V divoké přestřelce padli českolipští až na nájezdy

Domácí na hosty doslova vletěli a Andrýsek v českolipské brance se hned v úvodu měl co ohánět. Hosté nápor přežili a naopak to byli oni, kdo se ujal vedení. O první gól se postaral Peterka. Vedení ztratili hosté po dvou minutách, střelou po zemi se prosadil obránce Chládek.

Šanci zvýšit zahodil domácí Tomíček, na druhé straně střílel jen do gólmana Novák. Hrálo se nahoru dolů ve slušném tempu. Ve třinácté minutě trefil hostující Rašín tyč. Po další tyčce Holčáka a následném závaru před libereckou brankou uklidil puk do sítě Karel Veber. V 16. minutě přišel další gól Lípy. Rašín založil útok, uvolnil Preusslera a rázem byl stav 1:3. Domácí nesložili zbraně a zasypali hostujícího brankáře sprškou střel. Nejblíže úspěchu byli Burkoň a Herda, ale jejich pokusy kryl gólman Andrýsek. 1:3 po první třetině

Druhá třetina začala klidnou hrou ve středním pásmu, k zakončení se dostali jako první hosté,  Tomíčka v brance Liberce prostřelil Václav        Šesták. Za domácí snížil Jakub Šesták, vyměnil si puk s Tomíčkem a nedal Andrýskovi šanci. V sedmé minutě snížil po sóle přes celé hřistě na 3:4 Šnajdr a o minutu později dokonce Burkoň vyrovnal. Liberečtí přitlačili hosty před jejich bránu a snažili se o další zásahy do černého. Jejich tlak přerušilo vyloučení a českolipští zahřáli domácího gólmana několika střelami v přesilové hře. V čase 11:05 se po krásné akci celého útoku trefil Peterka a hra se začínala vyrovnávat. Zvýšení náskoku měl na holi Řezáč, ale z metru přestřelil domácí bránu. Šestý gól hostů vsítil při poskytnuté výhodě Preussler čtyři minuty před koncem třetiny. Lipští dohrávali třetinu ve třech, 13 vteřin před koncem byli najednou vyloučeni Mišaga a Veber.

Hosté v úvodu třetí třetiny přestáli oslabení a užívali si vedení o dvě branky. Domácí je připravili o klid mezi pátou a sedmou minutou. V rychlém sledu se trefili Šesták, Tomíček, Šnajdr a Herda a stav byl najednou 8:6. Otřesení hosté se rozhodli zabojovat a vrhli se do útoku. V deváté minutě dal sedmý gól českolipských  bombou od modré Preussler. Po krátké pasáži hry čtyři na čtyři pokračovala snaha hostů útočit. Ale domácí skvěle soupeře napadali a byli v útoku nebezpeční. Tři minuty před koncem zavelel k závěrečnému náporu hostí Novák. Svojí první šanci netrefil, ale na druhý pokus srovnal už tak divoké skóre na 8:8. Poslední šance měli hosté, ale branku nedali a tak se prodlužovalo.

V prodloužení měl Liberec místy až drtivý tlak, navíc poslední dvě minuty hráli hosté ve třech po vyloučení  Zikána. Oslabení sehráli lipští s přehledem, dokonce po chybě brankáře Tomíčka měl blízko ke gólu Rašín. Závěrečná střela Jakuba Šestáka 2 vteřiny před koncem jen o centimetry minula branku hostů a přišly nájezdy.

Hostující Rašín nedal, na druhé straně se prosadil Šnajdr. Peterka srovnal, ale Jakub Šesták s přehledem zavěsil. Za hosty se netrefil Preussler a tak bonusový bod navíc zůstal v Liberci hráčům VTJ.

VTJ Ještěd Liberec – HC Česká Lípa 9:8 (1:3, 3:3, 4:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Chládek (Herda), 24. Šesták (Tomíček), 27. Šnajdr (Burkoň),

28. Burkoň (Hanzl,Herda), 44. Šesták (Herda),  44. Tomíček, 46. Šnajdr (Tomíček), 46. Herda

(Šesták,Beránek), 65. rozhodující nájezd Šesták –  4. Peterka (Veber O.), 15. Veber K (Holčák), 16. Preussler (Holčák), 23. Šesták (Řezáč), 32. Peterka (Veber K.,Holčák),

36. Preussler (Rašín), 48. Preussler (Veber K.), 58.Novák.

Vyloučení: 3 – 7                    Diváci: 30