Nepovedený začátek semifinále KLM se změnil v českolip. exhibici

Neuvěřitelný zvrat předvedli českolipští hokejisté v prvním zápase play-off KLM. Po první třetině prohrávali s favoritem z Lomnice o tři branky, ale nakonec odjeli hosté s potupným desetibrankovým přídělem.

HC Česká Lípa – HC Lomnice n.P. 10:6 (2:5, 4:1, 4:0)

Už 15 vteřin po začátku lovil domácí gólman Karásek puk ze sítě po střele Vaška. Byl vyloučen Staněk a po třech minutách hry využila Lomnice přesilovku. A i dál se hrálo na českolipské polovině a v 6. minutě, při signalizované výhodě, se prosadil zblízka Junek. Hosté vyhrávali o tři branky. V 9. minutě šel sám na branku hostů Šimončič, byl podražen a k vidění bylo trestné střílení. Domácí útočník nic nevymýšlel a ránou pod břevno snížil na 1:3. Ve 12. minutě přišla strkanice před domácí brankou, o minutu později dali hosté čtvrtou branku, ale nebyla uznána pro postavení hráče v brankovišti. Lomnice dostala také možnost trestného střílení, v 15. minutě, po hození hokejky domácím gólmanem. Kedršt byl úspěšný a stav byl 1:4. Už potřetí šel ven na dvě minuty Staněk, ale českolipští se ubránili. V 18. minutě Češka krásně uvolnil Preusslera a ten dal druhý gól domácích. Českolipští ožili a snažili se útočit. Stav 2:4 vydržel do času 19:40, pak na zteč vyjeli hned tři hosté a Knap se štěstím přidal pátý úspěch lomnických.

Druhých dvacet minut začalo hrou nahoru dolů. Ve 3. minutě byl vyloučen za sekání Preussler. V oslabení přišla paráda Davida Bauera. Vyvezl puk za červenou, obránce si ho přestal všímat, Bauer kličkou vnikl do třetiny, našel Holčáka a ten se nemýlil. 3:5. Na Karáska jeli sami Vašek a Knap, ale puk jim utekl do rohu. Čtvrtý gól domácích v 7. minutě byl také parádní. Staněk sklepl ze vzduchu puk, dal ho Zetovi a ten propálil Pyrochtu! V 8. minuta už bylo vyrovnáno po střele Minaříka. Šokovaní hosté si vybrali oddechový čas. Po vyloučení domácího Zelenky nastřelili Kedršt a po něm Lemfeld tyče Karáskovy brány. Poté byl za banální zákrok vyloučen na 5+ do konce Preussler. Ovšem v přesilovce školácky chyboval obránce hostů Kinčl a dvojice Šimončič a střílející Češka strhli vedení na stranu domácích. Hosté se snažili využít dlouhou přesilovku a to se jim v 15. minutě podařilo. Střelcem šestého gólu hostů byl Kedršt. Vyloučen byl Zet a hrálo se minutu 5 na 3. Domácí se ubránili. Po dvou třetinách svítil na tabuli nečekaný stav 6:6.

Po půlminutě hry ve třetí třetině fauloval Kinčl Šimončiče a když pak Kedrštovi nestačily rozměry hřiště, hrála se domácí přesilovka 5 na 3. Trvala jen 10 vteřin, pak vypálil Ulbricht a puk za Pyrochtu dorazil Holčák. To už gólmanovi hostů stačilo a šel střídat. Hosté přestali být nebezpeční, ani přesilovka jim nepomohla. Ve 12. minutě pobavil celý stadion Flekl. Od modré napřáhl a překonal málo bdělého Mrázka v lomnické brance. Vyloučen byl Lemfeld a ihned poté, co mu trest vypršel, podrazil jednoho z domácích a pakoval se zpět na trestnou lavici. V euforii hrající domácí v 16. minutě skórovali podeváté, Zetovu přihrávku uklidil do Mrázkovy branky Minařík. Pak začali hosté provokovat, zvlášť se v tomto směru činil Rutkovský. Poté co byl po právu odsunut na trestnou lavici, rozjel akci Minařík. Projel celé hřiště, zpoza brány našel Šimončiče a ten udělal desátou brankou tečku za fantastickým hokejovým utkáním. Nadšení diváci odměnili po závěrečné siréně své borce dlouhotrvajícím potleskem.

Českolipští se ujali v sérii vedení. Díky rozlosování je teď čeká páteční zápas v Lomnici, kde, pokud nezvítězí, budou hrát i třetí utkání, plánované na neděli 8.3.

Branky a nahrávky: 9 Šimončič, 18 Preussler (Češka), 24 Holčák (Bauer), 27 Zet (Staněk, Minařík), 28 Minařík (Šimončič), 32 Češka (Šimončič), 42 Holčák (Ulbricht), 52 Flekl, 56 Minařík (Zet), 59 Šimončič (Minařík, Zet) - 1 Vašek (Kedršt), 3 Karásek (Lenfeld, Drahoňovský), 6 Junek (Rutkovský), 15 Kedršt, 20 Knap (Vašek, Martinec), 35 Kedršt (Knap, Rudiš)

Vyloučení: 8 – 6 (navíc Preussler 5 + do konce. Zelinka a Zet /všichni ČL/ 10 min. os. trest)

Diváci: 185

Sestava České Lípy: Karásek – Zet, Staněk, Ulbricht, Bauer, Flekl, Hau, Binder, Zelinka, Minařík, Holčák, Šimončič, Preussler, Češka.