V přesilovce přidal sedmou a zároveň poslední branku domácích ideálně postavený Preussler. Na víc už nebyl čas a utkání skončilo výsledkem 7:10.

Českolipští hokejisté tentokrát nebodovali. Šanci na bodový zisk mají už za týden. V posledním utkání letošního kalendářního roku přivítáme Lomnici nad Popelkou. Soupeř je suverénním lídrem tabulky, ale tým České Lípy je v dosavadním ročníku jediným, kdo dokázal Lomnici o jeden bod obrat. Diváky čeká jistě velmi zajímavý duel. Začíná v sobotu 21. 12. v 15:15 na zimním stadionu u Ploučnice.

Branky a nahrávky: 10. Čižmar (Holčák, Preussler), 19. Preussler (Bureš), 38. Bauer (Preussler), 50. Herzog, 56. Češka (Peterka, Holčák), 57. Češka (Holčák, Peterka), 60. Preussler (Novák, Bauer) – 1. Tomíček (Chládek), 3. Herda (Tomíček, Burkoň), 8. Svoboda (Tomíček), 12. Tomíček (Holata, Herda), 16. Tomíček (Burkoň, Herda), 23. Holata (Herda, Urban), 25. Tomíček (Psota),27. Herda (Tomíček J), 42. Tomíček, 45. Tomíček (Herda).

Vyloučení 8 : 5