V Lomnici nedohráno!

Sobotní utkání českolipského A-týmu skončilo předčasně po čtyřiceti minutách. Šelmy dorazily do Lomnice ve velmi okleštěné sestavě a i přes bojovný výkon podlehly lídrovi tabulky vysoko 7:1. Vzhledem k vyloučeným a zraněným hráčům, nemohl českolipský tým do třetího dějství nastoupit.

HC Lomnice n. P. – HC Česká Lípa 7:1 (1:1, 6:0, --- )

Začátek střetnutí přinesl vyrovnanou hru, domácí se nijak netlačili dopředu, i když postupně jejich převaha přece jen narůstala. Všechny pokusy domácích střelců mařil Bohatý v českolipské brance. V 10. minutě pak Junek z metru netrefil odkrytou českolipskou klec. Minutu nato, po akci Krupičky nastal v obranném pásmu domácích zmatek a toho pohotově využil Bašek. Puk z jeho hole skončil v brance a Lípa vedla. Následovala neúspěšná domácí přesilovka a i po ní hosté důsledně bránili. V 17. minutě se několikrát blýskl gólman Bohatý, ale nakonec jej tečí překonal Syrovátka a bylo vyrovnáno. Půl minuty před koncem třetiny se českolipský gólman neudržel, komentoval sporný výrok hlavního rozhodčího a ten mu nadělil desetiminutový osobní trest. Pak se chvíli nehrálo, než si sudí a lavičky vyjasnili výklad pravidel. Nicméně na stavu 1:1 se už nic nezměnilo.

Uběhlo 24 vteřin z druhé dvacetiminutovky a domácí zásluhou Syrovátky vedli. Za dvě minuty dal Rudiš na 3:1. 4. minuta přinesla drsný faul na hostujícího Krupičku. Ten byl dokonce ošetřován na ledě. S rozhodčím přijel diskutovat českolipský Flekl, strčil do něj a utkání pro něj skončilo. Stejně tak jako pro faulujícího Martince. Opět se projevilo nízké IQ několika lomnických fanoušků, kteří hráčům Lípy nevybíravě a hrubě nadávali. Dva góly v rozmezí 21 vteřin v šesté minutě vyhnaly z branky Bohatého. 5:1. Nový muž v brance hostí Karásek se měl hned co ohánět. Lapil hned několik slibných pokusů domácích. Na zemi opět skončil Krupička. Přesilovka gól hostům nepřinesla. Pak už se vylučovalo jen na straně Lípy. Hrálo se dokonce dvakrát proti třem českolipským. Hosté se nevzdávali, ale v 18 minutě dvakrát inkasovali a prohrávali již o šest branek. Nepřesní sudí neviděli některé hraniční zákroky a zraněných na českolipské straně přibývalo. V čase 40:00 byl stav 7:1.

Vzhledem k vyloučení Flekla a zraněním Podávky, Zelinky a Krupičky, bylo utkání po dvou třetinách na žádost hostujícího týmu ukončeno.

I když to výsledek nenapovídá, nešlo o vyloženě jednoznačné utkání. Českolipským chybělo hned pět opor týmu a i přesto dokázali držet první třetinu s favoritem krok. Před vánoční přestávkou nás čeká tuto neděli zápas s Turnovem. Jeho hokejisté jsou v tabulce dva body nad námi, čili v případě vítězství bychom si s nimi vyměnili pozice. Utkání začíná 20. 12. v 16:00.

Branky a nahrávky: 18. Syrovátka L. (Drahoňovský), 21. L., 23. Rudiš, 26. Syrovátka L. (Junek), 26. Rudiš (Kedršt), 38. Červený (Kedršt), 39. Rudiš (Bláha, Karásek) – 11. Bašek (Krupička, Holčák).

Vyloučení: 3/7 navíc Martinec (LO) 5+OK - Bohatý (CL) 10 min, Flekl (CL) TH.

Diváci: 110

Sestava České Lípy: Bohatý (26. Karásek) – Ulbricht, Zet, Žák, Minařík, Bašek, Podávka, Flekl, Krupička, Zelinka, Holčák