Sérii pěti českolipských výher rázně ukončil Turnov

15. kolo KLM svedlo dohromady celky Turnova a České Lípy. Zatímco hosté měli již před posledním kolem jisté třetí místo po základní části, domácí se museli o postup do play-off ještě poprat. A zdařilo se jim to na výbornou. Hosté jim k tomu pomohli značně oslabeným kádrem, do Turnova dorazili jen s deseti hráči do pole.

BHK Turnov – HC Česká Lípa 10:4 (5:2, 2:1. 3:1)

Již po půl minutě byl vyloučen Ulbricht. V přesilovce napřed dvakrát střílel Kysilka, pak se puku zmocnil Isach a domácí vedli 1:0. Pak měl šanci českolipský Češka, ale Fikrt v turnovské brance puk zastavil betony. Domácím byl vyloučen Isach, ale přesilovku hráli hosté velmi laxně, nechali ujet Mizeríka a ten zvýšil na 2:0. Když o padesát vteřin později přidal Řezníček třetí gól, vypadalo to s hosty dost bledě. Čas 6:27 a stav 3:0! Jenže ještě v téže minutě využil chybu obrany domácích Bašek, vybojoval puk, objel branku a mazácky skóroval. 17 vteřin poté pálil Krupička a Preussler dal na 3:2. Čtveřice gólů se vešla do 88 vteřin! Pak se brankostroj zastavil. Velkou šanci měl ve 12. minutě Maděra, dostal možnost trestného střílení, ale Andrýsek mu zakončení stačil zmařit holí. Na konci 13. minuty ale napřáhl na červené J. Zákoutský a puk doplachtil až do sítě. V brance českolipských se místo Andrýska usadil Karásek. Ten sice inkasoval v 17. minutě další gól z hole Řezníčka, pak ale v předposlední minutě předvedl několik důležitých zákroků. I tak byl po dvaceti minutách stav 5:2.

I po pauze přišlo rychlé vyloučení hostů a domácí opět hráli přesilovku. Hosté se ubránili a poté i útočili. V páté minutě přidal šestý turnovský zásah Maděra a půl minuty po něm ze samostatné akce dal na 7:2 turnovský kapitán Jágr. Další pohromu pro hosty odvrátil krátce nato výtečný obraný zákrok Bulvy, který čistě obral o puk unikajícího Maděru. Hosté se v útočení málokdy dostali dál než za útočnou modrou. Střelu Krupičky v 11. minutě vyrazil Fikrt nad, na druhé straně skončila zteč domácích posunutou Karáskovou brankou. Hosté pak přežili další oslabení po faulu Preusslera. V 16. minutě dostali hosté možnost půldruhé minuty hry 5 na 3. Fikrt sice ještě efektně kryl Preusslerovu bombu, ale pak už se k puku dostal Češka, nahrál Bauerovi a ten střelou po zemi snížil na 7:3. Hra 5 na 3 se ještě před přestávkou opakovala, ale další gól z ní českolipští nevytěžili.

Domácí po druhé pauze přibili hosty před jejich branku. Tlak ustal a nastala zhruba pětiminutová pasáž bez střelby. Pak byli lepší hosté, ale Fikrt kryl jak Krupičkovu, tak i Ulbrichtovu střelu. A tak udeřili domácí. Střela od modré se odrazila k nikým neobsazenému Isachovi a ten neměl problém zaznamenat osmý gól domácích. V 10. minutě předvedli hokejovou parádu Češka a zakončující Bauer. 8:4. Češka o minutu později Fikrta už ke kapitulaci nedonutil, jeho střelu vyrazil turnovský gólman do ochranné sítě. I když byl zápas rozhodnutý, létalo se nahoru dolů. Tři minuty před koncem ujel Mizerík a nedal Karáskovi šanci. 9:4. A aby toho nebylo málo, v předposlední minutě jásalo turnovské obecenstvo podesáté. Maděra převzal puk od svého brankáře, objel vše, co mu stálo v cestě a stanovil skóre na konečných 10:4. Pak už nebylo co hrát a domácí si naplno užívali ovace zaplněných tribun.

Po základní části začíná play-off. Česká Lípa bude v 1. kole soupeřit s VTJ Liberec. První utkání bude k vidění v neděli 14. 2. v 16:00 v České Lípě. Odveta a případný třetí zápas se budou hrát 20. a 21. 2. v Liberci. Srdečně zveme všechny hokejové příznivce na začínající play-off letošní KLM. Přijďte v co největším počtu vytvořit našim hokejistům bouřlivou a důstojnou kulisu.

Branky a nahrávky: 2. Isach (Baran, Kysilka), 6. Mizerík (Jágr), 7. Řezníček (Mizerík), 13. Zákoutský Jan, 17. Řezníček (Mizerík), 25. Maděra (Baran, Isach), 25. Jágr (Zákoutský ), 49. Isach (Maděra, Kysilka), 58. Mizerík , 59. Maděra (Fikrt) - 7. Bašek, 8. Preussler (Krupička), 37. Bauer (Češka), 50. Bauer (Češka)

Vyloučení: 4 – 4
Diváci: 275

Sestava HC Česká Lípa: Andrýsek (13. Karásek) – Ulbricht, Bulva, Bauer, Preussler, Češka, Flekl, Zelinka, Krupička, Bašek, Podávka.